Yüz Germe

Yaşlanmanın ilk belirtilerini maalesef ilk olarak yüz bölgemizde hissediyoruz. Yer çekimine karşı koyamayan yüz cilt dokusu ve yüzdeki hacmin azalması yaşlanmanın başladığının ilk göstergeleridir.

Fiyat Alın

Yüz germe nedir?

Yüzünüzü yenilemek ve gençleştirmek ve hatta zamanı durdurmak istiyorsanız sizin için yüz germe ameliyatı uygun olabilir. Yüz germe ameliyatında sadece yüz bölgesi değil, aynı zamanda yüz ve boyun derisindeki sarkıklık ve hatta varsa çene altındaki yağlanma yok edilerek, bütün yüze yenilenme ve canlanma planlaması dahilinde yapılabilir.

Yüz germe estetiği çeşitleri

Facelift veya rhytidectomy olarak da geçen yüz germe ameliyatları Estetik International bünyesinde farklı yöntem ve teknikler kullanılarak da yapılıyor. Kliniğimizde kullandığımız klasik yüz germe ve Örümcek Ağı estetiğinden oldukça iyi geri dönüşler alıyoruz. Örümcek Ağı tekniği en son teknoloji ile uygulanarak, hastalarımıza tatbik edilmektedir.  Örümcek Ağı estetiği diğer adıyla iple yüz germe,  geleneksel yüz germe tekniği ile karşılaştırıldığında, etkisinin daha yüksek olduğunu gözlemlediğimiz ve iyileşme süresinin daha kısa olmasından kaynaklanan pek çok avantaja sahiptir. İple yüz germe operasyonu sonrasında yüzünüz daha sıkı ve genç bir görünüme sahip olacağından bu teknik son yılların en çok tercih edilen metodu haline getirmiştir.

Yüz germe operasyonlarında ayrıca gereken bölgelere Cihantimur Yağ Transfer sistemi ile yağ enjekte edilebilir. Hangi yüz germe tekniğinin sizin için uygun olduğuna doktorunuz karar verecek ve uygulamayı yapacaktır. Örümcek Ağı estetiği ve Cihantimur Yağ Transferi hakkında daha ayrıntılı bilgiyi sitemizin ilgili sayfalarından takip edebilirsiniz. 
Cerrahi olarak yapılan yüz germe operasyonları ise, yüzünde belirgin derecede sarkma, form kaybı, kırışıklık olan bireylere yapılır.

Kimler yüz germe estetiği yaptırabilir?

• Yüzünde sarkmalar
• Ağız kenarında kırışıklar, 
• Yüz yağ dokusu hacminde azalma 
• Estetik dışı gerdan oluşumu 
• Çene gıdı derisinde sarkma 
• Tüm yüz bölgesindeki bu form kaybı sebebiyle özgüven sorunu yaşayanlar

Yüz germe ameliyatı da diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi bireysel karar verilmesi gereken durumlardır. Bir başkasının baskısıyla veya isteğiyle yaptıracağınız yüz germe operasyonu sağlıklı geri dönüşler almanızı zorlaştıracaktır. Eğer bu kararı kendi adınıza emin bir şekilde veriyorsanız, sağlık açısından kronik ya da farklı bir hastalığınız yoksa ve sigara içmiyorsanız, yüz germe ameliyatı yaptırabilirsiniz. 

Yüz germe operasyonu nasıl yapılır?

Estetik International Sağlık Gurubu kliniklerine geldiğinizde ilk önce uygulamayı yapacak olan estetik cerrah sizi muayene eder ve uygulama öncesi medikal fotoğraflarınız çekilir. Muayene esnasında cerrahınızla tüm medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjilerini, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız. Doktorumuz edindiği tüm bilgiler ile tüm değerlendirmelerinizi yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre uygulama öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır. Yüz gerdirme işlemi kadar, operasyon öncesi hastayla yapılacak görüşme ve muayene, hastanın doktoruna duyacağı güven de çok önemlidir. İşte bu yüzden doktor ve hasta arasında karşılıklı soruların sorulmasında fayda vardır. Doktorunuz,  yüz germe operasyonu ile ilgili sorularınızı cevaplandırır ve kullanacağı yöntemlere değinir. Yüzünüzün ölçüsünü alır. Doktorunuzdan oluşabilecek riskler ya da potansiyel komplikasyonlar hakkında bu noktada bilgi alabilirsiniz.


