Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler, bayanları olduğu kadar erkekleri de en çok uğraştıran bakım problemlerinden biridir. Özellikle yaz aylarında etekler ve şortlarla hep zarif ve pürüzsüz görünmek istenir. Uzun yıllar boyunca istenmeyen tüylere ağda, jilet, epilatör gibi çoğu geleneksel yöntemlerle üstesinden gelmeye çalışan bayanların imdadına son yıllarda hızla yayılan lazer epilasyon yetişti.

Fiyat Alın

Bayanların yanı sıra artık erkekler de göğüs, sırt, kaş arasındaki istenmeyen tüyler için bu yönteme başvuruyorlar.  Lazer epilasyon fiyatlarının yüksek olduğu düşünülse de bu soruna oldukça başarılı çözüm olanağı sunduğu ve tam manasıyla istenmeyen tüylerden kurtardığı için, herkes tarafından tercih edilen bir yöntem olması da avantajları arasında yer alıyor.


Lazer epilasyonda Estetik International Farkı 

Estetik International Sağlık Gurubu kliniklerimizde, hastalarımıza her zaman en kaliteli hizmeti sunabilmek için gelişen ve değişen teknolojileri yakından takip ediyoruz. Epilasyon konusuna da bilimsel bir yaklaşımla eğilirken, en gelişmiş tedavi olanaklarını sunmak için çalışıyoruz

Pek çok farklı lazer teknolojisini Estetik International bünyesindeki kliniklerimizde uygularken, hiçbir lazer cihazının göremediği beyaz ve sarı tüyler için de farklı makinalarla lazer epilasyon uygulaması yaparak çözüm geliştiriyoruz. En iyi lazer epilasyon merkezi olmanın haklı gururunu yaşıyor, ziyaretçilerimizin istenmeyen tüy sorunlarına kesin çözüm sağlayabildiğimiz için mutluluk duyuyoruz. 

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyonun çalışma prensibi kıl köklerine ısı ileterek bu alanlarda kalıcı bir tahribat yaratmaktır. Kıllara rengini veren melanin ısıyı emer ve kıl köklerine iletir. Böylece kıl kökü artık işlevini yerine getiremez hale gelmiş olur. Zerre atışlar sayesinde cilde ulaşan lazer ışığı, kıl köküne yoğunlaşarak saniyelik süreler içinde, kılda çok büyük bir ısı oluşturur. Bu sırada, etrafındaki dokulara zarar vermeden sadece kıl kökünü ve kıl kökünü besleyen damarları ve uykuda bekleyip, yakın zamanda tekrar çıkacak olan kıl köklerini de tahrip eder. Bu şekilde artarda yapılan seanslar sonrasında lazer epilasyon yapılan bölge tüylerden arındırılmış olur.

Lazer Epilasyon alanında kullanılan modern, son teknoloji başlıca sistemleri kullanıyoruz. Estetik International bünyesindeki lazer epilasyon merkezlerine gittiğinizde cilt ve kıl yapınız, kıllarınızın yoğunluğu ve teninizin tonu uzmanlarca analiz edilerek sizin için hangi sistemin uygun olduğu belirlenecektir.

Lazer epilasyon cihazları

İstenmeyen tüylerin yok edilmesi amacıyla uzun yıllardır en çok tercih edilen farklı lazer cihazlarını tercih ediyor olmamızın sebebi yine ziyaretçilerimizin her birinin farklı kıl türü ve cilt tipine sahip olmalarıdır. Uzun süreli etki sağlaması ve rahat uygulama seçeneği ile birçok ziyaretçimize servis veriyoruz.

Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?

Cihazların etkinlik alanı sınırlıdır. Çoğu lazer kıl ve deride bulunan melanini hedef alarak tüyleri yok etmektedir. Melanin, en çok koyu renkli kıllarda bulunduğu için bazı lazerler açık renkli tüylerde istenen sonucu vermemektedir. Bu nedenle ancak açık tenli ve koyu kıl rengi olan kişilerde kullanılabilmektedir. Koyu ten rengi olan kişilerde kullanılması durumunda ise ciltte yanık oluşturma ihtimali vardır. Bu sebeple epilasyon öncesi analiz çok önemlidir.

Teknolojinin günden güne gelişmesi, acısız epilasyon tekniklerinin bulunmasına ve her geçen gün yeni lazer epilasyon uygulamalarının çıkmasına neden oluyor. Son günlerin en fazla tercih edilen epilasyon yöntemleri ise Estetik International kliniklerimizde hizmetinize sunuluyor. Tüm cihazlarımızla gerçek anlamda masaj yaptırır gibi, konforlu bir epilasyon seansı geçirmeniz mümkün. 


