Organik Saç Ekimi

%96 oranında etkili sonuçların alındığı, saç köklerinin tutunması üzerinde son derece etkili geri dönüşler aldığımız Organik Saç ekimi Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde yapılan bir saç ekimi tekniğimizdir.

Fiyat Alın

Organik Saç ekimi nedir?

Estetik International laboratuvarlarında 2 senelik AR GE çalışması sonrasında hayata geçirilen Organik Saç Ekimi, hastanın, kendi yağlı dokusundan hazırlanmış kök hücre enjeksiyonu kullanılarak yapılır. 

Saç ekiminde en önemli eksiklerden birisi, ekilecek alanın ekim işlemine uygun hale getirilmemesinden kaynaklanır. Saç ekimi adı üstünde bir ekim işlemidir. Nakledilen saç kökleri ve ekilecek alan ne kadar kaliteliyse, saç ekimi de bir o kadar başarılı sonuçlar verecektir.  

Organik Saç Ekiminin Avantajları

Organik saç ekiminde kullanılan kök hücre enjeksiyonunu sayesinde hastaya pek çok fayda sağlanır. Organik Saç Ekiminde kullanılan kök hücre enjeksiyonu:

•  Ekim alanı verimli hale getirir
•  Saç ekimi işlemini kolaylaştırır
•  Kimyasal kullanmadan alanda çalışma yapılmasını sağlar
•  Yeni transfer edilen saç köklerini besleyerek tutulma oranını artırır
•  Saç ekimi işleminden, %96’lara varan olumlu sonuçlar alınmasını sağlar
•  Daha canlı, sağlıklı ve uzun ömürlü saçların çıkmasını kolaylaştırır

Neden Organik Saç Ekimi?

Klasik saç ekimi süreçlerinde, sadece donör alan dediğimiz, hastanın sağlıklı kıl köklerine odaklanılır. Greftler alınır ve saçtan yoksun bölgeye nakledilir. Oysaki kelleşen alanda azalan ve saç köklerini besleyemeyen bir yağ eksikliği gözlemlenir. Dikkat ederseniz bu alanda deri, kemiğe yakınlaşmış ve içi boşalmıştır. Siz bu alana yeni saç köklerini nakletseniz dahi, başarıyı yakalama olasılığınız çok azdır. 
Kelleşme sorunu yaşayanların sahip oldukları sağlıklı kıl kökleri, gerçek anlamda onların hazinesiyken, bu şekilde yapılan bir girişim, saç ekimi sonrasında, sağlıklı saç köklerinin de ölmesine sebep olacaktır. Ayrıca klasik saç ekiminde greftlerin daha rahat ekilmesi ve saç ekimi uzmanına kolaylık sağlaması için, kel alana enjekte edilen kimyasalların yine bu sağlıklı saç köklerine zarar verdiğini biliyoruz. 
İşte Organik Saç Ekimi, özellikle bu noktalarda çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Hastanın kendi yağından elde edilen kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu, hem saç ekimi işleminin rahatça yapılabilmesini sağlar, hem de artık verimsizleşmiş saçtan yoksun alanı sağlıklı hale getirir. 

Tüm Saç Ekimi Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Organik Saç Ekimi ve Bölgesel Yağlanma

Organik Saç Ekimi enjeksiyonu ayrıca bölgesel yağlanma sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Kök hücreden zengin hale getirilen yağ enjeksiyonu için, hastanın bölgesel yağlanma sorunu çektiği alanları hedef alırız. Çünkü yağ depolarımızda yoğun miktarda kök hücreler bulunur. Söz gelimi erkeklerde özellikle karın, kalça, göbek ve basen bölgelerini tercih ettiğimiz bölgesel yağlanma alanları, Cihantimur Yağ Transferi tekniği ile alınarak, hastaya aynı zaman da form kazanmasını da sağlamaktadır. 

Sağlıklı, Dökülmeyen ve Gür Saçlar

Saçtan yoksun bölge Organik Saç Ekimi enjeksiyonu ile verimli hale getirildiğinde, cilt alt dokusunda bazı süreçler yaşanır. Dediğimiz gibi bu alanda saç dökülmesi yaşanmasının nedenlerinden birisi kemiğe yaklaşmış, saç derisidir. Bu enjeksiyon ile, öncelikle deri altının yağlanması sağlanır. Kök hücreler diğer yapılarla birleşerek, yeni hücrelerin yapımını hızlandırır ve cilt altı dokusunu verimli hale getirir. Bu noktada ekilen greftler, çıkış yerlerindeki sağlıklı alanda olduğu gibi, yeni bölgelerinde yaşamaya devam ederler. Zaman içinde kök hücrenin canlandırma mekanizmasıyla daha da güçlenerek çıkan yeni saç kökleri, eskisinden daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşulmasını sağlamaktadır.

