Op. Dr. Bülent Cihantimur

Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur – Doctor B’nin kendi geliştirmiş olduğu 8 adet tekniği bulunmaktadır. Tekniklerinin yanı sıra, özellikle Total Vücut Şekillendirme, Brezilya Poposu estetiği, Örümcek Ağı estetiği, Yağ transferi gibi konularda öne çıkan Cihantimur, estetik cerrahiye sanatsal bir bakış açısıyla yaklaşarak, bedenin bir bütün olduğunu ve totale bakılarak tüm cerrahilerin yapılması gerektiğini vurgular. Cihantimur’un uluslararası ve yurt içi pek çok ödülü bulunmaktadır.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıOp. Dr. Bülent Cihantimur

Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur – Doctor B’nin kendi geliştirmiş olduğu 8 adet tekniği bulunmaktadır. Tekniklerinin yanı sıra, özellikle Total Vücut Şekillendirme, Brezilya Poposu estetiği, Örümcek Ağı estetiği, Yağ transferi gibi konularda öne çıkan Cihantimur, estetik cerrahiye sanatsal bir bakış açısıyla yaklaşarak, bedenin bir bütün olduğunu ve totale bakılarak tüm cerrahilerin yapılması gerektiğini vurgular. Cihantimur’un uluslararası ve yurt içi pek çok ödülü bulunmaktadır.

Op. Dr. Bülent CihantimurOp. Dr. Bülent Cihantimur
  • Popo Estetiği
  • Örümcek Ağı Estetiği
  • Genital Güzelleştirme
  • Cihantimur Yağ Transferi
  • Total Yüz Gençleştirme

BIO

Eğitim:

Uzmanlık: Uludağ Üniversitesi Plastik Cerrahi İhtisası
Üniversite: İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi

Pozisyonlar:

1999 Estetik International Sağlık Grubu

Geliştirdiği teknikler

1. Tetik Parmağının ameliyatsız tedavisi.
2. İple Kepçe Kulak Estetiği.
3. Cihantimur Yağ Transfer Sistemi.
4. Örümcek Ağı Estetiği
5. Organik Saç Ekimi
6. Basit Burun Estetiği
7. Bacak Güzelleştirme
8. Genital Güzelleştirme

Yayınları:

• AClear CEll Hidradenoma of the index finger  B.Cihantimur, Selçuk Akın, Mesut Özcan European Journal of Plastic Surgery (1997) 20:318-319.
• Comparing Kaltostat with Jelonet in the treatment of split-thickness Skin graft donor sites B.Cihantimur, Ramazan Kahveci, Mesut Özcan European Journal of Plastic Surgery (1997) 20:260-263.
• Percutaneous treatment of trigger finger. Bülent Cihantimur, Selçuk Akın, Mesut Özcan Acta Orthop Scand 1998; 69(2): 167-168
• Allogeneic substitutes for fingernails. Bülent Cihantimur, Ahmet Karacalar, Mesut Özcan European Journal of Plastic Surgery (1999) 22:1, 44-45
• Investigation and analysis of 1030 primary hair transplatation cases: a retrospective study Bülent Cihanimur, Aziz Aksöz, Muhammet Hatipoğlu, Burak Ersen European Journal of Plastic Surgery (2018)
• A new otoplasty procedure: combination of perichondrio-adipo-dermal flap, posterior auricular muscle transpositioning and cartilage suturing to decrease the post-operative complication rates Bülent Cihantimur, Yücel Sarıaltın, Burak Ersen, Mustafa özyurtlu European Journal of Plastic Surgery (2018)
• Alt ve Üst Göz Kapaklarının Nevüsü “Divided Nevus” Selçuk Akıni Oytun İdil, Bülent Cihantimur, Mesut Özcan TPCD ,Cilt: 4, Sayı: 3.1996.
• Enjektör Splint. Bülent Cihantimur, Selçuk Akın, Mesut ÖzcanHacettepe Ortopedi Dergisi, 7;4;1997.
• Dijital sinir defektlerinin onarımında ven grefti kullanımı Ahmet Karacalar, Bülent Cihantimur, Selçuk akın, Mesut Özcan TPCD ,5;3,1997.

