Vajina Estetiği

Vajina estetiği ameliyatı kadın cinsel organında doğuştan veya yıllar içinde meydana gelen değişikliklerin giderilmesi amacıyla yapılan cerrahi operasyonlardır.

Fiyat Alın

Vajina estetiği nedir?

Vajinadaki herhangi bir sorunun, kadında psikolojik veya sosyal sorunlara sebebiyet verdiğini ve ayrıca çiftlerin cinsel hayatını da etkilediğini biliyoruz. Bu sebeple, bütün bu problemleri geride bırakmasında fayda sağlayan vajina estetiği ameliyatları, büyük bir titizlik ve gizlilik esasına dayanarak yapılmaktadır.

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un Monaco’da düzenlenen 3.rd World Plastic Surgery Congress’de, “ Golden Bistoury”, “Altın Bisturi” ödülüne layık görülen “Genital Güzelleştirme” tekniği, vajina bölgesini diğer bölgeler gibi estetik kalmayı hak ettiğini vurgulayan son teknoloji bir uygulamadır.  Vajinal yenileme olarak da söyleyebileceğimiz vajina estetiği ameliyatları, Estetik International Sağlık Grubu çatısı altında “Genital Güzelleştirme” uygulamasıyla yapılır. Yaşa ve doğuma bağlı olarak vajinal dokuda meydana gelen gevşemeye ve cinsel hazzı artırmaya yönelik yapılan cerrahi işlemlerdir. 


Genital Güzelleştirme tekniği daha rahat bir ameliyat süreci yaşanmasını sağlıyor. Bu teknikle iyileşme sürecinin daha da kısaldığını ve ayrıca vajina estetiği ameliyatı sonrasında iz kalmadan günlük yaşantılarına dönebildiklerini gözlemliyoruz. Op. Dr. Bülent Cihantimur Genital Güzelleştirme tekniğini şu şekilde açıklıyor:

“Vajina estetiğinde, tıpkı yüz bölgesi gibi, vajinanın da gençleşmeyi ve formda kalmayı hak ettiği felsefesi yatmak zorundadır.  Bu sebeple bu tekniğe Genital Güzelleştirme ismini verdim. Kadınların Vajina Estetiğine karşı son yıllarda artan taleplerinin altında kişisel ve kadınsal içgüdüler yatıyor. Kadının özgüvenine son derece etki eden estetik bir vajina, partneriyle birlikte en başta daha sağlıklı ve tatminkar bir cinsel hayat yaşamasına, ayrıca bu bölgede oluşabilecek olası sorunların ortadan kaldırılmasına vesile oluyor. Vajina estetiğine, total bakılması gerekir. Total uygulamalarla ancak başarı kazanılır ve vajina arzu edilen estetik forma kavuşur.”

Vajina Güzelleştirme ve Bölgenin Olası Sorunları

Özellikle doğum sonrası vajinal doku, pelvik taban, pelvik kaslarda gevşeme ve genişleme kadın için en büyük problemler arasında yer alıyor. Bu, çiftlerin tatminkar olmayan bir cinsel yaşantı içerisinde olmalarına sebebiyet veriyor. Ayrıca yine aynı bölgede idrar kaçırma sorunu gözlemleniyor. Vajinadaki koyuluk, kadının haz noktaları olan kilitoris ve G noktasının belirgin olmaması da diğer olası sorunlardır.

Genital Güzelleştirme Vajina Daraltma

Genital Güzelleştirme tekniğinin içerisinde yer alan vajina daraltma operasyonu, sağlıklı bir cinsel hayatın ilk adımı olan kendine güven ve karşılıklı tatminkar seviyede olması gereken birlikteliklerin altını çizer. Kontrolsüz doğumlar, yüksek kilolu bebekler, fizyolojik yaşlanma süreci, hormonel dalgalanma gibi faktörler bu bölgenin çok çabuk yıpranmasına ve form kaybı gibi sorunlar yaşamasına neden olur.

Vajina bölgesinde yaşanan gevşeme sorunları da aynı zamanda çiftlerin olması gereken cinsel zevki alamamalarına ve dolayısıyla özgüven kaybı başta olmak üzere pek sorunu beraberinde getirir. Genital Güzelleştirme tekniğinde hastanın bölgesel yağından bir parça yağ alınarak, kök hücreden zengin hale getirilir. Gevşeme sorunu yaşanan alanlara enjekte edilen bu yağ, vajinanın daralmasını, kök hücrenin avantajlarıyla gençleşmesini, form kazanmasını sağlar. Kesi yapılmadan uygulanan bu operasyondan ortalama 1 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

Tüm Vücut Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Genital Güzelleştirme İç Dudak Sarkması

