Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı estetiği, kurucumuz Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilmiş bir cilt germe tekniğidir. Medikal iplerin anatomiye, bireysel cilt alt yapısına, yaşa ve mevcut deformasyona göre uygun olarak yerleştirilme tekniği ve en önemlisi sanatsal bakış açısı ile yapılır. Ameliyatsız kısa sürede yapılan bir teknik olmasının yanı sıra yağ transferi ile de desteklenebilir.

Fiyat Alın

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek Ağı estetiği ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma işlemidir. Yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak zaman içinde oluşan ince çizgiler, aynı zamanda kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak, daha da derinleşmeye başlar. Tüm bu süreç özellikle yüz bölgesinde sadece çizgilerin oluşmasına değil, aynı zamanda yanakların ve gıdığın sarkmasına, yüzün giderek ovalleşmesine neden olur. Yüzünüzdeki değişimi eski resimlere bakarak çok daha net bir şekilde anlamaya başlarsınız. Örümcek Ağı tekniği işte bu noktada estetik cerrahiye alternatif, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak cildinizdeki olası sorunları çözümlemenize fayda sağlar.

Ameliyatsız estetik tekniklerin en iyi uygulayıcısı olan Op. Dr. Bülent Cihantimur’un bizzat geliştirmiş olduğu Örümcek Ağı Yöntemi, isim ve patent hakkı kendisine ait olan bir tekniktir. Ameliyatsız Örümcek Ağı estetiği ilhamını, doğanın içinden, en güçlü ve esnek yapıya sahip olan örümcek ağının muazzam şekil ve mekanizmasından almaktadır. Örümcek Ağı estetik açısından son derece ilgi çeken şeklini, tesadüfen, gelişi güzel oluşturulmamış yapısı incelendiğinde, karşımıza insanlığa fayda sağlayacak bazı özellikler görülmüştür.  Tekniğin isim babası olan Op. Dr. Bülent Cihantimur, 2000’li senelerden bu yana tekniğin geliştirilmesi için ARGE çalışmaları yapmış ve Estetik International kliniklerinde uygulamaya başlamıştır.

Örümcek Ağı Estetiğinin Temel Prensibi

Örümcek Ağı estetiği uygulamasında, yıllardır cerrahide kullanılan polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için ince uçlu iğneler kullanılır. Vücuda hiçbir yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna tıpkı örümcek ağı gibi işlenir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz örümcek ağı estetiği temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlar. Vücut reaksiyon vererek, anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Örümcek Ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etki, yöntem ve işleyiş mekanizması farklıdır. 

Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Fayda Sağlar?

Örümcek Ağı estetiği;

• Yüzünde kırışıklıkları olan
• Yüzünde sarkma yaşayan
• Alt göz kapak ve çevresinde kırışıklıkları olan
• Dudak ve ağız çevresinde form kaybı yaşayan
• Çene altı çizgisi ve gıdısı belirgin hale gelen
• Yüzünü gençleştirmek ve yenilemek isteyen 

Kadın ya da erkek fark etmeksizin her iki cinsinde faydalanabileceği ameliyatsız bir tekniktir.

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Örümcek Ağı Estetiğinin Avantajları

• Oldukça kısa bir süre içinde etkili bir yüz germe uygulamasıdır
• Acı hissedilmez
• Kesisiz bir işlemdir, iz kalmaz
• Uygulama sonrasında anında sosyal hayatınıza dönebilir, makyaj dahi yapabilirsiniz
• Medikal, zaman içinde eriyen ipler kullanılır
• İnce çizgi ve kırışıklıklar üzerinde çok etkilidir
• Tekrarlanabilir bir uygulamadır 
• Cildin kolajen üretimini destekler
• Basit, güvenilir ve risksiz ve yan etkisi olmayan bir uygulamadırKimler Örümcek Ağı Estetiği Yaptırabilir?

Yüzünde, kırışıklık, sarkma ve form kaybı yaşayanlar
İnce çizgileri olanlar
Göz ve dudak çevresinde kırışıklıkları olanlar
Çene ve gıdık bölgesinde sarkma olanlar
Zamana ve yer çekimine “dur” demek isteyenler
Cildini canlandırmak ve yenilemek isteyenler
Kol içi, bacak içi, karın, göğüs, genital ve diğer bölgelerde sarkma ve form kaybı yaşayanlar

Örümcek Ağı Estetiği Neden Çok Tercih Ediliyor?