Lazer epilasyon cihazlarımızla insanların diğer tüm lazer epilasyon çeşitlerinde yaşadıkları dezavantajları ortadan kaldırarak, kısa sürede, acısız ve verimli sonuçların alındığı bir lazer epilasyon sistemi oluşturuyoruz. Eskiden bronz ve çok esmer tene, sarı, beyaz ve kızıl kıllara uygulama yapılamadığı gibi, kısa zamanda fayda sağlamak amacıyla yapılan yüksek dozlu lazer atışlarında, folikülü yok etmek isterken, cildin de hasara uğramasına neden olunuyordu fakat günümüzün teknolojisi ile artık bu şekilde bir durum söz konusu değil. Lazer epilasyon teknolojisinde uygulanması gereken asıl yöntem, düşük dozlarda ama folikülü yok edebilecek bir ısınma sağlayan, atış enerjisinin yoğun olmadığı ve dolayısıyla ciltte yanma ve hasara sebep olmayan uygulamaların yapılmasıdır. 

Sistem nasıl çalışır?

Lazer epilasyon çeşitlerine göre farklılık gösterse de, sabit atışlarla foliküllerin yok olmasını yönelik bir uygulama değil, deri yüzeyi soğutulurken aynı anda sık atışlarla foliküllerin yavaş yavaş ısıtılarak bitirilmesini amaçlayan teknikleri daha fazla kullanıyoruz. Cilt üzerine hem masaj etkisi yaparak kan dolaşımını artırıyor, hem de bu sayede acı duymadan rahatça lazer epilasyon işleminin yapılmasını sağlıyoruz. Bu sadeye hem cildinizde yanık ve yaralanma gibi sorunlarla karşılaşmıyorsunuz, hem de lazer epilasyon süreci ciddi anlamda kısalıyor. 

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon istenmeyen tüylerde kullanılan en eski yöntemlerden biridir. Yaklaşık 100 seneyi aşan bir geçmişe sahip olan iğneli epilasyon dönem dönem başka epilasyon yöntemlerinin çıkması ile unutulsa da birçok kişi tarafından hala tercih edilmektedir.

Tüm Ameliyatsız Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!Lazer epilasyonun avantajları nelerdir?

• Cihazların çokluğu ve farklı amaca yönelik varyasyonlarımız ile her mevsim lazer epilasyon yaptırabilirsiniz
• Acı hissetmezsiniz
• Farklı cihaz alternatifleriyle bronz ciltlere uygulanabildiği için epilasyon seanslarınıza bronzluğunuzun geçmesini beklemeden de uygulamayı devam ettirebilirsiniz
• Artık teknolojik lazer epilasyon cihazları ile koyu cilt rengine, sarı, beyaz veya kızıl kıllara sahip olanlara uygulama yapabiliyoruz.
• Özellikle çok hassas genital bölge epilasyon uygulamalarında, acı çekmeden seanslarınızı tamamlayabiliyorsunuz
• Cildin tahriş olmasına, yanmasına ve yaralanmasına neden olmadan, hassasiyet içerisinde uygulama yapıyoruz.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

İğneli epilasyon nedir?

İğneli epilasyon, ince uçlu iğneler ile kıl köküne girilip düşük elektrik akımı verilerek kılları tahrip etmektedir. Elektrik akımı nedeniyle epilasyon sonrası kabuklanma olabilmektedir. Uygun bir yanık kremi kabuklanmanın kısa sürede geçmesini sağlayacaktır. Kıl köküne iğne ile girilip akım verilmesi uygulanan kişide acı hissi yaratabilmektedir. Acı eşiği düşük kişilerde uygulanacak bölge önceden uyuşturulup uygulama o şekilde yapılabilir. İğneli epilasyonda tüy ya da ten renginin bir önemi yoktur. İster kalın, ister ince, açık ya da koyu renkli tüyler iğneli epilasyon yöntemi ile temizlenebilmektedir. İğneli epilasyon seans aralığı uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermesine rağmen başlangıçta haftada bir seans uygulatarak istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. 

İğneli epilasyon ve uygulama alanları

İğneli epilasyon yüz, koltuk altları, kollar, bacaklar, genital bölge ve vücudun diğer bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Güneş ışınları leke yapabileceği için seans dönemlerinin kış aylarına denk getirilmesi gerekmektedir. Bu epilasyon yöntemi en hızlı sonucu, daha önce herhangi bir epilasyon yöntemi ile hiç alınmamış tüylerde vermektedir. Diğer durumlarda süre biraz daha uzasa da iğneli epilasyon tüylerden kurtulma konusunda son derece etkili bir yöntemdir.

