Somon DNA

Son yılların en popüler antiaging uygulaması olan Somon DNA prosedürü, Benjamin Button etkisi olarak da bilinen yaşlanma karşıtı bir enjeksiyondur. Saf hyaluronik asit ve somon sütü ile elde edilen DNA molekülü aracılığıyla hücre yenilenmesini sağlayarak cildi yeniden canlandıran bir içeriğe sahiptir.

Fiyat Alın

Özellikle yüzdeki ince çizgiler, el, boyun gibi kırışıklıkların gözlemlendiği alanları tedavi etmek ve gençleşmeyi sağlamak için Somon DNA tedavisini uygulanabilir.

Somon DNA Tedavisi

Cildimiz çevresel faktörler ve zamana bağlı olarak yaşlanır. Sonuç olarak, daha mat ve daha kuru görünür ve esnekliğini kaybeder. Kırışıklıklar, cilt tonunda farklılıklar ve solgun cilt rengi ile çok daha belirgin hale gelir. Araştırmalar, bu semptomların temel nedeninin derideki protein oranının azalması olduğunu göstermektedir. Somon DNA'sı, insan DNA'sına benzemesi nedeniyle derideki proteinleri oluşturan en iyi kaynaklardan biridir. Somon DNA'sı, kendi hacminden bin kat daha fazla nem tutma kapasitesi sayesinde ciltte oluşan nem oranını yeniden kazandırmada oldukça etkilidir. Somon DNA aşısı, cildin dejenerasyon nemini yeniden kazanmasına yardımcı olur ve yaşlanma etkilerine karşı bir savunma mekanizması görevi görür. Aşı, somon sütünden elde edilen bir serumdan oluşur ve hipodermik enjeksiyon ile uygulanır. Somon DNA aşısı yaşlanma etkilerini tersine çevirir ve cildi doğal olarak yeniden üretir.

Tüm Ameliyatsız Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Somon DNA tedavisi nasıl uygulanır?

Enjeksiyon bölgesine lokal anestezik krem uygulayıp 20 dakika bekledikten sonra ince iğneler veya dermapen yardımıyla somon DNA'sı uygularız. İşlemden sonra hasta günlük hayata kolaylıkla devam edebilir. Seanslar genellikle her 15 günde bir başlatılır ve aylık olarak devam eder. Bireyin yaşını, cilt tipini ve şikayetin kapsamını dikkate alarak seans sayısını belirliyoruz. Yüz, el, boyun, dekolte ve cilt gençleştirme ve yenilenme ve ayrıca çatlak tedavisinde çizgiyi tedavi etmek için başarıyla somon DNA enjeksiyonu uygulanabilir.

Somon DNA'sının iki aşamalı etkisi

Prosedür, etkinlik açısından iki adımı içerir. Yaşlandıkça cildin gevşek, donuk ve kuru hale geldiğini biliyoruz. Bu durumun birincil nedeni, zamanla kolajen ve hidrasyon (nem) azalmasıdır. Bu nedenle, ilk adımda amacımız, hiyalüronik asit vasıtasıyla üretile nemlendirme. Somon DNA cildi yoğun olarak nemlendirir ve ikinci adım için hazırlar. 2 hafta sonra yapılan ikinci aşamada saf somon DNA'sı enjekte edilir. Bu adımın ilk fark edilebilir etkisi kırışıklıkların azalmasıdır.

Bir önceki sayfamızda Ultherapy operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Somon DNA prosedüründen nasıl bir sonuç beklenmelidir?

İşlemden sonra cildin yenilenmesi hızlı başlar, kolajen üretimi teşvik edilir ve cilt hücresel ölçekte yenilenir. Cilt, UV ve serbest radikallerin zararlı etkilerinden arındırılır, lekeler ve çizgiler azalır ve her sabah cildinizde yenilenme ve gençleşmeye tanıklık ederek uyanırsınız.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Somon DNA polinükleotid olarak adlandırılan bir maddedir. Somondan elde edilir ve cilt yenilenmesi için kullanılır.

Aşılama işleminden önce, temizlenmiş cilde lokal anestezik krem uygulanır. 20 dakika bekledikten sonra, düşük dozlarda mezoderm içine Salmon DNA enjekte edilir.

Yaklaşık 10 ya da 20 dakika sürer. Enjeksiyonun LED tedavisi ile birlikte yapılması da mümkündür. En iyi sonuç hastadan hastaya değişen seans aralıklarında ama çoğunlukla 3 veya 6 kez aldığında elde edilir. Bu tedavi yılda iki kez tekrarlandığında, elde edilen sonuçlar kalıcı hale gelir ve daha başarılı olur.

Somon DNA hücreleri sarmalar ve cildin sarkmasını önlemek için kollajen ve elastik lifleri arttırır. Cilt üzerindeki kırışıklıkları ve elastikiyet kaybını azaltır.

Tedavinin sıklığı hastanın cildinin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Her 1 veya 3 haftada toplam 1 veya 5 seans olarak uygulanır.

Hasta tedaviyi aldıktan sonra sosyal ve iş hayatına devam edebilir. İğnelerin neden olduğu kızarıklık ve mor lekeler ciltte görülebilir. 

Bu tedavi lazer ve radyofrekans ile birlikte alındığında daha başarılı sonuçlar elde edilebilir. Estetik dolgu uygulamaları ile birlikte alındığında, sarkma ve kırışıklıkların oluşmasını önler.

Somon DNA aşısı tedavisi alerjik reaksiyonlara neden olmaz; neredeyse herkese uygundur. Gebe olan ve / veya diyabet, emboli, felç hikayesi, kan pıhtılaşma bozuklukları, kalp hastalıkları olan kişilerde kullanılması önerilmez.

(524 oy,4,86)
Yorumlar?YORUM