Ameliyatsız yüz gençleştirme teknikleri içerisinde en etkin sonuçların alınabildiği Örümcek Ağı estetiği, sosyal hayattan koparmayan, kısa sürede uygulanan, şişlik, morluk gibi cerrahi işlemlerin olası komplikasyonlarına yol açmayan, çağdaş bir uygulamadır. Örümcek Ağı estetiği yaptıranlar tekniği en çok “basit bir uygulamayla, cilt germe işlemini başarıyla yerine getirmesi” sebebiyle tercih ettiklerini ve sosyal hayattan koparmadan, işlem sonrası makyaj dahi yaparak klinikten ayrıldıkları için sıcak baktıklarını belirtiyorlar. Örümcek Ağı estetiği uygulamasından hemen sonra canlanmaya başlayan cilt, cilt tipine, beslenme tarzına ve mevcut yaşa bağlı olarak gelişimini devam ettiriyor. Örümcek ağı estetiği asıl etkisini 3. aydan başlayarak belli ediyor ve yine kişinin hayat tarzına göre ortalama 3 sene kadar etki mekanizmasını koruyor. Tekrarlanabilir bir uygulama olması yine Örümcek Ağı tekniği yaptıranların tercih sebepleri arasında yer alıyor. Yaşınızı bir nevi uygulama yaptırdığınız yaşta donduruyorsunuz diyebiliriz. Söz gelimi 30 yaşında Örümcek Ağı estetiği yaptırdıysanız, 35 yaşınıza geldiğinizde, hala 30 yaşında bir cilde sahip oluyorsunuz. Bu şekilde tekrarlayarak yapılan uygulamalar, yaşa bağlı olarak azalan kolajen üretimini uyarır ve yaşınızı dondurmanıza fayda sağlar.

 
 Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Örümcek Ağı Estetiği Uygulama

Ameliyatsız Örümcek Ağı Estetiği’nde hastanın cilt tipi, yaşı ve cildinin mevcut durumu göz önünde bulundurularak, yerleştirilecek ip sayısı belirlenir. Anestezik kremle bölge uyuşturulur ve ipler seri bir şekilde yerleştirilir. Cilt alt dokusuna yapılan bu işlem sırasında vücut hemen, iplerin çevresine kendi dokusunu örmeye başlar. İplere reaksiyon veren vücut kolajen, elastin ve fibroplast üretimini artırır, lifting etkisi açığa çıkar ve anında iyileşme süreci başlar. Cilt bu sayede toparlanır, canlanır ve gerilir. İpler cilt altında herhangi bir yere asılmaz ya da desteklenmez, bu sayede uygulama sonrası ciltte çökme ya da farklı sorunlara sebep olmaz. Örümcek Ağı Tekniği işte tam bu noktada diğer iple yüz germe uygulamalarından ayrılarak, etkili mekanizmasını uzun süre devam ettirir. Uygulamanın hemen ardından değişimi fark etmek mümkündür ama asıl değişim ilerleyen zamanda artarak yaşanır. Beslenme alışkanlığı, yaşam şekli ve yaşa bağlı olarak ortalama 3 sene etkisini korur. Tekrarlanabilir bir uygulama olduğu için, benzeri cerrahi uygulamaların olası komplikasyonlarına maruz kalmadan zamanı izlerini bu yöntemle durdurabilirsiniz.

Aşama aşama Örümcek Ağı estetiği uygulamasını anlatacak olursak: 

- Örümcek Ağı estetiği öncesi cilt temizlenir 
- Cilde lokal uyuşma sağlayan anestezik krem sürülür. 
- Muayene esnasında belirlenen sorunlu bölgelere ince uçlu iğneler vasıtasıyla ipler cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işlenir. 
- Belirlenen adette ip yerleştirildikten sonra, cilt tekrar temizlenir ve işlem tamamlanır. 


Örümcek Ağı Estetiği sonrası yapılması gerekenler

• İşlem sonrası cildinize herhangi bir bandaj ya da pansuman yapılmasına gerek yoktur.
• Olası şişlikleri önlemek amacıyla buz kompresleri önerilebilir
• Kliniğimiz tarafından verilen kremlerden ya da kaliteli her zaman kullandığınız nemlendirici kremleri süremeye devam edebilirsiniz
• İşlem steril koşullarda yapıldığı için herhangi bir enfeksiyon kapma riskiniz yoktur. 
• İşlem sonrası hijyenik olduğuna güvendiğiniz makyaj malzemelerinizi kullanabilirsiniz.
• Cildinize makyaj yaparken kullandığınız fırça gibi aparatların temiz olduğuna emin olmalısınız.
• Cildinizi güneş ışığından koruyunuz. Güneşin zararlı ışınlarından her hâlükârda cildi korumak gerekiyor (güneş ışınlarının cilde zararlarından bahsedilecek)
• Yerleştirilen PDO iplerin etrafına vücudumuz kendi kolajen ağını örer. 6 ay içinde ipler erir ve lifting mekanizması devreye girer. Örümcek Ağı estetiği sonrasında bu sürecin olumlu bir şekilde cildinizde yaşanması için sabırlı olmak gerekiyor. Kolajen üretiminizi destekleyici besin ve içecekleri önerebiliriz. (Yeşil yapraklı sebzeler, A ve C vitamini içerikli meyve ve sebzeler gibi)
• Kısa süre içerisinde cildinizdeki canlanmayı, gerginliği ve mevcut kırışıklıkların azaldığını gözlemleyeceksiniz.

