Prof. Dr. Cenk Şen

Rekonstrüktif cerrahi alanında 50’den fazla bilimsel makaleye imza atmış olan Prof. Dr. Cenk Şen, kendi teknikleriyle ön plana çıkmaktadır. Burun estetiği ve özellikle gerçekleştirilmesi son derece güç bulunan ve özel bir ihtisas alanı olan revizyon burun estetiği konusunda uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda meme estetiği, kepçe kulak estetiği konusunda öncüdür.

Estetik Plastik Cerrahi Bölüm BaşkanıProf. Dr. Cenk Şen

Rekonstrüktif cerrahi alanında 50’den fazla bilimsel makaleye imza atmış olan Prof. Dr. Cenk Şen, kendi teknikleriyle ön plana çıkmaktadır. Burun estetiği ve özellikle gerçekleştirilmesi son derece güç bulunan ve özel bir ihtisas alanı olan revizyon burun estetiği konusunda uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda meme estetiği, kepçe kulak estetiği konusunda öncüdür.

Prof. Dr. Cenk ŞenProf. Dr. Cenk Şen
  • Burun Estetiği
  • Revizyon Burun Estetiği
  • Meme Küçültme
  • Meme Dikleştirme
  • Kepçe Kulak
  • Revizyon Meme Estetiği

BIO

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanı
El Cerrahisi Uzmanı

1968 yılında Bursa’da doğdu. 1985 yılında Bursa Cumhuriyet Lisesi’nden dönem birincisi olarak mezun oldu ve sonrasında mesleğinde ilk adımlarına Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (İng) başladı. 1992 yılında Tıp doktoru olarak mezun oldu ve ilk girdiği uzmanlık sınavında kazandığı Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda bir yıl süreyle araştırma görevlisi olarak çalıştı. Öğrenciliğinden beri hedefi olan Plastik Cerrahi isteği ile tekrar girdiği uzmanlık sınavı sonucu 1994 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda eğitimine başladı. 1999 yılında Plastik Cerrahi uzmanı olduktan sonra Bursa ve İstanbul’da çalıştı. 2001 yılında kendini geliştirme ve akademik çalışma isteği ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda Yard. Doç. olarak göreve başladı. 2009 yılına kadar geçirdiği süre içinde Anabilim Dalı’ndaki ekip arkadaşlarıyla birlikte akademik ve multidisipliner çalışmaları ile Plastik Cerrahi bilimine katkılarda bulunmuştur. Bu süreçte rinoplasti, estetik yüz cerrahisi, meme cerrahisi, mikrocerrahi, el ve maksillofasial cerrahi ile ilgilenmiştir. 2007 yılında Doçent unvanını alan Dr. Cenk Şen 2008 yılında Kocaeli Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmiş ve 2009 yılında bu görevinden ayrılmış ve İstanbul'da mesleğine devam etmeye başlamıştır. Dr Cenk Şen aynı zamanda El Cerrahisi ve Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi uzmanıdır.

Dr. Cenk Şen evli ve bir çocuk babasıdır. Dr. Cenk Şen’in 50 nin üzerinde ulusal ve uluslar arası bilimsel makalesi bulunmaktadır. Bu uluslararası makaleler arasında birçok orijinal cerrahi teknik mevcuttur. Bunların bazıları, rinoplastide burun ucu desteği ve nefes problemlerinin önlenmesi, yanık geç dönem komplikasyonları onarımları, deri tümörü veya travma sonrası oluşan doku kayıplarındaki onarım yöntemleri, estetik yüz cerrahisi, mikrocerrahi ve el cerrahisi ile ilgilidir.