Genital bölgede en fazla karşılaşılan sorunların başında gelen iç dudak deformiteleri, özellikle sarkma ve asimetri sorunlarını ortaya çıkarır. Bölgenin anotomisine bakacak olursak, kıvrımlı, inceden başlayıp, giderek genişleyen bir hat boyunca devam eden ve tekrar incelen bir yapı görürüz. Normalde iç dudakların %100 simetrik olması beklenemez fakat bazı durumlarda aşırı sarkık görünüm ve büyüklük, kadınlarda hem estetik kaygıları, hem de sağlık sorunlarını geliştirebilir. İç çamaşırına sürtünerek tahriş olabilen bu sarkma sorunu, ayrıca plaj kıyafetlerinde ve dar pantolon veya tayt gibi giysilerde de sorun çıkarır.

Tahriş, bölgenin hassasiyetini artırdığı gibi, fazlalık deri sebebiyle mantar gibi enjeksiyonların da kolaylıkla oluşmasına olanak sağlayabilir. Genital Güzelleştirme tekniği içerisinde iç dudak sarkmalarına lazer teknolojilerinden faydalanılarak, son derece pratik ve konforlu bir şekilde estetik bir sonuç alınır. Labioplasti olarak da geçen iç dudak deformitelerinin düzeltilmesinde kullanılan lazer teknolojileri ayrıca, hastaya iyileşme süresinde de büyük avantajlar sağlayarak, kısa sürede sonuç alınmasını kolaylaştırıyor.
 

Vajinada Pigmentasyon sorunu- Vajinada Koyu Renk

Hormonel dalgalanmalar ve günlük ped kullanımı sonucunda oluşan vajinada koyu renk sorunu, estetik kaygıların oluşmasına neden olur. Bu pigmentasyon sorunu yağ transferinde kullanılan kök hücrenin avantajlarıyla düzelir ve sağlıklı bir cilt rengine dönüşür.

Genital Güzelleştirme ve Klitoris

Sezaryen dikişiyle klitoris arasında kalan kıllı alan Mons Pubis-Venüs tümseğidir. Bu alandaki yağ fazlalığı klitoris kapanmasına ve yeteri kadar uyarılamamasına neden olur. Ayrıca Venüs tümseğindeki bu yağ fazlalığı pek çok kadına plaj kıyafeti giydiğinde beliren estetik dışı görüntüsü sebebiyle sorun yaşatır. Bu bölgedeki kabarıklık yine minimal noktasal girişlerle mevcut yağın çekilmesiyle normal haline döner. Hem estetik bir form kazanır, hem de klitoris açığa çıkarak uyarım kolaylaşır.

Genital Güzelleştirme ve G noktası

Genital güzelleştirme tekniği içerisinde ele aldığımız “G Shot” yani “G Noktası” kadınların klitoris haricinde uyarıldıkları vajina içindeki bir alandır. Kadınların 2 farklı alanda haz merkezlerinin olduğunu biliyoruz. Birincisi, üretra ağzının hemen üzerinde bulunan klitoris, ikincisi ise vajen girişinin 5-6 cm içerisinde ve ortalama 3 cm genişliğinde ön duvarda bulunan G noktası alanıdır.


Bu alanın G noktası olarak ifade edilmesinin sebebi, bölgenin varlığını ilk olarak Dr. Ernest Grafenberg’in “erojen bölge” olarak 1950’de bilimsel makale olarak yayınlanmasıdır. Sonrasında 1982 yılında Alice Kahn Ladas Dr. Granfenberg’in bulduğu bu alanı yazdığı kitapta ele alarak, bölgeye soyadının ilk harfi olan G şeklinde ifade etmiş ve G-Shot, G- noktası olarak da kullanılmaya başlanmıştır. 
G noktası yapısal olarak biraz pürüzlü bir alandır ve ilişki sırasında uyarıldıkça kabarır ve cinsellikten alınan zevk fazlalaşır. Bu erojen bölgenin bir miktar şişirilmesi ise, sürtünmenin etkisini artırır, orgazm olmayı kolaylaştırır ve alınan hazzı çok daha fazla hale getirir. Uyarılmaya hazır hale getirilen G noktası ile derinliği artmış bir cinsel hayat kaçınılmaz olur. 

Erojen Dolgu Nasıl Yapılır?

Erojen dolgu, genital güzelleştirme tekniği içinde yaptığımız bir uygulamadır. Genital estetiğe bir bütün olarak bakıyor ve bedenimizin diğer bölgeleri gibi bu alanında genç, taze ve formun kalmasını amaçlıyoruz. Bu amaç hastalarımıza çok daha estetik bir vajina bölgesini ve dolayısıyla özgüveni artmış bireyleri getiriyor. Cinsellikten alınan hazın yoğunluğu, derinliği ve her defasında orgazm olabilme durumu, başta psikolojik olarak çiftlerin birbirlerine ve kendilerine olan güven duygusuyla perçinleşir. 

