Post bariatrik prosedürler

Obezite cerrahisi, hastanın kilo verme yolculuğunda önemli bir adım atmasına yardımcı olur ancak bu süreç sadece bir başlangıçtır. Zayıflama sonrası yaşanan sarkma ve deformasyon için post bariatrik estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz

Fiyat Alın

Obezite cerrahisi sonrası Liposculpture

Bu prosedür, estetik açıdan çok daha güzel konturlar oluşturmak için kalan yağlı dokulara yapılan müdahaledir. Özellikle kalçalara, uyluklara ve karın bölgesine kontür yaparak, daha ince bir bel, daha kıvrımlı bir hat ve hatta kas görüntülü bir karın bölgesine sahip olmanızı sağlar.

Liposuction uygulaması ne kadar sürer?

Liposculpture operasyonunun süresi, uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişkenlik gösterir. Arka, sırt veya karın gibi daha geniş alanlar için yapılacak uygulama genellikle daha küçük alanlar için yapılan tedaviden daha uzun sürecektir. Bununla birlikte, genel olarak, uygulamanın bir ila dört saat arasında zaman aldığını söyleyebiliriz.

Bir önceki Liposculpture tedavisinden kalan kötü sonuçlar düzeltilebilir mi?

Bu duruma göre değişecektir. Genellikle düzeltilebilir. Fakat her zaman ilk başta iyi bir cerrah seçimi yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Liposculpture obezite tedavisi yapabilir mi?

Hayır. Liposculpture için bir iyi aday, ideal kilosunda veya ideal kilosuna yakın olmalıdır. Bu bir zayıflama prosedürü değildir. Kilo kaybı sonrasında sadece daha düzgün bir kontür hattına sahip olmak için yapılır. Liposculpture diyet ve egzersize cevap vermeyen yağ yataklarını çıkarmak için tasarlanmıştır. Bu tedavi sırasında, en fazla 5- 6 litre yağ çıkartılabilir. Fazla yağ alınması, sıvı dengesizliğine ve ciddi komplikasyonlara neden olabilir.


Neden tedavi sonrası sıkıştırma giysisi veya korse giymeliyiz?

Liposculpture işleminden sonra, tedavi alanının üzerinde bir sıkıştırma kıyafeti, korse giymenizi istiyoruz. Bu giysi ameliyat sonrası kanamayı azaltacak, rahatsızlığı en aza indirecek ve iyileşme sürenizi hızlandıracaktır. Bu tarz uygulamalar anestezi sıvısının vücudunuzu daha çabuk terk etmesine yardımcı olacaktır. 

Korseyi ne kadar süre giymem lazım?

Kişisel durumunuza ve doktorunuzun kararına bağlıdır. Bazı durumlarda, altı haftaya kadar giymeniz gerekebilir.

Obezite cerrahisi sonrası estetik ile ilgili bloğumuzu ziyaret ediniz.

Liposculpture sonuçları kalıcı mıdır?

Bu sorunun cevabı maalesef yok çünkü Liposculpture yağ hücrelerini kalıcı olarak çıkarır, ancak gelecekteki kilo alımını engellemez. Gelecekte kilo alırsanız, yağ hücreleri büyük olasılıkla farklı bir alanda birikir. 

Liposculpture yara izi bırakır mı?

Evet, Liposculpture yara izi bırakacak, ancak bu çok küçük bir iz olacaktır. Buna ek olarak, doktorunuz vücudunuzun doğal çizgilerine gizleyerek bu işlemi yapacaktır. Çoğu hastamız bir süre sonra neredeyse bu izleri bulamaz ve bu sebeple rahatsızlık duymazlar.

Liposculpture sonrası sigara içebilir miyim?

Sigara, vücudun oksijen akışını engeller ve bu da iyileşme sürecini uzatır. Bazı durumlarda ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Lütfen bu vesileyle sigarayı tamamen hayatınızdan çıkarmayı deneyiniz.

Ne zaman işe dönebilirim?

İyileşme süresi her hastaya göre değişir, ancak genel olarak, Liposculpture tedavinizden iki ila dört gün sonra tekrar işinize dönebilirsiniz. Tam süre, tedavi olduğunuz bölgeye ve vücudunuzun doğal iyileşme sürecine bağlı olacaktır. Masa başı bir işiniz varsa, daha az zamanda dönüş yapmanız mümkün. 

Germe ameliyatlarını mı, Liposculpture operasyonunu mu tercih etmeliyim?

