Lipoliz

Yaygın olarak "lazer lipo" olarak da bilinen lazer lipoliz, bölgesel yağlanma sorununu çözümleyen, inatçı yağ hücrelerine yönelik bir liposculpture prosedürüdür. Diyete dirençli yağ alanlarını etkili bir şekilde azaltabilir veya liposuction gibi geleneksel prosedürlerden daha basit bir uygulamadır.

Fiyat Alın

Lazer lipoliz prosedürü, yüz ve vücutta istenmeyen yağların eritilmesini sağlamak için lazer teknolojisinden faydalanır. Eriyen yağlar daha sonra vücut metabolizması tarafından metabolize edilir aynı zamanda bir kısmı da dışarıya çıkarılması için kullanılan aspirasyon cihazı ile yapılır.

Prosedür boyunca uyanık olduğunuzdan, genellikle genel anestezi altında yapılan geleneksel liposuctiondan daha minimal bir işlem sayılabilir. Lazer liposu bir kilo kaybı tedavisi değildir ve önemli ölçüde fazla kilolu olan kişiler için uygun değildir, küçük lokal inatçı yağ bölgeleri olanlar için daha iyidir. Agresif bir prosedür olmadığı için morarma ve şişmeye çok az rastlanır, vücut kısa sürede toparlanır.

Tüm Ameliyatsız Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Lipoliz adayları

İstenmeyen inatçı bölgesel yağlanma sorunu olan herkes, lazer lipoliz yaptırmayı düşünebilir. İdeal aday, sağlıklı vücut ağırlığında ya da yakın olmalıdır ve tedavinin gerçekleştirebileceği şeylere dair gerçekçi beklentilere sahip olmalıdır. Obez olan, önemli miktarda kiloya sahip olan kişiler, bu tedavi için uygun değildir, çünkü önemli kilo kaybı sağlamaktan ziyade vücudu şekillendirmek tasarlanmıştır. Hamile kadınlar da bu tedavi için uygun değildir. Lazer lipo için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmenin en iyi yolu, muayene olmanızdır.

Lipoliz uygulama

Tedavi sırasında doktorunuz vücudunuzu yani işlemin yapılacağı alanı kalemle işaretler. Ardından, bedeninize uyacak ve doğru bölgeyi hedefleyecek şekilde size özel bir aplikatör kullanılır. Daha sonra bölgeyi uyuşturmak için lokal bir anestetik enjekte edilir ve uygulama alanına küçük bir kesi yapılır. Bu küçük insizyon, ek olarak lazerin (ince bir tüp veya kanül içinde) içinden geçtiği nokta olacaktır.
Anestezi uygulandıktan sonra, doktor lazer fiberini yerleştirir ve tedaviye başlar. Prosedür boyunca uyanık olacaksınız, çok hafif basınçtan başka bir şey hissetmeyeceksiniz. Bazen bir miktar ısı hissedebilirsiniz. Bu sadece anestetiklerin tam olarak ulaşmadığı bölgelerde gerçekleşir ve doktorunuz prosedürü durdurabilir ve gerekirse daha fazla anestetik ekleyebilir.

Tedavi başladığında, cildinizin tedavi süresince rahat etmesine yardımcı olacak bir soğutma hissi hissedeceksiniz. Tedavinin ilk dört dakikası yapım aşamasıdır.
Birkaç dakika sonra, lazerler hücrelerinizi yok etmeye başladıkça, farklı sıcaklıklar hissedeceksiniz. Bu tedavi tamamlanana kadar 21 dakika sürecektir.
Tedavi, kaç alanda tedavi gördüğünüze ve tedavi edilen alanın büyüklüğüne bağlı olarak bir ila iki saat arasında sürer. 

Bir önceki sayfamızda Microblading operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Lipoliz sonuçları

Tedavi alanından yumruk büyüklüğünde bir yağ miktarı kaybedilir. Genellikle 6-8 hafta içinde sonuçları görmeye başlayabilirsiniz. Lazerin ısısı cildin sıkılaşmasına da yardımcı olabilir.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Lipoliz bölgesel yağ azaltma ve estetik vücut şekillendirme için güvenli, ağrısız ameliyatsız bir tedavidir.

Yan yağlar, karın çıkıntıları, gıdı, uyluk yağları ve daha fazlası gibi, sorunlu noktaları, sadece birkaç tedavi ile önemli ölçüde yağdan arındırır.

Evet kullanılabilir farklı uygulamalarla da kombine tedavi yapılabilir. Selülit, tedavi alanı başına 15 dakikadır.

Çalışmalar, sağlıklı bir diyet yapan ve düzenli olarak egzersiz yapanların çok daha iyi sonuçlar aldığını ve koruma yaptıklarını göstermektedir. 

Bu hastadan hastaya göre değişir. Muayene sonrasında size kesin ve net bir rakam verilebilir

Eğer çok büyük bölgesel yağlanma sorunlarınız varsa yaşam tarzı değişiklikleri, yeniden diyetinizi gözden geçirebilirsiniz. Spor ve sağlıklı beslenme oldukça büyük fark yaratacaktır.

Hastaların % 97'si ilk seanstan sonra ölçülebilir sonuçlar görür.

Evet, güvenilirdir ve 30 yıldan fazla bir süredir incelenmekte ve kullanılmaktadır.

Bu yağ, vücutta enerji ya da normal metabolik işlem olarak yakılabilir, tıpkı egzersiz yaparken olduğu gibi. Bir kısmı da kanüllerle çıkartılıyor

(605 oy,4,82)
Yorumlar?YORUM