Prof. Dr. Gürsel Turgut

Kök hücre konusunda Türkiye’nin sayılı uzmanlarından birisi olan Prof. Dr. Gürsel Turgut, kök hücre ve diğer kombinasyonlarının temini, saklanması ve kontrollü bir şekilde ulaştırılması ile ilgili hizmet vermektedir.

Prof. Dr. Gürsel Turgut

Kök hücre konusunda Türkiye’nin sayılı uzmanlarından birisi olan Prof. Dr. Gürsel Turgut, kök hücre ve diğer kombinasyonlarının temini, saklanması ve kontrollü bir şekilde ulaştırılması ile ilgili hizmet vermektedir.

Prof. Dr. Gürsel TurgutProf. Dr. Gürsel Turgut
  • Kök hücre tedavileri
  • Kök hücre bankacılığı
  • P-Shot O-Shot Stem-Shot
  • FibroPlus- FibroGel Tedavisi
  • Dental kök hücre tedavileri
  • Saç kök hücre tedavileri

BIO

Mevcut Konumu:  
Genkord Stem Cell Tech - CEO

Öğrenim Durumu:
Lisans
Y. Lisans: Tıp  İSTANBUL Üniversitesi Tıp Fakültesi 1992
Doktora/S.Yeterlik/ Tıpta Uzmanlık:  Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2000

Doktora Tezi/S.Yeterlik Çalışması/Tıpta Uzmanlık Tezi Başlığı (özeti ekte)  ve  Danışmanı : 
“Stent Destekli Damar Anastomoz Tekniği: Yeni Bir Mikrovasküler Anastomoz Tekniği”
Dr. Gürsel TURGUT, Tıpta Uzmanlık Tezi, 2000, İstanbul.

Tez Danışmanı : Prof. Dr. Lütfü Baş


Yönetilen Doktora Tezleri/Sanatta Yeterlik Çalışmaları ve Projeler:

• Polymeric scaffolds towards tissue engineering’
Erdem Tezcan, MS Bitirme Tezi Moleküler Biyoloji, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, 2008.
• “Custom Made Implant ve Protezlerin 3D Tasarlanmasi ve Uretimi”
Gursel TURGUT KOSGEB ArGe Projesi,2005-2007
• “Hidroksiapatit –Akrilik Kompozitlerden Hastaya Özgü İmplant MalzemelerininGeliştirilmesi”
KOSGEB Projesi 2011- 13
• “Hidroksiapatit Temelli Hastaya Özgü İmplant Malzemelerinin Geliştirilmesi”
TUBITAK 1507 projesi, Proje No: 7110115 2011-13
• “Kan ve Doku Urunlerinin Isleme Sistemlerinin Gelistirilmesi”
TUBITAK 1507 Projesi, Proje No: 7120042, 2012-2014
• ‘DÜŞÜK SICAKLIKTA KAN, DOKU VE KÖK HÜCRE SAKLAMA TORBASI GELİŞTİRİLMESİ’
TUBITAK 1507 Projesi, proje No: :7140120-, 2014-2015
• ’ OTOMATİZE KAN BİLEŞENLERİNİ TOPLAMA VE AYRIŞTIRMA SİSTEMİNİN  GELİŞTİRİLMESİ ‘
TUBITAK 1507 Projesi, Proje No:7130991, 2014-2015

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler : 
• Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
• Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği
• Estetik Plastik Cerrahi Derneği
• Şişli Etfal Mikrocerrahi Araştırma ve Geliştirme Derneği
• Türk El Cerrahi Derneği 
• Çene Yüz Cerrahları Derneği
• European Society of Craniomaxillofacial Surgery
• International Society of  Maxillofacial Surgery
• International Society of  Aesthetic Plastic Surgery

Ödüller :

“Stent Destekli Damar Anastomoz Tekniği: Yeni Bir Mikrovasküler Anastomoz Tekniği”
Dr. Gürsel TURGUT, Tıpta Uzmanlık Tezi, 2000, İstanbul.

Tez Danışmanı : Prof. Dr. Lütfü Baş
İstanbul Tabip Odası  As.Dr. Cengiz Çetin Tez Yarışması, Birincilik Ödülü, 2000.   

PATENTLER
• Kan ve Kök Hücre Ayrıştırma Sistemi
Gursel TURGUT et al.
U.S. Patent Appln. No. 15/295,180
Title: A Separation System
VAT No.: Gunesli V.D. 7320600256
SSMP Docket: 34208
Patent Pending

Bu buluş, biyolojik materyalin merkezkaç etkisiyle kendi içlerindeki farklı birimlere etkin bir biçimde ayrıştırılmasını sağlayan bir ayrıştırma sistemi ile ilgilidir.

