Saç Mezoterapisi

Son zamanların favori yenilenme hareketi olarak karşımıza çıkan mezoterapi, saç mezoterapisiyle de dikkatleri çekiyor. Saç mezoterapisi hem mevcut saçların canlanmasına, hem de saç ekimi sonrasında kök transferi yapılmış dokuya koruyucu ve destekleyici tedavi yapılmasına yardımcı oluyor.

Fiyat Alın

Deri altına enjekte etmek manasına gelen Mezoterapi, bir çeşit orta deri tedavisidir. Mezoterapi uygulaması Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde çalışan, alanında uzman kişilerce farmakolojik, homeopatik ve doğal bitki ekstrelerinin çoklu enjeksiyon yöntemi ile hastaya uygulanması ile gerçekleştirilir. Ülkemizde saç mezoterapisi olarak ismini son yıllarda duyulmuş olsa da, aslında temeli 1952 yılına dayanan eski bir sistemdir. Saç mezoterapisi, çok ince uçlu iğnelerle saçlı derinin orta tabakasındaki dermis veya hipodermis alanlarına, oldukça minimal dozlarda yapılan mikroenjeksiyon uygulamasıdır.

Saçlı bölgedeki cildin fonksiyonel alanı olan dermis tabakasına saç mezoterapisi yaparak, saç kökünün beslenmesi sağlanır. Saçlı dokuya beslenmesi için ihtiyacı olan vitamin, mineral, oligelement ve dolaşım düzenleyicileri, kılcal damar yoluyla gelemediği zamanlarda, saç mezoterapisi devreye girerek, hedef dokuya doğrudan transferi sağlanır. Alternatif tıp olarak düşünülse de, aslında uygulama yöntemi ve içeriğindeki FDA onaylı farmakolojik ürünler sayesinde, tıbbı bir uygulama özelliğinde olduğunu kanıtlamış bir metottur. Kadın, erkek ve çocuk ayırt etmeksizin, herkese rahatlıkla uygulanabilen saç mezoterapisinde amaç, saçlı doku hücre metabolizmasına sadece alternatif bir şekilde gerek duyduğu destekleri sağlamaktır.

Saç Mezoterapisinin Avantajları

• Saç mezoterapisi, sorunlu bölgeye uygulanan ve dolayısıyla sadece bu alana nüfuz eden bölgesel bir uygulamadır.
• Saç mezoterapisi arayıcılığıyla kılcal damarların besleyemediği saç köküne gereken tedavi edici karışımlar enjekte edilir.
• Saç mezoterapisi ile saç dökülmesinin durduğu gözlemlenir.
• Saç mezoterapisi saçların kökten beslenerek gürleşmesini ve parlak görünmesini sağlar.
• Saç mezoterapisi alternatif tıp uygulaması değildir ve bilinen bir yan etkisine rastlanmamıştır.
• Saç mezoterapisinde minimal dozajlarda, maksimum fayda sağlayan FDA onaylı ilaçlar kullanılır.
• Estetik International kliniklerinde Saç mezoterapisi bizzat konunun uzmanı profesyoneller eşliğinde yapılır.
• Saç mezoterapisinde kişisel seans uygulaması yapılarak, seanlar uygulama yapılacak adayın haftalık randevularına göre düzenlenir,  zaman kaybı yaşanmadan ve adaya külfet hissettirmeden fayda sağlanması amaçlanır.
• Saç mezoterapisinden alınan sonuçlar oldukça etkilidir
• Saç mezoterapisi fiyatları Estetik International bünyesinde uygun maliyetlerle, adayın bütçesini sarsmadan, farklı ödeme kolaylıkları ile sunulur.

Tüm Saç Ekimi Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Saç mezoterapisi ne kadar etkilidir?

Saçların dökülmesini, saç kökündeki sıkılaşmalar, küçülmeler, saçlı dokunun yaşam döngüsündeki hızlanış ve anajen evrenin kısalışı tetikler. Cilt altına çok ince uçlu iğnelerle FDA onaylı özel bir karışımın zikredilmesi sonrasında ilk etki, kökleri beslenen saçların dökülmemesiyle fark edilir. Saç dökülmesinin ana nedenleri arasında yer alan genetik yatkınlık, beslenme ve dolaşım bozukluğu faktörleri, bu sayede fark edilir oranda etkilenmeye başlarlar. Sonuç olarak, saçların kökleri büyük ölçüde beslenmeye ve güçlenmeye başlarken, yenilenme süreci uzayacağı için saç dökülmesinde azalmalar yaşanır.

