Yanak Estetiği

Bişektomi olarak da bilinen yanak estetiği, yüz ovalinin daha belirginleşmesini sağlayan, son derece pratik bir şekilde uygulanan bir cerrahi uygulamadır. Yanak içinden alınan, yüzü oval ve yanaklı gösteren fazlalık yanak içi yağ alınarak, arzu ettiğiniz yüz bütünlüğüne kavuşmanız mümkün.

Fiyat Alın

Yanak Estetiği Nedir?

Hollywood yanağı estetiği yüzün U şeklinden V şekline getirilmesi ve elmacık kemiklerini daha belirgin hala sokulmasını sağlayan bir uygulamadır. İnsanın yüz özellikleri onun toplumda tanınmasına ve diğerlerinden ayrılmasında oldukça önemli rol oynamaktadır. Özellikle bir insanı ele aldığımızda ilk dikkatimizin yüz bölgesine odaklandığını söyleyebiliriz. Yüzdeki burun, ağız, yanaklar, dudaklar, göz rengi, saçlar ilk etapta ayrı ayrı incelenmese da totalde yüz bütününün ayrılmaz bir parçası olarak güzelliğine hizmet verirler.

Yüz ve Altın Oran

İnsanların güzellik ölçütleri aslına bakarsanız orantılı organ dağılımı ve mevcut doku yüzdesi ile ilintilidir. Örneğin, dudaklar kalın ve dolgun, burun hafif yüksek yani kalkık, yanakların dolgunluğu total yüzle orantılıdır, kaşlar kavislidir ve tabii çene de aynı zamanda küçüktür. Bu nedenle, insanların güzelliğinin altın oranla bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Altın oran, her bir orgunun yüzdesi olarak ifade edilen değerdir ve yüzün bu yüzdelere estetik açıdan uyması ise, güzelliği çağrıştırır. Herhangi bir insanın yüzü altın orana sahip olursa, o yüz beğenilen bir yüz olacaktır. İşte altın oranda en fazla ve en önemli unsur ise çene ve aynı zamanda yanakların üçgen şekliyle ortaya çıkmasıdır. Bu oran sayesinde, yüz genç, güzel, çekici ve estetik gözükür. İşte Hollywood yanağı estetiğinin temelinde altın oran, çıkık elmacık kemikleri ve az evvelde dediğimiz gibi ince çene bölgesi bulunmaktadır.

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Bichektomy, Hollywood estetiği nedir?

Çoğu zaman Bichektomy, üçken yüz operasyonu, V yüz operasyonu olarak da ifade edilen Hollywood yanağı estetiği, aynı zamanda yüzdeki konturun kare olduğu ve yanaklardaki yağ yastığının çok fazla olduğu yüzlerde sıklıkla uygulanır. Hollywood yanak estetiğinde uygulanan operasyonla başarılı sonuçlar elde edilir. Yanak estetiği için bir başka isim de Bichektomy’dir. Hollywood yanağı estetiği ise, operasyonun popüler adıdır aslında. Bu operasyonda, yüz dışında yani yanakların görünen dış yüzeyinde, herhangi bir iz bırakmaksızın, sadece ağız içinde, yanak bölgesine 1 cm uzaktaki aşırı yağ yastıklarının alınması olarak ifade edilebilir. Bu alınan yağ yastıkçıkları dolgun duran yanakların inmesine, elmacık kemiklerinin çıkmasına ve çenenin de küçük gözükmesine sebep olur.

Yanak estetiği planlama

Yanak estetiği ameliyatı, lokal anestezi altında ya da isteğe ve hastanın genel durumuna bağlı olarak genel anestezi altında, ortalama otuz dakikada biten oldukça rahat bir ameliyattır. Genel olarak, estetik cerrahın bu alandaki deneyimi çok önemlidir. Yanak estetiğinde, yanak bölgesinden alınacak yağın boyutu, şekli ve bu haliyle çenenin istenilen şekille oluşturulması, operasyondan önce yanak üçgeninin kişiye özel olarak hazırlanmasına bağlıdır. Kısaca planlanmanın kişiye özel ve çok büyük bir titizlikle yapılmışmış olması gerekir. Eğer fazla yağ alınır veya hatalı bölgeden yağ alımı yapılırsa, istenilen üçken form yakalanamaz ve iyi bir sonuç çıkmaz. Özellikle hastanın yaşı, çene ve elmacık kemiklerinin boyutları, alınacak yağ miktarının temelini oluşturur. Bu sebeple mutlaka ve mutlaka estetik cerrahınızın bu konudaki deneyiminin önemli olduğunu unutmayınız.

Yanak estetiği ve yaş

Yanaklardaki yanağın yirmi ya da yirmi beş yaşından önce alınmamasını öneriyoruz. Çok uçta bir örnek olmadığı müddetçe 20 yaşından evvel alınmaması, kişi için gelecekte sorun yaşamaması adına iyidir.  Çünkü bu yaşa kadar yağ katmanlarının kalınlığı, yanaklardaki dolgunluk daha sonraki yaşlarda azalır, işte bu nedenle belirli bir yaşta olması gerekir. Bu işlemde, bireyin genetik özellikleri de belirleyicidir.

