Karın Germe

Karın germe ameliyatları, doğumlar ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen ve ayrıca genetik olarak karın bölgesindeki olası estetik sorunlarını çözümlemeye yardımcı bir operasyondur. İç organlarımızın büyük bir kısmını korumaya yardımcı bir yapıya sahip olan karın bölgesi, ülkemizde bölgesel yağlanmanın en fazla görüldüğü alanlardan da birisidir.

Fiyat Alın

Karın germe nedir?

Genişlemiş yağ tabakası, spor, diyet ve egzersize çoğu zaman yanıt veremez hale gelir. Ayrıca cilt yapısındaki çatlak adı verilen ve estetik dışı bir görüntüye sebep olan kolajen kırılmalarına bağlı deri sorunları da yine bölgesel olarak sorun teşkil ederler. Çoğunlukla yüksek kilolu bebeklerden sonra gözlemlenen karın kaslarındaki deformasyon, bu bölgenin artık kendisini taşıyamamasına ve sarkmasına da sebep olur.

Karın germe tam olarak neleri kapsar?

Karın germe operasyonunun cerrahi olarak ilgilendiği alan, son kaburga kemiğinin altından başlayan ve mons pubise kadar olan bölgedir. Mons pubis, Venüs tümseği olarak da geçen sezaryen dikişinin alt kısmındaki kabarık kıllı alandır. Karın bölgesindeki aşırı yağlanma sorunu sadece bayanların değil erkeklerin de muzdarip olduğu konuların başında geliyor. Özellikle karbonhidrat açısından yüksek değerli besinler tüketenlerde, karın bölgesinin daha fazla yağlandığını söyleyebiliriz.

Yağlanma, sıkı diyet listeleriyle önüne geçilmeye çabalansa da, hem cilt yapısının bozulması, hem de tamamen bu yağlanmadan kurtulmanın mümkün olmaması, karın germe operasyonlarını gündeme getirir. Bireyler zayıflasalar dahi genişlemiş ve sarkmış cilt dokusundan ve bugünün teknolojisiyle kurtulmanın mümkün olmadığı deri çatlaklarından ancak karın germe operasyonuyla başarılı sonuçlar elde edebilirler.

Bireyler diledikleri kıyafetleri giyememekten ve dahası sarkan bu doku sebebiyle öne eğilme gibi fiziksel hareketlerinin sınırlı kalmasından, bazı durumlarda terlemeye bağlı bakteri oluşumu sebebiyle hem psikolojik hem de sağlık açısından sorunlar yaşıyorlar.

Kimler karın germe ameliyatı yaptırabilir?

• Karın bölgesinde yağlanma olanlar
• Karın cilt dokusunda çatlak ve deri deformasyonu yaşayanlar
• İç karın kaslarında tahribat olanlar
• Sarma, deri fazlalığı, form kaybı yaşayanlar
• Estetik dışı bu görüntüden kurtulmak isteyenler

Tüm bu saydığımız profile sahipseniz, karın germe operasyonunu düşünebilirsiniz. Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde gerçekleştirdiğimiz karın germe operasyonları, son derece iyi geri dönüşler aldığımız ve bireylere son derece konforlu bir hayat armağan eden estetik cerrahi uygulamaları arasında yer alıyor

 

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatları genel anestezi altında yapılan cerrahi operasyonlardır. Sezaryen çizgisinin hemen içine atılan kesi ile operasyona başlanır. Karın içi kaslar sağlamlaştırılıp, sıkılaştırılır. Ardından sorunlu yağ tabakası bedenden uzaklaştırılır. Gerekiyorsa mons pubis ve bel oyuntusu yeniden tasarlanır. Eğer bayan hastalar meme bölgesindeki form kaybından da şikayetçi ise, karın germe operasyonuna meme büyütme estetiği de bu noktada uygulamaya dahil edilebilir. İsteğe bağlı yapılan bu kombin uygulamada bu haliyle memeye silikon implant için kesi yapılmaz, hazır açılan karın kesisinden göğüs bölgesine implant yerleştirilir. Sonrasında uzaklaştırılan deri alanı içinde yer alan göbek deliği için yeni yeni göbek deliği oluşturulur ve kesi kapatılır.

