Penis Estetiği ve Sağlığı

Dünyada her 3 erkekten 1’i penis boyutundan ve cinsel sağlık durumundan memnun değil. "Erken boşalıyorum” "Erken boşalıyorum tedavisi nedir? diyenlerin sayısı oldukça fazla…

Fiyat Alın

Araştırmalar yaparak son dönemlerin en popüler uygulaması PShot PRP tedavisine başvuranlar da aynı şekilde… Bununla beraber penis kısalığı ya da inceliği, sertleşme sorunu, idrar kaçırma, penis eğriliği gibi problemler çözümü olan sorunlardır. Tedaviler son derece konforlu iyileşme süreçleri ile yüz güldürücü sonuçlar alınmasını sağlıyor. Estetik International Sağlık Grubu kliniklerimizde erkek cinsel ve ürogenital sorunlarına çare bulmayı amaçlıyoruz. Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre erişkin bir erkekte sertleşmiş bir penisin boyu 9 ila 17 cm’yi buluyor. İstatistiki bilgilere baktığımızda ise ortalama penis uzunluğu 13 cm, kalınlığı ise 3cm civarındadır. Eğer penis boyutu bu ortalamalar dışında ise farklı tedavi seçenekleri ile çözüm bulmak mümkün. P shot tedavisi, erken boşalma tedavisi, iktidarsızlık sorunlarının tedavisi ise son dönemlerin en popüler uygulamaları arasında yer alıyor.

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

Yağ Transferi penis büyütme için en fazla kullanılan yöntemler arasında bulunuyor. Aynı işlemle hem penis kalınlaştırma (çevresel), hem de penis büyütme (uzatma) sağlanabiliyor. Uygulama bölgesel yağın alınarak işlemden geçirilmesi ve penis bölgesine aktarılmasıyla yapılır.

Yağ sıklıkla karın veya uyluktan liposuction uygulaması ile alınır. Daha sonra yağ santrifüjlenir, süzülür, böylece yağ hücreleri izole edilir ve diğer gereksiz içerikten arındırılır. Daha sonra, yağın hayatta kalmasını sağlamak için özel enjeksiyon teknikleri kullanılarak penis şaftı etrafına yağ enjekte edilir. Yağ transfer hücreleri hastanın kendi vücudundan elde edildiği için alerjik reaksiyon riski yoktur. Penis cildi, cilt ile penis şaftı arasındaki alanda ince bir yapıya sahiptir ve bu alanda zengin bir kan kaynağı yoktur. Sonuç olarak, penise yapılan yağ transferinin ereksiyon sorunu veya farklı bir probleme yol açma gibi bir durumu söz konusu değildir. Penise aktarılan yağın saf olması ve yağ hücrelerinin aktarılırken canlı kalması çok önemlidir. Bu amaçla, cerrahlarımız özel bir sistem kullanarak işlemi gerçekleştirirler. Yağın alındığı bölgeler genellikle mide, yanlar ve alt sırttır ve yağın transferi ise kapalı bir devre ile yapılır. Kapalı devre yağın hayatta kalma oranını arttırır ve yağın çıkarılması ve aktarılması sırasında havaya maruz kalmaması nedeniyle enfeksiyon riskini de azaltmış olur. Tekrarlanabilir bir uygulamadır.

Sık sorulan sorular

Penise yağ transferi uygulaması nasıl yapılıyor?
Ameliyathane ortamında yapılan liposuction uygulamasıyla hastadan 100cc kadar yağ alınır. Bu yağ genellikle karın veya yan bölgelerden tercih edilir. Yağ işlemden geçirilir ve 40-50 cc kadar kök hücreden zengin kısmı, penis etrafına çepeçevre enjekte edilir.

Tekrarlanabilir bir cerrahi mi?
Evet, tekrar yapılabilir. Kullanılan sizin kendi yağınızdır, herhangi bir sorun teşkil etmez.

Ereksiyon- sertleşme veya idrar yolları sorunu yaşar mıyım?
Hayır bu uygulamada penisin ereksiyon ve idrar yolları ile ilgili kısımları tamamen korunur. İşlem sonrası uzun dönemde ne şekil bozukluğu ne de bir ereksiyon problem yaşanmaz.