Bütün bu beslenme sürecinin bir başka etkisi ise, saçların kalitesinde gözlemlenir. Saç mezoterapisiyle sağlıksız, cansız ve tüy gibi duran saçlar, tam kökten beslenerek, canlanmaya, canlandıkça da daha gür ve parlak görünmeye başlarlar. Sadece saç dökülmesinde değil, saçın canlanmasına da fayda sağladığı ve büyük oranda pırıl pırıl saçlara kavuşabilmenin en etkili yöntemlerden birisi olduğu kanıtlanmıştır.

Saç mezoterapisinin bir başka etkisi ise saç hücrelerinde gözlemlenir. Saçların bir bitki gibi sulanması ve tekrar hayata döndürülmesini amaçlayan saç mezoterapisi, saç hücrelerini uyararak, seyrelen alanlarda tekrar saç köklerinin oluşmasına fayda sağlar.

Saç Mezoterapisinde Seanslar

Saç mezoterapisinde kişiye özel seans uygulaması yapılır. Bu sayede uygulama yapılacak adayın haftalık randevuları gözetilerek seans aralıkları düzenlenir. Bu sayede, zaman kaybı yaşanmadan ya da adaya külfet hissettirmeden saç  mezoterapisinden fayda sağlanması amaçlanır. Genellikle saç mezoterapisinde haftada 1 defa olmak üzere planlanan seanslar, uygulama yapılacak adayın saç tipine ve saç sorununun derecesine göre değişkenlik gösterir. Saçla ilgili sorunlarınızın çok fazla olması durumunda ve aktif halde dökülen bir yapıya sahip olan saçlarda seans sayıları, doktorunuz tarafından tekrar düzenlenecektir. Saç dökülmesi yoksa sadece canlı ve parlaklık kazanmış bir saça sahip olmak isteyenler ise, düzenlenecek aylık programlarla 2 ya da 3 defa saç mezoterapisi yaptırmaları yeterli olacaktır.

Yoğun kürler için genellikle 10 seans, özellikle erkek saç mezoterapisi adayları için ayda 1 ya da 2 defa yapılan idame tedavileri uygulanır. Kadınlarda ise, sorunun kaynağına inmek için öncelikle kan testi yapılır ve sonrasında test sonuçlarına göre hareket edilir. 1 seans dahi uygulansa, oldukça iyi sonuçların alınabildiği saç mezoterapisinde en etkili sonuçları alabilmek için mezoterapiye destek tedavileri de aynı anda uygulatmanızı öneriyoruz.

Mezoterapiye Destek Tedaviler

Saç mezoterapisine destek tedavilerle saçlarınız için en etkin yoldan, çok kısa zamanda sonuç alabilirsiniz. Saç mezoterapisiyle birlikte yapılacak radyofrekans ve saç lazeri gibi destek tedaviler, hedefe kısa zamanda ulaşmanız için tasarlanmış uygulamalardır. Ayrıca Estetik International kliniklerindeki doktorlarınızın tavsiye edecekleri saç toniği şampuanı ve saç yağları, saç mezoterapisiyle içten beslenen sorunlu alanların, dıştan takviyesini sağlarlar. Erkek tipi saç dökülmelerinde rastlanan androgenetik kökenli sorunlar için, doktorunuz reçeteli ilaç kullanımına başlayabilir. Bu tarz ilaç tedavileri daha çok saç dökülmesi 5 yıl gibi kısa bir zaman önce başlamış hastalarda daha etkin bir sonuç almamızda fayda sağlıyor. Ayrıca sadece kafasının ön tarafında açıklık oluşmuş ve tam kellik evresine geçmemiş hastalarda da olumlu sonuçlar alabiliyoruz. Mutlaka doktor tavsiyesiyle alınması gereken bu ilaçların kullanımı, saç mezoterapisinin etkinliğini büyük ölçüde artıracaktır.

Bir önceki sayfamızda Sakal ve Favori Ekimi operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

 

(417 oy,4,96)
Yorumlar?YORUM