Sizin için en uygun prosedürü belirlemenin tek yolu, deneyimli estetik cerrahlarımıza muayene olmanızdır. Bunun ayrımını şu şekilde açıklayabiliriz. Gevşek, sarkmış bir cildiniz varsa, kaslarınızı zayıflamışsa germe cerrahisi uygun olacaktır. Bununla birlikte, vücudunuzun doğal kontürlerine yapışan sağlıklı bir cildiniz varsa, muhtemelen sizin için en uygun prosedürü belirlemenin tek yolu, yine muayene olmanız olacaktır.

Obezite cerrahisi sonrası Karın germe (Abdominoplasti) 


Karın germe yalnızca fazlalık, sarkmış, çatlak görünümlü cildi uzaklaştırmakla kalmaz, aynı zamanda içerden karın kaslarını tamir eder. Sezaryen çizgisi hattı üzerine yapılır. Fazlalık deri miktarına göre kesinin uzunluğu değişkenlik gösterir. Kilo alımıyla birlikte deformasyona uğrayan karın kasları boydan boya tekrar sıkılaştırılır. Yeni bir göbek deliği, gergin bir hat, daha ince bir bel ve mide oluşturur. Sarkıklık ve fazla deri sebebiyle oluşan cilt sorunları bu haliyle ortadan kalkmış olur.

Kilo alımı, karın germe sonuçlarımı etkiler mi?

Karın germe operasyonu size daha sıkı, daha düz göbek verebilir, ancak gelecekte kilo aldığınızda bu şeklin bozulmayacağı manasına gelmez. Ne yazık ki, operasyondan sonra kilo alırsanız, ağırlık vücudunuza daha eşit bir şekilde dağılmış olmasına rağmen, yine karnınız da bir miktar yağlanacak ve bu kilo alımı şeklini muhtemelen etkileyecektir. Bunun olmasını önlemek için, sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz rutinini korumak önemlidir.

Karın germeden sonra hamile kalabilir miyim?

Evet. Fakat gebe kalmayı planlıyorsanız, karın germeyi daha ileri bir tarihe almanızı önerebiliriz çünkü gebelik cildinizi ve kaslarınızı tekrar bozabilir ve karın germe sonrası aldığınız sonuçları etkisiz hale getirebilir. Hamile kalırsanız, önceki karın germe operasyonu bebeğinizin sağlığını etkilemez ve doğumunuzu daha zor hale getiremez.


Ben karın germe için yaşlı mıyım yoksa çok mu gencim?

Abdominoplasti için herhangi bir yaş sınırı yoktur. 18 yaşından sonra herkes bu operasyonu olabilirler. Eğer yaşınız fazla ise, doktorunuz önceden üst düzey, ayrıntılı bir tıbbı muayene yaparak size kesin sonucu söyleyecektir.

Sigorta karşılıyor mu?

Ne yazık ki, abdominoplasti özel ya da devlet sigortası kapsamında değildir.

Karın germeden sonra bikini giyebilir miyim?

Çoğu obezite cerrahisi geçirmiş hastanın zayıfladıktan sonra en büyük isteklerinin bikini giymek olduğunu ve özellikle karın germe operasyonunu bikini giyebilmek için yaptırdıklarına şahit oluyoruz. Karın germe operasyonunuzun izi büyük bir olasılıkla bikini, iç çamaşırı çizgisinin altında kalacaktır. Bununla birlikte, havuza ya da sahilde kendinizi daha iyi hissedecek, daha düzgün, daha konturlu bir vücuda sahip olacaksınız.

Korse giyecek miyim?

Evet çünkü korse size yardımcı olacak. Birincisi, karnınızı ve yeniden konumlandırılmış karın kaslarınızı hareket ettirirken rahatsızlığı azaltır. Aynı zamanda kaslarınızın yerinden oynamasını önler. Ayrıca, giysi korse yeni oluşturulmuş kontürün bozulmamasına yardımcı olur.

Korseyi ne kadar süre giymeliyim?

Bu tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve doktorunuzun önerisine bağlı olacaktır. Bazı hastalar iki hafta sonra giymeyi bırakabilirken, bazıları ise cerrahiyi takiben sekiz haftaya kadar kullanmalıdır.

Obezite cerrahisinden ne kadar zaman sonra karın germe yaptırabilirim?

İdeal kilonuza indikten ve bu kiloda en az 2 ay kadar sabit bir şekilde kaldıktan sonra karın germe operasyonu yaptırmanızı öneririz. Fakat bazı farklı durumlarda, karın aşırı sarkmış karın durumlarında kilo verme süreci tamamlanmadan da operasyon yapılabilir.