Epilasyona gitmeden önce tüyler en son iki ay önce kökünden alınmış olmadır. Jilet ve makasla kesmekte bir sorun yoktur. Önemli olan tüylerin kökünden alınmamış olmasıdır. İğneli epilasyona başladıktan sonra tüyler bir daha kökünden alınmamalıdır. Aksi takdirde daha önce yapılan seanslar boşa gidecektir.

Bir önceki sayfamızda Lipoliz operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

SSs

Bazı lazer uygulamalarında enerji kıl kökünde ısıya dönüştüğü için biraz acı hissedilebilir. Bu nedenle cihazlara uygulama yapılan lazer başlıklarına soğutucu bir aparat daha ilave edilir.  Bu soğutucu başlıkla birlikte hissedilen acı düzeyi önemli ölçüde azalmaktadır. Diğer lazer epilasyonlarda ise herhangi bir acı hissi belirmez.

Kılda bulunan melanin, lazer atışı esnasında ortaya çıkan enerjiyi emerek, enerjinin kıl köküne ulaşmasını sağlar. Kıl köküne ulaşan bu enerji orada ısıya dönüşür ve kıl kökünü yakarak tahrip eder. Bu şekilde kılın yeniden çıkması önlenir.

Ciltte kıl kökünün derin olduğu sırt, kol ve yüz gibi bölgelerde, kıl kökünün daha yüzeyde olduğu bacaklar, koltuk altları ve genital bölgede, kısaca tüy sorununun nerede olduğu hiç önemli değildir. Hepsine farklı cihazlarla çözüm sağlanabilir.

Seans sayısı kişiden kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Ortalama 4 ile 6 seans arasında uygulama yaptırılması gözle görünür sonuçlar vermektedir. Ancak seanslar bittikten sonra ortalama üç yıl içerisinde tüylerin bir bölümünün tekrar çıkabilme olasılığı bulunmaktadır. Takip edilmesi gerekir. Gebelik, süt verme ve farklı hormon düzeyini etkileyen durumlarda da yine tekrar tüylenme yaşanabilir.

Ten renginin ve kıl yapısının uygunluğunun tam olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Yanlış uygulamalarda yanıklara yol açma riski taşıyan bazı lazerler sadece uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Yetersiz bilgiye sahip olan kişiler tarafından uygulama yapılması, vücudunuzda sonrasında geri dönüşü zor olabilecek zararlara neden olabilir.

IPL (Intenses Pulsed Light) bir lazer tekniği değil yoğunlaştırılmış ışık sistemidir. Lazer cihazlarında lazer ışığı tek dalga boyundadır. Bu nedenle her türlü kıl tipine uygulanamaz. Sadece koyu kıl tipinde düzgün bir sonuç verir. IPL' de ise dalga boyu ayarlanabildiği için her kıl tipine göre epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.

IPL ile ilgili en çok merak edilen konu tüyleri gerçekten yok edip edemediğidir. Bu konuda görüşler değişmektedir. Bir kısım uzmanlar IPL 'in kıl köküne tam ulaşamadığını ve bu nedenle kökten bir çözüm sağlayamadığını belirtirlerken bazı uzmanlar da ince tüylerde IPL' den başka bir sistemin kullanılamayacağını savunmaktadırlar. Estetik International Sağlık Gurubu doktorlarına göre IPL' in tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi konusunda yetersiz kalabildiği ve modern ağda olarak kullanılabileceği yönündedir.
Bunun dışında IPL cihazlarının fiyatları lazer epilasyon cihazlarına oranla daha ucuz olduğu için piyasada çok çeşitli IPL cihazları bulunmaktadır. Bunların bir kısmı sonuç vermeyen ve oldukça ucuz cihazlardır. Bu cihazlar ile yapılan epilasyonlar ne yazık ki hiç sonuç vermemektedir. Bu nedenle istediğiniz sonuca ulaşabilmek için gittiğiniz merkezdeki cihazın özelliklerini iyice öğrenmeli ve o şekilde seanslarınıza başlamalısınız.
IPL uygulaması da aynı lazerde olduğu gibi uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır çünkü uygun enerji düzeylerinde verilmediğinde, yanık riski bu cihazlarda da geçerlidir.

 

Lazer epilasyon çeşitlerine göre cildi hem soğutup hem de kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan masaj etkili başlıkla yapılan teknikleri sebebiyle acı hissedilmiyor. Diğer epilasyon tekniklerinde ağrı ve acının hissedilmesinin nedeni yüksek dozda lazer ışınının verilmesinden kaynaklanır. Oysaki mevcut epilasyonda, düşük dozlarda ama folikülü yok edebilecek bir ısınma sağlayan, atış enerjisinin yoğun olmadığı ve dolayısıyla ciltte yanma ve hasara sebep olmayan uygulamalar yapılır.

(573 oy,4,72)
Yorumlar?YORUM