Memeye Yağ Transferi

Memeye yağ transferi, göğüslerinin dolgunluğundan, diriliğinden ve büyüklüğünden şikayetçi olan hastalarımıza uyguladığımız bir çeşit yağ enjeksiyonu sistemidir.

Fiyat Alın

Göğüsler özellikle yer çekimine ve emzirmeye bağlı olarak, bir takım sarkma sorunu ve en önemlisi diriliğinden kayıplar yaşar veya bazı bireylerin doğuştan göğüsleri diledikleri büyüklükte değildir. Kadın hastalarımızın çoğunluğu sadece meme büyütme ameliyatıyla bu sorunun çözümlenebileceğini düşünseler de, aslında yağ enjeksiyonuyla da memede dolgunluk sağlamak mümkündür. 

Göğüs büyütme işlemleri sonrasında çoğu zaman yerleştirilen silikon esaslı implantların doğal olmayan, yapay görüntüsü pek çok bayanı, göğüs estetiğinden caydırıyor. Ayrıca bedene yerleştirilen bu implantların yabancı bir madde olması da, yine pek çok bayanın çekindiği konuların başında geliyor. Memeye yağ transferi uygulaması ise, bu noktada son derece doğal ve organik bir çözüm sunuyor. Bedenin bölgesel yağlanma olan herhangi bir alanından mevcut yağ dokusu çekiliyor. Kök hücre açısından zengin hale getirildikten sonra, meme bölgesine enjekte ediliyor. Bu haliyle hem bölgesel yağlanma sorunundan kurtulmuş, hem de göğüslerine diledikleri büyüklükteki formu kazandırmış oluyorlar. Fakat göğüslerinde aşırı sarkma sorunu yaşayanlar veya 3-4 cup büyüklüğe erişmek isteyenler için yağ enjeksiyonu uygun olmayabilir. 
Estetik International ailesi olarak her zaman söylediğimiz gibi, memede irilik değil dirilik önemlidir, bu sebeple, öncelikle göğüslerin büyüklüğünden ziyade diriliğe ve canlılığa dikkat etmek ve tam tersi bir durum varsa, yağ enjeksiyonuyla bunun önüne geçilebildiğini vurgulamak isteriz.

Kimler memeye yağ transferi yaptırabilir?

• Göğüslerinde aşırı sarkıklık sorunu olmayanlar
• Göğüslerinde simetri sorunu olmayanlar
• Göğüslerine dirilik ve canlılık kazandırmak isteyenler
• 1 ya da 2 cup büyüme isteyenler
• Kesi izi olmadan meme estetiği yaptırmak isteyenler
• Aynı operasyonla bölgesel yağından da kurtulmak isteyenler
• Vücuduna herhangi bir yabancı madde sokmak istemeyenler
• Hızlı iyileşme süreci yaşamak isteyenler

Saydığımız tüm bu maddeleri karşılayan adaylar, memeye yağ transferi için uygun adaylardır. Geleneksel meme büyütme operasyonlarının olası risklerini de barındırmayan bu uygulama, beden için daha az stresli, iyileşme süreci son derece kısa, basit ama bir o kadar da en doğal sonucu veren işlemdir.

Memeye yağ transferi nasıl yapılır?

Memeye yağ transferi, hastanın bölgesel yağlanma sorunu yaşadığı alandan alınan yağın, kök hücreden zengin hale getirilip, meme bölgesine enjekte edilmesi suretiyle yapılır. Kurucumuz Op. Dr. Bülent Cihantimur’un dünya tıp literatürüne giren ve soyadıyla anılan Cihantimur Yağ Transferi tekniği uygulanır. Cihantimur Yağ Transferi tekniği diğer yağ enjeksiyonlarından faklı bir özelliğe sahiptir. Bölgesel yağ hastanın bedeninden alınırken, kapalı lipokid tekniği kullanılarak, yağın hava almadan, canlı bir halde diğer alana transferi sağlanmaktadır. Bu şekilde transfer edilen yağ, canlı, uzun süreli ve yoğun bir halde, yeni geldiği alanda yaşamını devam ettirir. Göğüslere ortalama 2 cup büyüklük ve yoğunluk sağlanır. Eğer göğüslerde çok aşırı bir sarkma durumu söz konusu değilse, Örümcek Ağı Estetiği ile dikleştirme de yapılabilir veya meme dikleştirme uygulaması gündeme gelebilir. Eğer cerrahi meme dikleştirme yapılmayacaksa, diğer yapılan tüm uygulamalar, kesisiz bir şekilde gerçekleşir. Yağ enjeksiyonu mikro girişlerle yapılır, Örümcek Ağı Estetiği ise, ince uçlu iğnelerle, cilt altına yerleştirilen ipler vasıtasıyla uygulanır.

Memeye yağ transferinin sağlık açısından hiçbir yan etkisi yoktur. En doğal haliyle ve hastanın kendi bedeninden alınan yağ ve kök hücre enjeksiyonu ile yapıldığı için, diğer meme büyütme tekniklerine göre en sağlıklı ve en doğal seçim olarak karşımıza çıkar. Meme başında herhangi bir his kaybına yol açmaz. Süt vermeye engel değildir. Kök hücreden zengin bir yapıda, yaşayan hücrelerin transfer edilmesi suretiyle yapıldığı için klasik yağ enjeksiyonlarında yaşanabilen erime söz konusu değildir. Memeye yağ transferi yaptıranlar ömür boyu yeni meme ölçülerini muhafaza ederler.