KİŞİSEL BİLGİLER:

Medeni Durumu: Evli 
Yabancı Dil: İngilizce, çok iyi derece. (KPDS puan: 94)
Öğrenim Durumu: Tıpta Uzmanlık

Lisans: Tıp Fakültesi-Hacettepe Üniversitesi (İNG)
Y. Lisans: Tıp Fakültesi-Hacettepe Üniversitesi (İNG)-1992
Uzmanlık: Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D. - El Cerrahisi B.D. Uludağ Üniversitesi-1999 
Doçent: Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D. - Kocaeli Üniversitesi- 2007
Profesör: Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D. - Yeni Yüzyıl Üniversitesi-2015
Tıpta Uzmanlık Tezi:  Adriamisin ekstravazasyonuna bağlı cilt yaralanmalarının önlenmesinde vitamin C kullanımı: Deneysel çalışma

Görevler: 

Uzman Doktor: Bursa Devlet Hastanesi-1999
Uzman Doktor: Bursa Özel Konur Hastanesi-1999
Uzman Doktor: Gümüşsuyu Asker Hastanesi-2000
Uzman Doktor:SSK Kartal Hastanesi İstanbul-2000-2001
Yard. Doç. Dr.: Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rek. Cerrahi A.D.-2001-2007
Doç. Dr.: Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rek. Cerrahi A.D. - 2007-2009
Doç. Dr.: Acıbadem Maslak ve Kocaeli Hastaneleri-2009
Uzman Doktor:Şişli Memorial Hastanesi - 2009-2011
Uzman Doktor: Medical Park Acarkent Tıp Mrk 2011-2012
Uzman Doktor: Emsey Hastanesi-2012-2014
Uzman Doktor: Muayenehane Hekimi - 2014-2015
Prof. Dr.: Yeniyüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rek. ve Estetik Cerrahi A.D. Başkanı 2015

İdari Görevler: 

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D. Başkanlığı
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D. Başkanlığı

Uluslararası görevler:
1. Singapur Sağlık Bakanlığı “National Medical Research Council” Proje değerlendirme hakemliği
2. Mc Master Üniversitesi, İngiltere. “Online rating of evidence” hakemliği


Yönetilen Doktora Tezleri/Sanatta Yeterlik Çalışmaları :

1. İskemi reperfüzyon hasarının gözlem penceresi ile in vivo olarak gösterilmesi ve pentoksifilinin reperfüzyon hasarına olan etkisinin değerlendirilmesi.
2. Sigaraya maruz bırakılan sıçanlarda sigara bırakım zamanının cilt fleplerinin yaşayabilirliğine etkisi.
3. Sıçanlarda yanık skarı altına yerleştirilmiş poröz polietilende hiperbarik oksijen tedavisinin fibrovasküler içe büyümeye etkileri.

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler : 

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (2008-2010)
Estetik Plastik Cerrahi Derneği
Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği
Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği
Estetik Yüz ve Burun Cerrahisi Derneği (Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi)
Kocaeli Meme Hastalıkları Araştırma ve Tedavi Derneği
European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery 
The International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery 
The International Society of Aesthetic Plastic Surgery

Ödüller:

1. Pentoksifilinin reperfüzyon hasarında lökosit-endotel ilişkisine olan etkisi.
Çiğdem Ünal, Cenk Şen, Deniz İşcen
3. Ulusal Deneysel Cerrahi Kongresi, Ankara, 18-20 Kasım 2005
Birincilik Ödülü
2. İskemi reperfüzyon hasarında lökosit-endotel ilişkisinin “dorsal window chamber” ile in vivo olarak gösterilmesi ve pentoksifilinin reperfüzyon hasarına olan etkisinin değerlendirilmesi.
Çiğdem Ünal, Cenk Şen, Deniz İşcen
28. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kongresi, Ankara, 20-23 Eylül 2006
Deneysel araştırma dalında ikincilik ödülü.
3. Kocaeli Üniversitesi Bilimsel Araştırma Ödülü 2006DOKTORLARIMIZ
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıOp. Dr. Bülent CihantimurEstetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur – Doctor B’nin kendi geliştirmiş olduğu 8 adet tekniği bulunmaktadır. Tekniklerinin yanı sıra, özellikle Total Vücut Şekillendirme, Brezilya Poposu estetiği, Örümcek Ağı estetiği, Yağ transferi gibi konularda öne çıkan Cihantimur, estetik cerrahiye sanatsal bir bakış açısıyla yaklaşarak, bedenin bir bütün olduğunu ve totale bakılarak tüm cerrahilerin yapılması gerektiğini vurgular. Cihantimur’un uluslararası ve yurt içi pek çok ödülü bulunmaktadır.
Estetik Plastik Cerrahi Bölüm BaşkanıProf. Dr. Cenk ŞenRekonstrüktif cerrahi alanında 50’den fazla bilimsel makaleye imza atmış olan Prof. Dr. Cenk Şen, kendi teknikleriyle ön plana çıkmaktadır. Burun estetiği ve özellikle gerçekleştirilmesi son derece güç bulunan ve özel bir ihtisas alanı olan revizyon burun estetiği konusunda uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda meme estetiği, kepçe kulak estetiği konusunda öncüdür.
PLASTIK VE REKONSTRÜKTIF CERRAHI UZMANIOp. Dr. Selçuk AytaçPost bariatrik cerrahi ya da diğer adıyla obezite cerrahisi sonrası yapılan estetik cerrahi operasyonlarında uzmanlığı bulunan Op. Dr. Selçuk Aytaç, kilo verme sonrası oluşan deformasyon ve sarkma konularında bireylere yardımcı olmaktadır. Aytaç bu sürecin son derece iyi yönetilmesini operasyon öncesi, sırası ve sonrasında bireylerin takibinin çok iyi yapılması gerektiğini vurgular ve zayıflama sonrası estetik cerrahi konusunda sayısız tedavisi bulunmaktadır.
PLASTIK VE REKONSTÜRKTIF CERRAHI UZMANIOp. Dr. Medine KantürkPlastik Cerrahi Uzmanı İlk ve orta egitimini Rusyada Moskva şehirinde alıp, 2002-2009 yılında Türkiye Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalından eğitimini tamamlıyıp Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzman ünvanını alıyor.
PLASTIC, RECONSTRUCTIVE AND AESTHETICS SURGEONOp. Dr. Rıza Kantürk1998- 2004 Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim aldı. 2004 -2010 yılları arasında Uludağ Üniversite’si Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nı bitirdi.
Saç Ekimi ve Saç Tedavileri Bölüm BaşkanıDr. Çağatay GüngörsünDr. Çağatay Güngörsün, saç ekimi, saç ekimi öncesi ve sonrası tedavileri ve saç derisi tedavileri konusunda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Titizlikle çalışılması gereken saç ekimi sürecinin başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlayan Güngörsün, saç ekimi öncesi, sırası ve sonrasında hastalarına uzmanlaşmış bir destek sağlamaktadır.
Dr. Gina MoretCilt tedavileri başta olmak üzere tüm medikal estetik konusunda uzmanlığa sahip olan Dr. Gina Moret, yaşlanma belirtilerinin, cilt lekeleri tedavilerinin, ameliyatsız olarak gerçekleştirilen tüm cilt uygulamalarının profesyonel bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.
Dr. Gülden Gürel 1970 yılında Çorum’da doğdu. İlk, orta ve liseyi eğitimini İzmir’de aldı. Eğitim hayatını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.
ANESTHESIOLOGIST (MD)Uzm. Dr. Ali Ekber Yürekli1966 yılında Erzincan’da doğdu. 1992 yılı 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitiminin ardından, 1999 Uludağ Üniversitesi Anestezi ve Ranivasyon Uzmanlık eğitimini tamamladı.
Dt. Bora Muratİstanbul Üniversitesi Diş Fakültesi mezunu olan Diş Hekimi Bora Murat, EDAD (Aesthetic Dentistry Academy), ve CADA (Computer Aided Dentistry Academy) üyelikleri bulunmaktadır. Özellikle Implantoloji ve estetik diş hekimliği üzerine çalışmalar yapmış ve gülüş tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır.
Dt. Melike Kasap
Dr. Jale Özdemir
Dr. İlkay Hüthüt
Prof. Dr. Barış Nuhoğlu