G noktasına yaptığımız “Erojen Dolgu”, fiziksel olarak alanın açığa çıkarılması ve bireylerin yaşayacakları orgazm kalitesini her defasında deneyimleyerek, psikolojik olarak kendilerini de hazır hissetmeleriyle, başarılı sonuçlar almalarını sağlıyor. Kişinin kendi yağından alınan ve kök hücreden zengin hale getirdiğimiz yağı, G noktasına enjekte ediyoruz. Bu şekliyle kabaran ve belirgin hale gelen G Noktası, alınan hazzın artmasına ve her defasında orgazm olmayı kolaylaştırıyor.

Genital Güzelleştirme ve İdrar Kaçırma 

Genital Güzelleştirme tekniği içerisinde olası idrar kaçırma problemini de çözümlemekteyiz. Kadın üreme ve boşaltım sisteminin aynı alanlarda olması maalesef bir takım sorunları da beraberinde getiriyor. Yaşam kalitesini son derece etkileyen istemsiz idrar kaçırma sorunu, hapşırma, öksürme, kahkaha atma ve ya irkilme durumlarında bile pek çok kadına zor anlar yaşatmaktadır. Bu alandaki doku kalitesinin bozulmasına ve karın içi basıncının artmasına pek çok faktör etkilidir. Özellikle kontrolsüz geçen zor vajinal doğumlar, menopoz, fazla kilo, gebelik, ilerleyen en fazla gözlemlenen sebepler arasında yer alır.

Vajinal ön duvar ve idrar torbası, sırt sırta vermiş, birbirine yapışık alanlardır. Destek duvarın zaman içinde farklı sebeplerden dolayı ama en yıpratıcı etkisiyle zorlu geçen doğumlar ve yüksek kilo ağırlığındaki bebekler sebebiyle karın içi basıncının artması idrar kaçırma sorununu tetikler.

Eğer idrar kaçırma probleminiz varsa, bölgedeki kolajen dokunun sağlam olmadığını, idrar torbasının altındaki destek dokularda da gevşeme olduğunu gözlemleriz. Bugün ülkemizde vajinal doğum yapan kadınların %80’inde vajinal anatominin bozulması ve pelvik taban kaslarının zayıflaması gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sebeple istemsiz hale gelen idrar kaçırmalarını bölgedeki sorunun büyüklüğüne göre iki farklı şekilde yapmaktayız. 

İdrar Kaçırma Sorununa Cihantimur Yağ Enjeksiyonu

Oldukça basit, hastaya iyileşme sürecinde sıkıntıya sokmayan yağ enjeksiyonu uygulaması çok fazla deformitesi olmayan hastalarımıza uygulanıyor. Hastanın kendi yağından hazırladığımız kök hücreden zengin hale getirilen yağ enjeksiyonunun pek çok avantajı bulunmaktadır:

• İstemsiz idrar kaçırma problemi çözümlenir
• Yıpranmış kolajen doku tazelenir
• İdrar torbasının altındaki destek dokular sağlamlaşır
• Kök hücrenin verdiği iyileştirme süreciyle, çok çabuk bir toparlanma sağlanır
• Yabancı bir cisim eklenmeden, hastanın kendi dokusu kullanılır
• Bölge form kazanır, canlanır

İdrar Kaçırma Sorununa Cerrahi Müdahale

İdrar kaçırma sorunu ilerlemiş ve bölgenin anatomisinde ciddi hasarlar oluşmuş hastalarımıza ise, cerrahi olarak bölgenin form kazandırılması amaçlanır. Sarkmış, deformasyona uğramış ve idrar yapma eylemini istemsiz hale getiren tüm kas ve dokulara müdahale edilir, düşen idrar kesesi ve baskı yapan tüm dokulara form kazandırılır. 

Genital Güzelleştirme ve Kızlık Zarı Dikimi- Hymenoplasty

Kızlık zarı bizim kültürümüz içerisinde de olan ve bekâreti simgeleyen bir bölgedir. Dini inançlar, kültürel ve etnik yapılar, bekâretin önemini vurgular ve bu yapı bazı yaptırımları da beraberinde getirir. Ülkemizde kızlık zarı dolayısıyla yaşanan ve kadının kimliğini zedeleyen olaylar sebebiyle, hymenoplasty operasyonları sıklıkla yapılmaktadır. Estetik International Sağlık Grubu olarak, her şeyden evvel ruh sağlığının, pozitif düşüncenin çok daha fazla önemli olduğunun bilincini güdüyor ve tabu halini almış bu durumdan ötürü yaşanan talihsiz olayların yaşanmamasını diliyoruz.

