Uzm. Dyt. Melis Torluoğlu

2011 yılını GATA ve Başkent Üniversitesi Hastanelerinde sürdürüp; tez çalışmasını Başkent Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi’nde "Böbrek Hastalıklarında Beslenme Tedavisi" üzerine tamamlamıştır. Şubat 2012-2013 süresinde TRT’de yayınlanan "Anne Çocuk” ve "Medyada Sağlık” programlarında beslenme bölümü danışmanlığını ve sunuculuğunu üstlenmiş, birçok televizyon kanalında çeşitli konularda ropörtajları yayınlanmış ve konuk olarak katılmıştır.

Uzm. Dyt. Melis Torluoğlu

2011 yılını GATA ve Başkent Üniversitesi Hastanelerinde sürdürüp; tez çalışmasını Başkent Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi’nde "Böbrek Hastalıklarında Beslenme Tedavisi" üzerine tamamlamıştır. Şubat 2012-2013 süresinde TRT’de yayınlanan "Anne Çocuk” ve "Medyada Sağlık” programlarında beslenme bölümü danışmanlığını ve sunuculuğunu üstlenmiş, birçok televizyon kanalında çeşitli konularda ropörtajları yayınlanmış ve konuk olarak katılmıştır.

Uzm. Dyt. Melis Torluoğlu Uzm. Dyt. Melis Torluoğlu
  • Nutrigenetik
  • Kilo kontrolü
  • Bariatrik Cerrahide Beslenme
  • Sporcularda Beslenme
  • Gebelik Döneminde Beslenme
  • Emzirme Döneminde Beslenme
  • Kurumsal danışmanlık
  • Bireysel Danışmanlık

BIO

1987 yılında Samsun’da doğan Melis Torluoğlu, lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde 2011 yılında tamamlamıştır. Eğitimi süresince beslenme ve diyet anabilim dalında ulusal ve uluslarası birçok kongre ve seminere katılmış, yine öğrencilik yıllarında bir yaz dönemi projesi olarak ilköğretim çağındaki çocukların beslenme ve spor eğitimi aldığı bir program olan “Sağlıklı Yaşam Kampı” projesini çocuklara verdiği uygulamalı eğitimlerle başarıyla tamamlamıştır. 2011 yılını GATA ve Başkent Üniversitesi Hastanelerinde sürdürüp; tez çalışmasını Başkent Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi’nde "Böbrek Hastalıklarında Beslenme Tedavisi" üzerine tamamlamıştır. Hepatit taşıyan ve taşımayan böbrek hastası grupta beslenme durumlarının saptanması üzerine hazırladığı tez çalışmasını başarıyla tamamlamış ve diyaliz merkezlerine bağlı birçok hastanın beslenme tedavisini üstlenmiştir.
 
Danışanlarını aktif olarak tanımak ve ihtiyaçlarına daha verimli karşılık verebilmek adına öğrencilik dönemi ve sonrasında etkili iletişim yöntemleri, etkili konuşma sanatı, takım çalışması, liderlik, proje ve kriz yönetimi gibi birçok eğitime aktif olarak katılmıştır. ​Çalışma hayatına mezun olduğu yıl içerisinde Haziran ayında Acıbadem Sağlık Grubu'nda başlamıştır. Mezuniyet sonrası yürüttüğü süreç içerisinde Acıbadem Fulya Hastanesi'nde klinik ve kurum diyetisyenliği görevinde bulunmuş ve çalıştığı Acıbadem Etiler Tıp Merkezi’nde, obezite, düzensiz beslenme ve kilo atışı, diyabet hastalığı, gebelik döneminde diyabet, gebelik döneminde sağlıklı beslenme, insülin direnci, reaktif hipoglisemi, diyabet ve karbonhidrat sayımı, emzirme döneminde beslenme ve kilo kontrolü, çocuklara yönelik sağlıklı beslenme programlarının oluşturulması, genç ve çocukluk çağında obezite, anoreksiya, ortoreksiya ve bulmia nervoza hastalarında beslenme, böbrek hastalıklarında beslenme, hipotirodi hastalarında kilo kontrolü, sindirim sistemi ile ilgili sorunlarda beslenme ve kilo almaya yönelik beslenme programları hazırlayarak devam ettirmiştir. 2017 yılında kendi alanındaki yeinlikleri daha yakından takip etmek adına; Acıbadem Üniversitesi’nde kendi alanında yürüttüğü bir master programına dahil olmuştur. Birçok yerli ve yabancı şirket çalışanına beslenme danışmanlığı görevini yürütmüş olup birçok derneğe eğitim ve seminer vermiştir. Her hafta düzenli olarak Milliyet Pembe Nar köşesindeki yazılarıyla güncel konuları ele almakta ve okuyucuları bilgilendirmeye çalışmaktadır.

