Kaş Ekimi

Kaşların yüz güzelliğini tamamlayıcı en büyük unsurlardan bir tanesi olduğu bir gerçek. Kalıcı bir şekilde kaşlara sahip olmak istiyorsanız, kaş ekimi en doğru seçimdir.

Fiyat Alın

Kaş ekimi nedir?

Yüz güzelliğine, gözlerin vurgulanmasına son derece aktif rol üstlenen kaşlar, dönem dönem gelen kaş modası sonucunda, farklı biçimlere sokulabiliyor. Zamanla geçen moda akımları ise, geriye inceltilmiş ya da halk arasında küsmüş kaş sorununu gündeme getiriyor. Kaşa çizgi atılması, kaşın ip gibi incecik alınması ve sonrasında oluşan kıl kökü tahribatı, yeniden çıkmayan kaşlara, alternatif kaş dövmesi ya da kaş kalemiyle doldurma işlemini yaşatıyor. 

Kaş ekimi uygulama

Kaş ekimi, mevcut sağlıklı donör alandan alınan kıl köklerinin kaş bölgesine transfer işlemidir. Ortalama olarak nakilden 3 ay sonra çıkmaya başlayan kaşlar, en verimli halini 7-8 ay sonra alıyor. Kaş ekimi işlemi yapıldıktan ve en az 7 ay gibi bir zaman bekledikten sonra, kaşlarınıza tekrar şekil verebilmeniz mümkün. Dikkatlice ve ya bir kaş şekli veren profesyonel tarafından yüzünüze en uygun olan kaş tipini seçtikten sonra kaş alma işlemini yapmanızı ya da yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. 

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Kaş ekiminin avantajları

Kaş ekimi işlemiyle, her sabah seyrelmiş kaşların içini doldurmayı, kaşınızı kalınlaştırmayı, hiç kaşınız yoksa yine kalemle kaş çizmeyi veya kaş dövmesinin getirdiği doğal olmayan görüntüden uzaklaşmayı sağlayabilirsiniz. Kaş ekimi işlemi istenirse tekrarlanabilir bir uygulamadır. Bu doğrultuda, zaman zaman incelen ya da moda sebebiyle farklılaşan kaşlarınıza kaş ekimi yaptırarak tekrar form kazandırmayı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki sayfamızda Yüz Germe operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

 Neden kaş ekimi?

Her sabah kaş çizmek, kaşı kalınlaştırmaya çabalamak, son derece büyük sıkıntılar yaşatırken, kaş dövmesi ise, doğal olmayan görüntüsü sebebiyle yine sorunlar yaşamasına neden oluyor. Elbette sadece moda akımlarının sonucunda değil, yaşanan travmalar sebebiyle de kaşın belirli bir bölgesinde ya da tamamında kıl probleminin olması mümkün. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda, saç ekimi tekniğinde kullanılan prosedürlerin kullanıldığı kaş ekimi işlemi, soruna, pratik ve en doğal çözümü sağlıyor. 

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

İnce kaş modasının yaygın olduğu zamanlarda, sık sık aldığımız kaşlarımız bizi yarı yolda bırakarak ya küsüyor ya da artık çıkmıyor. Eski kalın kaşlarımıza tekrar kavuşmak artık çok kolay. Günümüzde kalın kaş modasının dönmesiyle birlikte sadece 1-2 saatinizi ayırarak kavuşmanız mümkün.

Kaş nakli enseden alınan saç köklerinin kaşlara nakledilmesi ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi ile FUE tekniğini kullanarak 1-2 saat süren acısız ve ağrısız bir uygulamadır. Kaş nakli planlama, kaşlara uygun köklerin alınması ve kaşlara uygun yön ve açı ile transfer edilmesi aşamalarından oluşan ve oldukça tecrübe gerektiren bir operasyondur.

Hayır, anestezik krem ile yapılır.

En çok kadınların başvurduğu kaş ekimini 3 grupta sıralayabiliriz; 1-Son yllarda kalın kaş modasının dönmesi ile birlikte ve çok alınmaya bağlı olarak kaşları küsen kadınlar başvuruyor. 2-Kaşlarına istedikleri şekli vermek için yoğun bir şekilde kaşlarını aldırıp kalemle şekil veren ya da tatuaj yaptıran kadınlar 3-Travmaya ya da yanığa bağlı kaşlarını kaybedenler.

Kaşlar ekildikten ortalama 3 ay sonra çıkmaya başlıyor. 7-8 ay sonrada istenilen sonuca ulaşılıyor.

Eğer kaşlar sürekli alınırsa tekrar küsebilirler, küsme sonucu azalan kaşlarımıza tekrar kaş ekimi yapılabilir. Kalınlaştırılan kaşlar modaya uygun biçimde inceltilebilir ve şekil verilebilir.

(581 oy,4,74)
Yorumlar?YORUM