Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun estetiği, rinoplasti ameliyatında çok uzmanlaşmış bir alandır. Bu operasyonlarda, bir önceki burun estetiği sonucunda ortaya çıkan sorunlar düzeltilir ve önceki ameliyatlarda burunda elde edilen büyüklüğü, genişliği, profili, ucu ve nazal asimetriyi başlı başına ele alır. Ayrıca, burundaki yapısal başarısızlığın bir sonucu olarak solunum problemini gidermeye yardımcı olur. Gerektiğinde kaburga veya kulak kıkırdaklarından elde edilen greftler genellikle tercih edilerek, problemler düzeltilmeye çalışılır.

Fiyat Alın

Hastanın ameliyattan beklentilerini bilmek ve karşılığında cerrahın amacını belirlemesi açısından çok önemlidir. Bu sebeple bir sekonder burun estetiği muayenesinin sonunda, hasta ve cerrah, burnun hangi alanlarının ele alınması gerektiği ve rinoplasti için doğru aday olup olmadığı konusunda sonuca varır. Nihai sonuçlar, cerrahın deneyimine ve hasta isteklerine bağlıdır. Gerçekçi beklentileri olan hastaların, sonunda daha mutlu olmaları muhtemeldir. Bu nedenle, hastanın ihtiyaçlarını anlamak ve nihai sonucun elde edilip edilemeyeceğini veya  ameliyat olmaması gerektiğini onlara bildirmek önemlidir. Ayrıca, farklı cilt tipleri olan hastalar, farklı sonuçlar alacaktır..

Sekonder - Revizyon Burun estetiği nedir?

Revizyon burun estetiği, daha evvel bir ya da birden fazla burun estetiği operasyonu geçirmiş ve memnuniyetsizlikler yaşayan hastalara yapılan cerrahi girişimlerdir. Sekonder burun estetiği sebeplerini incelediğimizde, çoğunlukla karşımıza burun ameliyatlarını takiben hastanın nefes alma sorunları yaşadığını ayrıca nazal asimetriye, burun deliği orantısızlıklarına ve yapay bir görünüme de sahip olduklarını gözlemleyebiliriz. Estetik International doktorlarından Prof. Dr. Cenk Şen tarafından gerçekleştirilen sekonder (revizyon) rinoplasti cerrahisinde, hastanın tatmin edici olmayan sonuçları büyük ölçüde iyileştirebilir ve burun için doğal bir görünüm kazandırabilir. Şen, mesleki kariyerinin büyük bir kısmında bu tarz vakaların burun sorunlarını düzeltmek için kullanılan teknikleri mükemmelleştirmek için harcadı. Revizyon burun estetiği en iyi doktor kategorisinde uzun yıllardır yer alan Prof. Dr. Cenk Şen, rinoplasti operasyonlarının ilk başka çok çok iyi planlanması gerektiğini savunmuştur.

Revizyon Rinoplastinin Faydaları

Revizyon rinoplasti faydaları aslında aynen burun estetiği ile benzerlik gösterir

•  Gençleşmiş Yüz: Revizyon rinoplasti, burnu yeniden şekillendirmek için kullanılır ve daha genç ve dengeli bir yüz görünümü sağlar.
•  İyileşmiş Solunum: Revizyon rinoplasti, solunum ile alakalı sorunları da düzeltir.
• Yüz Simetrisi: Revizyon rinoplasti, burun ucunu, çarpık burnu ve diğer yüz problemlerini düzeltmek için kullanılır, bu da yüz simetrisinin iyileşmesine neden olur. 
• Artan Kendine Güven: Revizyon rinoplasti, burnun görünümünü ve şeklini forma sokar ve bu nedenle, genellikle yüz görünümleri hakkında sorun yaşayan hastalar için özgüven tazelenmesine vesile olur.

