Porselen Lamina

Yaprak porselen olarak da bilinen porselen lamina, görüntüyü olumsuz şekilde etkileyen farklı diş problemlerine çözüm sağlayan bir uygulamadır. Özellikle estetik açıdan sorun yaratan ön dişlere, hastaya özel hazırlanan porselen lamina yaprak porselenin yapıştırılması suretiyle uygulanır. Oldukça sağlam yapıda olmaları, doğal görüntüleri, değişmeyen renkleriyle, estetik açıdan en çok tercih edilen dental uygulamalardandır.

Fiyat Alın

Kimler Porselen Lamina Yaptırabilir?

CEREC teknolojisi yardımıyla yapılan porselen porselen lamina uygulamaları;

 Diş renklenme sorunu yaşayan, kozmetik diş beyazlatma yöntemleri ile yeterli sonuç alınamayan hastalara,
 Dişlerinin arasında boşluk olan, diş çarpıklığı sorunu yaşayanlarda, ortodonti tedavisine alternatif bir uygulama olarak,
 Kırık, aşınmış, zedelenmiş dişlerin restorasyonunda,
 Özellikle diş sıralamasında orta hat sorunu yaşayanlarda,
 Diş eti çekilmesi problemi olanlarda, rahatlıkla kullanılabilir.

Porselen Lamina Avantajları

Estetik diş hekimliğinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan porselen porselen lamina pek çok avantaja sahiptir.
 Doku kaybının en az yaşandığı ve çoğunlukla anestezi kullanmadan uygulanan bir tekniktir.
 Uygulamanın oldukça hızlı bir şekilde yapılıyor olması zaman kaybını önler
 Porselenler diğer materyallere nazaran aşınmaya karşı daha dayanıklı malzemelerdir.
 Porselen lamina ışık geçirgenlikleri sayesinde oldukça estetik duruşları vardır ve doğal dişe en yakın malzeme olarak tercih edilirler.
 Porselen yaprakların yapıştırılması sonrasında diş minesine bağlanımları oldukça iyidir.
 Son derece dayanıklı, aşınmalara karşı dirençli ve zaman içinde renk değişikliği olmayan restorasyonlardır.
 Porselenler üzerine atılan cila sayesinde dişlerde plak birikimi sorunu oldukça az yaşanır.
 Kahve, çay, sigara gibi dişlerde renk değişimi yapan maddelerden ve doğal tükürük emiliminden etkilenmez, renk değişimi yaşanmaz.

Tüm Diş Tedavileri Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Porselen Lamina Uygulama Aşamaları

Porselen lamina uygulamalarında Kliniğimiz bünyesinde hastalarımıza maksimum estetik görüntüyü sağlamak ve sıfır hata ile uygulama yapabilmek için dünyada kabul gören CEREC dijital diş hekimliği teknolojilerinden faydalanıyoruz.

1- Planlama: Diş hekimi tarafından hastanın sorunlu dişleri ve diş eti problemleri incelenerek planlama yapılır ve hastaya hangi işlemlerin uygulanacağı ve aşamaları hakkında bilgi verilir.

2- CEREC teknolojisi: dişlerin dijital ortamda görüntüsü ağız içine yerleştirilen bir kamera vasıtasıyla alınarak, tasarımı yapılır. Bu işlem ortalama 1 saat kadar sürer. CEREC teknolojisinde kullanılan dijital ölçü hassasiyeti hatasız sonuç alınmasını ve birçok ara aşamanın ortadan kaldırılmasını sağlayarak, ortalama 1 saat içinde işlemin bitmesini sağlar.

3- Kesi ve Kazıma: hastanın doğal diş yüzeyine 0.5 mm’lik kazıma yapılır. Diş etleri düzeltilir.

4- Porselen laminaların yapıştırılması: En uygun ve en estetik sonuçları aldığımız CEREC teknolojisi sayesinde tasarlanan porselen yapraklar doğal dişler üzerine yapıştırılır.

Porselen Lamina Uygulama Sonrası

Porselen lamina uygulama sonrasında, hemen estetik bir görünüşe kavuşursunuz. Uygulama sayesinde ulaştığınız doğal güzellik, kendinizden emin bir şekilde gülümsemenize, psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Porselen lamina yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler. Bunun için diş ve ağız bakımınızı çok iyi yapmalı ve rutin diş hekimi kontrollerinizi aksatmamalısınız. Ayrıca sert
gıdaları ısırmaktan, tırnak gibi herhangi bir materyali kemirmekten sakınmalı, günde bir kez diş ipi kullanımını alışkanlık haline getirmelisiniz.

Bir önceki sayfamızda Gülüş Tasarımı operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

SSs

Dişlerin şeklini ve rengini kalıcı olarak değiştirmek için kullanılan porselen lamina tekniği diğer dişlerin, diş etlerinin ve dudakların şekline ve rengine uyan ve hastaya doğal bir gülüş sağlayan, çok ince, parlak, pürüzsüz bir porselen tabaktır. Bu haliyle yüzünüzde belirgin bir değişim sağlar.

Laboratuvar ortamında hazırlanan laminatlar daha sonra diş hekiminin uygulaması ile ön yüzeyine takılır, yapıştırılır.

 Dişlerini uzatmak ve yeniden şekillendirilmek
 Kırık veya çatlak dişlerini tedavisi ettirmek
 Dişlerinde kalıcı beyazlık isteyen
 Dişlerinden dolayı gülümsemesini beğenmeyen,
 Hafif eğri dişleri olanlar tercih ediyorlar

Laminat kaplama işlemi en az iki seanstır. Belirli bir seansın uzunluğunun söylenmesi pek mümkün değildir zira bu, dişlerin durumuna ve hazırlanacak ve eklenecek kaplamaların sayısına bağlı olarak değişebilir.

Diş etlerinin estetiğini arttıran prosedürlere ihtiyaç duyulursa, önce diş eti tedavileri yapılmalıdır. Ancak o zaman laminat tedavisi yapılabilir.

İşlem sırasında herhangi bir ağrı yaşamazsınız. Bununla birlikte, bazı durumlarda ağrı olasılığını önlemek için lokal anestezi uygulanabilir.

Ağız boşluğunda yaşayan çok sayıda bakteri nedeniyle, tüm restorasyon prosedürleri diş çürümesi riskini arttırır. Ağız hijyenine dikkat ederek ve dişlerinizi ve kaplamalarınızı temiz tutarak, laminalarınızın ömrünü uzatabilir ve komplikasyonları önleyebilirsiniz. Bunu başarmak için, rutin ağız bakımınızı (diş macunu, diş fırçası, diş ipi ve diş arası fırçası) ve diş hekiminizin ofisini ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

(552 oy,5,00)
Yorumlar?YORUM