Saç PRP

Saç PRPsi özellikle saç dökülmelerine fayda sağlayan etkili yöntemlerden bir tanesidir. Kanımızda var olan Plated, diğer adıyla trombosit hücreleri, vücutta yara iyileştirici, onarıcı, yenileyici etki yapıyor. Aynı şekilde etkiyi saç ekimi sırasında ve saç ekimi sonrasında saç derisine fayda sağladığını biliyor ve trombositlerin bu etkisinden saç prpsi yoluyla yararlanıyoruz.

Fiyat Alın

Saç PRP nedir?

Saç PRP'si özellikle saç dökülmelerine fayda sağlayan etkili yöntemlerden bir tanesidir. Kanımızda var olan Plated, diğer adıyla trombosit hücreleri, vücutta yara iyileştirici, onarıcı, yenileyici etki yapıyor. Aynı şekilde etkiyi saç ekimi sırasında ve saç ekimi sonrasında saç derisine fayda sağladığını biliyor ve trombositlerin bu etkisinden saç prpsi yoluyla yararlanıyoruz.

Saç PRP’sinin faydaları

Ciltteki kırışıklıkları gidermede, esneklik ve parlaklık kazandırmada, iyileşmesi uzun süren yara, yanık tedavisinde de kullanılan PRP, özellikle saç dökülmesini tedavi etmek amacıyla da sıklıkla kullanılıyor. Saç Prp'si çok doğal, alerji riski olmayan, tatbik edilmesi kolay ve güvenilir bir uygulamadır.

Saç Prpsine, güçlendirici takviye uygulamalar olarak bakıyoruz. Saç ekiminin zahmetli ve uğraşı gerektiren bir işlem olduğunu düşünürsek, saç prpsi saç ekiminden alınan başarı oranını artıran, deneylerle kanıtlanmış bir uygulamadır. Saç prpsi, sadece saç ekimi yaptıran kişilerde değil, mevcut saç köklerini beslemek isteyen, saç dökülmesişikayeti olan hastalarımıza da uyguladığımız etkili bir yöntemdir. 

Tüm Saç Ekimi Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Saç ekimi ve PRP

Saç ekimi yapıldıktan sonra uygulanan saç PRPsi, solüsyonun içindeki besleyici ajanlar ve büyüme faktörü etkisiyle, ekilen alanı ve dikilen yeni saç köklerini destekleyerek, saç ekiminden alınan verimin artmasına fayda sağlar. Hem saç kökleri beslenir, hem de saçlı deri, yeni saç köklerinin mevcut alana tutunmasını ve kılcal damarlar vasıtasıyla derhal beslenmesini destekler. Prp solüsyonun içerisindeki VEGF hormonu, saç köklerinin çevresinde yeni ve camlı kan damarlarının oluşmasını sağlayarak bu etkiyi çifte katlamış olur.

Saç Prp uygulaması

Saç Prpsinde ekimden hastanın kanı tüpe alınır. Alınan kan laboratuvar ortamında santrifüjlenir, trombosit yönünden zenginleştirilir, gerektiği durumda içine, kişinin ihtiyacına göre ilave maddeler konur. Uygulama öncesi isteğe bağlı lokal anestezi kremi sürülebilir. Hazırlanan PRP solüsyonu, çok ince uçlu iğneler vasıtasıyla, saçlı bölgeye enjekte edilir. Kişiye özel protokellerin kullanıldığı saç prpsinde genellikle 1’er hafta arayla 3 veya 4 seans şeklinde uygulama yapılır. Duruma göre 30-45 dakika civarında sürer. Uygulama sonrası kızarıklık olabilir. Bu durum birkaç saatte geçer. Cildin tahriş olmaması için güneşten korunmalı, makyaj yapılmamalı, cilde temas edilmemelidir. 

Bir önceki sayfamızda Saç Mezoterapisi  operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

 Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

PRP, İngilizcesi Platelet Rich Plazma kelimelerinin baş harfleriyle oluşturulmuş, kan hücrelerinin saçlı, deri altına enjekte edilmesi suretiyle yapılan bir uygulamadır. Saç tedavileri başta olmak üzere deri sorunlarına da çare olarak görülen PRP içeriğinde bulunan doku onarıcı maddeler sayesinde hücrelerin yenilenmesini sağlıyor.

Zaman içinde oluşan yaşlanma, hatalı beslenme, sigara ve alkol kullanımı ve çevresel koşulların olumsuzluğu metabolizmanın yavaşlamasına ve hücrelerin yenilenme sorunlarına yol açar. Tüm bu etkenler, özellikle saçların dökülüp seyrelmesine, cildin hacim olarak azalmasına ve hatta lekelenme ve çatlaklara sebep olurlar. Onarıcı PRP yöntemi ise metabolizmanın yavaşlaması sonucu, dolaşım sistemi vasıtasıyla beslenemeyen dokulara ulaşmayı ve sorunlu bölgeye lokal olarak tedavi etmeyi amaçlar.

PRP gibi son günlerin en popüler yöntemleri sayesinde saç ekiminde de daha fazla başarıyı sağlayabiliyoruz. Özellikle saçların sökülüp tekrar ekilmesi arasında geçen zamanda ölen köklerdeki kayıpları azaltmak için ve ekilen köklerin tutunma oranlarını artırmak ve ekim sonrası iyileşmenin hızlanması için PRP yöntemini uyguluyoruz. Saç kaybında en iyi medikal tedavi yöntemidir.

Organizmanın tamirat mekanizmalarında en önemli rolü plateletler gerçekleştirir. Doku hasarı oluştuğunda plateletler aktive olurlar ve birçok doku geliştirici faktörü ortama salarlar. Protein yapısındaki bu faktörlerin çok sayıda sorumlulukları olsa da neticede esas etkisi dokuları hızla onarmaktır.

Doktorunuz aldığı kanı gerekli aşamalardan geçirdikten sonra elde edilen Platelet Rich Plasma’yı (PRP) saçlı deri içersine çok ince uçlu iğnelerle enjekte eder. Tüm işlemler yaklaşık 30 dakikada tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, hasarlanmış zayıf saç folikülleri onarılırlar ve yeni güçlü saç üretmeye başlarlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memenun edici bir uygulamadır. Saç ekimi operasyonlarından sonra da yerleştirilen greftlerden maksimum sonuçlar almak için özellikle önerilir.

Kişinin kendi kan ürünü kullanıldığı için hiçbir alerji ve kanla bulaşan hastalık riski taşımaz ve ret sendromu yaşanmaz.
İyileşme süreci içeriği dolayısıyla çok kısadır.
Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlanır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir ve taze dokular oluşturulur.
İçerdiği antikorlarla fizyolojik antibiyotiktir.
Hormonlar, vitaminler ve diğer tüm besinsel öğeler yönünden zengindir.
Uygulanışı kolay ve konforludur.
(518 oy,4,81)
Yorumlar?YORUM