Lipomatic and Liposculpture

Liposculpture yani ağrısız liposuction, sürekli karıştırılan ama teknik olarak liposuctiondan farklı uygulamaların yapıldığı kontür düzeltme operasyonudur. Bireylerin çoğunun bir zayıflama yöntemi olarak düşündükleri liposculpture, sadece sorunlu alanlarda düzeltme işlemi sağlar.

Fiyat Alın

Liposuction yağ emme manasına gelirken, liposculpture kelime olarak, yağlı dokunun alınarak düzeltilmesi, estetik açıdan şekil verilmesi manasına gelir. Liposculpture operasyonu sırt, bel, göbek, bacak içi, basenler, diz iç kısımları, çene altı gibi farklı vücut bölgelerinden vakum yardımıyla yağ alınması sonrasında, vücuda şekil verilerek sonlandırılır. 

Tek başına kullanılabileceği gibi, bazı durumlarda, göğüs küçültme veya büyütme, karın germe ya da bunun gibi plastik cerrahi operasyonları sırasında da kullanılabilir. Liposculpture şişmanlık için bir tedavi yöntemi değildir. Eğer düzenli olarak egzersiz yapmanıza, düşük kalorili yiyeceklerle beslenmenize rağmen, genetik olarak bölgesel yağlanma sorunu yaşıyorsanız bu işlemin avantajlarından faydalanmanızda fayda vardır. 

Liposculpture İçin Uygun Bir Aday mıyım? 

Diğer tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi liposculpture ameliyatına da başkaları istediği için değil, sadece kendiniz karar vermelisiniz. Eğer vücudunuz belirli bölgelerinde depolanmış halde olan bir yağ birikimi varsa ve bu bölgesel yağlanmaları diyet ve egzersizle çözümleyemiyorsanız, liposculpture ameliyatı olabilirsiniz.

Liposculpture Fiyatları 

Liposculpture fiyatları, büyük ölçüde değişkenlik gösterir. Liposculpture fiyatlarından çok daha önemli olan konu ise, cerrahın deneyimi ve kliniğin bu operasyon için ne kadar donanımlı olduğudur. Bu sebeple Liposculpture ameliyatı için klinik ya da cerrah seçerken, doktorun deneyimlerinin nihai çıkan maliyetten çok daha önemli olduğunu unutmayın. 

Tüm Vücut Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız! 

Liposculpture Muayenesi Nasıl Yapılacak? 

Estetik International kliniklerine geldiğinizde ilk önce doktorunuz sizi muayene eder ve ameliyat öncesi fotoğraflarınız medikal fotoğrafçımız tarafından çekilir.  Muayene esnasında doktorunuzla medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjileri, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız. Doktorumuz edindiği tüm bilgiler ile sizin ameliyatınızın tüm değerlendirmelerini yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre ameliyat öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır. İlk muayeneniz sırasında doktorunuza kendi isteklerinizi açık bir şekilde belirtmeniz ameliyat sonrasında yaşayacağınız memnuniyet derecesi için çok önemlidir. Ayrıca doktorunuzla ideal ulaşmak istediğiniz kiloyu ve gelecek ile ilgili örneğin çocuk sahibi olmak gibi planlarınızı anlatmalısınız. 

Liposculpture işlemi kadar, operasyon öncesi hastayla yapılacak görüşme ve muayene, hastanın doktoruna duyacağı güven de çok önemlidir. İşte bu yüzden doktor ve hasta arasında karşılıklı soruların sorulmasında fayda vardır. Ayrıca doktorunuz, Liposculpture operasyonu ile ilgili sorularınızı cevaplandırır ve kullanacağı yöntemlere değinir. Tıbbı kayıt altına almak için fotoğrafınızı çeker ve işlemin yapılacağı bölgenin ölçüsünü alır. Doktorunuzdan oluşabilecek riskler ya da potansiyel komplikasyonlar hakkında bilgi alın.

Liposculpture Ameliyatı Sonrası

Liposculpture ameliyatı sonrasında şişiklerinizin tam manasıyla sönmesi birkaç haftayı alabilir. Her geçen gün bedeniniz yeni kontürüne uyum sağlar ve git gide forma girersiniz. Eğer kilo kontrolü eşliğinde, sağlıklı bir yaşam sürdürürseniz Liposculpture ömür boyu size formunda bir hayatın kapılarını açacaktır. Önemli olan kilonuzu sabit tutup, bol egzersizle, hayat tarzınızı değiştirerek yaşamanızdır. 
Eve çıktıktan sonra uygulamanız gereken prosedürler hakkında bilgi sahibi olarak hastaneden ayrılmanızı öneriyoruz. Liposculpture Ameliyatı Nasıl Yapılacak?