Memeye yağ transferinin avantajları

• Kesisiz, mikro giriş ve çıkışlarla yapılan bir uygulamadır
• Transfer edilecek yağ, hastanın bölgesel yağlanma sorunu olan alandan alınır, bu sayede, bölgesel yağlanma problemi de ortadan kalkmış olur
• Cihantimur Yağ Transferi tekniğinin tüm avantajları, özellikle canlılık ve tazelenme gibi faydaları sağlanır
• İyileşme süreci son derece kısadır ve oldukça konforlu geçer
• Hasta işlem sonrası evine gidebilir
• Göğüslere her şeyden evvel muazzam bir dirilik kazandırılır
• Meme büyütme uygulamaları içerisinde en sağlıklı ve en doğal görüntüye sahip olan tekniktir
• Memede his kaybına yol açmaz
• Cerrahi meme büyütme ameliyatlarının olası risklerini barındırmaz

Tüm Meme Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Memeye yağ transferi sonrası

İşlem sırasında herhangi bir kesi yapılmadığı için, yağın çekildiği alan ve transfer edildiği meme bölgesinde sadece mikro noktasal boyutta girişler olur. Bu da hastanın iyileşme sürecini son derece çabuk ve konforlu geçirmesini sağlar. Çekilen ve aktarılan yağın derecesine göre değişse de ortalama 1-2 gün içinde hasta toparlanır ve sosyal yaşantısına dönebilir. Vücuda konulan protezlerde olan yaşama süreci, eskime payı gibi bir durumun yaşanmadığı memeye yağ enjeksiyonu sonrasında ömür boyu, kendi bedeninizden alınan yağ ile yaşamınızı devam ettirmeniz mümkündür. Ayrıca kök hücreden zengin olan bu transfer yağ, enjekte edildiği meme bölgesinin cilt kalitesinde canlanma sağlar ve yapılan noktasal da olsa micro giriş ve çıkışların çok daha çabuk iyileşmesine, bölgenin kendi kendini yenilemesine yardımcı olur.

SSs


Memeye yağ transferi, meme büyütme ameliyatlarına alternatif bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Göğüs bölgesinin estetik açıdan önemi ve pek çok kadının cerrahi olarak meme büyütme operasyonlarından korkması veya bedene yabancı bir dolgu maddesinin yerleştirilme düşüncesinin olumsuz tarafı, memeye yağ transferi çözümünü doğurmuştur. 

 

Yağ transferi uzun senelerdir yapılan bir dolgu uygulamasıdır. Hastanın kendi yağından alınarak yapılan bu işlem, yine hastanın ihtiyacı olan bir başka bölgesine transfer edilmesiyle yapılıyor. Kendi dokusu olduğu için herhangi bir sorun oluşturmaz.

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirmiş olduğu Cihantimur Yağ Transferi tekniği kullanılıyor. Bu kapalı lipokid sistemi, daha yüksek miktarlarda yağ çekimine olanak verdiği gibi, yağın içinde bulunan kök hücrelerin havayla temas etmeden yaşamalarına olanak sağlıyor. 

Bu teknikle yağın transfer edilen alana çok daha iyi tutunduğunu, bölgeyi canlandırdığını ve hacimsel olarak yapay bir dolgu malzemesi kullanmadan hastanın kendi yağını kullanıyor olmanın tüm avantajlarını yakalamış bulunuyoruz. 

Çünkü memeye yağ transferi bugün hastaya maksimum doğallığı sağlayan ve kesi yapılmadan tatbik edildiği için, iyileşme süresi açısından da en konforlu uygulamalardan biridir. 

Memeye yağ transferi öncelikle bölgesel yağlanma sorunu olan alandan yağın çekilmesiyle başlar. Ardından toplanan bu yağlar memeye transfer edilir. Memedeki mevcut form kaybı ve kaybolmuş dirilik, memeye yağ transferiyle yok edilir. Operasyon sonrası hasta hem sorunlu bölgesel yağlarından hem de formunu kaybetmiş göğüslerinden kurtularak, iki farklı işlemin rahatlığını yaşarlar. 

Memeye yağ transferi yapmadan evvel bölgeye örümcek ağı tekniği uygulanırsa, aynı zamanda göğüslerde lifting mekanizması devreye girerek, sarkıklık da giderilir. Örümcek Ağı Tekniği, ince uçlu iğnelerle der altına yerleştirilen medikal iplerin, bölgede kolajen üretimini teşvik ederek, bedenin kendi kolajen ağını oluşturmasına vesile olan bir tekniktir. Örümcek Ağı Estetiği yapılan göğüslerde, uygulanan ip aralarına enjekte edilen yağ dolgusu, memeye yağ transferi tekniğinden alınan başarıyı büyük miktarda artırmaktadır. 

 

Hayır. Tüm bu işlemler, kesi yapılmadan sadece ince uçlu iğneler ve mikro deliklerle yapıldığı için, iz kalmaz ve hasta sosyal yaşantısına çok çabuk döner

(593 oy,4,70)
Yorumlar?YORUM