Bir önceki sayfamızda Burun Estetiği operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

 

SSs

Örümcek Ağı estetiği, ameliyatsız, cilt germe yöntemidir. PDO medikal iplerin, cilt alt dokusuna, ince uçlu iğneler vasıtasıyla örümcek ağı gibi örülmesi suretiyle yapılır.

Örümcek Ağı Estetiği vücudun form kaybetmiş hemen her bölgesine uygulanabilir. Örümcek Ağı Estetiği fiyatı, kullanılan ip adedine göre belirlenir. Kaç adet ipin kullanılacağı ise, muayene sonrasında kararlaştırılır. Ücretsiz randevu alarak bizlere ulaşabilir ve sağlık danışmanlarımızın kontrolünden sonra en kısa sürede net bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Sarkan, gevşeyen ya da formunu kaybetmeye meyilli cilt bölgelerine örülen ipler, yeniden lif oluşumuna, kolajen ve elastin üretiminin hızlanmasına neden oluyor. Bu ipler cilde herhangi bir zarar vermeden yapışıyor, mikro kan dolaşımının hızlanmasıyla, cilt kısa zamanda toparlanarak form kazanıyor. Vücut yerleştirilen iplere tepki göstererek kendi biyolojik ağını bu iplerin etrafına örüyor. Yerleştirilen ipler 6 ay içerisinde eriyor ve günden güne canlanma ve toparlanma devam ediyor.

Uygulamanın yapılacağı alan anestezik kremlerle uyuşturulur. Bölgenin durumu göz önüne alınarak, belirlenen adette ip, cilt alt dokusuna iğneler vasıtasıyla yerleştirilerek, ağ gibi örülür. 

Seans aralığını ve seans sayısını, cildin mevcut durumu belirler. Ortalama olarak 2 ya da 3 seans cildin toparlanmasına maksimum fayda sağlayacaktır. 

Ciltteki deformasyona göre ip adedi belirlenir. Sıklıkla en iyi sonuca ulaşabilmek için, yüz bölgesinde 10 adet sağ ve 100 adet sol bölüm olmak üzere toplamda 200 adet ip kullanılır. 

Sadece yüz bölgesine değil, sarkmaya meyilli ya da formunu kaybederek gevşemiş tüm cilt dokusuna Örümcek Ağı Estetiği yapılabilir. Bacak iç bölgesi, kalçalar ve popo, iç kol bölgesi, karın, göğüs ve vajina bölgeleri Örümcek Ağı Estetiği ile toparlanır.

Hastanın durumu ve ihtiyaçlarına göre botoks, dolgu veya yağ transferi uygulamaları eklenebilir. Bu uygulama ayrıca sıklıkla uygulanan lazer tedavileri öncesinde de kullanılabilir. Göğüs güzelleştirme ve popo büyütme operasyonlarında kullanılan implant ve yağ transferine kombine olarak örümcek ağı tekniği kullanımı mükemmel sonuçlar doğurabilmektedir. 

Örümcek Ağı Tekniği uygulamasında genellikle özel bir krem cilde sürülerek lokal anestezi yapılır. Ancak 100’den fazla PDO ipin kullanılması gereken durumlarda, ameliyathanede sedasyon altında uygulanması tercih edilmektedir. 

Süreç uygulama bölgesine ve kullanılan ip sayısına göre değişkenlik gösterir. Tüm yüz 10-15 dakika içinde, diğer vücut bölümleri ise ortalama 20 dakika içinde tamamlanır.

Dinlenme ya da yatak istirahatine gerek kalmaksızın, makyaj bile yapılarak, uygulamadan hemen sonra sosyal yaşantıya geri dönülebilir.


Yüzün bir tarafında uygulama yaptıktan sonra bile fark gözlemlenir. Örümcek ağı tekniği günden güne bir yenilenme süreci olduğundan, iyileşme süreci hastalar tarafından her geçen gün, final aşamasına kadar gözlemlenir, tazelenme fark edilir.

Bu bir yenilenme ve iyileşme sürecidir. Yerleştirilen medikal ipler 6 ay içinde kendi kendine yok olur. Tekniğin ömrü hastanın cilt yapısına, beslenme alışkanlıklarına ve yaşına göre değişkenlik gösterir. Bu etkiler göz önüne alınarak etkisinin 3 yıldan fazla sürdüğü gözlemleniyor. 

 

Herhangi bir komplikasyon görülmemektedir. Sadece morarma ve şişmeler görülebilir ancak tüm bu etkiler 3-5 gün içerisinde tamamen ortadan kalkabilir ve makyajla rahatlıkla kapatılabilir.

Yüzünüzde, ağız ve dudak çevresinde, göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar varsa
Çene ve gıdık gölgenizde sarkmalar varsa
Yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız 
Bacak iç bölgesi, kalçalar ve popo, iç kol bölgesi, karın, göğüs ve vajina gibi bölgelerde form kaybı yaşıyorsanız
 
 Örümcek Ağı Estetiği için uygun bir adaysınız.
(631 oy,4,88)
Yorumlar?YORUM