Popo estetiği

Popo estetiği, kalçaların genç, doğal ve daha formunda görünmesini sağlayan bir çeşit popo kaldırma ve büyütme operasyonudur. Kalçalarının görüntüsünden hoşlanmayan hastalarımız; boyut, şekil ya da derinin sarkıklığı fark etmeksizin popo estetiği yaptırabilirler.

Fiyat Alın

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiğinde kalçaya şekil vermek için hastanın kendi yağı kullanılır. Kullanılan yağ hastaya ait olduğu için sonuçlar son derece doğal olur ve kusursuz kalçalar için operasyon geçirildiği anlaşılamaz. Eğer hastanın vücudunda kullanılabilecek kadar yağ yoksa dolgu maddeleri kullanılabilir.

Brazilian Butt Lift (BBL),Brezilya Poposu Estetiği olarak da geçen bu operasyon, daha genç, belirgin, kalçalara ve doğru bir vücut profiline sahip olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Bu cerrahi prosedürde kendi yağınız kullanılır ve bu kalçalarınızı büyütmek için en doğal yoldur. 

Brezilya Poposu Estetiğinde bölgesel yağınızdan alınıp, kalçanıza yeniden enjekte edilen yağları mümkün olan en saf ve en uygun yağ- kök hücre birleşkesiyle transfer ederiz. Bu, en uzun süren sonucu sağlamaya yardımcı olur. Liposuction ile yağ ekstraksiyonunu da denilen bu işlem, yağın alındıktan sonra kök hücreden zengin hale gelmesini içerir. Yağ alımı liposuction ile gerçekleştirilir. Yağın kök hücreden zengin hale getirilmesinde ise santrifüjleme kullanılır. Son adımda, yağ enjeksiyonunun kalçalara geri- tekrar verilmesidir. Prosedür kalçalarınızın üst kadranını dolduracak şekilde tasarlanmıştır, böylece popo kaldırılmış ve çıkık durur. Ortaya çıkan etki, profilinizin daha çekici olmasını sağlar.


Biraz daha ayrıntılı olarak anlatacak olursak, ince kanüllü liposuction ile, ilk önce vücudunuzun belirli bölgelerinden, 1mm delikler açarak, ince, 3mm kanülleri kullanıp yağları dışarı alıyoruz. Küçük kanül delikleri, en küçük yağ parçacıklarını dahi toplamamızı sağlar.

Liposuction'dan sonra toparlanan yağlar santrifüjlenir ve kök hücreden zengin hale getirilir, bu bölgelerden alınan yağ dikkatlice işlenir. Alınan donör yağının sadece bir kısmı kalçalara yeniden enjeksiyon yapılmasına hak kazanacaktır. Çoğu durumda, ekstrakte edilen yağ hücrelerinin% 33'ünden fazlası yeniden enjeksiyon için uygun olacaktır. İşte bu sebeple yaşayan kök hücrelerle transferi gerçekleştiği için işlemin kalıcılığı da artmaktadır. Sadece en iyi donör yağ hücreleri, kalçalarınıza yeniden enjekte edilir. Yeterli ve doğru yağ için vücudunuzun en az iki bölgesi, tercihen üç bölgesinden yağ alamaya çalışırız.

Tüm Vücut Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Neden popo estetiği yaptırmalısınız?

Kalçalarının görüntüsünden, pozisyonundan, hacminden ve sıkılığından şikayetçi olan, çok fazla kilo alma ya da kaybetmeye bağlı kalça bölgesinde dengesiz yağ dağılımı olan, hamilelik sonrasında kalçalarının görüntüsünden rahatsız olan herkes popo estetiği için iyi bir adaydır. Arzu etmediğiniz bir şekil ve hacimle yaşamak zorunda değilsiniz. Bu sorunun, doğal görünümlü, basit ve etkili bir çözümü olduğunu unutmayın! Popoya yağ transferi uygulanan en gelişmiş tekniktir. Bu yöntem çok daha yumuşak ve doğal bir görünümle hissiyat sunar. Aynı zamanda transfer edilen yağ hastanın kendi yağı olduğu için vücudun uygulamayı reddetmesi gibi bir risk de yoktur.

 

Hazırlık

Popo estetiğinde, vücudun bazı yerlerinde biriken bölgesel yağlar (genellikle karın bölgesinden) alınarak kalçaya transfer edilir. Transfer esnasında hücrelerin zarar görmemesi ve kalıcılıklarının garanti altına alınması için “Cihantimur Yağ Transferi” adındaki özel tekniğin uygulanması en önemli adımlardan biridir. Operasyon belirlenen anestezi çeşidi ile uygulanır ve yaklaşık 1,5 – 2 saat sürer. Operasyondan önce 6 saat boyunca yememe ve içmeme konusunda bilgilendirilirsiniz. Bunun dışında yapmanız gereken hiçbir şey yok!

