Yağ Transferi

Yağ hücreleri ile kusursuz bir dolgu uygulaması yapılabilir. Yapay, sentetik bir dolgu kullanmaktansa, hastanın kendi bedeninden alınan, dokusuna uyumlu yağ dolgusu kullanmak, her açıdan hastaya avantaj sağlar.

Fiyat Alın

Cihantimur yağ transferi nedir?

Yağ transferi son 10 yılın üzerinde en çok çalışılan ve geleceğin parlayan uygulaması olarak düşünülen bir estetik cerrahi girişimidir. Op. Dr. Bülent Cihantimur, yağ transferi üzerine yaptığı araştırmalar neticesinde, tıp literatürüne Cihantimur Yağ Transfer Sistemi olarak geçen ve pek çok akademik makalede referans olarak gösterilen bir teknik geliştirmiştir. Cihantimur Yağ Transferi’nde hastanın bedeninden alınan yağlar, ihtiyacı olan diğer alana enjekte edilerek uygulanır. Klasik yağ transferi uygulamalarından farkı ise, toplanan yağların havayla temasını engelleyerek depolandığı kapalı lipokid sisteminden gelmektedir. 

Cihantimur Yağ Transferinin Avantajları:

• Yüksek miktarlarda yağ toplanabilir
• Toplanan yağların transfer edilen alana tutulma ve canlı kalma oranı çok yüksektir.
• Enfeksiyon riski minimaldir
• Transfer edilen alana kök hücrenin tüm avantajlarını da götürür.

Cihantimur Yağ Transferi Kullanım Alanları

• Dudak büyütme
• Meme büyütme
• Popo büyütme ve popoya form verme
• Yüzdeki mevcut çizgileri ve derin akne, iz gibi çukurları doldurma
• Yüz germe
• Genital Güzelleştirme- vajina daraltma
• Bedenin herhangi bir yerinde mevcut ya da liposuction sonrası oluşmuş çukurları düzeltme
• El üstü derisini dolgunlaştırma
• Çarpık bacak düzeltme
• Saç ekimi

Tüm Vücut Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

 Yağ transferi nasıl yapılır?

Yağ hücreleri ile kusursuz bir dolgu uygulaması yapılabilir. Yapay, sentetik bir dolgu kullanmaktansa, hastanın kendi bedeninden alınan, dokusuna uyumlu yağ dolgusu kullanmak, her açıdan hastaya avantaj sağlar. Fakat bugün klasik yağ transferi uygulamalarında yağın çekilme esnasında beden sıcaklığından, dışarıdaki ortama nakledilen yağ hücrelerinin değişen hava koşullarına uyumu düşünülmeden hareket edilir. Bu şekilde toplanan yağ hücreleri oksijenden mahrum kalır ve kök hücrelerin büyük bir kısmı etkisiz hale gelir. İşte Cihantimur Yağ Transferi tekniğinde kullanılan kapalı sistem, kök hücrelerin yaşamına devam etmesini sağladığı gibi, fazla miktarlarda yağ toplamaya da fırsat vermektedir. Bu sayede hücrelerin canlı kalması ve transfer edilen alana derhal tutunması sağlanmış olur.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Yağ transferi en basit anlatımıyla istenmeyen bölgesel yağın, gerekli görülen vücut bölgesine transfer işlemidir.

Cihantimur Yağ transfer sisteminde yağ hastadan alındıktan sonra işlemden geöirilerek kök hücreden zengin ve gereksiz görülen su ve benzeri içeriğinden arındırılarak transfer edilme prosedürüne dayanır. 

Vücuda yabancı herhangi bir madde yerleştirilerek istenilen büyütme sonucunu almaktansa, mevcut, doğal ve kendi dokusunun kullanılmasının avantajları çok daha fazladır. Bu sebeple yağ transferi çok daha etkili bir uygulamadır.

Kök hücre aktarıldığı alanda yaşamaya devam eden ve bölgeye tekrar gençlik, dolgunluk ve aslında tekrar yaşam sağlayan bir mucizedir. Yara iyileştirmesini hızlandırması da ekstra bir avantajdır.

Yağı hastanın bölgesel yağlanma olan alanından alıyoruz. Özellikle erkeklerde karın, kadınlar da ise basen bölgesindeki yağlar çok daha verimli ve kalıcı sonuçlara ulaşmamıza fayda sağlıyor. Cihantimur Yağ Transferi için geliştirilmiş özel cihazlar, liposculpture metodu ile alınan yağın işlemden geçmesi ve enjeksiyona hazır hale gelmesini sağlıyor.

Hayır, sadece maksimum 1-2cm eninde mikro girişlerle işlem yapılıyor.

Bedenine herhangi yabancı madde kullanmadan, kendi dokusuyla işlem yaptırmak isteyen herkes tercih edebilir.

Organik Saç Ekimi, Brezilya Poposu estetiği, Meme Güzelleştirme, Çarpık Bacak estetiği, Dudak dolgunlaştırma gibi pek çok prosedürde kullanılabilir.

Cihantimur Yağ Transferi sizinle beraber yaşlanan bir kalıcılığa sahiptir.

Yapılan araştırmalar neticesinde bedene herhangi bir yan etkisinin olmadığı görülmüştür. Ayrıca zaten kullanılan içerik, hastanın kendi dokusudur.

(588 oy,4,84)
Yorumlar?YORUM