Lütfen yüz germe ameliyatından bir gece önce dinlenin ve operasyon sonrası için iş ve evinizle ilgili planlamalarınızı yapın. Yardıma ihtiyacınız olabilir, her ne kadar yüz germe ameliyatı deneyimlerimiz doğrultusunda basit bir operasyon olsa da, oluşabilecek herhangi bir aksilik sonrasında, eğer hastanede yatmanız gerekirse, size refakat edecek bir yakınınızı ayarlayın.
Yüz germe estetiğine sizin için belirlenen lokal ya da genel anestezi yöntemiyle başlanır. Yüz germe estetiğinde çoğunlukla saç çizgisinde ve kulak arkasında cerrahi kesiler yapılır. Yüz bölgesindeki cilt sorunlarınıza yönelik sarkıklar ve kırışıklıkların oluştuğu yüz ve boyun bölgelerinde deri altı dokusu gerilerek düzeltilir. İhtiyaç duyulan bölgelere, vücudunuzun başka bir bölgesinden alınan ve kök hücreden zengin hale getirilmiş yağ transfer edilir. Ve yüz germe ameliyatı sonrasında doğal görüntünüze tekrar kavuşursunuz. 

Yüz germe estetiği izi nasıl olur?

Geleneksel yüz germe ameliyatlarında kesi genellikle hemen alın saç çizgisi içine yapılır ve kesi kulak çevresine kadar devam edilip, alt kafa derisinde sona erer. Yağ dokusu, çene altı, yüz ve boyun kısımlarında düzenlenir, fazlalıklar kaldırılır ve yeniden konumlandırılır. Çene altına bir kesi atılarak, yaşlanan ve sarkan boyun yeniden düzenlenir. Kulak çevresi, göz kapakları, üst dudak bölgesi tekrar konumlandırılma için ufak kesiler atılarak şekillendirilir. Kesilerin kapatılmasında son derece titizlikle estetik işlemler yapılır, kesiler saç çizgisi içine ve doğal kulak hattının içine gizlenerek kapatılır.

Bir önceki sayfamızda Boyun Germe operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe ameliyatı tamamlandığında, yüzünüzde ve başınızda gevşek bir şekilde, sarılmış bandaj olur. Bu bandaj şişme ve morarmayı en aza indirmek için sarılmıştır. Sargınızın altındaki diren, oluşabilecek aşırı kan veya sıvı akıntısını toplamak için konulur. Suratınızı korumanız, bandajı hareket ettirmemeniz oldukça önemli bir konudur. Eve çıktıktan sonra uygulamanız gereken prosedürler hakkında bilgi sahibi olarak hastaneden ayrılmanızı öneriyoruz. Yüz germe ameliyatından sonra kesilerin iyileşmesi, yeniden şekil verilen hatların oturması ve şişliklerin inmesi birkaç haftayı alacaktır. Yaşam boyu kullanacağınız güneş koruma losyonları, güneşten alınan hasarı minimize ederek gençleşmiş görünümünüzü korumaya yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzı da sonuçların uzun ömürlü olmasına fayda sağlar.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Ritidektomi veya servikofasiyal ritidektomi olarak da adlandırılan yüz germe, alt yüz ve üst boynu gençleştirmek ve daha genç ve dinlenmiş bir görünüm sağlamak için tasarlanmış bir plastik cerrahi işlemdir. Geleneksel ya da standart bir faceliftin yüzün sadece üçte biri kadar gençleştiğini, bir “tam yüz gerdirme” nin kaş kaldırma, blefaroplasti içerdiğini belirtmek gerekir. Geleneksel ya da standart yüz gerdirme, yüzün ve boynun üçte birinden daha düşük olması durumunda yapılır. Hastalar yüz gerdirme ile alın ve kaş pozisyonunu, göz kapaklarının görünümünü ya da orta yüzey alanını daha genç bir görüntüye kavuşturabilirler. 