 

 
 DOKTORLARIMIZ
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıOp. Dr. Bülent CihantimurEstetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur – Doctor B’nin kendi geliştirmiş olduğu 8 adet tekniği bulunmaktadır. Tekniklerinin yanı sıra, özellikle Total Vücut Şekillendirme, Brezilya Poposu estetiği, Örümcek Ağı estetiği, Yağ transferi gibi konularda öne çıkan Cihantimur, estetik cerrahiye sanatsal bir bakış açısıyla yaklaşarak, bedenin bir bütün olduğunu ve totale bakılarak tüm cerrahilerin yapılması gerektiğini vurgular. Cihantimur’un uluslararası ve yurt içi pek çok ödülü bulunmaktadır.
Prof. Dr. Cenk ŞenRekonstrüktif cerrahi alanında 50’den fazla bilimsel makaleye imza atmış olan Prof. Dr. Cenk Şen, kendi teknikleriyle ön plana çıkmaktadır. Burun estetiği ve özellikle gerçekleştirilmesi son derece güç bulunan ve özel bir ihtisas alanı olan revizyon burun estetiği konusunda uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda meme estetiği, kepçe kulak estetiği konusunda öncüdür.
Prof. Dr. Gürsel TurgutKök hücre konusunda Türkiye’nin sayılı uzmanlarından birisi olan Prof. Dr. Gürsel Turgut, kök hücre ve diğer kombinasyonlarının temini, saklanması ve kontrollü bir şekilde ulaştırılması ile ilgili hizmet vermektedir.
PLASTIK VE REKONSTRÜKTIF CERRAHI UZMANIOp. Dr. Selçuk AytaçPost bariatrik cerrahi ya da diğer adıyla obezite cerrahisi sonrası yapılan estetik cerrahi operasyonlarında uzmanlığı bulunan Op. Dr. Selçuk Aytaç, kilo verme sonrası oluşan deformasyon ve sarkma konularında bireylere yardımcı olmaktadır. Aytaç bu sürecin son derece iyi yönetilmesini operasyon öncesi, sırası ve sonrasında bireylerin takibinin çok iyi yapılması gerektiğini vurgular ve zayıflama sonrası estetik cerrahi konusunda sayısız tedavisi bulunmaktadır.
PLASTIK VE REKONSTÜRKTIF CERRAHI UZMANIOp. Dr. Medine KantürkPlastik Cerrahi Uzmanı İlk ve orta egitimini Rusyada Moskva şehirinde alıp, 2002-2009 yılında Türkiye Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalından eğitimini tamamlıyıp Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzman ünvanını alıyor.
PLASTIC, RECONSTRUCTIVE AND AESTHETICS SURGEONOp. Dr. Rıza Kantürk1998- 2004 Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim aldı. 2004 -2010 yılları arasında Uludağ Üniversite’si Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nı bitirdi.
Medikal Estetik HekimiDr. Çağatay GüngörsünDr. Çağatay Güngörsün, saç ekimi, saç ekimi öncesi ve sonrası tedavileri ve saç derisi tedavileri konusunda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Titizlikle çalışılması gereken saç ekimi sürecinin başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlayan Güngörsün, saç ekimi öncesi, sırası ve sonrasında hastalarına uzmanlaşmış bir destek sağlamaktadır.
Dr. Gina MoretCilt tedavileri başta olmak üzere tüm medikal estetik konusunda uzmanlığa sahip olan Dr. Gina Moret, yaşlanma belirtilerinin, cilt lekeleri tedavilerinin, ameliyatsız olarak gerçekleştirilen tüm cilt uygulamalarının profesyonel bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.
Dr. Gülden Gürel 1970 yılında Çorum’da doğdu. İlk, orta ve liseyi eğitimini İzmir’de aldı. Eğitim hayatını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.
Dr. Feyman Duygu Oktar 1970 yılında Samsun’da doğdu. İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin ardından 1993 yılı Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni dönem birinciliği ile bitirdi.
ANESTHESIOLOGIST (MD)Uzm. Dr. Ali Ekber Yürekli1966 yılında Erzincan’da doğdu. 1992 yılı 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitiminin ardından, 1999 Uludağ Üniversitesi Anestezi ve Ranivasyon Uzmanlık eğitimini tamamladı.
Dt. Bora Muratİstanbul Üniversitesi Diş Fakültesi mezunu olan Diş Hekimi Bora Murat, EDAD (Aesthetic Dentistry Academy), ve CADA (Computer Aided Dentistry Academy) üyelikleri bulunmaktadır. Özellikle Implantoloji ve estetik diş hekimliği üzerine çalışmalar yapmış ve gülüş tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır.
Dt. Sinem KarakaşMarmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olan Sinem Karakaş, EDAD(Estetik Diş Hekimliği Akademisi) ve CADA (Computer Aidied Dentisry Academy) üyesidir. Uzun yıllar farklı diş hekimliği konularında çalışmalar yaptıktan sonra, özellikle dijital ve estetik diş hekimliği üzerinde uzmanlaşmıştır.
Uzm. Dyt. Melis Torluoğlu 2011 yılını GATA ve Başkent Üniversitesi Hastanelerinde sürdürüp; tez çalışmasını Başkent Üniversitesi Hastanesi Diyaliz Merkezi’nde "Böbrek Hastalıklarında Beslenme Tedavisi" üzerine tamamlamıştır. Şubat 2012-2013 süresinde TRT’de yayınlanan "Anne Çocuk” ve "Medyada Sağlık” programlarında beslenme bölümü danışmanlığını ve sunuculuğunu üstlenmiş, birçok televizyon kanalında çeşitli konularda ropörtajları yayınlanmış ve konuk olarak katılmıştır.