Kol Germe

Kol germe operasyonlarıyla sıkı, sallanmayan ve estetik bir kol yapısına kavuşabilirsiniz. Özellikle kilo vermeye bağlı en çabuk deformasyon yaşadığını gözlemlediğimiz kol bölgesine yapılan kol germe operasyonlarında, cerrahi izi, kör nokta olarak ifade ettiğimiz, kolun iç kısmında bırakarak, çok daha estetik bir duruş yakalıyoruz.

Fiyat Alın

Kol Germe

Kol germe ameliyatı yaşın ilerlemesine ve kilo kaybına paralel olarak sarkan ve gevşeyen üst kol derisine uygulanan bir estetik cerrahi operasyonudur. Bu alanda bulunan üst kol kaslarınızı ameliyat olmadan, kol germe egzersizleriyle güçlendirebilirsiniz ancak bu mevcut elastikiyeti ve yağ birikimlerini ve hatta cilt fazlalığını maalesef gideremezsiniz.

Arm fit olarak da geçen kol germe ameliyatı ayrıca tıbbı literatürde brachioplasty olarak bilinir. Kol germe ameliyatlarında koltukaltı ve dirsek arasındaki fazla deri, yağ azaltılarak daha orantılı bir görünüm sağlaması için, üst kol konturları yeniden şekillendirilir. Daha gelişmiş operasyonlarda ise, üst kol içinde boydan boya kesi izi kalır. Kol germe ameliyatı sayesinde üst kollar daha genç ve sıkı gözükerek, öz güvenin artmasına ve rahatlıkla kısa kollu kıyafetler giyilmesine olanak sağlar. 

Kol Germe Ameliyatı için Uygun Bir Aday mıyım? 

Eğer aşırı kilo kaybından üst kollarınız sarkmalar varsa, üst kol deriniz gevşemişse, üst kollarınız alt kollarınıza göre daha yağlıysa ve üst kollarınız alt kollarınızla orantılı değilse, kol germe egzersizlerine rağmen toparlanmıyorsa, kol germe ameliyatı yaptırabilirsiniz.
 

Tüm Vücut Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Kol germe ameliyatında, öncelikle sorunlu olan kolun iç kısmındaki fazlalık, yağ, cilt ve cilt altı dokusu çıkartılır ve sonrasında kolun önceden olduğu gibi doğal ve genç görünümünü sağlayacak şekilde kol germe operasyonu sonlandırılır. Kol germe ameliyatlarında bazen liposculpture yöntemleri de yardımcı yöntemler olarak operasyona dahil edilebilir.

İlaçlar, cerrahi işlem sırasında rahatınız için verilir. Doktorunuz sizin için en iyi seçimi yapıp, intravenöz sedasyon veya genel anestezi yapılarak operasyona başlanır. Kol içine yapılacak kesinin uzunluğu ve formu, çıkarılacak deri miktarına göre değişkenlik gösterir. Kesiler cerrahın tercihine bağlı olarak, kol iç ya da arka kısmına atılır ve sadece dirsekle kol atı kısmına kadar olan alan içine yapılır. Kesinin ardından yağlı kısımın alınması için liposuction ya da farklı yağ transferi yöntemleri uygulanır. Kol kasları ve yağlı dokusu yeniden şekillendirilerek kapatılma aşamasına geçilir. Kol germe kesileri genellikle çıkarılabilir veya emilebilir dikişlerle kapatılır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kol germe ameliyatı sonrasında oldukça rahat bir dönem geçirirsiniz. Kollarınızda şişlikler ve morarmalar ve bu bölgelerde çok hafif bir uyuşukluk hissi, yaklaşık olarak 2 hafta içinde geçtiği gözlemlenecektir. Eve çıktıktan sonra uygulamanız gereken prosedürler hakkında bilgi sahibi olarak hastaneden ayrılmanızı öneriyoruz. 

 

Bir önceki sayfamızda Lipomatic and Liposculpture operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Kol Germe Ameliyatından sonra Normal Hayata Dönüş

Kol germe ameliyatları oldukça iyi geri dönüşler aldığımız operasyonlardır. İlk yaranın iyileşme süresi 5 ila 10 gün içinde gözlemlenir. Ameliyattan 2 hafta sonra şişlikler dağılır ve kesi hatları solmaya başlar. Bu arada hasta normal yaşantısına geri dönüş yapabilir Kol germe ameliyatından sonra 2 ay kadar, ağır bedensel sportif aktivitelerden kaçınılması gereklidir. Yaşam boyu kilo kontrolü ve kol egzersizleri ile gençleşmiş görünümünüzü koruyabilirsiniz. Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzı da sonuçların uzun ömürlü olmasına fayda sağlar.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Bu tespit, ancak muayene ile yapılır. Tek başına liposuction yapabilmek için kolun cildinde ve dokularında yeterliliğe sahip olmalısınız. Dramatik kilo kaybına uğramış olan hastalar, tipik olarak, kol germe kesisinin gerekli olacağı kadar fazla deriye sahiptir. Özellike sarkma sorunu yaşıyorsanız size liposuction ın bir faydası olmayacaktır.

Ameliyattan sonra kollarınız birkaç gün boyunca sarılı olacak. Bunu takiben kollarınız 2 hafta boyunca takılması gereken kompresyon giysileri içinde kalacak. Bu, cildin kendi etrafında sıkılaşmasına yardımcı olur. Ayrıca, iyileşirken yaraların desteklenmesine de yardımcı olur.

Günlük aktivitelerinizi sürdürmek için yaklaşık 1-2 hafta ve çoğu spor aktivitesine devam etmek için yaklaşık 4-6 hafta gereklidir.

Aşırı kilo kaybetmiş, kollarında sallanma olan ve deri görüntüsünden dolayı sorun yaşayan herkes kol germe yaptırabilir.

Çoğu hasta ağrının çok tolere edilebilir olduğunu bildirmektedir. Hastaların büyük çoğunluğu ameliyattan birkaç gün sonra gayet iyi durumda olduklarını belirtirler.

Genellikle ameliyathanede genel anestezi altında yapılır. Ek olarak, ameliyat bölgesinde ek lokal uyuşturma ilacı enjekte edilir.

Ne kadar dokunun çıkarılması gerektiğini, dokunun kol iç kısmının yakınında mı yoksa kolun daha aşağısında mı olduğuna bağlı olacaktır ve bu da kesinin yerini belirler. Geleneksel dikey insizyon koltuk altından dirseğe gider. Aşırı doku üst kolun üst kısmı ile sınırlıysa, koltukaltı bölgesinde hilal şeklinde bir kesi bulunan kısa kollu kesi yapılabilir.

İlk yara iyileşmesi yaklaşık iki hafta sürer. O zamandan sonra cerrahınız, kesi görünümünü en aza indirmek için size farklı önerilerde bulunacaktır.

Ameliyatın toplam uzunluğu yaklaşık 2 saattir.

(434 oy,4,86)
Yorumlar?YORUM