Karın Kası Estetiği

Karın kası estetiği, bir başka değişle six pack estetiği ya da baklava karın estetiği, karın bölgesine kas görüntüsü veren ve belirgin bir kontür oluşturan etkili bir operasyondur. Birçok erkek ve kadın karın kaslarında bu belirgin görüntüyü sağlamak için yoğun spor ve diyet uygulaması yaparak başarıya ulaşmaya çalışıyorlar.

Fiyat Alın

Zorlayıcı karın egzersizleri, kasların kalınlığını artırmak için gerekli olan birincil kuraldır ve mutlaka düzenli yapılması gerekir. Fakat tüm bu sürece rağmen yağ katmanının altında kaldıkları için, bireylerin istedikleri estetik görüntüye kavuşmaları bazen mümkün olamayabilir veya zaman ister. İşte karın kası istediği, karın bölgesindeki bu yağlara müdahale ederek, kasların üzerindeki yağlara kas görüntüsü verme ve ayrıca alttaki kasları belirgin hale getirme, ortaya çıkarma işlemidir.

Kimler karın kası estetiği yaptırabilir?

 Spor yapmasına rağmen istediği karın kası görüntüsüne ulaşamamış olanlar
 Daha estetik ve sportif bir vücut isteyenler
 Daha kısa sürede karın kası görüntüsüne sahip olmak isteyenler
karın kası estetiği yaptırabilirler.

Tüm Vücut Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Karın Kası estetiğinin avantajları

 Uygulama son derece pratiktir 
 Kesi yapılmaz
 Ağrısız bir işlemdir
 Mikro girişlerle işlem yapılır, iz kalmaz
 İyileşme süreci kısadır
 Kısa süre içinde karın kaslarına ve estetik bir görüntüye kavuşmanızı sağlar.

Bir önceki sayfamızda Kol Germe operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Karın kası estetiği nasıl yapılır?

Karın kası estetiği Estetik International kliniklerinde liposculpture metodu kullanılarak yapılmaktadır. Liposculture bir çeşit beden şekillendirme yöntemidir ve ağrısız liposuction olarak da isimlendirilmektedir. FDA onaylı ve güvenilir bir sistem olan liposculpture etkili bir şekilde hassas olarak yağa şekil veryeve fayda sağlar. Mikro girişlerle ince titreşimli kanüller arayıcılığıyla çalışır. Hareketlenme yağ hücrelerini bozar ve yağ emülsiyonu haline dönüştürür. Tüm bunları yaparken kan damarlarına ve sinirlere zarar vermez ya da kasları yırtmaz. Yüksek titreşim ve emme fonksiyonu olduğu için, optimum darbe yapar ve cildin pürüzsüz kalmasına ve morarma olmamasına fayda sağlar. Kanüllerin yapısından dolayı, ulaşılması zor alanlardan da yağ dokusunun hassasiyet içerisinde çıkarılmasını sağlar. Genel ya da lokal anestezi altında da yapılabilen karın kası estetiğinde öncelikle kasların yerleri belirlenir ve işaretlenir. Liposculpture tekniğini ile kasların kıvrım yerlerine uygulama yapılır ve bu alandaki yağları inceltilir. Mikro girişlerle yapılan bu işlem sayesinde kasların kıvrım yerleri incelerek, mevcut kas yapısının belirgin hale gelmesi sağlanır. Eğer karın bölgesinde yağlanma fazla ise, karnın tamamından yağ alımı yapılıp, sonrasında yine kıvrım yerlerine bir heykeltıraş gibi şekil verilir. İşlem ortalama 1 saat sürer ve kesi yapılmadığı, mikro girişlerle uygulandığı için iyileşme süreci de son derece konforludur.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Karın kası estetiği bir liposculpture (liposuction) tekniği ile yapılan karın bölgesine kaslı görüntü veremeye fayda sağlayan bir uygulamadır. 

Plastik cerrahınız, bu tip bir liposculpture için ideal bir aday olup olmadığınızı veya ilk önce başka bir vücut şekillendirme prosedürüne girmeniz gerektiğine karar verecektir. Zaten atletik olan ve belirgin bir kas yapısına sahip olanlar karın kası estetiğinden en fazla yarar sağlarlar.

Prosedür tamamlandıktan sonra  bu görünümü korumak için uygun bir diyet ve egzersiz programı izlemeniz faydalı olacaktır.

Tipik olarak tam bir saat sürer, ancak toplam süre gereken kas dokusu görüntüsü miktarına göre değişir. Doktorunuz egzersize dirençli yağ birikimlerini, göbek deliğindeki ya da karnınızın doğal kırışıklıklarındaki yağı bir-iki mm'lik küçük insizyonlarla çıkaracaktır. Az miktarda yağ çıkartarak bireysel kas yapınız vurgulanır ve mükemmel bir görünüm elde edilir.

Karın kası estetiği için adaylar iyi kas yapısına ve zaten gelişmiş karın kaslarına sahip olmalıdır. Karın kası estetiği zaten sahip olduğunuz kasları, onları saklayan küçük yağları vurgulamak için yapılır. Ortalama iki santimetreden az yağı olan hastalar için öneriyoruz. Plastik cerrahınız, iyi bir aday olduğunuzdan emin olmak için bu yağı ölçecektir. Hem erkekler, hem de kadınlar, karın bölümlerini tanımlamak ve daha kaslı ve daha canlı bir görünüm elde etmek için bu vücut şekillendirme prosedürünü kullanırlar. 

Lokal ya da genel anestezi altına girmeden önce, plastik cerrahınız karın gölgenizi cerrahi insizyonlarına kılavuzluk edecek şekilde işaretleyecektir. Kanül denilen bir cihazı kullanarak, fazla yağınızı alır ve karın kaslarınızı şekillendirir. Burada kullanılan kanül, geleneksel liposuction prosedürlerinde kullanılandan daha esnektir. Ameliyattan sonra bir korse giymenizi tavsiye ederiz. Büyük olasılıkla prosedürden birkaç saat sonra, aynı gün eve dönersiniz

Çürük, şişlik ve bazen ağrı olabilir, ancak uygun bakım ve ilaçla, bunlar geçecek. Korsenizi birkaç hafta boyunca giymeniz gerekecek, ancak 48 saat içinde duş alabilirsiniz. Ağır ağırlıkları kaldırmaktan ve karın bölgesindeki herhangi bir basınç oluşturmaktan kaçının. Doktorunuz size bu konular hakkında bilgi verecektir. Tam manasıyla nihai sonuçların görünmesi birkaç  ay kadar sürebilir. 

Hayallerinizdeki bedeni elde etmek için zaman ve çaba harcadıysanız ve optimal sonuçlarınızı hala elde edilmediyseniz, karın kası estetiği mükemmel bir çözüm olabilir. 
Daha az karın yağı ve daha ince bir bel bölgesi
Daha fazla ve daha görünür karın kasları
Daha az invaziv cerrahi yani kesisiz
Az miktarda karın yağı olan ve kasları bu yağlardan dolayı tam belirgin olmayanlar için mükemmel seçenek
Hızlı prosedür
Diğer vücut şekillendirme işlemlerinden daha hızlı iyileşme

 

(462 oy,4,85)
Yorumlar?YORUM