Rejeneratif Tıp Uygulamaları

Daha kaliteli bir yaşamın sırrı nedir? Rejeneratif tıp bu sırrı içinde barındıran, son zamanların en fazla dikkat çeken konularının başında geliyor. Hastalık ve yaralanma nedeniyle veya yaşlanma sürecine bağlı olarak gelişen organ ve doku kaybı, dahasıhasar ve hastalıkları temel alan rejeneratif tıp, dokuları yeniden oluşturabilen ve iyileşme etkisine sahip bir yenilenmedir.

Fiyat Alın

İyileşmeyi desteklemek için mühendislik ve yaşam bilimi ilkelerini uygulayan disiplinlerarası bir alan olan rejeneratif tıp, hastalıklı ve yaralı dokuları ve tüm organları onarabilir, iyileştirebilir. Rejeneratif tıp uygulamaları hasara uğramış hücre, doku veya organların yapı ve fonksiyonlarını yeniden kazandırır. Henüz yeni bir alan olmasına karşın, özellikle ortopedi, jinekoloji, üroloji, erkek cinsel sağlığı, dermatoloji ve saç ekimi konularında son derece etkili terapiler ortaya çıkarmış, geliştirilen bu uygulamalar Gıda ve İlaç İdaresi (FDA)
tarafından onayını almıştır. Temelinde kök hücre teknolojisini barındıran rejeneratif tıp, farklı kök hücre tipleri, hasat kaynakları, yöntemleri ile tıp pratiğinde bugün pek çok farklı uygulamaları sayesinde insan yaşamına fayda sağlıyor.

Estetik International Sağlık Kurumu olarak rejeneratif tıp uygulamaları ile farklı konularda sizlere yardımcı olamaya çalışıyoruz. Rejeneratif tıp diğer adıyla yenileyici tıp sadece sorun oluştuktan sonra hastalığın tedavisinde değil, hastalığın ya da hasarın engellenmesinde de rol oynayan koruyucu bir uygulamadır. Yağ, kan, kemik iliği dokularından alınarak farklı materyallerden oluşturulan hücresel tedaviler ve
hücre kültürü uygulamaları konusunda hizmet veriyoruz. Bunlardan bazıları:

 Kıkırdaktaki doku problemleri
 Tendon yaralanma tedavileri
 Kullanıma bağlı oluşan ağrıların kontrolü tedavisi
 Yumuşak doku sorunları ve akut adale dokusu tedavileri
 Dejeneratif eklem hastalıklarının tedavisi
 Diyabetik ayak hastalıklarının tedavisi
 Damarsal açıdan bozulmuş bacak yaralarının tedavisi
 İyileşmeyen veya kapanmayan yaraların tedavisi
 Yaşlanma karşıtı tedaviler
 Beslenmesi bozulmuş bacak ve iyileşmeyen yaraların tedavisi
 Anti-aging uygulamalar (yaşlanma karşıtı tedaviler)
 Yüze veya vücuda dolgu uygulaması
 Ameliyat, yanık ya da farklı iz tedavileri
 Cinsel işlev bozuklukları tedavisi
 İdrar kaçırma tedavisi

Ortopedi, Omurga cerrahisi, Ağrı yönetiminde Rejeneratif Tıp

Gittikçe daha fazla sayıda yeni bilimsel keşiflerin ortaya çıkmasıyla, rejeneratif tıp uygulamaları ilk olarak ortopedi, omurga cerrahisi ve bunların ağrı yönetimi konusunda kullanıldı. En verimli ve etkili şekilde ortopedi alanında kullanılan rejeneratif tıp, günden güne gelişen teknoloji sayesinde pek çok soruna çare olmaya devam edeceği de öngörülüyor.

Kök hücre tedavisi, ortopedik rahatsızlıklara sahip hastalar için minimal invaziv yani ameliyatsız bir seçenek olabilir. Eklemler, kemikler, kaslar, bağları, tendonlar ve kıkırdak bozuklukları günlük olarak milyonlarca insanı etkileyerek işlev kaybı yaşatan, sakatlık ve ağrı veren farklı semptomlar ortaya çıkarır. Rejeneratif tıp uygulamaları içerisinde yer alan kök hücre tedavisi, iyileşme ve onarım sürecini destekleyen bir seçenektir.

Rejeneratif tıp- kök hücre ile tedavi ettiğimiz ortopedik sorunlardan bazıları şunlardır:

 Kireçlenme
 Boyun ve sırt ağrısı
 Spor yaralanmaları
 Kalça ağrısı
 Diz ağrısı
 Tendinit

Uygulama:

Ortopedik kök hücre tedavisi, minimal invaziv yani ameliyatsız olarak aynı gün ayakta tedavi prosedürüdür. İyileşme hastadan hastaya değişir. Kişiye özel tedavi programı tasarlanır ve gerçekleştirilir. İlk önce, yeteri miktarda yağ dokusu elde etmek için liposuction yöntemiyle bölgesel yağlanma olan alandan yağ alınır. Adipoz dokusunda bulunan kök ve rejeneratif hücreler, izole edilmiş, kapalı, steril, tamamen otomatik bir hücre işleme sistemi kullanılarak hazırlanır. Kısa süre içinde, enjeksiyona hazır hale getirilir. Uzmanlarımız, elde edilen kök hücrelerin uygun şekilde sorunlu bölgeye enjekte edilmesini sağlamak için ultrason veya 2D floroskopi kılavuzluğu altında hareket eder.