Penisin baş kısmına işlem yapılıyor mu?
Hayır. Penisin baş kısmı olan glans bölgesine herhangi bir genişletme işlemi yapılmaz.

Ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?
2-3 hafta sonra seks yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Partnerim böyle bir operasyon geçirdiğimi anlar mı?
Hayır anlayamaz

Ne zaman mastürbasyon yapabilirim?
2-3 hafta sonra mastürbasyon yapabilirsiniz.

Ağrılı bir işlem mi?
Hayır ağrılı bir işlem değildir.

İlk çişimi yaparken ağrı hissedecek miyim?
Hayır ilk çişinizi yaparken herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Penisim ne kadar büyüyecek?
Yağ enjeksiyonu ile penisin genişliğinde 8-9 cm’den 16-17 cm’ye kadar bir büyüme gözlemlenir. Ama unutulmamalıdır ki ilerleyen zamanlarda yağlarda erimeyle birlikte bir miktar incelme olacaktır.

PRP P-Shot yaptırmalı mıyım?
İyileşme dönemini takip eden ayın sonunda 5 seans kadar penise ameliyatsız olarak PRP tedavisinin yapılması, sonuçların çok daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Penise PRP- P Shot

Penise PRP diğer adıyla P-Shot uygulamasında amaç hastanın kendi kanı ile bölgenin olası sorunlarını çözümlemektir. Seanslar halinde yapılan uygulama kişinin ihtiyacına göre değişse de 3+3 seanslık bir uygulama öneriyoruz. 1 ay (2-6 hafta) beklenerek işlem uygulanır. Tedavi için hastadan yaklaşık 25 cc kan alınır. Özel bir tüpte 5 cc ye santrifüj edilir ve uygulanır. Her ay ortalama 5-7 mm uzama ve çevresinde ise 3-5 mm kalınlaşma beklenebilir. Kişinin kendi kanından alınan onarıcı ve yenileyici faktörler penise enjekte edilir ve bölgenin kendi kendini tamir etmesi hedeflenir. Kanın içinden ayrıştırılan, tamir edici özelliğe sahip trombosilerin penis içine enjekte edilmesiyle, peniste bir tamir süreci kendiliğinden başlar. PRP tedavisinde peniste sertleşmeyi sağlayan süngerimsi dokulardaki hasarlı bölgelere enjekte edilen trombositler, bu dokulardaki esneklik kabiliyetinin tekrar kazanılmasını ve dokuların yeterince kanla dolmamasını başaracaktır. Erektil disfonksiyonu yani ereksiyon sorununa da çözüm sunan PShot tedavisi aynı zamanda penise yağ transferi yaptırmış ve sonuçlarını korumak isteyen, gerçekçi beklentilere sahip tüm erkekler yaptırabilir.

Sık sorulan sorular

Penise PRP nasıl yapılıyor?
Hastanın kanı alınır ve içindeki yenileyici faktörler ayrıştırılır. PRP (PlateletRichPlasma), ya da diğer adıyla “Trombositten Zengin Plazma”, denilen bu enjeksiyon, tek kullanımlıktır ve sonrasında penise enjekte edilir.

P shot’ın ne gibi bir faydası var?
Bölgeyi tamir eden, doku iyileşmesini başlatan, mevcut dokuları büyüten ve gençleşme sağlayan bir uygulamadır. Sertleşme sorununu çözümlemesi, peniste kalınlaşma ve uzama beklenir.

Kaç seans uygulama yaptırmalıyım?
Kişinin ihtiyacına göre değişse de 5 seanslık bir uygulama öneriyoruz. 1 ay beklenerek işlem uygulanır.

Tüm işlem kaç saat sürüyor? 
Kan alma, ayrıştırma, PRP hazırlanması ve enjeksiyon 30 ila 45 dakika arasında sürer.

Operasyon sonrası hemen işime geri dönebilir miyim?
Tedavi gününde hemen günlük işlerinizi yapabilirsiniz, işe dönebilirsiniz

Ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?
Tedavinin ardından cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

İşlemin etkisini ne zaman görebilirim?
İşlemin etkisini 2-3 hafta sonra görebilirsiniz.

