Meme Büyütme

Meme büyütme operasyonları, göğüslere hacim artırmaya veya asimetri sorununu çözümlemeye fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir.

Fiyat Alın

Meme estetiği nedir?

Meme dokusundaki form kaybı, kilo alıp vermeye, hamilelik sonrası yaşanan problemlere bağlı olarak gelişebilir veya doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilir. Zaman içerisinde tüm bu saydıklarımıza ek olarak bir de yaş alma ve yerçekimi faktörü eklenince, göğüslerde gözle görülür bir küçülme ve sarkma meydana gelir. Tüm bu olası sorunları çözümlemek amacıyla meme büyütme operasyonu yaptırabilir ve arzuladığınız meme büyüklüğüne kavuşabilirsiniz. Meme büyütme için çoğunlukla implant kullanılır veya Memeye Yağ Transferi başlığında inceleyebileceğiniz, yağ enjeksiyonu yapılabilir. Göğüs Büyütme ameliyatı ile silikon implant ile mümkün olabildiği gibi Yağ Transferi ile de mümkün olabilmekte ve oldukça doğal bir görünüme kavuşabilmektedir. Bu operasyon esnasında en dikkat edilmesi gereken göğüslerdeki simetri ve kişiye uygun görünümüdür.

Kişiye özel 3D simülasyon ile hastaya göğüs büyütme sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağı gösterilir ve hasta ile birlikte doktor nasıl bir strateji oluşturacağının kararını verir. Hasta kendini göğüs büyütme ameliyatı olduktan sonra nasıl görüneceğini kendi gözleri ile öncesinde görebilir. Sonrasında doktor oluşturduğu strateji ile operasyonu planlar.

Buradaki en önemli şey hastanın göğüs büyütme ameliyatı sonrası doğal, simetrik ve diri görünümlü bir görüntüye sahip olmasının sağlanmasıdır.

Meme Büyütme Ameliyatları hastaların en çok memnun oldukları estetik operasyonların başında gelmektedir. Gelişen son teknoloji sayesinde ameliyat öncesi 3D simülasyon görüntüleri ile kendisini gördüğü şekilde doğal ve simetrik yeni ve başarılı bir şekilde büyütülmüş göğüsleri ile gördüğünde oldukça memnun olmaktadırlar.
 
Tecrübeli doktorlarımızın ve Estetik International’ın son teknolojik imkanları ile mükemmel sonuçları yakalamak artık çok kolay.

Kimler meme büyütme operasyonu yaptırabilir?

• Göğüslerinin büyüklüğünden memnun olmayanlar
• Göğüslerinde dolgunluk ve form kaybı yaşayanlar
• Göğüslerinde simetrik bozukluk olanlar
• Göğüslerinin boyutu sebebiyle özgüven sorunu yaşayanlar
• Farklı hastalıklar sebebiyle göğsünü ya da göğüslerini kaybetmiş olan hastalar

Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

 Göğüs büyütme ameliyatları yapılmadan önce doğru şekilde planlanmalıdır. Bu noktada doktor tecrübesi ve son Teknolojiyi kullanmak oldukça önemlidir. İleri teknolojiyi kullanarak doktorlarımız titizlikle hangi hastaya nasıl bir yöntem ile hangi işlemlerin yapılacağı operasyonu planlar.
 
Sonrasında göğüs büyütme silikon implant ile mi yoksa Cihantimur Yağ Transferi ile mi işlem yapılmasının daha uygun olacağını ve nasıl bir görünüm kazanılacağı konusunun netleşmesi sonrası hasta ameliyata alınır.
 
Eğer göğüs büyütme ameliyatı silikon implant kullanılarak yapılacak ise hangi yöntem ile bu işlemin yapılacağına karar verilir. Bizim tercihimiz meme altından ince bir kesi ile işlemin gerçekleştirilmesidir. Böylece çok daha kolay hatasız kas altına ya da kas üstüne silikon implant yerleştirilmesi mümkün olabilir.
 
Meme altında doğal olarak oluşan çizgi üzerinden bir kesi ile bu işlemin yapılması izin gözükmesine doğal bir engel olur. Bunun dışında koltuk altından, göbek deliğinden ya da meme ucundan da işlem yapılabilir fakat çok daha sorunsuz olacağı için meme altından ince ufak bir kesi ile işlemin yapılması her zaman bizim tercihimiz olur.
 

Göğüs Büyütme Ameliyat Fiyatları Hakkında Neler Söylenebilir?
 