Yüzlerindeki sarkma nedeniyle rahatsız olan sağlıklı erkek ve kadınlar, yüz germe için iyi bir aday olabilirler. Çene hattı boyunca istenmeyen sarkma sorunu olanlar, derin gülümseme çizgileri olan hastalar (nazolabial kıvrımlar) tüm yüz germeden büyük ölçüde faydalanırlar. 

Hastalara yüz germe ameliyatı için genel anestezi uygulanır.

Yüz germe nasıl yapılır?Yüz germe ameliyatı, saç kıl çizgisi ve kulağın kenarları boyunca gizlenmiş dikkatlice planlanmış ve yerleştirilmiş insizyonlarla başlar. Yüz kaslarına bağlanan derinin altındaki derin doku tabakası alt bölgeden ayrıştırılır ve daha sonra kulağın önüne doğru çekilerek gerdirilir. Kısaca deri kaldırarak ve sıkılaştırarak, alt yüz bölgesi ve boyun çizgisinde daha genç bir  görünüm için deri yeniden konumlandırılır. Kalıcı sütürler ile uzun süreli bir sonuç elde etmek için ve platysma tabakalarını yeni pozisyonlarında stabilize etmek için kullanılır. 

Standart veya alt yüz germenin tamamlanması tipik olarak 2 ila 4 saat sürer.

Standart veya alt yüz germenin tamamlanması tipik olarak 2 ila 4 saat sürer.Yüz germe için kesiler genellikle kulağın doğal eğrilerinin içine ve çevresine iyi bir şekilde gizlenir ve kulağın arkasındaki saç çizgisine doğru uzanır. Erkekler için genellikle kulağın önünde hafifçe yapılmış bir kesi gereklidir zira erkeklerde sakal ve saç çizgisinin önemi büyüktür.

Yüz gerdirme için yapılan kesiler genellikle kulağın doğal kıvrımlarının içinde ve çevresinde iyi bir şekilde gizlenir ve kulağın arkasındaki saç çizgisine uzanır. Bazı durumlarda, çenenin altında iyi gizlenmiş bir yerde ek bir kısa kesi yapılır. İyileştikten sonra, yüz germe çizgilerini görmek çok zordur.

Bu hastadan hastaya değişen bir süreçtir. Ameliyattan sonra yirmi dört ila kırk sekiz saat içinde, bandajlar değiştirilir ve istenmeyen kanama olmadığından emin olmak için kontrol edilir. Hastalar daha sonra ameliyattan beş veya altı gün sonra tekrar görülür; bu süre boyunca dikişler çıkarılır ve daha hafif, çıkarılabilir bandaj yerleştirilir. Hastalara yara bakımı hakkında talimat verilir 
Şişlik ve morarma ameliyattan sonraki ilk yedi ila on gün boyunca çeşitli derecelerde görülebilir. Hastaların çoğu ameliyattan yedi ila on gün sonra işlerine geri dönebilir. Bu sırada, kalan morarma olayını gizlemeye yardımcı olmak için makyaj giyilebilir. İzler ameliyattan birkaç hafta sonra kırmızıdan pembeye geçiş yapar, zamanla yavaş yavaş solmaya başlar ve altı ay içinde tamamen silikleşir.

 

Hastalar genellikle yüz germe işleminden yedi ila on gün sonra ya da bandajlar tarafından rahatsız edilmediklerini düşündüğü zaman işe geri dönebilirler.
Yüz germe işleminden sonra dikişlerim ne zaman çıkarılır?
Bu hastadan hastaya değişir fakat dikişler, yüz germe işleminden sonra beş ila altı gün içinde çıkarılır.

 

This varies from patient to patient, however, sutures will be removed within five to six days following the procedure.

(515 oy,4,83)
Yorumlar?YORUM