Karın germe kesimin üzerine dövme yaptırabilir miyim?

Evet. Bazı erkek ve kadın hastalar yara izlerini bir dövme ile gizliyorlar. Fakat yara izlerinin bir süre sonra soluklaşacağından ve sizi rahatsız etmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Karın germe yaptırmak istiyorum, ancak emin değilim. Benim için uygun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Hemen bizden randevu alın. Hedeflerinizi, sağlığınızı, vücut şeklinizi, karnınızdaki deformasyonu ve zihinsel olarak buna hazır olup olmadığınızı inceleyelim. Buna ancak doktorunuz karar verebilir.

Karnımda aşırı çatlaklar var, karın germe ile bunlarda gidecek mi?

Evet, gidecek. Uzaklaştırılan deri kısmındaki tüm çatlaklardan da kurtulmuş olacaksınız.

Obezite cerrahisi sonrası Kol estetiği (Brachioplasty) 

Kol germe, üst kolun alt kısmına bir kesi oluşturarak yapılır. Daha sıkı, sallanmayan ve estetik bir görünüm oluşturmak için fazla cilt çıkarılır.

Kol germe estetiğinden sonra yara izini nasıl en aza indirebilirim?

Doktorunuz kesileri, yara izini mümkün olduğunca gizlemek için dikkatlice kör nokta dediğimiz alana yapacaktır. Yine de, izlerin görünümünü daha da azaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var:

• Bol miktarda vitamin ve yağsız protein ile sağlıklı beslenme
• İyileşme sırasında yeteri kadar su içme
• Kesi bölgesine doğrudan güneş ışığından kaçınma
• Sigarayı bırakmak
• Doktorunuzun önereceği masaj ve kremler
• Lazer terapi de tamamen iyileştikten sonra yara izlerini silikleştirecektir

Daha da kilo vermeyi düşünüyorsam kol germe yaptırmamalı mıyım? 

Aslında ideal kilonuza gelene kadar ve bunu sabitleyene kadar diğer operasyonlarda olduğu gibi kol germe içinde aynı şeyleri beklemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Fakat bu kol sarkıklığı size sağlık açısından ve psikolojik açıdan rahatsızlık veriyorsa, doktorlarımızla görüşmenizde fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Sonuçlarım ne kadar sürecek? Kol germe kalıcı mı?

İstikrarlı bir şekilde kilo verdiniz, ideal kilonuza indiniz ve sarkıklıklardan kurtulmak için kol germe cerrahisinden yardım aldınız. Ardından doktorunuzun önerileriyle egzersizlerinizi yaptınız ve tekrar tekrar kilo alma verme süreciniz olmadı diyelim, bu şekliyle kol germe operasyonunuzun sonuçlarının kalıcı olduğunu söylemek mümkün. Fakat unutmayın lütfen yaşlanma sürecini durduramayız veya bu operasyon cildinizin esnekliğini kaybetmenize engel olamaz. Öncesi gibi ciddi derecede sarkmış cildiniz asla olmayacaktır fakat yaşlanmaya bağlı bir miktar değişim ileri yaşlarda gözlemlenebilir.


Kol germe mi olmalıyım yoksa Örümcek Ağı ile kol güzelleştirme mi yaptırmalıyım?

Aşırı derecede sarkmış ve deri fazlalığı olan bir kol bölgesi için Örümcek Ağı estetiği iyi sonuçlar almanızı sağlamayacaktır. Bunun kararına doktorunuz varmalı ve size gereken prosedürün hangisi olduğunu o söylemelidir.

Kaç gün sonra işe dönebilirim?

Ortalama 4-5 gün sonra işe dönebilirsiniz fakat bu kişiden kişiye ve gene sağlık durumuna ve tabii yaptığınız işe göre de değişen bir konudur.


Obezite cerrahisi sonrası Bacak estetiği

Kol germe operasyonu ile aynı mantığa sahip bir cerrahidir. Önemli kilo kaybından sonra bacaklardaki deformasyonu önlemek için iç tarafa açılan kesi ile fazlalık sarkmış deri kısmı çıkartılır ve pürüzsüz bacak şekli elde edilir. Ayrıca diz kapağının üzerine düşen fazlalık deri de bu cerrahi ile düzeltilebilir.

Bacak estetiğine yönelik cerrahi alternatiflerim nelerdir?