Göğüs Büyütme Ameliyat Fiyatları yasal sebepler ile internet sitemiz üzerinden açıklamamız mümkün olamamaktadır. Bu konu ile alakalı bize hemen ulaşırsanız size detaylı bilgi verilecektir.

Meme Büyütme Protezlerinin Yerleştirilme Yöntemleri Kaç Çeşittir?

Meme büyütme protezleri birkaç çeşit yöntem ile yerine yerleştirilebilir. Bunlar içerisinde bizim tercih ettiğimiz ve en sorunsuz olanı, meme altında bulunan doğal çizgi üzerinden ince ve ufak bir kesi ile işlemin yapılmasıdır. Bu yöntem ile sorunsuz şekilde operasyon kolaylıkla gerçekleştirilebilir.
 
Bu yöntem dışında koltuk altından protezin takılması mümkün olabilir. Bu yöntem sonrası meme çevresinde herhangi bir kesi olmayacaktır, kesi koltuk altında kalacaktır.
 
Bir diğer yöntem ise göbek deliğinden girilerek silikonlarının takılması işlemidir. Bu operasyonlar sonrası kesiler az miktarda kızarıklık oluşabilir fakat zaman içerisinde bu kızarıklık solgunlaşır ve doğal rengini alır.
 
Göğüs Büyütme Protezi Büyüklüğüne Karar Verirken Simetri ve Doğallık Ön Planda Tutulmalı
Her zaman hastalarımıza söylediğimiz gibi güzel olan doğallıktır. Kişiye özel uygulamalar yapılmalıdır. Bir kişiye uygun olan ölçüler bir diğer kişiye uygun olmayabilir. Bunun için öncelikli olarak sizin için en uygun ölçülerin belirlenmesi gerekir. Artık bunu ileri teknoloji ile 3D görüntüleme sistemleri ile yaparak ameliyat öncesi hastanın kendisini önceden görmesini sağlayabiliyoruz.
 
Kişiye özel ölçüler belirlenirken doğallığı ön planda tutuyoruz. Hastanın istekleri doğrultusunda hangi boyutta olacağına karar verdikten sonra meme büyütme ameliyatı için gerekli planlamalar yapılmaktadır.
 

Göğüs Silikonları Kaç Yıl Dayanır?

 Göğüs Büyütme Silikon implantların dayanma süreleri kişiye göre değişiklik gösterir. Uygulama yapılan hasta memnun ise görünümünde bir değişiklik yok ise kullanmaya devam edebilir. Yeni gelişen teknoloji sayesinde üreticiler oldukça uzun kullanım süreleri paylaşıyorlar bu ömür boyu da olabiliyor. Burada en önemli konu hastanın dış görünüşündeki memnuniyettir.
 
Eğer hasta dış görünümünden memnun ise silikon içeride gayet sağlıklı ve sağlam duruyordur bundan emin olabilir. Eğer yapılan spor ya da yaşam tarzına göre çok hareketlilik var ise buna bağlı görünüm sorunları 10-15 yıl içerisinde çıkabilir bu tür durumlarda müdahale edilerek gerekli işlemler yapılır ve hasta memnuniyeti devam ettirilebilir. Bu tür sekonder ameliyatları eskisi kadar çok yapılmasa da gerekli görüldüğü zaman yapılabilir.
 

Tüm Meme Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

 Cihantimur Yağ Transferi ile ameliyatsız meme büyütme oldukça doğal sonuçlar vermesi ile bilinen bir yöntemdir. Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği Cihantimur Yağ Transferi ile yapmayı tercih ettiğimiz ameliyatsız göğüs büyütme operasyonu ile silikon implantlar kullanmadan oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bazı durumlarda hem yağ transferi hem de silikon implantlar aynı zamanda da kullanılabilir bu, doktorun nasıl bir strateji izleyeceği ile de alakalıdır.
 
Eğer silikon kullanmadan, tamamen doğal bir görünüm olsun istiyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Avantajları içerisinde göğüs büyütme yöntemlerinde oluşan kesiler olmadan bu işlem uygulanabilir. Böylece uzmanların bile zorlukla anlayabileceği göğüs büyütme mümkün olabilir. Lütfen Ameliyatsız Meme Büyütme yöntemleri için bizim ile irtibata geçin.Göğüs Büyütme Ameliyatı İçin En Uygun Zaman Hangisidir?

 Göğüs Büyütme ameliyatı için en doğru zaman hedef olarak belirlediğiniz tarihten birkaç ay öncesi olarak belirlenebilir. Genel olarak bahar aylarının seçilmesi alışıldık bir durumdur fakat yine de istediğiniz zaman yapılabilecek oldukça basit ve hızlı bir estetik operasyondur.  
Arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak için hemen bize ulaşın 3D Simülasyon ile göğüs büyütme ameliyatı olursanız nasıl görüneceğinizi kendi gözlerinizle görün.