Üyelikler:

• Türk Plastik Rekonstrüktif Cerrahlar Derneği üyesidir. (TPRCD)
• Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesidir. (EPCD)Amerikan Kozmetik Cerrahi Derneği uluslararası üyesidir. (AACS)
• Uluslararası Yağ Terapi ve Bilim Federasyonu uluslararası üyesidir. (IFATS) 
• Uluslararası Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Konfederasyonu, uluslararası üyesidir. (IPRAS)
• Post Bariatrik Cerrahi Derneği Başkan YardımcısıDOKTORLARIMIZ
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıOp. Dr. Bülent CihantimurEstetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur – Doctor B’nin kendi geliştirmiş olduğu 8 adet tekniği bulunmaktadır. Tekniklerinin yanı sıra, özellikle Total Vücut Şekillendirme, Brezilya Poposu estetiği, Örümcek Ağı estetiği, Yağ transferi gibi konularda öne çıkan Cihantimur, estetik cerrahiye sanatsal bir bakış açısıyla yaklaşarak, bedenin bir bütün olduğunu ve totale bakılarak tüm cerrahilerin yapılması gerektiğini vurgular. Cihantimur’un uluslararası ve yurt içi pek çok ödülü bulunmaktadır.
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıProf. Dr. Cenk ŞenRekonstrüktif cerrahi alanında 50’den fazla bilimsel makaleye imza atmış olan Prof. Dr. Cenk Şen, kendi teknikleriyle ön plana çıkmaktadır. Burun estetiği ve özellikle gerçekleştirilmesi son derece güç bulunan ve özel bir ihtisas alanı olan revizyon burun estetiği konusunda uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda meme estetiği, kepçe kulak estetiği konusunda öncüdür.
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıProf. Dr. Gürsel Turgut
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, El Cerrahisi ve MikrocerrahiOp. Dr. Murat Kaan Sözer
KBB Estetik Cerrahisi, KBB Cerrahisi, Medikal EstetikOp. Dr. Engin Paralı
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıOp. Dr. Lorenc Jasharllari
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, Saç Ekimi UzmanıOp. Dr. Alaaddin Karabacak
Anesteziyoloji ve ReanimasyonUzm. Dr. Ali Ekber Yürekli1966 yılında Erzincan’da doğdu. 1992 yılı 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitiminin ardından, 1999 Uludağ Üniversitesi Anestezi ve Ranivasyon Uzmanlık eğitimini tamamladı.
Kadım Doğum UzmanıOp. Dr. Hürkan Akyol
Anesteziyoloji ve Renimasyon UzmanıDr. Murat Çimencan
Pratisyen HekimDr. Gina MoretCilt tedavileri başta olmak üzere tüm medikal estetik konusunda uzmanlığa sahip olan Dr. Gina Moret, yaşlanma belirtilerinin, cilt lekeleri tedavilerinin, ameliyatsız olarak gerçekleştirilen tüm cilt uygulamalarının profesyonel bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.
Medikal Estetik HekimiDr. Gülden Gürel 1970 yılında Çorum’da doğdu. İlk, orta ve liseyi eğitimini İzmir’de aldı. Eğitim hayatını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.
Pratisyen HekimDr. Çağatay GüngörsünCilt tedavileri başta olmak üzere tüm medikal estetik konusunda uzmanlığa sahip olan Dr. Çağatay Güngörsün, yaşlanma belirtilerinin, cilt lekeleri tedavilerinin, ameliyatsız olarak gerçekleştirilen tüm cilt uygulamalarının profesyonel bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır. Dr. Çağatay Güngörsün, saç ekimi, saç ekimi öncesi ve sonrası tedavileri ve saç derisi tedavileri konusunda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Titizlikle çalışılması gereken saç ekimi sürecinin başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlayan Güngörsün, saç ekimi öncesi, sırası ve sonrasında hastalarına uzmanlaşmış bir destek sağlamaktadır.
Pratisyen HekimDr. Merve OflazMezoterapi, dolgu ve botox gibi bir çok alanda eğitimlerle medikal estetik konusunda kendini geliştiren Dr. Merve Oflaz, akupunktur, ozon terapi, kupa terapide de bir çok tecrübe ve deneyime sahiptir. Hastalarımdan geri bildirimle, güler yüzlü hekimlerimizden biri olan Dr. Merve Oflaz, Adnan Menderes Üniversitesi, Tıp Fakültesi mezunudur.
GETAT Birim Doktoru Dr. Metin Tekcan
Diş HekimiDt. Bora Muratİstanbul Üniversitesi Diş Fakültesi mezunu olan Diş Hekimi Bora Murat, EDAD (Aesthetic Dentistry Academy), ve CADA (Computer Aided Dentistry Academy) üyelikleri bulunmaktadır. Özellikle Implantoloji ve estetik diş hekimliği üzerine çalışmalar yapmış ve gülüş tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır.
Diş HekimiDt. Melike Kasap
Diş HekimiDt. Başak Naz Körükçü
Diş HekimiDt. Deniz Tezer
DiyetisyenE. Çağrı Kaleli
Saç Ekimi KoordinatörüMuhammed Haluk Hatipoğlu