Çeşitlilik

Eğer vücudunuzun başka bölgelerinde yağlanma sorunu varsa, daha iyi bir görünüme kavuşmak için bu yağların alınması da bir avantajdır. Meme büyütme, meme dikleştirme ve karın germe, daha ince ve sıkı bir görünüm için popo estetiği ile kombine uygulanabilecek operasyonlardır. Bel bölgesindeki yağların alınması da daha kıvrımlı bir proporsiyon sağlayacaktır. Eğer gerekli görülürse bu operasyon da popo estetiği ile birlikte uygulanabilir.

İyileşme ve Sonuç

Popo estetiğinden sonraki iyileşme süresi sizin yaşınıza, sağlık durumunuza, fiziksel durumunuza ve çevre şartlarına göre değişebilir.
Uygulamada dikiş atılmaz. Mikro girişlerle işlem yapılır. Bandaj takmak zorunda kalmazsınız. Operasyondan hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz ancak operasyondan sonraki 1 hafta içinde ağır kaldırmamanızı, koşmamanızı ve fiziksel güç gerektiren aktivitelerden kaçınmanızı öneririz. Ne kadar çok dinlenirseniz, o kadar çabuk iyileşirsiniz.

Bir önceki sayfamızda Tetik Parmağın Amletiyatsız Tedavisi operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Avantajlar

• Sıkı ve doğal sonuç
• Tazelenmiş bir görünüm ve sağlıklı cilt dokusu
• Hızlı iyileşme
• Bölgesel yağlardan kurtulma
• Dengeli bel, kalça oyuntusu

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Şu anda en güncel prosedürlerden birisi olan Brazilian Butt Lift, yağın geniş alanlardan çıkarılmasını ve kalçalarınıza aktarılmasını içerir. Bu, daha düz bir mide, daha ince bir bel ve bir daha düzgün bir popo sağlar.

Yaş
Birçok hasta, bu uygulama için biraz yaşlanması gerektiğini düşünüyor. Aslında öyle değil. Her yaştan insan, bu prosedürü yaptırabilir. 
 Hasta Cinsiyeti
Tipik olarak, kadınlar erkek hastalardan daha yumuşak ve daha az lifli olan yağa sahiptir. Fakat istenirse kadınlar kadar erkeklerde popo estetiğini yaptırmayı düşünebilirler.

 

Güvenlidir çünkü bu işlem sadece kendi doğal yağınızı kullanır 

Her prosedür için fiyatlar, vücut büyüklüğüne ve tedavi edilen alana göre değişecektir. Bizimle iletişime geçmek ve ücretsiz muayene talebinde bulunmak popo estetiği fiyatını öğrenmek için en doğru yol olacaktır.

Brezilyalı poposu estetiği için iyileşme dönemi ortalama 1 haftadır. Üç hafta boyunca yeni poponuza baskı yapmamak önemlidir. Otururken yağın etkilenmemesi için özel bir yastık öneriyoruz.
48 saat sonra yıkanabilirsiniz. Hastaların çoğunda ağrı yoktur 
Ayrıca yaklaşık üç hafta içinde tekrar egzersiz yapabilirsiniz.

 

Donör yağın işlenip, kök hücreden zengin hale getirilmesi ve kalçaların içine doğru enjekte edilmesi işlemin kalıcılığını sağlar çünkü kök hücreler yeni transfer edildikleri alanda yaşamlarına devam eder ve damarlanmayı sağlarlar.

Bu prosedürünün bir parçası olarak, yağ enjeksiyonu yapıyor ve kalçaların görünümünü yeniden şekillendirmeye çalışıyoruz, bu aynı zamanda selülit tedavisi de sunuyor.

Evet. Birçok durumda, hastalarımız istedikleri görünüme ulaşmak için vücutlarının farklı kısımlarını yeniden şekillendirmek isterler. Midelerinde çok fazla yağ olduğunu hissedebilirler. Bu hastalar için işte Brezilya Poposu estetiğinin mükemmel bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Hastaların, midelerinden, uyluklarından veya sırtlarından yağ alınabilir ve tüm vücut için kum saati figürü oluşturulabilir. Toparlanan yağlar ise işlemden geçirilerek popoya transfer edilebilir.

Bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Ne kadar büyük ve çıkık bir kalça istendiği ile alakalıdır.

(505 oy,4,87)
Yorumlar?YORUM