Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatları hem sağlık hem de estetik açıdan sorun yaratan iri göğüslere yapılan cerrahi girişimlerdir.

Fiyat Alın

Meme küçültme nedir?

Göğüslerin olması gerektiğinden büyük olması, sırt ağrıları başta olmak üzere, duruş bozukluklarına, yorgunluğa, meme dokusu altında terlemeyle birlikte cilt sorunlarına, iskelet sistemi deformasyonuna kadar bir dizi sağlık problemlerini de beraberinde getirir. İri göğüsler ayrıca estetik dışı görüntüsüyle, bayanların diledikleri kıyafetleri giyememelerine de neden oluyor, bununla beraber gelen özgüven kaybı, kadınları meme küçültme operasyonlarına sevk ediyor. Meme küçültme operasyonları, göğüslerinin iriliğinden şikayetçi olan kadınların her açıdan rahat etmesini sağlayan uygulamalar olarak nitelendiriliyor.

Meme dikleştirme ve meme küçültme

Göğüslerdeki deformasyon sonucu kliniklerimize gelen hastalarımızla yapılan ön görüşme sırasında bazen meme küçültmenin değil, sadece meme dikleştirme operasyonuyla istenilen formun yakalanabileceği de görülebilir. Bu sebeple aslında meme operasyonunun hangi şeklinin hastaya uygun olduğu ancak muayene sırasında netlik kazanır. 

Meme formunun aşırı derece de büyük olması zaman içinde göğüslerin yer çekimine daha fazla mukavemet gösterememesine sebep olduğundan, çoğu hastanın duruş bozukluğu ve hatta bunu takiben kollarda uyuşma, his ve güç kaybı yaşadığı da gözlemlenir. Tüm bu veriler doğrultusunda meme küçültme estetiği estetik açıdan son derece güzel göğüslerin yapılandırılmasına ve her şeyden evvel bu sorunu yaşayan hastanın hayat kalitesini artırmasına da yardımcı olacaktır. 

Tüm Meme Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Kimler meme küçültme yaptırabilir?

• Göğüsleri makul orandan daha büyük olanlar
• İri göğüslerine ek olarak sarkıklık sorunu yaşayanlar
• Büyük göğüsleri sebebiyle dilediğini kıyafeti giyemeyenler
• Cilt sorunu, bel, sırt ağrıları ve duruş bozukluğu sorunları olanlar
• Fiziksel aktivitelerini yapamayacak kadar büyük göğüslere sahip olanlar
• Sırtında ağırlık sebebiyle südyene bağlı dalgalı görüntü
• Estetik dışı görüntü sebebiyle, özgüven kaybı yaşayanlar
• El uyuşması, his kaybı, duruş bozukluğu gibi ortopedik sorunlar yaşayanlar


Tüm bu sorunlar, meme küçültme operasyonuna uygun olan adayların profilleridir. Eğer siz de yukarıda saydığımız bir ya da birkaç sorun sebebiyle meme küçültme estetiğini düşünüyorsanız, alınan sonuçların son derece etkili ve başarılı olduğu ve estetik görüntünü dahilinde sağlık unsurlarının da çözümlendiği meme küçültme estetiğini yaptırabilirsiniz. 

Meme küçültme operasyonu nasıl yapılır?

Meme küçültme operasyonu genel anestezi altında yapılır. Meme içerisinde bulunan yağ dokuları ve meme dışındaki fazlalık deri mevcut alandan uzaklaştırılır. Aynı oranda zaman içinde büyüyen meme başı haresi de küçültülerek, nihai haline uygun boyutlara getirilir. İri göğüslerdeki en büyük problemlerden birisi olan sarkıklık sorunu operasyona meme dikleştirme uygulaması da dahil edilerek çözümlenir ve dikiş atılır. Meme küçültme operasyonlarında memenin boyutu göz önünde tutularak kişiye özel teknikler kullanılarak küçültme işlemi yapılır. Dikişler kullanılan tekniğe göre değişkenlik gösterse de genellikle ters T şeklinde ve zaman içinde solan ve hastaya estetik dışı herhangi bir sorun yaratmayacak ölçülerdedir.

Meme küçültme operasyonunda ne kadar iz kalır?

Minimum iz ve en estetik görüntüyü amaçladığımız meme küçültme operasyonlarının, mutlaka bu sebeple çok iyi planlanması gerekir ve hastaya en sağlıklı ve en güzel geri dönüşümü yaşatmalıdır. Ters T olarak tabir ettiğimiz, meme başı altından dikey ve meme altı boyunca yapılan kesi, zaman içinde solan ve büyük bir kısmı meme altında kaldığı için gözükmeyen izlerdir. Fakat her hastanın meme büyüklüğü farklı olacağı için kullanılan teknik ve kesi izleri de farklılık gösterir. Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın scar-iz konusu en fazla dikkat edilen konuların başında yer alır ve hastaya minimum iz ve sonrasında konforlu bir iyileşme süreci sağlanır.

 Meme küçültme estetiği sonrası

Her kadının meme büyüklüğü, simetrisi ve sarkıklık derecesi birbirinden farklı olacağı için kullanılan teknik de birbirinden farklılık gösterir. Fakat Estetik International kliniklerimizde, birincil olarak en az izle, hastanın konforlu bir iyileşme süreci geçirmesini sağlıyoruz. Kişiye özel meme küçültme estetiği en iyi geri dönüşler aldığımız uygulamalar arasında yer alıyor. Hastamız bir iki gün kol hareketlerini sınırlı bir şekilde yapar. Ortalama birkaç hafta içerisinde kesi izleri silikleşmeye başlar. Operasyondan hemen sonra büyük bir rahatlama, bel ve sırt ağrılarında azalma ve hatta yok olma ve diğer sağlık sorunlarında hızlı bir şekilde tükenme gözlemlenir. Estetik ve formunda bir göğüs yapısına kavuşulur. 