Silikon Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

 Meme büyütme ameliyatı sonrası hasta iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Ufak bir kesi ile işlemin gerçekleşmesi mümkün olabildiğinden çok aşırı bir rahatsızlık olmaz. Yeni göğüslerinize alışma süreci birkaç gün içerisinde gerçekleşir. Su geçirmez sutyenler takılarak ikinci gün duş alınabilir. İki hafta sonra yapılacak kontroller esnasında iyileşmeniz büyük ölçüde tamamlanmış olacaktır.
 
Meme büyütme ameliyatı hastaların sonuçlarından en çok memnun olduğu estetik operasyonların başında gelmektedir. Geçen birkaç hafta sonunda yeni görünümlerine de oldukça alışan ve kendilerini ayna da çok daha fazla beğenmeye başlayan hastalarımız bize olan memnuniyetlerini iletmektedirler.
 


Birkaç gün ağrınız olabilir doktorunuz bunun için size ağrı kesici tavsiye edebilir. Doktorunuzun tedavi süreciniz için tavsiye edeceği uygulamaları eksiksiz yapmanızı size tavsiye ediyoruz. Bu şekilde çok daha hızlı bir iyileşme süreci olacağına emin olabilirsiniz.Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.Göğüs Büyütme de Kullanılan Silikon Dokununca Anlaşılır mı?

 Gelişen teknoloji ile bunu anlamak bilmeyen biri için oldukça zordur. Takılan silikonların meme dokusuna olan benzerliği fark edilmesini zorlaştırır. Genellikle tercih edilen kas altı silikon implant uygulamaları ile bunun anlaşılması daha da zordur. Önceliğin doğallıktan yana olması sebebi ile dışarıdan bakıldığında da anlaşılması neredeyse imkansızdır. Hastanın kendi standart ölçülerine göre aşırı büyük silikonların tercih edilmesi belki tahmin edilmesine sebep olabilir fakat doğallık korunduğu sürece doğal ve diri bir görünüm olacak ve fark edilmesi çok zor olacaktır.

Hangi tip meme silikonları kullanılmaktadır?

Göğüs Büyütme ameliyatlarında birkaç çeşit silikon kullanılmaktadır. Damla Protez ve Yuvarlak Protez tercih edilebilir. Yüzey yapıları birbirinden farklılık gösterebilir. Pütürlü olanlar ve düz yüzeye sahip olanlar gibi. Bunlar arasındaki fark etrafında oluşabilecek kapsül oranını etkilemektedir.

Silikonlar Patlar mı Ne Kadar Güvenli?

 Son teknoloji ile üretilen bu silikonlar patlamaz ya da akmaz şekilde tasarlanmıştır. Büyük travmalar geçirilmediği sürece örneğin şiddetli bir kaza ya da ateşli ya da ateşsiz silahla yaralanma gibi patlama ya da sızma gibi bir durumun oluşması mümkün değildir.
 
Kullanım açısından oldukça güvenlidir ve kanser yapar gibi duyumlarınız varsa bunlar doğru değildir. FDAonayı almış oldukça güvenli sağlıkla kullanılabilecek bir yapıya sahiptir.
 

Silikon Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

 Meme büyütme ameliyatı sonrası hasta iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Ufak bir kesi ile işlemin gerçekleşmesi mümkün olabildiğinden çok aşırı bir rahatsızlık olmaz. Yeni göğüslerinize alışma süreci birkaç gün içerisinde gerçekleşir. Su geçirmez sutyenler takılarak ikinci gün duş alınabilir. İki hafta sonra yapılacak kontroller esnasında iyileşmeniz büyük ölçüde tamamlanmış olacaktır.
 
Meme büyütme ameliyatı hastaların sonuçlarından en çok memnun olduğu estetik operasyonların başında gelmektedir. Geçen birkaç hafta sonunda yeni görünümlerine de oldukça alışan ve kendilerini ayna da çok daha fazla beğenmeye başlayan hastalarımız bize olan memnuniyetlerini iletmektedirler.
 
Birkaç gün ağrınız olabilir doktorunuz bunun için size ağrı kesici tavsiye edebilir. Doktorunuzun tedavi süreciniz için tavsiye edeceği uygulamaları eksiksiz yapmanızı size tavsiye ediyoruz. Bu şekilde çok daha hızlı bir iyileşme süreci olacağına emin olabilirsiniz.

