Postbariatrik cerrahi sonrası

Siz de aşırı derecede kilo kaybetmiş, binlerce insan arasında yer alıyorsanız, sizi tebrik ediyoruz. Evet, bu muhteşem bir durum, artık zayıfsınız! Başardınız!

Fiyat Alın

Artık yıllardır mücadele ettiğiniz ve başarısız diyetlerle mutsuz olduğunuz yıllargeride kaldı. Belki kilo kaybı için mide küçültme operasyonu oldunuz ya da sadece diyet yaparak bu başarıya imza attınız, her iki durumda da, kendiniz için yeni bir vücut ve yeni bir hayat yarattığınız aşikar. Ancak, evet doğru kilolar gitti, ağırlıklar kayboldu, peki ya cildiniz ne durumda? Sarkma, form kaybı ve bununla beraber gelen şekil ve estetik kaygıları yeni bir sorun mu yaratıyor? Dediğimiz gibi binlerce insan kilo kaybı sonrası bu tarz sorunları yaşıyor ve neyse ki, vücut şekillendirme cerrahisi vücudunuza daha doğal bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor.
Kilo kaybı sonrası vücut şekillendirme cerrahisi yaptığımız sayısız hastamıza sorunlarına yönelik, farklı prosedürler uyguladık ve bu cerrahi girişimlerle pek çok hastamızın kaygılarını paylaştık, öncesi ve sonrası değişimlerine bizzat şahit olduk. Bu sebeple sizi ve endişelerinizi çok iyi anlıyoruz.

Vücut şekillendirme cerrahisi kimler için uygundur?

Bariatrik cerrahi, diyet veya gebelik sonrasında önemli kilo kaybı yaşayan ve bedeninde belirgin oranda sarkma ve fazlalık deri oluşmuş bireyler vücut şekillendirme cerrahisi olabilirler. Zayıflamayı başarmak bir süreç ve bu sürecin sonucunda deformasyona uğramış bir beden ve yüz ise cesaret kırıcı olabilir. O halde kilo verme planlamasına vücut şekillendirme cerrahisinin dahil edilmesi ve bu sürecin ayrılmaz bir parçası olarak görülmesi gerekiyor. Fazla ve sarkmış cilt, sadece estetik kaygılara değil muhtemelen deri enfeksiyonlarına neden olarak sağlık sorunlarını da tetikleyebilir. Post-kilo kaybı estetik cerrahi, vücudundan gevşek, fazla cilt yapısının çıkartılmasını isteyen herkes için mükemmel bir çözümdür. Vücut şekillendirme prosedürleri, kilo kaybı cerrahisi, gebelik veya diyet ve egzersiz yoluyla elde edilen kilo kaybı sonrasında arzu ettiğiniz şekle ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Neden vücut şekillendirme cerrahisini olmalıyım?

Bariatrik cerrahi ile kilo vermeyi tercih eden hastalar ömür boyu süren değişiklikleri kabul ederler söz gelimi; yeme alışkanlıkları, yaşam biçimi değişikliklerigibi… Bu taahhütlere ek olarak, post-bariatrik cerrahi estetik prosedürleri, cilt tahrişine neden olan fazla cildi bedenden uzaklaştırmak için bir yöntem olarak düşünülebilir çünkübu hastaların yeni bedenlerinin tamamen tadını çıkarmasını önleyen unsurlardır. Fazla cilt ve sarkıklıkları gidermek için yapılan bu cerrahiler, pek çok farklı cerrahi seçeneklerini içerir. Bu prosedürler, kilo kaybı cerrahisinden sonra hastaların bedenlerini rafine etmek, bozulan kontür hatlarını düzeltmek ve günlük aktivitelerden zevk almalarına yardımcı olmak için tasarlanırlar.

Yüz ve Vücut şekillendirmede hangi uygulamalar var?

Araştırmalara göre her 5 kilo kaybı ameliyatı olan hastanın 4'ündebahsettiğimiz bu sarkma ve deri ile ilgili sorunların yaşandığı biliniyor. En yaygın alanlar karın, göğüsler, kollar, uylukların iç kısmı, sırt, dizlerin üstü ve yüz.
Yüz ve Vücut şekillendirme prosedürleri 
• Yüz estetiği
• Göğüs estetiği
• Liposcuplture
• Karın germe
• Kol estetiği
• Bacak estetiği
• Popo estetiği
• Sırt estetiği

Kilo verme Sonrası Vücut Kontur Seçenekleri

Kaybettiğiniz kilo miktarına ve aşırı cildinizin bulunduğu yere bağlı olarak, bu işlemlerin bir veya birkaçını düşünebilirsiniz

Tüm PostBariatrik Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

 Kilo kaybı sonrası vücut şekillendirme seçenekleri

Kilo kaybı sonrası tüm bedende oluşan deformasyon noktalarını yüz ve beden olarak iki bölgeye ayırabiliriz. Kilo kaybı sonrası Yüz Estetiği ve Vücut Şekillendirme cerrahisi, klasik yaptığımız yüz ve beden cerrahilerinden farklılıklar içerirler. En büyük fark, derinin içinin boşalması yani eriyen yağlarla birlikte aynı oranda küçülemeyen deri dokusu ve bunun fazlalık olarak durması sorunudur. Bu sebeple ayrı bir prosedür olarak incelemeli ve cerrahisi de farklılıklar içermelidir.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların çıkarlarına uyum sağlarız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

(565 oy,4,87)
Yorumlar?YORUM