Obezite cerrahisi sonrasında yapılan diğer vücut şekillendirme prosedürleri gibi bacak estetiği de fazlalık deriyi çıkartma ve sarkan bölgeleri bu haliyle düzeltmeye fayda sağlar. Öncelikli kaygınız sarkık ciltten ziyade yağlanma ise liposculpture uygulaması da yapılabilir.

Bacak germe uygulamasını diğer cerrahi işlemlerle kombine edebilir miyim?

Evet. Bacak estetiği, kilo kaybı yaşayan hastalar için genellikle vücut şekillendirme ameliyatının bir parçasıdır ve bu işleme başlamadan evvel liposculture uygulaması gerçekleştirilir. Eş zamanlı karın germe de yapılabilir. Hangi uygulamalarla kombine edilebileceğine doktorunuz karar verir. Bu aşamada sizin konforunuz düşünülerek planlama yapılır.

Bacak germe geçici bir uygulama mıdır?

Hayır. Eğer diyetinize dikkat eder, kilo alma ve verme gibi bir rutin yaşamazsanız, ömür boyu size eşlik edecek bir görüntüye sahip olursunuz. Bununla birlikte, yaşlanma ve güneşe maruz kalma hasarını unutmayınız. Sonuçları nasıl koruyacağınızı estetik cerrahınız size ayrıntılı bir şekilde anlatacaktır.

Bacak germe ameliyatı ne kadar sürer?

Bacak estetiği ameliyatı genellikle iki ila üç saat sürer, ancak bu süre boyunca genel anestezi altında olacak ve bunu hatırlamayacaksınız.

Bacak estetiğinin bana uygun olması için kaç kilo olmalıyım?

Diğer kilo verme sonrası vücut şekillendirme cerrahilerinde olduğu gibi, ideal kilonuza inmiş ve kilonuzu korumuş olmanız önemlidir çünkü bu ameliyat öncelikle deri ve yumuşak dokuları hedeflemektedir. 

Ameliyattan sonra oturabilir miyim, yürüyebilir miyim?

Estetik cerrahlarımız, sizi bacak estetiği cerrahisinden hemen sonra kısa yürüyüşlere çıkarmaya teşvik edecektir; çünkü dolaşım sistemini devam etmeye teşvik etmek ve ödemi azaltmak için bu çok önemlidir. Otururken de en rahat ettiğiniz pozisyonda, dikişlerinize zarar vermeden oturabilirsiniz.

Obezite cerrahisi sonrası Popo estetiği 

Kilo kaybından sonra vücut şekillendirmeyi gerektiren en yaygın alanlardan biri kalçadır. Özellikle bedenden toparlanan yağların yani vücudun başka bir kısmında bulunan yağları, popo bölgesine transfer edilmesi ile yapılır.  Bu haliyle hem erimemiş diğer yağ alanından kurtula bilinir, hem de diri, dik ve hacimli kalçalara kavuşulur.

Brezilyalı poposu estetiği yani kalça estetiği yaptırmak için belirli bir ağırlığın olması gerekiyor mu?

Yeterli toplam yağ oranına sahip olduğunuz sürece bu operasyon yapılabilir. Eğer hiç yağınız yoksa dolgu uygulamaları düşünülebilir.

Popo estetiği için nerelerimden yağ alınabilir?

Bacak, karın ve hatta bel bölgenizden dahi yağlar alınarak, poponuza enjekte edilebilir.

Yağ transferinde başkasının yağ hücrelerini kullanabilir miyim?

Hayır. Brezilya Poposu estetiği sadece hastanın kendi yağ dokusunun transferi ile yapılır. Bir başkasının vücudundaki yağları transfer ettiğimizde, bedeniniz bu yağların kendisine yabancı bir madde olarak tepki verir ve emmez.

Sonuçlar ne kadar sürer? Kalıcılık süresi nedir?

Brezilya poposu estetiğinin dengelenmesi birkaç ay sürebilir; bu süre boyunca, aktarılan yağ hücrelerinin bir kısmı, özellikle ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta içinde kalçanıza herhangi bir baskı uygularsanız yeniden emilebilir, bozulabilir. Tamamen iyileştikten sonra, kilonuz önemli ölçüde dalgalanmadığı ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarınızı sürdürdüğünüz sürece sonuçlar yıllarca sürer. Özellikle Estetik International cerrahlarının uyguladığı kök hücreden zengin yağ transferinin kalıcılığı sağladığını söylemek isteriz.