Penil ESWT (şok dalga tedavisi)

Yapılan araştırmalara göre 40 yaş üzeri her 3 erkekten 1’isi sertleşme problemi yaşıyor. Yaş ilerledikçe bu oranlar daha da artıyor. Sertleşme sorunu yaşayan erişkin erkeklerin ise sadece %10’u bu sorunun çözümüne odaklanıyor. Hastanede yatış gerektirmeyen, ayakta tedavi protokollerinin uygulandığı ESWT şok dalga tedavisi ise yüz güldürücü sonuçlar almamıza vesile oluyor. Klasik anlamda böbrek taş kırma tedavisinde kullanılan bu teknoloji, geniş odaklı şok ses dalgalarıdır. Elektrohidrolik sistemle gerçekleştirilen bu mekanizma, penisteki damarları uyarır ve kan akışının artmasını sağlar ve haliyle sertleşme sorunu yaşayan hastalarda, sertleşme problemini çözümler. Penise uygulanan bu şok dalga terapisi organın içindeki kan damarlarının genişlemesini ve bu haliyle küçük damarların dahi daha fazla kan taşımasını kolaylaştırır.

Sık sorulan sorular

ESWT tedavisi iktidarsızlık sorununu nasıl çözümlüyor?
Ereksiyonu sağlayan, uyarıldıktan sonra kanın penise kolayca dolmasıdır. Damarsal kaynaklı ereksiyon problemlerinde ESWT şok dalga tedavisi ile damarların daha fazla kan taşıması sağlanır. Bu haliyle kan miktarı artar ve ereksiyon sorunu çözümlenir.

Bu tedavi için uygun olup olmadığımı nasıl anlayacağım?
Doktorumuzla yapacağınız ön muayene sonrası doğru aday olup olmadığınız anlaşılacaktır.

Kalıcı bir işlem midir?
Evet kalıcıdır.

Kalp damar hastasıyım/ kalp krizi geçirdim/ yüksek tansiyonum var/ şeker hastasıyım/ damar tıkanıklığım var/ alkol ve sigara kullanıyorum/ yüksek kolestrolüm var, bu tedaviyi olabilir miyim?
Evet olabilirsiniz ve yüz güldürücü sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz.

Uygulama süresi nedir?
ESWT şok dalga ile sertleşme sorunu tedavisi hastanede yatma gerektirmeyen bir uygulamadır. Genellikle 12 seans öneriyoruz. 3 aşamaya yayılan bu tedavide, her 2 seans sonrası 3 hafta mola verilir tekrar başlanır. Her seans toplamda 15 dakika sürer. Penisin farklı bölgelerine uygulama yapılır.

Ne zaman sonuç alabilirim?
Hemen ilk seansın ardından farklılığı göreceksiniz.

Ağrılı bir işlem mi?
Hayır ağrısızdır

Herhangi bir yan etkisi var mı?
Hayır herhangi bir yan etkisi yoktur.

Anestezi uygulanıyor mu?
Hayır ağrılı bir işlem olmadığı için anestezi gerektirmiyor.

Penis Eğriliği tedavisi

Penis eğriliği tedavisi peniste mevcut olan eğriliğin düzeltilmesini amaçlayan bir cerrahi girişimdir. Normal standartlarda penisin gövdeye 90 derecelik bir açıda ve düz biçimde durması gerekirken, penis eğriliği sorununda organın, sol-sağ-aşağı-yukarı yönünde durmasıyla bu sorunun olduğu anlamına gelir. Gövdeye dik açı oluşturacak şekilde durmayan ve penis eğriliği diye ifade eden bu sorun doğuştan olabileceği gibi, ilerleyen yaşlarda farklı sağlık problemleri veya bölgede oluşan travmalar sonucunda da gelişebilir.