Şubat 2012-2013 süresinde TRT’de yayınlanan “Anne Çocuk” ve “Medyada Sağlık” programlarında beslenme bölümü danışmanlığını ve sunuculuğunu üstlenmiş, birçok televizyon kanalında çeşitli konularda ropörtajları yayınlanmış ve konuk olarak katılmıştır. Son dönemde Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerine rehberlik ettiği bir mentorluk çalışmasında aktif olarak rol alırken aynı zamanda Türkiye Diyetisyenler Derneği ve Avrupa Crohn ve Kolit Organizasyonu üyesidir.

Estetik International Quasar
Beslenme ve Diyet Uzmanı 10.2018 –Halen

Acıbadem Etiler Tıp Merkezi
Beslenme ve Diyet Uzmanı 05.2011 – 10.2018

• Obezite, düzensiz beslenme ve kilo artışında beslenme tedavisi,
• Diyabet hastalığı ve gebelik döneminde diyabete yönelik beslenme tedavisi,
• Gebelik döneminde sağlıklı beslenme,
• İnsülin direnci, reaktif hipoglisemi, diyabete yönelik beslenme tedavisi ve karbonhidrat sayımı,
• Emzirme döneminde beslenme ve kilo kontrolü,
•  Çocuklara yönelik sağlıklı beslenme programlarının oluşturulması,
•  Genç ve çocukluk çağında obezite,
•  Anoreksiya, ortoreksiya ve bulmia nervoza hastalarında beslenme tedavisi,
• Böbrek hastalıklarında beslenme,
•  Hipotirodi hastalarında kilo kontrolü,
•  Sindirim sistemi ile ilgili sorunlarda beslenme,
•  Kilo almaya yönelik beslenme programlarının oluşturulması
Acıbadem Fulya Hastanesi
Beslenme ve Diyet Uzmanı
Operasyon sonrası yatan hastalarda beslenme protokolünün oluşturulması,
Kurumsal beslenme danışmanlığı
• Acıbadem Kadıköy Hastanesi
Operasyon sonrası yatan hastalarda beslenme protokolünün oluşturulması,
Kurumsal beslenme danışmanlığı

• Gülhane Askeri Tıp Akademisi
Çocuk Hastalıklarında Beslenme Tedavisi ve Takibi
• Yıldız Yemek Şirketi
Kurumsal beslenme danışmanlığı
• Başkent Üniversitesi Hastanesi
Operasyon sonrası yatan hastalarda beslenme protokolünün oluşturulması,
Kurumsal beslenme danışmanlığı

Eğitim

Başkent Üniversitesi, Ankara /Turkiye 09.2007 – 06.2011
Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyet Bölümü
Not ortalaması: 3,30/4,00
Samsun Anadolu Lisesi, Samsun/ Turkiye 09.2002 – 06.2006
Not ortalaması: 94.5