Bir önceki sayfamızda FUE Saç Ekimi operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

 Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Hastanın kendi yağ dokusundan alınan ve kök hücreden zenginleştirilen sıvı, saç ekimi yapılacak bölgeye enjekte edilir. Bu sayede hem çalışma alanı şişirilerek rahat nakil ortamı sağlanır, hem de klasik saç ekimi işlemlerinde saç köklerini zedeleyen kimyasal enjeksiyona gerek kalmaz.  Uygulama için hazır ve verimli hale getirilen saçtan yoksun bölgeye donör alandan alınan sağlıklı kıl kökleri uzman cerrahımız tarafından kolaylıkla nakledilir.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Organik saç ekimi, Estetik International laboratuvarlarının ürünü olarak, saç ekiminin değer taşı kıl köklerinin, tamamına yakınının sağlıklı bir şekilde çıkmasını sağlayan bir tekniktir. 

Saç ekimi işlemi için yıllardır farklı teknikleri deneyimliyor ve her hastanın saç ekimi ve sonrası sürecini titizlikle mercek altına alıyoruz. Kök hücre çalışmalarına da hız verdiğimiz aynı dönemde, kök hücrelerin pek çok avantajını, saç ekiminde görebiliriz düşüncesiyle çıktığımız yolda, bugün saç ekiminde devrim niteliğinde sonuçlara ulaşmış bulunmaktayız. 

Klasik anlamda yapılan bir saç ekimi işleminde, donör alandan alınan sağlıklı kıl kökleri, saçtan yoksun bölgeye transfer edilir. Fakat burada saçtan yoksun bölgenin yani tarlanın, tohum olarak nitelendirebileceğimiz sağlıklı saç köklerini kabul etme, verimli ürün çıkarma işlevini göz ardı etmemek gerekiyor. Kısaca tarlanın toprağı ne kadar iyi ise, sağlıklı tohumlarla birleşince vereceği ürün kalitesi de bir o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle, öncelikli olarak saçtan yoksun bölgenin beslenmesi ve kuvvet kazandırılması gerekiyor ki, istediğimiz verimi alabilelim.

Kök hücrelerin bulunduğu bölgeyi canlandırma ve hareketlendirme görevini üstlendiğini bilerek, saç ekimi yaptıracak hastanın öncelikli olarak saçtan yoksun alanına kök hücre enjeksiyonu yapıyoruz. Bu kök hücre enjeksiyonu, hastanın kendi yağlı dokusundan alınan kök hücreden zenginleştirilmiş solüsyonu içeriyor. 

Klasik saç ekiminde yapılan proseslerde, donör alandan alınan sağlıklı kıl köklerinin nakli sırasında, ekim yapılacak alan kimyasal solüsyonlarla şişirilir, bu şekilde ince ayrıntılarla çalışma olanağı ve kolaylıkla ekim işlemi sağlanır. Fakat yaptığımız araştırmalar neticesinde bu kimyasal solüsyonların, ekilen sağlıklı kıl köklerine negatif etki yaparak ölmelerine neden oluyor ya da verimli bir şekilde sağlıklı saçların çıkmasına engel oluyor. Hazırlanan bu kök hücre enjeksiyonu ise, hem bu kimyasal yerine kullanılarak, derinin şişirilmesine fayda sağlıyor, hem ekilen saç köklerinin tutulma oranını artırıyor, hem de saç ekiminden sonra çıkan saçların gür, parlak, kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

Bu şekilde organik saç ekiminden %96’lara varan etkili sonuçlar alıyoruz. Hastanın bedenine kimyasal herhangi bir malzeme sokmadan, Cihantimur Yağ Transfer sistemiyle kendi yağ hücrelerinden elde edilen kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu kullanılıyor. 

Daha verimli ekim alanı
Daha verimli, beslenen saç kökü
Daha kolay ve sağlıklı saç ekim işlemi
Daha fazla saç tutulma oranı
Daha fazla beslenen sağlıklı saçlar
%96’lara varan olumlu sonuçlar
Saç dökülme oranında ciddi derecelerde azalma
(472 oy,4,80)
Yorumlar?YORUM