Rejeneratif Üroloji

Rejeneratif üroloji alanında en fazla tedavi edilen konuların başında Erektil disfonksiyon (ED) yani sertleşme problemi tedavisi, iktidarsızlık tedavisi geliyor. Bu yöntemlerin etkinliği kişiye göre değişir ve ürojojik rahatsızlıkların rehabilitasyonu için sıklıkla tamamlayıcı bir seçenek olarak da kullanılır. Trombosit bakımından zengin plazmanın (PRP) ortaya çıkışı, tıpta yeni olmamakla birlikte son zamanlarda artan etkisi ve hastalardan alınan olumlu geri dönüşler sayesinde oldukça fazla
yapılmaktadır.

PRP'nin vücudun doğal iyileşme sürecini desteklediğini ve penisteki dokuların diğer tedavileri daha iyi kabul etmesine yardımcı olabileceğini öne süren pek çok çalışmanın da olması, özellikle Pshot ismi ile de geçen bu uygulamanın popülaritesini artırıyor. Sertleşme problemi- Erektil disfonksiyon nedeniyle sorun yaşayan veya ilaç tedavisine rağmen sonuç alamayan pek çok hastayı tedavi ediyoruz. Bu hastalarda sıklıkla prostat ameliyatı, koroner arter hastalığı veya diyabet öyküsü olmasına rağmen, aldığımız geri dönüşler son derece iyi.

Uygulama:

Pshot minimal invaziv yani ameliyatsız olarak aynı gün ayakta tedavi prosedürüdür. İyileşme hastadan hastaya değişir. Kişiye özel tedavi programı tasarlanır ve gerçekleştirilir.

Bu tarz ürolojik sorunları olan hastaların, vücudundan bir parça kendi adipoz (yağ) dokusu alınır. Özel, enzimatik bir işlemle, kök hücreden zengin, daha aktif bir kök hücre karışımı elde edilir. SVF / kök hücreler doğrudan organa enjekte edilir. İlk önce, yeteri miktarda yağ (doku) dokusu elde etmek için liposuction yöntemiyle bölgesel yağlanma olan alandan yağ alınır.

Adipoz dokusunda bulunan kök ve rejeneratif hücreler, izole edilmiş, kapalı, steril, tamamen otomatik bir hücre işleme sistemi kullanılarak hazırlanır. Kısa süre içinde, enjeksiyona hazır hale getirilir ve enjeksiyon yapılır.

Pshot hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Rejeneratif jinekoloji

PRP enjeksiyonlarının estetik ve rejeneratif jinekolojide kullanımı, yenileyici tıp alanının ilerlemesiyle son derece yüz güldürücü sonuçların alınmasını da sağlıyor. Cinsel işlev bozukluğunda PRP kullanımı, bir kadının kendi hücrelerinden elde edilen büyüme faktörlerini kullanarak hem idrar kaçırma, hem de cinsel işlev bozukluğunu iyileştirmeye yardımcı olan devrim niteliğinde üstelik cerrahi olamayan bir tedavi şeklidir. PRP derhal doku rejenerasyonunu aktive eder ve cinsel tepkideki artış son derece iyidir. Ayrıca vajinal mukoza, kas ve cilt yenilenmesi için PRP oldukça iyi bir seçenektir. PRP, ekonomik, basit, kolay uygulanan ve etkili bir tedavi şekildir. Aynı zamanda umut verici sonuçları olan ve yan etkisi olmayan bir yöntemdir. PRP tedavisinin enfeksiyon, kanama ve sinir hasarı gibi riskleri çok az gözükmektedir. Kadınlara yapılan bu enjeksiyona ayrıca G Shot da denilmektedir.

Uygulama:

GShot minimal invaziv yani ameliyatsız olarak aynı gün ayakta tedavi prosedürüdür. İyileşme hastadan hastaya değişir. Kişiye özel tedavi programı tasarlanır ve gerçekleştirilir.

Bu tarz sorunları olan hastaların, vücudundan bir parça kendi adipoz (yağ) dokusu alınır. Özel, enzimatik bir işlemle, kök hücreden zengin, daha aktif bir kök hücre karışımı elde edilir. SVF / kök hücreler doğrudan organa enjekte edilir. İlk önce, yeteri miktarda yağ (doku) dokusu elde etmek için liposuction yöntemiyle bölgesel yağlanma olan alandan yağ alınır. Adipoz dokusunda bulunan kök ve rejeneratif hücreler, izole edilmiş, kapalı, steril, tamamen otomatik bir hücre işleme sistemi kullanılarak hazırlanır. Kısa süre içinde, enjeksiyona hazır hale getirilir ve genital bölgeye enjeksiyon yapılır. 

Pshot hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız 

Dermatoloji, Saç tedavilerinde Rejeneratif tıp

PRP'nin dermatolojide ve saç tedavilerinde uygulanmasına olan ilgi son zamanlarda oldukça fazla artış gösterdi. Rejeneratif tıp, doku rejenerasyonu, yara iyileşmesi, skar revizyonu, cilt gençleştirme etkileri ve alopesi gibi birçok farklı uygulamada kullanılmaktadır. Biyoloji bilgisi, etki mekanizması ve PRP'nin etkisinin daha fazla teknik olarak incelenmesi, bu tedavi şeklinin daha iyi anlamamıza ve daha etkili bir şekilde dermatolojik hastalıklarda kullanmamıza yardımcı oluyor.

PRP hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız 
Organik Saç ekimi hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız
Organik Saç enjeksiyonu hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız

(461 oy,5,00)
Yorumlar?YORUM