Primer Rinoplasti ile Revizyon Rinoplasti arasındaki farklar

Primer rinoplasti ameliyatı yani ilk kez gerçekleştirilecek olan burun estetiği en popüler yüz estetik ameliyatlarından biridir. Yüz estetiğini vurgulamak, burnu yeniden şekillendirmek için kullanılır. Burun ameliyatı ayrıca sapmış bir septumu, solunum problemlerini, burnun diğer yapısal kusurlarını tedavi etmek ve burun fonksiyonunu iyileştirmek için de yapılır. Revizyon burun estetiği, bir burun ameliyatından istenen sonuçlar alınamadığında gerçekleştirilir. Revizyon burun operasyonu, birincil rinoplasti ile benzerdir, çünkü yüz estetiğini ele almak veya burunla ilişkili yapısal sorunları düzeltmek için gerçekleştirilir. Bununla birlikte, ilk burun ameliyatı bir hastanın tedavi hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmazsa revizyon rinoplasti prosedürü uygulanır. Ayrıca şunu belirtmekte fayda var, revizyon rinoplasti, ilk rinoplasti prosedüründen daha uzun sürer çünkü daha karmaşıktır. Revizyon rinoplasti prosedürü, nazal yapı ve ileri cerrahi teknikler hakkında derin bir anlayışa, yüz plastik ve rekonstrüktif cerrahi bilgisine sahip bir doktor tarafından yapılmalıdır. Ayrıca, revizyon rinoplasti ameliyatının Prof. Dr. Cenk Şen gibi, her hastaya kişiselleştirilmiş tedavi planı sağlayan bir plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılması gerektiği de vurgulamak isteriz.

Sekonder Rinoplasti Adayları

İkincil rinoplasti, önceki rinoplasti prosedüründen sonra devam eden veya gelişen sorunları düzeltmek için yapılır. Zaman zaman, sorunlar küçüktür ve kolayca düzeltilebilir, ancak büyük sorunlar gerekenden daha fazla uzmanlık ve beceri gerektirebilir. Bunun nedeni normal anatomi artık sağlam değildir ve ilk ameliyattan önce mevcut doku düzlemleri artık skar dokusu ile doludur, bu da kalan kıkırdak ve kemiğin yeniden konumlandırılmasını zorlaştırır. Bütün bunlar, neredeyse bir revizyon burun ameliyatı için uygun bir aday olacağı anlamına gelir. İlk prosedürün sonuçlarından yeterince memnun kalmadıysanız, iyi bir aday olup olmadığınızı görmek için muayene olmanız şarttır. İlk konsültasyon sırasında, Prof. Dr. Cenk Şen hastalara revizyon rinoplasti, ameliyatın nasıl yapıldığı ve yararları hakkında bilgi verir. Şen, hastaların revizyon burun estetiğinin tüm yönlerini anlamalarını ve bilinçli tedavi kararları almalarını sağlamanın son derece önemli olduğunu savunuyor.

Revizyon burun ameliyatı ve cerrahi

En ileri revizyon rinoplasti tekniklerini kullanan Prof. Dr. Cenk Şen, doğal görünen, düzgün işleve sahip ve diğer yüz özellikleriyle uyumlu, dengede olan burun tasarımları için çaba göstermektedir. Bunu başarmak için, destek kıkırdağını, kemiği yeniden şekillendirmek, burnu yeni şekline sokmak için cildi yeniden yapılandırmak gereklidir. Her hastanın sorunu birbirinden farklılık göstereceği için yapılan müdahaleler de aynı şekilde farklılık arz edecektir. Hastanın burnun görünümüne ilişkin istekleri her zaman göz önünde bulundurulur, ancak genellikle cilt dokusu ve kalınlığı, önceki ameliyattan gelen skar dokusu miktarı ve yüz oranları gibi sınırlayıcı faktörler sonucu etkileyecektir. Bu faktörlerin her biri revizyon rinoplasti ile elde edilebilecek sonuçta da önemli rol oynayacaktır.

Revizyon burun estetiği sonrası

Revizyon rinoplasti sonrasında iyileşme, hemen hemen ilk operasyonda yaşanan iyileşme süresi kadardır. İlk burun estetiğinde olduğu gibi, ilk başta prosedürden sonra bir miktar morarma ve şişme belirgin olacaktır, ancak birkaç hafta içinde herhangi bir ameliyatın gerçekleştiğine dair çok az dışa dönük bir gösterge bulunur. Tıpkı ilk estetik burun ameliyatınızda tecrübe ettiğiniz gibi, revizyon burun ameliyatınızdan sonraki ilk 6 ila 8 haftada değişimi fark eder; ameliyattan sonraki 6 ila 12 aya kadar da nihai sonucu gözlemlersiniz. Revizyon rinoplasti sonrasında iyileşme süreci, güzel bir sonuç elde etmek için kritik öneme sahiptir. Ameliyattan sonraki süreçte mutlaka Prof. Dr. Cenk Şen’in uyarılarını dikkate alın. Revizyon rinoplasti iyileşme döneminde, herhangi bir noktada, herhangi bir sorunuz veya endişeniz olursa, ihtiyacınız olan her konuda size yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz.

(440 oy,4,99)
Yorumlar?YORUM