Liposuction

​Dengeli bir yağ dağılımı, orantılı bir kontür hattı, çekici bir insan bedeni için temel unsurlar arasında yer alır. Liposuction uygulamasıyla mevcut hatlarınız düzenlenebilir ve şekilli bir form sokulabilir. Pek çok insan diyet ve spor yapmasına karşın inatçı bir şekilde eritemediği ve şekle sokamadığı bölgesel yağlanma sorunundan muzdaripler. Liposuction uygulaması, işte bu inatçı ve genel vücut hattını estetik dışı bir görüntüye sokan bölgesel yağlanma sorununa çözüm getiren son derece çağdaş bir uygulamadır.

Fiyat Alın

Liposuction nedir?

Liposuction insan bedenindeki dengesiz yağ dağılımına şekil vermek ve düzenlemek için uygulanan bir cerrahi girişimdir. Özellikle bölgesel yağlanma sorununa etkili bir çare olan liposuction ayrıca pek çok estetik cerrahi prosedüründe yardımcı bir elman olarak da kullanılır. Söz gelimi erkek hastalarda görülen göğüs büyümesi sorunu için uygulanan jinekomasti ameliyatlarında liposuction kullanılır. Çarpık bacak düzeltme operasyonlarında, çarpıklığı kamufle edebilmek için hastanın bir başka yerinden yağ toparlaması yaparak, sorunlu alana ilave yapılır. Kısaca liposuction mevcut estetik cerrahi operasyonunun sonuçlarını iyileştirmek ve etkili bir hale getirmek için sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. 

Liposuction ameliyatları başka bir prosedürle birleştirilmeden salt olarak kullanıldığında ise çoğunlukla diyet ve egzersize yanıt vermeyen inatçı bölgesel yağlanma sorununda uygulanır. Doğal kontürün oluşturulması için yağlı ve çıkıntı sorunu yaşatan bu bölge liposuction uygulamasıyla alınarak, bir heykel gibi şekillenebilir. 

Bugün estetik cerrahide kullanılan farklı liposuction türlerine rastlamak mümkündür. Hepsinin amacı bölgedeki yağı dışarı almak ve hastaya kontür düzenlemesi sağlamaktır veya bir başka estetik cerrahi girişimini desteklemektir. Faydaları ve etkinliği açısından farklılıklar gösterirler. 

Turmescent Liposuction tekniğinde kanama ve sonrasında yaşanabilecek rahatsızlıkları aza indirgemek amacıyla sorunlu bölgeye anestezik bir solüsyon verilerek, bölgenin şişirilmesi sağlanır. 

Ultrasound Liposuction tekniğinde yağ dokusunu gevşeterek, hızlı bir şekilde daha büyük yağ miktarlarını kolay bir şekilde dışarı çıkarmak için ultrason enerjisinden faydalanılır.

Laser Liposuction tekniğinde ise smartlipo veya Slimlipo bir marka isimleriyle bilinen lazer teknolojileri yardımıyla yapılan uygulamalardır. Ayrıca liposcupture teknikleri de mevcuttur.

Tüm Vücut Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Liposuction nasıl yapılır?

Liposuction tek başına yani herhangi bir estetik cerrahi prosedürüne yardımcı teknik olarak kullanılmadığında lokal anestezi altında da yapılabilecek bir uygulamadır. Genel anestezi de tercih edilebilir. Estetik cerrahınız sizin anestezi şeklinize karar verir ve işlemin yapılacağı alanlar kalemle sınırlanır. Tedavi alanının yakınına bir veya birden fazla küçük kesiler yapılır. Hangi teknik kullanılacaksa ona göre ince kanüller ya da incecik tüpler bu kesilerden içeri sokulur. Cerrahın yönlendirmesiyle aletin titreşimi derin altındaki yağların eritilerek dışarı atılmasını sağlar. İşlemin süresi, bölgenin büyüklüğüne ve çekilen yağın miktarına göre değişkenlik gösterir.

Liposuction sonrası 

Günümüzün gelişmiş liposuction teknikleriyle artık aza indirgenmiş, şişlik, morluk ve ya ciltte dalgalanma sorunları yaşanıyor. Birçok hasta yapılan prosedürün çapına ve kendi güncel hayatlarının fiziksel yoğunluğuna göre işlemden birkaç gün sonra günlük yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Ağrı eşiğinize bağlı olarak değişse de, pek çok hasta iyileşme süreçlerini ağrı kesici kullanmadan atlatabiliyorlar.

Liposuction sonrasında cerrahınız gerekli gördüğü durumlarda size korse giymenizi önerebilir. Bu cildin kasılmasını engellemek ve şişliklerin oluşumunu önlemek amacıyla uygulanan tedbir alıcı bir uygulamadır. Atılan küçük kesi izleri birkaç hafta içerisinde iyileşir ve 1 sene sonra tamamen kaybolurlar. 