Doğuştan gelen penis eğriliğinde sıklıkla temel anatomik yapıda sorun tespit edilir. Penisi incelediğimizde içerisinde ereksiyon durumunu sağlayan 2 adet süngerimsi doku ve idrar yolu dediğimiz diğer süngerimsi doku bulunur. Gebelik sırasında bu 3 yapının herhangi birisinde dahi gelişme sorunu oluşursa, penis ereksiyon sırasında eğrilerek, penis eğriliği dediğimiz sorunu gündeme getirir. Doğuştan penis eğriliği ayrıca hipospadias yani peygamber sünneti olarak ifade edilen rahatsızlıkta da meydana gelebilir. Bu durumda idrar deliğinin olması gereken yerden daha aşağıda olması ve yine ereksiyon halinde penisin konumunu aşağıya itme durumu söz konusudur.

İlerleyen yaşlarda oluşan penis eğriliğinde ise ilk göze çarpan konu Peyronie hastalığına bağlı gelişen penis eğriliğidir. En sık rastlanan penis eğriliği durumu budur. Sertleşmeyi sağlayan kan damarı ile dış kılıf arasında oluşan kireçlenmeye bağlı gelişir. Sıklıkla 50 yaş üzeri erkeklerde gözlemlenen Peyronie hastalığı başlangıç döneminde ağrı da yapar. Diabet hastalığının bu durumu tetiklediği düşünülmektedir.

Penis eğriliği tedavisi

Yukarıda saydığımız sorunların çözümü için farklı tedaviler vardır. Hipospadias- Peygamber Sünneti rahatsızlığında cerrahi müdahale yapılır. Çocuklar erişkin döneme ulaşmadan idrar deliği penis ucuna taşınır. Peyronie rahatsızlığında ise erken tanı çok önemlidir. Peniste beliren ağrı bunun ilk belirtisi olduğu için, ağrıya dikkat etmek ve kontrolünün yapılması son derece önemli.

Burada gelişen plak oluşumunu önlemek için ilaç tedavileri, şok terapiler, kolajen enjeksiyonları sorunu çözümlemek adına çok mühimdir.
İlerlemiş Petronie hastalığına bağlı oluşan penis eğriliğinde ise artık ağrılı dönemin geçtiği ve eğriliğin başladığı gözlemlenir. Erken zamanda yapılan pratik tedaviler denenebilir. Fakat bu dönemde cerrahi müdahale esastır. Basit haliyle plikasyon tekniği kullanılarak yapılan cerrahi penis eğriliği tedavisinde, penis üzerine eğriliğin ters tarafına çekiş kuvveti uygulaması için dikiş (plikasyon dikişi) atılır ve eğrilik düzeltilir. İlerlemiş vakalarda ise bacak damarlarından elde edilen greft, peniste oluşan plak bölgelerine entegre edilir.

Sık sorulan sorular 

Penis eğriliği ameliyatı kaç saat sürüyor?
Ortalama 1 saat sürer

Penis eğriliği ameliyatı sonrası sertleşme sorunu yaşanır mı?
Titizlikle yapılması gereken bir operasyondur, cerrahlarımız bu konuda son derece hassas ve profesyonel bir şekilde uygulama yaparlar. Damar sinir yapısına dikkat edilerek cerrahi yapılır. Bu haliyle sertleşme sorunu yaşanmaz.

Penis eğriliği ameliyatı olduğum anlaşılır mı?
Dikiş izleri zaman içinde silikleşecektir ve anlaşılmayacaktır.

Kaç gün hastanede yatacağım?
Hastanede yatmanıza gerek yok, cerrahi sonrası evinize dönebilirsiniz.

Ağrılı bir operasyon mu?
Hayır, gerektiği zaman ağrı kesicilerle kontrol altına alabilirsiniz

Penis eğriliği ameliyatından sonra ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?
Ameliyattan sonra dikişlerin atmaması için ortalama 1 ay kadar cinsel perhiz uygulanır.

Ne zaman mastürbasyon yapabilirim?
1 ay kadar süre beklemeniz gerekiyor. Ayrıca gece ereksiyonlarını engellemek için farklı tedavi alternatifleri sunulur.

Hastanın bireysel sorunlarına yönelik ayrıca :
Erken boşalma tedavisi
İdrar kaçırma tedavisi
Penile Regenerative Cell Therapy (RCT)
Skrotoplasti
Forming the Pubic Area
Building the Scrotum
Tedavileri yapılmaktadır. Lütfen ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşınız.

