PRPli Fue Saç Ekimi

Saç ekimi sonrasında PRP uygulamasıyla enjekte edilen hücrelerin salgıladığı besleyici ajanlar sayesinde saç kökleri anında büyümeye ve beslenmeye başlar.

Fiyat Alın

PRP’li Fue Saç ekimi nedir?

PRP, Platelet Rich Plazma, son günlerin en çok uygulanan ve Amerikan FDA tarafından onay almış, deri hastalıklarında ve özellikle saçlı deri sorunlarına çare olarak görülen oldukça güvenli bir yöntemdir. PRP solüsyonu, uygulama yaptıracak olan kişinin kanının alınması ve içine yine kendi kanından üretilen organik kokteylin hazırlanması suretiyle elde ediliyor. Dolayısıyla PRP solüsyonunun içinde kimyasal herhangi bir madde bulunmadığı gibi, hastanın kendi kanından yapılan bir kokteyl olduğu için oldukça güvenilir bir yöntem olarak kabul görüyor. 

PRP’li Fue Saç ekimi ne işe yarar?

PRP özellikle saç ekimi sırasında ve saç ekimi sonrasında yapılan mezoterapi seanslarında, cilt gençleştirme işlemlerinde ve farklı cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılıyor.  PRPli Fue Saç ekimi ise, aynı şekilde yine gençleştirme, tedavi etme ve canlı tutma prensibiyle uygulanan bir çeşit etkileme işlemdir. BU sebeple tutunma oranında ciddi bir artış gözlemlenir.

Besleyici ajanlar ve VEGF hormonu

Saç ekimi sonrasında PRP uygulamasıyla enjekte edilen hücrelerin salgıladığı besleyici ajanlar sayesinde saç kökleri anında büyümeye ve beslenmeye başlar.  Yeni ekilen saç kökünün beslenme sorununu ortadan kaldıran PRP işlemi, içeriğinde bulunan VEGF hormonu sayesinde saç kökünün etrafında yeni kan damarlarının oluşmasını sağlar. Kısaca PRP hem FUE yöntemiyle solüsyon içinde bekletilen kıl köklerinin ekim sürecine kadar canlı kalmasını, hem de saç köklerinin ekildikten sonra tutunabilmesini kolaylaştırır. 

Bir önceki sayfamızda Saç PRP operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

 Saç köklerinin ekime hazırlanması

 FUE saç ekimi işlemlerinde, donör alandan alınan saç kökleri, transfer edilmeden evvel bir solüsyon içinde bekletilir. Saç ekimi yapan cerrah, kıl köklerini teker teker alırken, saç kökleri de solüsyon içerisinde beklemeye başlar. İşte bu bekleme süresi zarfında saç köklerinin öldüğüne, henüz ekilmeden cansızlaştığına şahit oluruz. Hatta bu oranın %15 lere kadar çıktığını biliyoruz.  Ölen ya da cansızlaşan saç köklerinin ekimi yapılsa dahi yaşayamadıklarını, kılcal damarların saç köklerini beslemeye yetersiz kaldıklarını görürüz. 

Saç köklerini koruma

Tüm bu süreç PRP yöntemiyle iyileştirilerek, saç köklerinin uzun süre canlı kalmasına ve saç ekimi yapıldıktan sonra besleyici ajanların cansızlaşsalar dahi, saç köklerini tekrar hareketlenmesine yardımcı oluyor. Bu sayede saç prpsi hem donör saç köklerinin solüsyonda uzun süre yaşamasını sağlıyor, hem de ekim yapıldıktan sonra, saçların ekildiği alana tutunmasını kolaylaştırıyor.Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Saç dökülmesi erkeklerde genetik olarak görülen bir sorundur. Bu sorun ilerleyen yaş ile beraber saçları besleyen kılcal damarların saç köklerini besleyememesi ile giderek artar. Saç ekimi öncesi ve sonrasında saçların beslenmesi için saç prp kliniklerimizde başarıyla uygulanmaktadır. 

Öndeki saçlar dökülürken arkadaki saçların dökülmemesi genetik yapılarının bir göstergesidir. Aynı sebeple arkadan alınan saç kökleri dökülme eğiliminde bir genetik yapıya sahip olmadıkları için ekildikleri bölgede dökülmezler.

PRP’li saç ekimini şu avantajları sağlar:
Saçların verici alandan alınıp transfer edilmesi arasında geçen zamanda ölen saç köklerdeki kayıpları azaltır, 
Ekilen köklerin tutunma oranlarını artırır 
Saç ekimi sonrası iyileşmeyi hızlandırır.

 

FUE yönteminde saç kökleri yerinden çıkarılıp tekrar transfer edilene kadar solüsyonda bekletilir.  Bu süre içerisinde çıkartılan saçın yüzde 5-15’i henüz transfer edilemeden kaybedilmektedir. Yapılan araştırmalar, saç köklerinin ekim yapıldıktan sonra ilk bir haftalık sürede kılcal damarlara ulaşamadıklarından öldükleri görülmüştür. İşte bu sorunlara PRP yöntemi bir çözüm getirmektedir. 

Çıkarılan saç kökleri PRP ile işlemden geçirildiklerinde çok uzun süre canlı kalabilmektedir. Ekim sonrasında ise PRP hücrelerin salgıladığı Growth Faktörler (Büyüme Faktörleri) sayesinde hemen büyümeye ve beslenmeye başlar. Ayrıca PRP içerisinde bulunan VEGF hormonu ekilen saç kökü etrafında yeni kan damarları oluşumunu başlatır ve yeni ekilen saç kökünün beslenme sorununu ortadan kaldırır. Bu sayede hem kökün ekime kadar canlı kalması hem de ekildikten sonra yaşama oranı çok daha yüksektir. PRP sadece ekim yapılan saçların değil saçların alındıkları bölgelerin iyileşmesinde de hızlanma ve iz kalmamasını sağlamaktadır.

(569 oy,4,86)
Yorumlar?YORUM