Liposuction sonrası kilo alma

Liposuction uygulaması ile bölgesel yağ hücrelerinin tamamına yakını ortadan kalkar. Alabileceğiniz 3-4 kilo kilo ile bu alanda yeni hücrelerin oluşumunu sağlayamazsınız fakat aşırı bir kilo alımında bu bölgenin dışında bir başka alanın yağlanması muhtemeldir. Bu sebeple yeni görünümünüzü korumak için kararlı bir kilo koruma programına dahil olmanızı öneriyoruz. 

Konusunda uzman ve nitelikli bir estetik cerrah tarafından yapıldığı takdirde, liposuction uygulamasından son derece faydalı geri dönüşler alabilirsiniz ve güvenliği konusunda da kuşku duymanıza hiç gerek kalmaz. Vücudunuzun şeklini geliştirmek ve estetik bir yapı oluşturmak için mükemmel bir tercih olan liposuction uygulaması kesinlikle bir kilo verme yöntemi değildir. Sizi bölgesel olarak yağ fazlalığından kurtarır. Bunun içinde ilk seçenek olarak diyet ve egzersize başvurmalı ve eğer sonuç alamazsınız liposuction uygulamasını düşünmelisiniz.

Sonuçlar

Kliniğimize gelen uygulamayı yaptıran hastalarımızın çoğu birkaç gün sonra işlerine geri dönebiliyorlar
Kesiler genellikle başkaları tarafından fark edilemez şekildedir ve birkaç zaman sonra iyice silikleşmiş bir şekil haline gelir
Liposuctiondan sonra bölgeye göre giydirilen korse gibi yardımcı ürünler, uygulamadan optimum sonuçların alınmasına fayda sağlıyor.
Hastalarımız uygulama sonrası genel ağırlıklarını koruduğu takdirde kalıcı, estetik ve son derece etkili bir sonuç alıyorlar.
Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Sadece bölgesel olarak birikmiş ve form kaybıyla estetik dışı bir görüntü oluşturan alanlarda yağlanma sorununu çözümleyen bir uygulamadır. Düzenli egzersiz, sağlıklı ve dengeli beslenme sonrasında, bölgesel sorunlarınızdan estetik kaygılar yaşıyorsanız, liposuction prosedürünü düşünebilirsiniz.

Bir önceki sayfamızda Popo Estetiği operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Liposuction uygulama alanları

Liposuction uygulamasıyla tedavi edilebilir vücut bölgeleri erkekler ve kadınlar için farklıdır. Kadınlar için en sık tedavi alanları karın, göğüsler, kalçalar, dış uyluk, ön uyluk, iç uyluk, diz, kol, kalça, yanaklar ve boyundur. Liposuction hastaların yaklaşık% 15 ila% 25 oluşturan erkeklerin en yaygın tedavi alanları ise çene, boyun alanı, karın, kanatlar ve göğüslerdir.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Vaser liposuction- Ultrasonic liposuction

Estetik International kliniklerimizde Vaser Liposuction diğer adıyla Ultrasonik liposuction tekniğini kullanıyoruz. Vaser lipo- Ultrasonic liposuction yağ hücrelerini çıkarılmadan önce sıvılaştıran bir tür yağ çekme prosedürüdür. Bu sistem, yağ hücrelerini hedef alan ultrasonik dalgalar ile birleştirilmiş ultrason rehberliğinde yapılır. Bu uygulamaya aynı zamanda ultrason destekli liposuction (UAL) da denilmektedir.

Vaser liposuction herkesin bildiği standart liposuction yöntemini uygular ama buna ek olarak yağların vakumla alınması işlemi öncesinde yüksek frekans ses dalgaları ile yağların parçalanmasını sağlar. Bu da diğer yöntemlerde oluşabilecek kanama, morarma ve cilt yüzeyinde
dalgalanma gibi sorunların önüne geçer. Ultrasound Assisted Liposuction(UAL)- Vaser Liposuction ultrasonik ses dalgaları kullanır, parçalar, sıvı hale getirir. İşte bu haliyle olası sorunların önüne geçilmiş olunur.

Ultrason destekli Vaser liposuctionda da amaç bölgesel yağdan kurtulmak ve vücudu şekillendirmektir. Yine bir kilo verme prosedürü olmadığını hatırlatmak diyet ve egzersizle gitmeyen inatçı bölgesel yağlanmayı hedeflediğini belirtmek isteriz.