Kliniğimizde dünyadaki saygın merkezlerin de tercih ettiği bilimsel onay almış, güvenilir teknikle liposculpture uygulanmaktadır. Liposculpture sunduğu avantajlarla, pek çok olumsuz yan etkiyi de ortadan kaldırmaktadır. Yüksek titreşim, bir seansta daha çok yağ alınmasını sağlarken, operasyon sonrası ağrıyı minimalize etmektedir. Liposculpture Ameliyatı  genel anestezi altında uygulanır. Hasta işlem bittikten sonra doktorunun rızası ile evine gidebilir ve 24 saat sonra banyo yapabilir.

 

Lipomatic and Liposculpture
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Liposculpture Ameliyatından sonra Normal Hayata Dönüş

Liposculpture ameliyatları oldukça iyi geri dönüşler aldığımız operasyonlardır. Yaranın iyileşme süresi 5 ila 10 gün içinde gözlemlenir. Ameliyattan 1 hafta sonra şişlikler dağılmaya başlar. Bu arada hasta normal yaşantısına geri dönüş yapabilir ve kozmetik ürünler kullanabilir. Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzı da sonuçların uzun ömürlü olmasına fayda sağlar.

Liposuction ile Liposculpture Arasındaki Fark Nedir? 

Liposculpture tekniği liposuction tekniğinden farklıdır. Liposculpture ameliyatı liposuction ameliyatıyla sürekli karıştırılan ama teknik olarak farklı uygulamaların yapıldığı kontür düzeltme operasyonudur. Liposculpture tekniğinde mikro kanüller kullanılarak vücudun belirlenen bölgelerine uygulama yapılmaktadır. Estetik cerrahınız ilk önce vücutta liposculpture yapılacak bölgelere yakın yerlerde küçük santimetrede kesiler oluşturur ve ince kanüller, açılan kesiklerin içinden geçirilir. Bu kanüller normalde liposuction tekniğinde kullanılan kanüllerden çok daha incedir ve dolayısıyla cerrahın yağ hücreleri üzerine çok daha fazla hakim olmasını sağlar. 

Estetik International kliniklerimizde FDA tarafından vücut ve yağ şekillendirici olarak onay alan NIL (Nutational Infrasonic Liposculpture ) yöntemini kullanarak operasyonlarımızı yapıyoruz.  NIL (Nutational Infrasonic Liposculpture ) , Tickle Lipo olarak bilinmektedir. Bu teknik ile aynı anda yağ toplama da yaptığı için, cerraha kontrol gücü sağlar. Bunun sonucunda pürüzsüz bir vücut şekillendirilmesi oluşur ve iyileşme süreci son derece kısalır.

Bir önceki sayfamızda Liposuction operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

SSs

Tüm bu işlemleri yaparken liposuctionda çoğu zaman gözlemlenen kan damarlarına ve sinirlere zarar verme ya da kasları yırtma gibi dezavantajları yoktur. Yüksek titreşim ve emme fonksiyonu ile, optimum darbe yaparak, cildin pürüzsüz kalmasına ve morarma yaşanmamasına yardımcı olur. Kanüllerin yapısından dolayı, ulaşılması zor alanlardan da yağ dokusunun hassasiyet içerisinde çıkarılmasını sağlar. BU sebeple ağrısızıdır.

Yağlı dokunun olmadığı alanlarla karşılaşıldığında anında duran aktif güvenlik sistemi
Daha az travmatik morluklar ve ödemler
Mükemmel cilt reaksiyonuyla pürüzsüz cilt görünümü
Hasta açısından daha nazik, cerrah açısından daha az yorucu bir sistem
Kısa uygulama süresi
Daha az acı
Daha hızlı iyileşme süresi

Lipomatik ve Liposculture bir zayıflama yöntemi değildir.  Diyet ve egzersizle dahi yok edilemeyen bölgesel yağlanma sorununa ışık tutan teknolojik uygulamalardır. 

Lipomatik ve Liposculture uygulaması yaptırdıktan sonra, mutlaka yaşam şeklinize dikkat etmelisiniz. Sporu ve sağlıklı beslenmeyi bir yaşam felsefesi olarak uyguladığınız takdirde, işlem sonrası ömür boyu bu konforun keyfini sürebilirsiniz.

Etkili bir şekilde tüm vücut bölgelerinde hassas ve yüksek hacimli yağ çıkarılmasına izin veren en güvenilir cihazlar oldukları kanıtlanmıştır. İnce titreşimli kanüller vasıtasıyla sorunlu bölgeye girilir ve hareketlenme yağ hücrelerini bozarak, yağ emülsiyonu haline dönüştürür.

(570 oy,4,85)
Yorumlar?YORUM