Penis Uzatma Ameliyatı

Penisin normal anatomik yapısına baktığımızda yaklaşık üçte birinin vücud içinde olduğunu gözlemleriz. Penis uzatma ameliyatlarının temelinde de bu içeride kalan bölümün dışarıya çıkarılması prensibi yatar. Bu ameliyatta penisin bütünlüğü bozulmaz, aslında yapılan şey, mevcut çevre dokuyu tabana kadar ilerletip penisi ortaya çıkarmaktır. Penis büyütme veya penis uzatma olarak da söyleyebileceğimiz bu operasyonda penisin asıcı bağı kesilir ya da liposuction uygulaması yapılır veya her ikisi birlikte yapılabilir.

Liposuction uygulamasında penisin çevresinde bulunan yağ tabakası, liposuction ile alınır, bu haliyle cilt dokusu yapılan dikişlerle penisin tabanına yaklaştırılır ve penisin asıcı bağları kesilerek penis serbestleştirilir. Amaç burada sertleşen penis dokusunu vücud içinden dışarıya almaktır. 

Penisin dikliğini sağlayan pek çok faktör vardır. Çoğu insan asıcı bağın penisin dik durmasıyla alakalı olduğunu düşünse de bu doğru değildir. Asıcı bağ sadece penisin leğen kemiği ortalamasında ve hizasında olmasını sağlar. Penis uzatma cerrahisinde yeteri kadar asıcı bağ kesilimi yapıldığında, penis rahatladığı için uzar ama düşme ile alakalı herhangi bir sorun yaşamaz. Penis uzatma cerrahisinde asıcı bağın %80’nini kesiyoruz. Bu güncel teknik ile penisin leğen kemiğine bağını koparmadan, yeteri kadar bağlılığını sağlayarak cinsel ilişki sırasında penisi yönetebilme gücünü de kaybettirmemiş oluyoruz. Sertleşme zamanında da aynı şekilde bir problem gerçekleşmez.

Penis uzatma cerrahisi ile beraber yağ transferi uygulamasını da öneriyoruz. Bu haliyle hem daha kalın, hem de uzayan penise entegre olmuş yeni bir görünümün elde edilmesi çok daha estetik duracaktır. Penis uzatma ameliyatından sonra peniste 2 ila 5 cm aralığında bir uzama meydana gelir. Kalıcı bir operasyon olan penis uzatma ameliyatının tekrarı olmaz, asıcı bağ %80 oranında kesildiği için, başka bir müdahaleye gerek yoktur.

Sık sorulan sorular

Penis uzatma operasyonu sonrası kaç cm uzunluk yaşanır?
Ortalama 2 ila 5 cm uzunluk elde edilir. 

Asıcı bağın kesilmesi, üreme organlarıma zarar verir mi?
Hayır bu operasyonun üremeye  herhangi bir etkisi olmaz

Ereksiyon sorunu yaşar mıyım?
Hayır. Penis uzatma operasyonu sonrası ereksiyon sorunu yaşamazsınız.

Kalıcı bir işlem mi?
Evet penis uzatma operasyonu kalıcıdır.

İyileşme süreci nasıldır?
Ortalama 3 hafta içerisinde iyileşme kaydedilir. 

Ağrılı bir operasyon mu?
Ağrı kişiden kişiye değişse de, genel anlamda ağrısız bir ameliyattır, ağrı kesici uygulamasıyla rahatlıkla atlatılır.

Dikliğinde ya da hassasiyetinde bir değişim yaşanır mı?
Hayır yaşanmaz.

Ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?
Dört hafta sonra, doktorunuzdan onay aldıktan sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz

Ne zaman mastürbasyon yapabilirim?
Yine aynı şekilde 4 hafta sonra, doktorunuzdan onay aldıktan sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Penis uzatma operasyonu olduğum anlaşılır mı?
Hayır iyileşme süreciniz tamamlandıktan sonra anlaşılmaz.

Ne zaman çalışma hayatına dönebilirim?
İki hafta sonra çalışma hayatına dönebilirsiniz.

Ne zaman uzun yolculuk yapabilirim?
Bir hafta sonra uzun yolculuk yapabilirsiniz..

 

(1 oy,1,00)
Yorumlar?YORUM