Kızlık zarı vagen girişinde bulunan ve her kadında farklı tip ve özellikle olan bir bölgedir. Sadece cinsel ilişki sebebiyle bozulmaz. Doğuştan bu şekilde olabileceği gibi, tampon kullanımı ya da farklı sebeplerle de yırtılabilir. Kızlık zarı dikimi kişisel bir tercihtir bu sebeple bölgenin yeniden yapılandırılması için, bireysel inanç ve istekler doğrultusunda kusursuz bir şekilde tekrar eski haline getirilebilir.Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Genital Güzelleştirme total bir uygulamadır. Bölgenin olası sorunları tespit edilir ve soruna yönelik çözümler sağlanır. Genital Güzelleştirme tekniği genel anestezi altında yapılır. Örümcek Ağı Estetiği, Cihantimur Yağ Transfer tekniği, lazer ve radyofrekans ve gerektiği yerde cerrahi uygulamalar yapılır. 

Vajina beyazlatma

Genital bölgenin olası estetik sorunlarından birisi olarak karşımıza çıkan vajinadaki renk koyulaşma sorunu, ameliyatsız vajina beyazlatma işlemiyle giderilebilir. Kadınların çoğunda özellikle doğum yapmış olanlarda gözlemlenen renk değişimi, aslında tam manasıyla bir pigmentasyon sorunudur. Genital bölgenin dış kısmında bulunan vulva alanında meydana gelen bu pigmentasyon değişimi, özellikle baskın östrojen hormonu sebebiyle oluşur. Özellikle hamilelik sürecinde artan kadınlık hormonu sonrasında kalıcı hale gelerek, kadınların estetik kaygılar yaşamasına sebebiyet verir.

 Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Vajina koyuluğunu artıran erkenler

• Artan östrojen hormonu
• Gebelik süreci
• Polikistik over sendromu
• Doğum kontrol hapları
• Günlük kullanılan pedler
• Epilasyon 
• İlerleyen yaşa bağlı yağ dokusunda erime

Tüm bu sebeplerin etken olduğu vajina koyuluğundan rahatsız olan herkes ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen vajina beyazlatma uygulaması yaptırabilirler.

Vajina beyazlatma nedir?

Vulva bölgesindeki kararmaya sebep olan pigmentasyon sorununu çözümleyen bir lazer tedavisidir. Cihaz, bölgedeki koyu renkli dokuları hedefleyerek ve bölgenin hassasiyetine uygun ışın dozajıyla, mükemmel bir geri dönüş almanıza fayda sağlar. 

Vajina beyazlatma nasıl yapılır?

Vajina beyazlatma ağrısız, izsiz, kesisiz ve sosyal hayatı etkilemeyen pratik bir işlemdir. Bölgenin hassasiyeti sebebiyle lokal anestezi yapılabilir. Özel geliştirilmiş başlığı ile bölgeyi tarayan lazer, mevcut koyu renkli melanin tabakasını hedefleyerek, deri dokusundaki pigmentasyon sorununu çözümleyip, rengin açılmasını sağlar. Ortalama 15 dakika süren seans sonunda vajina beyazlatma işlemi tamamlanır.

Vajina beyazlatma kaç seans yapılır?

%98 oranında tek seansta vajina beyazlatma işleminden sonuç alınır. 

Vajina beyazlatma sonrası

Vajina beyazlatma sonrası, anında sosyal hayatınıza geçiş yapabilirsiniz. Bölgeyi 2-3 gün hijyenik tutmanız yeterlidir. Doktorunuzun önerdiği reçeteli kremleri kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde 2-3 gün sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz

Bir önceki sayfamızda Yağ Transferi operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

SSs

Doktorumuz sorunlarınızı dinler, muayane yapar ve sizinle birlikte operasyon planlamasını hazırlar. Doktorunuza tam olarak ne istediğinizi ve sorunlarınızı anlatmanız, bu aşamada çok çok önemlidir.

Tamamen güvenli ve yüzlerce kadın tarafından deneyimlenmiş bir prosedürdür. Uzun süreli başarılı sonuçlarla mükemmel bir hasta memnuniyeti listemiz bulunmaktadır.

Size yapılacak uygulamaların yani sorunlarınıza bağlı bir durumdur. Ortalama 2 saat sürecektir. 

Size yapılacak uygulamaların yani sorunlarınıza bağlı bir durumdur. Ortalama 2 saat sürecektir. 

Size yapılacak uygulamaların yani sorunlarınıza bağlı bir durumdur. Ortalama 2 saat sürecektir. 

(462 oy,4,79)
Yorumlar?YORUM