Ne zaman işe dönebilirim?

Ortalama 1 hafta 10 gün boyunca yan yatmanızı öneriyoruz ve ortalama 1 hafta sonra da işe dönebilirsiniz.

Tüm Postbariatrik Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Obezite cerrahisi sonrası Göğüs estetiği 

Göğüsler ağırlıklı olarak yağlı dokudan oluştuğu için, görünümü kilo kaybından büyük ölçüde etkilenir. Göğüs büyütme ve göğüs dikleştirme işlemi, doğal göğüs hacminin geri kazanılmasına ve göğüslerin kilo kaybından sonra olması gereken alana yükselmesine yardımcı olan iki vücut konturlama prosedürüdür. 

"Doğal" göğüs büyütme nedir? Ve obezite cerrahisi sonrası bana yapılabilir mi?

Yağ transferi ile meme büyütme olarak bilinen "doğal" göğüs büyütme prosedürü, yağın vücudun diğer bölgelerinden çıkarılmasını ve göğüslere aktarılmasını içerir. Yağ, kalça, uyluk veya vücudun başka bir yerinden çıkarılır. Sonra daha fazla hacim oluşturmak için göğüslere enjekte edilebilecek şekilde hazırlanır. Fakat bu sarkık olmayan göğüslere yapılan bir uygulamadır. Obezite cerrahisi sonrası kilo verme sürecinden en fazla etkilenen bölgelerin başında gelen göğüsler için uygun olmayan bir prosedürdür. Yerleştirilecek implant ve dikleştirme operasyonu ile de son derece doğal göğüsler elde etmek mümkündür.

Göğüs implantlarını ne kadar kullanabilirim?

Göğüs büyütmeden önce implantların kalıcı olmayan ürünler olduğunu ve yaşa bağlı olarak da memelerde yine sarkmanın yaşanacağının bilinmesi çok önemlidir. Kısaca yaşlanmayla birlikte, değiştirme veya tekrar dikleştirme gerekebilir. Evet, implantların ömrünün yirmi yıl veya daha fazla sürdüğü ve hala mükemmel durumda olduğu vakalar var. Fakat yaş alma sürecini de buna eklemek gerekiyor. 

Göğüs büyütme işlemi sarkık göğüslerin görünümünü iyileştirecek mi?

Göğüs implantları kendilerinin ve doğal elastikiyetini kaybetmeye başlamış olan göğüsleri düzeltmeyecektir. Özellikle obezite cerrahisi sonrası sarkan göğüslere sadece implant takarak dikleştirmek mümkün değildir. Bununla birlikte göğüslerinin boyut ve şeklini değiştirmek isteyen birçok obezite cerrahisi geçirmiş kadın göğüs ve meme başlarının daha genç pozisyonlara getirildiği göğüs dikleştirme ameliyatını, memenin büyütülmesi için göğüs implantlarının yerleştirildiği göğüs büyütme işlemiyle birleştirmektedir.

Meme büyültme ameliyatından sonra göğüslerimin görünümünden memnun değilsem ne yapabilirim?

Meme implantları elbette revizyon edilebilir. Sekonder göğüs estetik yapılabilir.

Obezite cerrahisi sonrası Sırt estetiği

Diğer kilo kaybı sonrası yaptığımız cerrahilerde olduğu gibi, sırt estetiği de yine sarkmış cilt dokusunun uzaklaştırılmasını sağlayan bir prosedürdür. Kesi çoğunlukla sutyen çizgisi altına yapılır ve gizlenir.

Bra-Line surgery olarak da bilinen sırt estetiğini başka estetik cerrahi uygulamalarıyla birlikte yaptırabilir miyim?

Evet, sırt estetiğini başka estetik operasyonlarla beraber yaptırabilirsiniz. Genel olarak, estetik cerrahi uygulamaları hastanın genel sağlığına, yaşına ve söz konusu uygulamanın riskleri göz önüne alınarak birleştirilebilir. 

Sırt estetiğinde tam olarak ne yapılıyor?

Kilo verme sonrasında sarkan sırt derisinin bedenden uzaklaştırılmasıdır.

Liposculture ile bu görüntüden kurtulamaz mıyım?

Kilo verme sonrasında yapılan sırt estetiğinde aşırı yağdan ziyade gevşemiş ve sarkmış cilt ruloları düzene sokulur.ve sutyen çıkıntıları düzeltir; buna karşın Liposculpture, cildin altında yatan yağı emmek için kullanılır sarkan cilde herhangi bir faydası yoktur.