Meme küçültme operasyonunun olmazsa olmazları

Meme küçültme operasyonlarında her zaman estetiği ve sağlığı paralel ölçüde önemseyerek planlama yapılır. Hastanın yaşı, meme iriliği ve çocuk beklentisi ile emzirme olasılığı düşünülerek meme küçültme yapılmalıdır. Ortalama 1 saat süren operasyon öncesi hastanın da uygun bulduğu ölçü hedef alınarak, en azı izi ve en konforlu nekahet süresi amaçlanır. Operasyon sonrası çabuk iyileşme ve sorunsuz geçen dönem hastanın psikolojisini de olumlu bir şekilde etkileyecektir. Kilo almaya bağlı olarak meme dokusunun tekrar büyüme olasılığı olsa da hiçbir zaman operasyon öncesi haline gelmez, hastalarımız ömür boyu estetik göğüslerle hayatına devam ederler. Ayrıca meme küçültme operasyonları sonrasında hastanın emzirmeye engel bir durumu oluşmamaktadır. Süt bezelerine değil, memedeki mevcut yağ fazlalığına müdahale edilir. 

Meme küçültme operasyonlarında meme başının makul alana çekilmesi işleminde ise, mutlaka his konusunda dikkat edilir. Meme başının eskisi gibi duyarlı kalması, bu alanın çıkarılan deri miktarından etkilenmeyerek, kan dolaşımıyla beslenmesine bağlıdır. Meme ucunun duyarlılığının devam etmesi, emzirme işlevinde de kanalların uyarılması için son derece önemli bir durumdur. Ayrıca her iki meme ve meme başı arasında da simetrinin yakalanması şarttır.Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Meme küçültme estetiği sonrası

Her kadının meme büyüklüğü, simetrisi ve sarkıklık derecesi birbirinden farklı olacağı için kullanılan teknik de birbirinden farklılık gösterir. Fakat Estetik International kliniklerimizde, birincil olarak en az izle, hastanın konforlu bir iyileşme süreci geçirmesini sağlıyoruz. Kişiye özel meme küçültme estetiği en iyi geri dönüşler aldığımız uygulamalar arasında yer alıyor. Hastamız bir iki gün kol hareketlerini sınırlı bir şekilde yapar. Ortalama birkaç hafta içerisinde kesi izleri silikleşmeye başlar. Operasyondan hemen sonra büyük bir rahatlama, bel ve sırt ağrılarında azalma ve hatta yok olma ve diğer sağlık sorunlarında hızlı bir şekilde tükenme gözlemlenir. Estetik ve formunda bir göğüs yapısına kavuşulur. 

Bir önceki sayfamızda Meme Dikleştirme operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

 

SSs

Meme küçültme ameliyatları meme gelişimiyle ya da kilo alma veya gebelik sebebiyle büyüyen göğüsleri normal boyutlara getirme operasyonlarıdır. Çoğu zaman estetik kaygılarla yapıldığı düşünülse de aslında meme küçültme operasyonları gerek cilt sorunları, bel ve boyun ağrıları ya da kemik deformasyonu sebebiyle de yapılmaktadır. 

Yoğun bir ağırlığa ulaşan göğüsler, bir süre sonra bölgesel sorunlara sebebiyet vererek ağrıların oluşmasını tetikler. Ayrıca meme altında oluşan pişik ve yaralar yine göğüs küçültme operasyonu için kliniklerimize gelen hastalarımızın en çok yakındıkları şikayetler arasında yer alıyor. Meme küçültme ameliyatı yaptırarak hem estetik bir görüntüye kavuşmayı, hem sağlık sorunlarını gidermeyi, hem de diledikleri ölçülerde kıyafeti giyebilmeyi amaçlıyorlar.

Meme küçültme ameliyatlarında, iç dokuda bulunan bez ve yağ dokuları küçültülür, fazlalık deri çıkartılır ve gerek duyulursa zamanla büyümüş meme başı küçültülür.

Evet, büyük göğüslerin en büyük problemlerinden birisi olan meme sarkıklığı yine aynı operasyonla düzeltilerek, göğüslere daha diri ve dik bir form kazandırılır. 

Öncelikli olarak hastanın fonksiyonel ihtiyaçları düşünülerek hareket edildiği için, özellikle ne kadar küçültüleceğinin planlaması çok iyi yapılmalıdır. 

Meme küçültme operasyonları genel anestezi altında ortalama 1 saat süren ameliyatlardır. 

Hastaya minimum iz bırakmak ve estetik görüntüden taviz vermemek adına, en uygun teknik kullanılarak yapılır. Hastanın meme dokusuna, yaşına ve meme hacmine bakıldıktan sonra karar verilen kesi şekilleri, meme başı çevresi, meme başından aşağı doğru dik kesi izi veya ters T biçimindeki kesi izlerinden birisi seçilir. 

Meme dokusunun tekrar büyümesi, hastanın kilo almasıyla bağlantılı olarak gelişir ama yine de meme eski boyutlarına ulaşmaz. Kadınlar meme küçültme ameliyatı sonrasında hem özel hayatlarında, hem de sosyal yaşantı içerisinde çok daha mutlu olduklarının altını çiziyorlar. 

Meme küçültme sonrası emzirebilirsiniz fakat bu doktorunuzun ne oranda süt bezesi aldığıyla doğru orantılıdır.. Eğer gebe kalmayı planlıyorsanız, bu konuyu cerrahiden evvel doktorunuzla konuşmanızda fayda var.

(501 oy,4,86)
Yorumlar?YORUM