Üyelikler

 Türkiye Diyetisyenler Derneği
 Avrupa Crohn ve Kolit OrganizasyonuDOKTORLARIMIZ
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıOp. Dr. Bülent CihantimurEstetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur – Doctor B’nin kendi geliştirmiş olduğu 8 adet tekniği bulunmaktadır. Tekniklerinin yanı sıra, özellikle Total Vücut Şekillendirme, Brezilya Poposu estetiği, Örümcek Ağı estetiği, Yağ transferi gibi konularda öne çıkan Cihantimur, estetik cerrahiye sanatsal bir bakış açısıyla yaklaşarak, bedenin bir bütün olduğunu ve totale bakılarak tüm cerrahilerin yapılması gerektiğini vurgular. Cihantimur’un uluslararası ve yurt içi pek çok ödülü bulunmaktadır.
Estetik Plastik Cerrahi Bölüm BaşkanıProf. Dr. Cenk ŞenRekonstrüktif cerrahi alanında 50’den fazla bilimsel makaleye imza atmış olan Prof. Dr. Cenk Şen, kendi teknikleriyle ön plana çıkmaktadır. Burun estetiği ve özellikle gerçekleştirilmesi son derece güç bulunan ve özel bir ihtisas alanı olan revizyon burun estetiği konusunda uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda meme estetiği, kepçe kulak estetiği konusunda öncüdür.
PLASTIK VE REKONSTRÜKTIF CERRAHI UZMANIOp. Dr. Selçuk AytaçPost bariatrik cerrahi ya da diğer adıyla obezite cerrahisi sonrası yapılan estetik cerrahi operasyonlarında uzmanlığı bulunan Op. Dr. Selçuk Aytaç, kilo verme sonrası oluşan deformasyon ve sarkma konularında bireylere yardımcı olmaktadır. Aytaç bu sürecin son derece iyi yönetilmesini operasyon öncesi, sırası ve sonrasında bireylerin takibinin çok iyi yapılması gerektiğini vurgular ve zayıflama sonrası estetik cerrahi konusunda sayısız tedavisi bulunmaktadır.
PLASTIK VE REKONSTÜRKTIF CERRAHI UZMANIOp. Dr. Medine KantürkPlastik Cerrahi Uzmanı İlk ve orta egitimini Rusyada Moskva şehirinde alıp, 2002-2009 yılında Türkiye Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalından eğitimini tamamlıyıp Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzman ünvanını alıyor.
PLASTIC, RECONSTRUCTIVE AND AESTHETICS SURGEONOp. Dr. Rıza Kantürk1998- 2004 Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim aldı. 2004 -2010 yılları arasında Uludağ Üniversite’si Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nı bitirdi.
Saç Ekimi ve Saç Tedavileri Bölüm BaşkanıDr. Çağatay GüngörsünDr. Çağatay Güngörsün, saç ekimi, saç ekimi öncesi ve sonrası tedavileri ve saç derisi tedavileri konusunda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Titizlikle çalışılması gereken saç ekimi sürecinin başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlayan Güngörsün, saç ekimi öncesi, sırası ve sonrasında hastalarına uzmanlaşmış bir destek sağlamaktadır.
Dr. Gina MoretCilt tedavileri başta olmak üzere tüm medikal estetik konusunda uzmanlığa sahip olan Dr. Gina Moret, yaşlanma belirtilerinin, cilt lekeleri tedavilerinin, ameliyatsız olarak gerçekleştirilen tüm cilt uygulamalarının profesyonel bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.
Dr. Gülden Gürel 1970 yılında Çorum’da doğdu. İlk, orta ve liseyi eğitimini İzmir’de aldı. Eğitim hayatını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.
ANESTHESIOLOGIST (MD)Uzm. Dr. Ali Ekber Yürekli1966 yılında Erzincan’da doğdu. 1992 yılı 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitiminin ardından, 1999 Uludağ Üniversitesi Anestezi ve Ranivasyon Uzmanlık eğitimini tamamladı.
Dt. Bora Muratİstanbul Üniversitesi Diş Fakültesi mezunu olan Diş Hekimi Bora Murat, EDAD (Aesthetic Dentistry Academy), ve CADA (Computer Aided Dentistry Academy) üyelikleri bulunmaktadır. Özellikle Implantoloji ve estetik diş hekimliği üzerine çalışmalar yapmış ve gülüş tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır.
Dt. Sinem KarakaşMarmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olan Sinem Karakaş, EDAD(Estetik Diş Hekimliği Akademisi) ve CADA (Computer Aidied Dentisry Academy) üyesidir. Uzun yıllar farklı diş hekimliği konularında çalışmalar yaptıktan sonra, özellikle dijital ve estetik diş hekimliği üzerinde uzmanlaşmıştır.
Uzm. Dyt. Melis Torluoğlu 2011 yılını GATA ve Başkent Üniversitesi Hastanelerinde sürdürüp; tez çalışmasını Başkent Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi’nde "Böbrek Hastalıklarında Beslenme Tedavisi" üzerine tamamlamıştır. Şubat 2012-2013 süresinde TRT’de yayınlanan "Anne Çocuk” ve "Medyada Sağlık” programlarında beslenme bölümü danışmanlığını ve sunuculuğunu üstlenmiş, birçok televizyon kanalında çeşitli konularda ropörtajları yayınlanmış ve konuk olarak katılmıştır.
Dt. Melike Kasap
Dr. Jale Özdemir
Dr. İlkay Hüthüt
Dr. Barış Nuhoğlu