Silikon Ameliyatı Sonrası Cinsel Hayat

 Birkaç hafta içerisinde silikonlara oldukça alışacaksınız kontrolleriniz sonrası doktorunuza danışabilir ve en doğru bilgiye bu kontrol sırasında ulaşabilirsiniz. Kişiye özel bir durum olduğu için bu süre değişkenlik gösterebilir birkaç hafta sonrasında tüm hayatınız olağan haline dönecektir fakat doktorunuz ile bu gibi detayları konuşup size özel doğru bilgilere ulaşmanız çok daha önemlidir.

Silikon Taktırdıktan Sonra Emzirme

Meme büyütme ameliyatı sonrası takılan silikon annelerin bebeklerini emzirmesine hiç bir şekilde engel değildir. Silikonun akması çocuğa meme ucundan geçmesi gibi bir durum mümkün değildir. Protez takılması bebeğinizin emmesini zorlaştırması gibi bir durum da mümkün değildir. Birçok annenin kullanmış olduğu silikon protezlerini güvenle kullanabilirsiniz. 

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Meme Dikleşir mi?

 Kişinin mevcut durumuna göre meme de dikleşme gözlemlenebilir fakat meme büyütme işlemi bir meme dikleştirme operasyonu değildir ve göğüs büyütme için kullanılan silikon protezlerinin uygulanması sonrası bir dikleşme beklenmez. Eğer memeleriniz çok sarkmış ise Meme Büyütme ameliyatı ile birlikte Meme Dikleştirme operasyonunu eş zamanlı yaptırmasını öneriyoruz.

Silikon Patlar mı?

FDA onaylı bu son teknoloji silikonların patlaması akması gibi bir durum söz konusu değildir. Hatta bilerek delinse bile akmayan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple patlaması delinmesi akması gibi durumlar bu son teknoloji ile kesinlikle mümkün değildir.

Hangi Model Silikon Tercih Edilmeli Damla mı Yuvarlak mı?

 Öncelikli olarak FDA onaylı güvenilir ve sağlıklı olmasına özen göstermek uygun olur. Bunun dışında hastanın beklentilerine vücut yapısına göre silikon seçilmelidir. Kişiye özel alınacak bu kararları verme aşamasında öncelikle teknolojiden faydalanıyoruz. 3D görüntüleme sistemleri ile hastaya hangi tip ve ebatta silikon takınca nasıl bir görünüme sahip olacağını önceden kendisine göstermemiz karar vermelerini kolaylaştırıyor.
 
Kendilerinin üç boyutlu görüntüleri üzerinde çeşitli ebat ve tipteki silikonu uyguladığımızda nasıl görüneceğini gören hastamız doktorumuzun da tavsiyeleri ile en doğru olanı kolaylıkla seçip kendine özel ölçülere kavuşabiliyor.

Doğum Sonrası Sarkan Memelerin Düzeltilmesi Mümkün mü?

Doğum sonrası sarkan memelerin düzeltilmesi elbette ki mümkün. Bu işlem için hastanın muayene edilerek hangi işlemlerin gerektiğinin saptanması ve bir yol haritası çıkartılması gerekir. Hastanın doğumdan öncekinden bile daha güzel bir görünüme kavuşması sağlanabilir.
 
Bunun için meme büyütme işlemleri ile birlikte meme dikleştirme ve doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda daha birçok işlem ile birlikte dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Ameliyatı İçin En Uygun Zaman Hangisidir?

 Göğüs Büyütme ameliyatı için en doğru zaman hedef olarak belirlediğiniz tarihten birkaç ay öncesi olarak belirlenebilir. Genel olarak bahar aylarının seçilmesi alışıldık bir durumdur fakat yine de istediğiniz zaman yapılabilecek oldukça basit ve hızlı bir estetik operasyondur.
 
Arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak için hemen bize ulaşın 3D Simülasyon ile göğüs büyütme ameliyatı olursanız nasıl görüneceğinizi kendi gözlerinizle görün.

Bir önceki sayfamızda Meme Küçültme operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

SSs

Meme büyütme operasyonları, göğüslere hacim artırmaya veya asimetri sorununu çözümlemeye fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir.  Meme dokusundaki form kaybı, kilo alıp vermeye, hamilelik sonrası yaşanan emzirme dönemine bağlı olarak gelişebilir veya doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilir. Zaman içerisinde tüm bu saydıklarımıza ek olarak bir de yaş alma ve yerçekimi faktörü eklenince, göğüslerde gözle görülür bir küçülme ve sarkma meydana gelir. Tüm bu olası sorunları çözümlemek amacıyla meme büyütme operasyonu yaptırabilir ve arzuladığınız meme büyüklüğüne kavuşabilirsiniz.

