Lazerle Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak sorunu pek çok farklı teknikle çözümlenebilir. Lazerle kepçe kulak estetiği ise bu sorunu yaşayanlara lazer teknolojisinin tüm avantajlarını sağlatan çağdaş bir uygulamadır.

Fiyat Alın

Lazerle Kepçe Kulak Operasyonu

Kepçe Kulak sorununa son derece çağdaş ve yenilikçi bir çözüm sağlayan Lazerle Kepçe Kulak Ameliyatı, pratik uygulamasıyla kepçe kulak deformitesinden kurtulma olanağı veriyor. Sadece estetik bir problem yaratan kepçe kulak sorunu, hangi yaşta olursa olsun, bireylerin öz benlik ve özgüvenini sarsan bir durumdur. Kliniklerimizde kepçe kulak sorununu ortadan kaldırmak için kullandığımız Kepçe Kulak Ameliyatı ve İple Kepçe Kulak Ameliyatının yanı sıra çağdaş yenilikçi teknolojilerden faydalanarak, hastaya maksimum faydalar almasını sağlayacak Lazerle Kepçe Kulak ameliyatı da yapmaktayız. 
Genetik kökenli, aileden kalıtımsal olarak geçen kepçe kulak sorunu, kulak yapısının olması gerekenden daha fazla açı yapmasından kaynaklanır. Kafa tasına ortalama 1 cm uzaklıkta açı yapması beklenen kulaklarda, bu uzaklık fazla olduğu zaman kepçe kulak adı verilen anomali oluşmaktadır.
Yüzün estetik görüntüsünü tamamlayan bir unsur olan kulaklarda bu tarz bir sorun yaşandığında ise, lazer teknolojilerinden faydalanılarak uygulanan, acısız, sargısız ve kanama olmadan uygulanan Lazerle Kepçe Kulak operasyonundan faydalanabilirsiniz.


Lazerle Kepçe Kulak Operasyonu Nedir?

Kepçe kulak sorununa lazer teknolojilerinden faydalanarak acısız, sargısız ve kanama olmadan uygulanan son teknoloji bir cerrahi operasyondur. Klasik kepçe kulak ameliyatında yapılan kesiler lazer teknolojisiyle yapılır ve bu şekliyle kanamaya yol açmaz ve yapılan kesi iz bırakmaz. Ayrıca kulak kıkırdağının çok daha iyi sonuç verebilmesi için, sert açılı kıkırdak doku lazer teknolojisi ile yumuşatılır ve doğru açının verilmesi sağlanır. Bu haliyle ömür boyu kepçelikten kurtulma olanağı oluşur.

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Lazerle Kepçe Kulak Operasyonu Nasıl Yapılır?

Genel anestezi ya da tercihe göre lokal anestezi altında uygulanabilen Lazerle Kepçe Kulak operasyonu, kulak arkasına lazerle atılan kesi ile başlar. Kulağın kepçelik durumuna göre yine lazerle kıkırdak doku yumuşatılır, gerekiyorsa kepçeliği artıran diğer komşu dokulara da lazerle işlem yapılarak doğru açı konumlandırılır.  Fazlalık doku alınır, fazla gelişmiş kısımlar uzaklaştırılır. Açının konumlandırılması için ayrıca içeriye dikiş de yapılır ve yine lazerle kapanış yapılır. 


Lazerle Kepçe Kulak Operasyonun avantajları

Lazerle kepçe kulak operasyonun en büyük avantajı, hastaya iyileşme döneminde muazzam faydalar göstererek, son derece kısa ve yoğun olmayan bir nekahat süresi yaşatıyor olmasıdır. Hasta operasyondan sonra evine giderken sadece bir saç bandı takar ve birkaç gün bölgeyi dış etkenlere karşı koruması istenir. Dikiş ve neşter kesisi yapılmadığı için pansumana gerek yoktur. Hasta iyileşme döneminde, kan kaybı yaşamadığı için morarma ve şişlik yaşamaz ya da minimal düzeyde bir seyir gözlemlenir. Tüm bunlar hastanın bir an evvel toparlanmasına ve sosyal hayatına dönmesine vesile olur. Son derece risksiz ve sağlıklı bir şekilde uygulanan Lazerle Kepçe Kulak operasyonu haftalarca süren iyileşme sürecinden, pansuman ve dikiş kontrolü gibi ekstralarla uğraşmadan kepçe kulak sorununa çözüm sağlıyor. 

Bir önceki sayfamızda Kaş Kaldırma operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

İster çocuk yaşlarda olsun, ister ilerlemiş yaşlarda olsun, kepçe kulak problemi yaşayan fakat cerrahi girişimlerden korktuğu için kepçe kulak ameliyatına sıcak bakmayan insanlara lazer teknolojilerinden faydalanarak uygulanan konforlu bir kepçe kulak operasyonudur.

Lazerle kepçe kulak ameliyatının en önemli avantajı kanamanın ve acının olmamasıdır. Kesi lazerle yapılır ve bu da morluk, ödem, şişme gibi durumların minimal olmasını sağlar. Lazerle yapılan kesi izi minimal olarak kulak arkasında kalır ve görülmez. İyileşme dönemi çok hızlıdır, hastayı sosyal hayattan alıkoymaz.

Lazerle kepçe kulak ameliyatında kesiler lazer teknolojisiyle yapılır. Ayrıca mevcut yapı kepçelikten kurtulabilmesi için kıkırdak dokuya lazerle inceltme yapılır. 

Hayır, lazerle kepçe kulak operasyonunda sargı yapılmaz sadece bir saç bandı takılır. 

Lazer teknolojisi hastaya iyileşme döneminde de çok büyük faydalar sağlar. Minimal düzeyde seyreden şişme ve morarma ve ayrıca iyileşme dönemine hızlıca girebilme imkanı verir. 

Başarı oranı %98’lere varmaktadır. Bunun dışında ömür boyu bir kalıcılığı vardır. 

(549 oy,4,74)
Yorumlar?YORUM