Hollywood yanağı ve uygulama

Hollywood yanak estetiği yani yanak estetik ameliyatı, anestezi veya sedasyon ile yapılır. Geleneksel yöntemle operasyon sadece ağızdan yapılır ve dışardan iz yoktur. Dış tarafta, yanağın içindeki yağ miktarının azaltılması nedeniyle yanlarda düzleşme olur. Yanak estetik ameliyatında, eğer birey sıklıkla kilo alıp kilo veriyorsa, bireyi aşırı kilolu bir dönemde ameliyat yapmak daha uygundur. Ağızda uygulanan kesi uygun anatomik planlardan geçirilirse, yağ kütlesine kolayca ulaşılır ve yanakta dolguya neden olan bu fazla yağ kütlesi çıkarılır. Bu iri yağ kütlesine Bichat yağ yastığı denir ve insanlarda anatomik konumu önceden yani genetik olarak belirlenmiştir. Bichat yağ yastığı, ana kitle ve üç, dört uzantıya sahiptir. İşte bu sebeple ne kadar ve ne hangi doğrultuda alınacağına, estetik cerrahınız, yüz totalinizi inceledikten sonra karar verecektir. Kişiye özel bir planlama yapacaktır.

Bir önceki sayfamızda Yağ Bankası operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Yanak estetiği sonrası

Yanak estetiği ameliyatından sonra ağız içinde küçük dikişler olacaktır. Bu nedenle, operasyondan sonraki ilk gün boyunca sıvı besinler tercih edilmelidir. Günün ilerleyen saatlerinde, normal gıdalar yemeye devam edebilirsiniz ve yavaş yavaş çiğnemede herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Yanak estetik ameliyattan sonra ağız gargarası ilk üç gün boyunca yapılmalıdır. 

Çünkü ağız içindeki dikişleri mümkün olduğunca steril tutmak gereklidir. Dikişlerin bir kısmı genelde yumuşak bir dokuya sahip olduğundan ağrı hissedilemez, bazen hastalar ağızlarında dikişleri olduğunu dahi unuturlar. Yanak estetik ameliyattan sonra ağızdaki dikişler birkaç gün içinde çözülür, bu nedenle yanak kısmında yaşadıkları çok hafif hassasiyet birkaç gün içinde kaybolur. Ameliyattan sonra hastaların çoğu sosyal hayatlarına döner.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Yanak estetiği yani yanaklardan yağ çıkarma, yanaklarda bukkal yağ yastıklarının bir kısmının çıkarılmasıdır. Bu yağ yastıkları alt yanaklarda bulunur ve bazen "sarkık yanaklar" olarak adlandırılan aşırı yuvarlak veya dolgun bir yüze sahip olunmasını sağladığı için tercih edilmeyen yağ yastıkçıklarıdır. Bu sebeple yüz kontürüne uyumlu olması için çıkarılan işlemdir.

Hollywood Yanak estetiği hemen her yaşta yapılabilir. Ancak20-25 yaşlarında birçok insanın yüzde yağ kaybetmeye başladığını unutmayın. Eğer yağ rezervleri o zamandan önce çıkarılırsa, çok zayıf ve muhtemelen sağlıksız görünen bir yüz ifadesiyle sonuçlanabilir.

Yanak estetiği muayenesi sırasında, cerrahınız estetik hedeflerinizi sorar, seçeneklerinizi gözden geçirir ve bukkal yağ çıkarma estetiği ile gerçekçi olarak nelerin başarılabileceğini açıklar. Ayrıca cerrahinin risklerini ve komplikasyonlarını, anestezi seçimlerini, ücretlerini ve postoperatif dönemleri sizinle paylaşır. Bu konsültasyon, ameliyat hakkında sorular sorabileceğiniz ve cerrahın sizin için iyi bir seçenek olup olmadığını belirleyebileceğiniz zamandır. Çok fazla soru sormaktan çekinmeyin.

Yanak estetiği cerrahınızın tercihine bağlı olarak ve aynı zamanda ek prosedürler gerçekleştirip gerçekleştirmediğinize bağlı olarak belirlenen anestezi seçimi ile başlar. Anestezi uygulandıktan sonra, cerrahınız ağzınızın iç kısmının bir tarafına üst azı dişleri ve iç yanak arasında bir kesi yapar. Daha sonra, yağla parçalarını bir seferde hafifçe çekerek, yanağınızdan uzaklaştırır. Bu işlem yüzünüzün diğer tarafında tekrarlanır ve kesikler kapatılır.

Bukkal yağ çıkarma ameliyatı sonrası, alt yüzünüzde hafif şişlik ve hassasiyet olabilir. Ağrınızın içinde hafif morarma olacaktır. Asidik olmayan gıdalarla, özel bir diyetle bir dönem beslemeniz ve başınızı biraz yüksekte tutarak uyumanız,  birkaç kez antiseptik ağız gargarası ile ağzınızı yıkamanız tavsiye edilir. Şişlik yaklaşık 3 gün sonra geçecektir.

Ödem azaldıkça, bir veya iki hafta içinde ön sonuçları görürsünüz, ancak yanak estetiğinin tüm sonuçlarını görmek birkaç ay gibi bir zaman alabilir.

Yanak estetiğinin sonuçları kalıcıdır. Bununla birlikte, gelecekte belirgin miktarda kilo alırsanız, yanaklarınız tekrar kabarabilir fakat eskisi gibi olmayacaktır.

(593 oy,4,84)
Yorumlar?YORUM