Sakal Ve Favori Ekimi

Sakal ve favori bölgesindeki seyreklik veya arzu edilenden daha az olan yoğunluk, sakal ve favori ekim teknikleriyle çözümlenebilir.

Fiyat Alın

Sakal ekimi nedir?

Sakal ve favori ekimi, cerrahın, foliküler ünite teknikleri (FUE) ve araçları kullanılarak saçlı bölgeden alınanı kıl köklerini sakal ya da favorilere transfer etme işlemdir. Sakal ekimi aynı zamanda yeni bir sakalı yeniden şekillendiren veya mevcut bir sakalın yoğunluğunu geliştiren işlemleridir.  

Donör alan ve sakal ekimi

Tüm hastalar, verici bölgede yeterli saça sahip değildir. Çoğunlukla sakal ekimi için ense bölgesindeki saçları donör alan olarak seçeriz. Eğer yeterli donör kılı yoksa bu sefer bu durumlar için kollardan, bacaklardan ve göğüsten elde edilen vücut kılı, bir sonraki en iyi alternatif olabilir. Sakal ekimi, erkek tipi saç dökülmesi olan hastalarda (MPH) uygundur, ancak diğer tipteki alopesi türlerinde uygulanması mümkün değildir. Alopesi universalisli hastaların vücutlarının tamamı üzerinde tüyleri yoktur ve bu nedenle bu tip bir işlem için uygun değildirler.

Başarılı, gerçekçiliği yüksek sakal ekimi sonuçları çoğunlukla alıcı alan kıllarının doğal özelliklerine bağlıdır, bu da hastanın kafa derisi kıllarının kısa ve kıvırcık olması durumunda sakal kılları olarak da çok iyi görünecektir. Fakat hastanın uzun düz saçları varsa, o zaman dokusal tutarsız oluşacak, sonuçta doğal olmayan bir görüntü oluşacaktır. Bu nedenle, ağırlıklı olarak düz saçları olan hastalarda sakal için saçtan ziyade vücudun diğer alanlarındaki kıllarının bir kombinasyonu en iyi sonuçları verecektir.

Sakal Saç Ekimi ve Yan Etkileri Riskleri

• Morarma
• Şişme
• Kırmızılık
• Verici ve alıcı sitelerde hassasiyet veya ağrı
• Batık kıllar

Fakat bunların hepsi geçicidir ve 1-2 hafta içerisinde düzelecektir.

Sakal ekimi uygulama

Saç ekimi gibi düşünülen sakal ve bıyık ekimi aslında, yoğunluk açısından farklılık arz edebilir çünkü saç bölgesindeki seyreklik çok fazla dikkat çekerken, sakal bölgesindeki seyreklik kabul edilebilir bir yapıya sahiptir. Bu sebeple, sakal ve favori ekiminde illaki yoğun bir şekilde ekim yapılması şart değildir. Köse birisine yapılacak olan 1000 kök transferi, son derece anlamlı bir değişime vesile alacaktır.

Sakalların uzaması

Sakal ve favori ekimi yapıldıktan sonra 10 gün boyunca uzama gözlemlenir, bu süre zarfında çıkan kılları tıraş etmek için bir hafta beklemek gerekir. 2. Hafta sonunda geçici şok dökülmenin ardından ekilen yeni kıl köklerinden en verimli sonuç alınmaya başlar. 

Bir önceki sayfamızda Yara ve Yanık İzi Ekimi operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

 Sakal ekim sonrası

Ortalama 3000 kökle çalışılan sakal ekimi, 600 kök civarında da favori bölgesine ekim, genellikle yapılan saç kökü transferi aralıklarıdır. Sakal ve favori ekiminden sonra çalışılan alanlarda ileriye dönük bir iz kalmaz. Ekimi yapan doktorun tavsiyelerine ve işlem sonrası kurallara uyduğunuzda, tam manasıyla etkili sonuçlar alırsınız. İşlem sonrası ilk pıhtı izleri 24 saat sonra yapılan ilk yüz yıkama ile geçecektir. Ortalama 2 hafta pembemsi bir tonda kalan ekim alanı, sonrasında normal görüntüye kavuşur. 

 

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Kişiden kişiye değişkenlik gösteren ve kişiye özel farklı protokollerin uygulanması gereken bir ekim işlemleridir. Sakal ve favori birbirinden ayırt edilmemesi gereken, yüz proporsiyonu içerisinde anlamlı bir dağılımla bunması şart olan bölgelerdir.

Her insanın sakal ve favori bölgesindeki kıl yoğunluğu birbirinden farklıdır. Bazı insanlarda köse diye tabir edilen, kıl yoğunluğu çok az ya da hiç olmayan durumlar hakimken, bazısında normal kıl yoğunluğu içinde olmasına rağmen, alınan travmalar neticesinde, yer yer dökülmüş ya da hasar görmüş sakal bölgesine şahit olabiliriz. Kıl yoğunluğu tamamen hastanın istediğine bağlıdır. 

Elmacık kemiği üzerinde çıkan kıllar, ense bölgesinde, sırt ya da göğüs bölgesinde çıkan kıllar, sakal ve favori ekiminde kullanılabilir. Eğer hastanın bölgesel bir sorunu varsa, mevcut sakalların içinden alınan kıl kökleri, sorunlu bölgeye nakledilebilir. Hiçbir şekilde iz kalmayan, ince uçlu iğnelerle donör kıl alımı ve sakal ekimi yapılır. 

Elbette oluşur. Özellikle daha yoğun ve gür sakallara kavuşmanız mümkün.

(583 oy,4,87)
Yorumlar?YORUM