Meme büyütme için çoğunlukla silikon materyallerden yapılmış implant kullanılır veya medikal dolgu malzemeleri ile büyütme sağlanır veyahut Memeye Yağ Transferi başlığında inceleyebileceğiniz, yağ enjeksiyonu yapılabilir. Eğer göğüslerinizde belirgin derecede sarkma sorunu da varsa, sadece meme büyütme operasyonu ile istediğiniz estetik görüntüye kavuşmanız mümkün değildir. Bu sebeple meme büyütme operasyonları çoğunlukla sarkma problemi de olan hastaların için, meme dikleştirme operasyonu ile birlikte yapılır. 

Estetik International kliniklerimiz bünyesinde, hastalarımıza en rahat geçirecekleri iyileşme sürecini yaşatabilmek adına meme büyütme operasyonlarımızı epidural anestezi yöntemiyle kısmı uyuşukluk vererek yapıyoruz. Epidural anestezi, iyileşme döneminde hastamıza çok fazla avantajlar sağlayıp, ağrısız bir şekilde hem operasyon süresinde, hem de operasyon sonrası iyileşme döneminde ağrı hiç başlamadığı için konforlu bir süreç sağlıyor. Teknolojik donanım ve kullanılan materyallerin hepsi, çok daha konforlu ve çok daha az izle operasyonun tamamlanmasını sağlıyor. Meme büyütme operasyonlarında kullandığımız protezleri, dual plane tekniği ile meme kas dokusunun altına yerleştiriyoruz. Bu teknik sayesinde hastalarımızın yine çok çok daha az ağrı duymasını ve az kesi izi ile işlemin sonlandırılmasını amaçlıyoruz. Ayrıca bu teknik, en doğal ve en konforlu meme büyütme operasyonunun yapılmasını da sağlıyor. 

Az evvelde dediğimiz gibi kullandığımız dual plane tekniği, meme dokusunda çok az kesi yaparak, protezin yerleştirilmesine fayda sağlıyor. Meme büyütme operasyonlarında kesiyi sıklıkla meme altına, katlanma çizgisinin içine gizleyerek yapıyoruz. Kullanılacak implant bu alandan memeye yerleştiriliyor. Kesi izinin boyutu ise ortalama 3 cm ebadında, iz ise kesinlikle günden güne solan ve belli belirsiz bir hale gelen şekle giriyor. Kesi 3 cm’den daha az bir şekilde, ortalama 2-2.5 cm boyutlarında dikiliyor. Bu haliyle, herhangi bir dekolte ya da plaj kıyafeti giyildiğinde gözükmüyor.

Kullanılan implantların yerleştirilme alanları genellikle kol altı çizgisi, meme altı ya da meme başıdır. Deneyimlerimize göre kola altından yerleştirme her ne kadar iz konusunda avantajlar sağlasa da, asimetri sorununu gündeme getiriyor. Meme başından kesi yaparak implatın yerleştirilmesi ise, bazen hissizlik sorununu ortaya çıkarabiliyor. Bu sebeple Estetik International kliniklerimizde çoğunlukla meme altı katlanma noktasından implantı yerleştirerek meme büyütme uygulaması yapmaktayız.

Meme büyütmede kullanılan silikon implantları, hastanın sağlığına herhangi bir zarar vermeyen ve hatta çoğu ilacın içerisinde de hammadde olarak kullanılan bir türevdir. Implant seçiminde çoğunlukla bütün silikon implantları kullanmayı tercih ediyoruz. Meme dokusuna yerleştirildikten sonra serum fizyolojikle şişirilen implant uygulamalarının zaman içinde sızdırma yapması ve kullanılan materyalin daha az ömürlü ve eskime süresinin daha çabuk olmasından ötürü kullanmamaktayız. 

Epidural anestezi altında yapılan meme büyütme operasyonlarının avantajları en fazla iyileşme döneminde hissedilir. Hastanın bilinci sürekli açık olduğundan ve verilen sedatifler sayesinde, ağrı hiç başlamadan iyileşme dönemi tamamlanır. Bünyeye göre değişen bir hızda, ortalama 1 hafta içerisinde toparlanıp, günlük yaşantınıza ve işinize geri dönüş yapabilirsiniz. Göğüsleriniz artık istediğiniz boyutta ve dekolite bölgeniz en estetik şekliyle her giydiğiniz kıyafetin içinde sizi gülümsetecek.a

(591 oy,4,83)
Yorumlar?YORUM