Sırt estetiğinde izler nasıldır?

Kesi izleri kalıcıdır fakat zaman içinde silikleşirler.  Bununla birlikte, kesiler sutyen hattı alanına yapılır; böylece, izler sutyen altında kalır.

Ameliyattan ne kadar süre sonra nihai sonuçları görebilirim?

Nihai sonuçlar her zaman hastaya özeldir, ancak genellikle altı ay içinde nihai sonucu görürsünüz.

Sırt estetiğine alternatif bir yöntem var mı?

Ne yazık ki, söz konusu sarkmış deri olduğunda, alternatif yok, estetik bir görüntü için ancak aşırı cildi cerrahi olarak uzaklaştırmak gerekir.

Obezite cerrahisi sonrası Yüz estetiği

Özellikle belirli bir yaşın üstüne (35 yaş ve üstü) aşırı kilo kaybeden bireylerde sıklıkla yüz bölgesinde de deformasyonların aşırı derecede yaşandığını gözlemliyoruz. Nazolabial gölge hattının belirginleşmesi, elmacık kemiği hattının kaybolması, gıdı sarkması, kaş ve göz kapaklarının düşmesi ve kırışıklıkların oluşması bu sürecin sonrasında yaşanan bir durumdur. Olduğundan daha yaşlı ve mutsuz görünüm veren bu durum yüz estetiği ile normale çevrilebilir. Klasik yüz germe teknikleri, Örümcek Ağı estetiği veya yağ transferi ile kombinlenen Örümcek Ağı estetiği gibi prosedürler uygulanabilir.

Yüz estetiği ne kadar kalıcıdır?

Hiçbir estetik işlem zaman ve yaşlanmanın etkilerini durduramaz. Bununla birlikte, bir yüz germe işleminin sonucu yıllarca sürebilir ve hatta errahi sonrası çizgiler ve kırışıklar ortaya çıkmaya başladığı halde, yüz germe ile oluşturulan yeni ve daha konturlu ve estetik bir yüz hattı ile son derece güzel görünebilirsiniz. Seçtiğiniz prosedür, sonuçlarınızın ne kadar süreceğini belirleyecektir. Örümcek Ağı estetiği, yağ transferi ya da tam yüz germe fark etmez, kişiden kişiye değişen süreciyle, on yıl veya daha fazla sürebilir.

Benim için en iyi anestezi türü nedir?

Lokal veya genel anestezi altında yüz germe yapılabilir. Hangisinin sizin için doğru olacağını ancak anestezi uzmanımız belirleyebilir.

Yüz germe için gerçekten çok kötü sonuçlar gördüm, benimki nasıl olacak?

Özellikle internet siteleri bu tarz paylaşımlar yapmaya, hastaların sonrası resimlerini göstermeye bayılıyorlar, fakat unutmayın her yıl yüz binlerce yüz germe operasyonu gerçekleştiriliyor ve büyük çoğunluğu doğal sonuçlar alıyorlar. İyi bir estetik cerraha kendinizi teslim etmeniz bu konuda çok önemli.

Daha uzun süreli sonuçlar almak için ne yapabilirim?

Yine, hiçbir şeyin yaş ve yerçekiminin etkilerini durduramayacağını vurgulamak isteriz ancak kesinlikle cildinizi ve genç görünümünüzü korumak için yapabileceğiniz pek çok şey var. En önemli şeylerden biri güneşe maruz bırakmamaktır. Dışarıdayken güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka giymelisiniz. Ayrıca düzenli olarak cildinizi nemlendirmeniz, cilt bakımı yaptırmanız ve temiz tutmanız son derece önemlidir.

Kilo kaybından sonra sarkmış cildi sıkılaştırmak ve toparlamak için yüz germe uygun bir seçenek midir?

Tıpkı diğer kilo kaybı sonrası estetik uygulamalarda olduğu gibi, büyük kilo kaybından sonra yüzünüzde sorunlar yaşıyorsanız, yüz germe en doğru seçeneklerden birisidir. 

Birden fazla yüz germe yaptırabilir miyim?

Evet, ancak bunu dikkatli bir şekilde yaptırın. Rötuş tedavileri yardımcı olabilirken, bazı durumlarda size doğal olmayan bir görünüm verebilir. 

 

Bir önceki sayfamızda Post Bariatrik Cerrahi Sonrasi operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

 

(567 oy,4,87)
Yorumlar?YORUM