Vaser liposuction avantajları

 Daha hassas alanlarda yağları toparlayabilir
 İnatçı lif dokusunun fazla olduğu bölgesel alanlardaki yağları hedefler
 Cildin hasar almadan uygulamanın yapılmasına olanak tanır
 Çevresindeki sinirleri korur
 İyileşme süreci daha kısadır
 Ayrıca çekilmeden evvel yağı sıvılaştırdığı için uygulayıcı cerrahın yorgunluğunu da azaltabilir.

Bu da işlemden daha iyi sonuçların alınmasına fayda sağlar

Vaser Liposuction uygulaması

Ultrasound liposuction seçilen anestezi çeşidinin uygulanmasıyla başlar. Ardından uygulamanın yapılacağı yere ultrasonik enerji verilir. Bu, yağ hücrelerinin duvarlarını tahrip eder ve onları sıvılaştırır. Sıvılaştırma işleminden sonra, kanül adı verilen bir emme aracıyla yağ uzaklaştırılır. Uygulama sonrası doktorunuzun önerisi ve onayı ile evinize dönebilir veya 1 gece misafirimiz olabilirsiniz. İşlemden sonra birkaç gün içinde kendinizi yormayacağınız egzersizlere başlayabilirsiniz. Özellikle kısa mesafeli yürüyüşler ilk zamanlarda kan dolaşımına fayda sağlayacaktır. Bu süreçte korse giymeniz önerilir.

SSs

Liposuction için iyi bir aday, gerçekçi beklentileri olan, sağlıklı ve liposuction sonuçları ile mutlu olma olasılığı yüksek olan kişilerdir. Bölgesel yağlanma sorunu için sağlıklı beslenme, diyet ve egzersiz programlarına dikkat etmesine rağmen kurtulamayan bireyler liposuction yaptırabilirler.

Liposuction sonrasında bireyler yeni bir vücut şekline veya işlem nereye yapıldıysa o alandaki kontür hattında forma sokulmuş bir görüntü kazanırlar. Liposuction yapılan alanda yağ hücreleri tekrar büyümezler ama genel anlamda aşırı bir kilo artışında değişim yaşanabilir.

Kadınlar için en sık tedavi alanları karın, göğüsler, kalçalar, dış uyluk, ön uyluk, iç uyluk, diz, kol, kalça, yanaklar ve boyun bölgesidir. Erkekler de ise, en yaygın tedavi alanlar çene ve boyun alanı, karın, kanatlar ve göğüslerdir.

Liposuction uygulamasının ciddi riskleri ve komplikasyonları yoktur. Bugüne kadar yapılan araştırmalarda uygulamanın en tehlikeli yönü, tek bir günde çok fazla liposuction uygulamasının yapılması veya liposuction ameliyatı gerçekleştirildiği aynı günde birden fazla ilgisiz cerrahi işlemlerin yapması olarak gösterilmiştir. Son derece güvenilir bir işlem olan liposuctionda her cerrahide yaşanabilecek nadiren enfeksiyon, kanama, deri ülserasyonlar ve sinir hasarı gibi riskler vardır.

En fazla sorulan soruların başında liposuction fiyatları olsa da, cerrahın seçimi kararı sadece liposuction fiyatına bağlı olmamalıdır. En ucuz liposuction fiyatı, eksik işlemler yapılıyor anlamına gelebilir. Bu sebeple maliyetlerden evvel sağlığınızı düşünmenizi ve soracağınız soruları bu doğrultuda planlamanızı öneriyoruz. Doktorunuza liposuction hakkında herhangi bir soruyu sormaktan çekinmeyin. Tüm önemli ve kafanıza takılan soruları sorun ve nihai kararı vermeden önce aldığınız cevaplara göre seçinizi yapın. Estetik International kliniklerimizde liposuction uygulaması, son derece titizlikle ve bu konuda uzmanlaşmış cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır.

Liposuction hastanede veya ameliyathanesi olan klinik ortamında yapılması gereken bir işlemdir. Liposuction için güvenli bir cerrahi tesis, cerrahi enfeksiyonların riskini en aza indirger. Bu koşulla ayrıca temizlik için yüksek standartları korumak ve hastanın maksimum seviyede rahatı için de önem arz eder.

Liposuction sonrasında iki gün boyunca, minimal ağrı hissedilebilir. Gün geçtikçe azalır.  

Liposuction sonrası cildin görünümü cildin elastikiyetinin bağlıdır. İyi elastikiyeti olan bir ciltte liposuction sonrası pürüzsüz ve doğal görünüm oluşur.

Liposuctionda gerekli çok küçük kanüller (microcannulas) kullanılır ve bu sadece çok küçük bir kesi yapılarak uygulanır. İz tamamen iyileşir ya da silik noktasal boyutta kalır.

Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuctionla sadece diyet ve egzersizle veremediğiniz bölgesel yağlanma sorununu çözümlersiniz.

(454 oy,4,85)
Yorumlar?YORUM