Karın estetiğinin olmazsa olmazları

Karın estetiğinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Başarılı bir karın germe ameliyatında oluşturulan yeni karın yapısının aşağıda saydığımız noktaları karşılaması gerekir:

Tüm Vücut Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Yeni göbek deliğinin konumu

Karın estetiğinin en önemli fakat sürekli atlanan konusu, yeni oluşturulan göbek deliğinin konumudur. Yeni göbek deliği, vücut proporsiyonu dikkate alınarak, 2 leğen kemiğinin hizasında oluşturulması gerekir. Eğer olması gereken yere yeniden konuşlandırılmamış bir göbek deliği olursa, bu farklı bir görüntü oluşturarak, bireylerin estetik dışı bir görüntüde olmasına neden olur.

Mons pubis tümseği

Karın germe operasyonu estetik bir karına sahip olmanızı sağlarken, klitorisle sezaryen dikişi arasında yer alan kabarık alanın da bu yeni oluşuma destek vermesi gerekir. Venüs tümseği adı da verilen bu alandaki yağlanma problemi de aynı cerrahi içinde çözümlenmesi uygun olacaktır. Zira bu bölge karın bölgesiyle çoğu zaman aynı anda yağlanma sorunu yaşar ve bu alanında estetik bir forma kavuşturulması şarttır.Karın germe ameliyatı sonrası

Yukarıda saydığımız tüm sorunlar karın germe ameliyatı ile aşılabilecek sorunlardır. Gergin, pürüzsüz bir cilt dokusuna sahip olabileceğiniz karın germe operasyonları, bugün gelişmiş teknolojinin de avantajlarıyla, hastaya son derece konforlu bir iyileşme süreci de sunmaktadır. Ortalama 1 hafta içerisinde sosyal hayatınıza dönüş yapabilir ve yenilenmiş estetik bedeninizle hayata tekrar merhaba diyebilirsiniz.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatları genel anestezi altında yapılan cerrahi operasyonlardır. Sezaryen çizgisinin hemen içine atılan kesi ile operasyona başlanır. Karın içi kaslar sağlamlaştırılıp, sıkılaştırılır. Ardından sorunlu yağ tabakası bedenden uzaklaştırılır. Gerekiyorsa mons pubis ve bel oyuntusu yeniden tasarlanır. Eğer bayan hastalar meme bölgesindeki form kaybından da şikayetçi ise, karın germe operasyonuna meme büyütme estetiği de bu noktada uygulamaya dahil edilebilir. İsteğe bağlı yapılan bu kombin uygulamada bu haliyle memeye silikon implant için kesi yapılmaz, hazır açılan karın kesisinden göğüs bölgesine implant yerleştirilir. Sonrasında uzaklaştırılan deri alanı içinde yer alan göbek deliği için yeni yeni göbek deliği oluşturulur ve kesi kapatılır.Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Dikiş izi nerede olmalı?

Bikini şeridinin içerisinde kalması gereken karın germe ameliyatı kesi izi, gelecek yaşamında hastaya maksimum estetik kazandırarak, kamufle etmesine yardımcı olacaktır. Olabildiğince aşağıda ve sezaryen dikişinin içine hizalanmalıdır.

Bel kıvrımı

Yeni oluşturulan gergin karın bölgesine uyum sağlayamayan bel bölgesi için, yeni bir şekillendirme gerekir. Bel bölgesinde bulunan yağlanma da giderilmelidir.

Karın germe ameliyatlarının avantajları

• Kliniklerimizde soruna yönelik, kişisel karın germe estetiği çözümleri yapılır, her cerrahi bireylere göre kişiselleştirilir. 
• Spor ve diyetle eritilemeyen karın yağlanma sorunundan kurtulma
• Yapısı bozulmuş ve çatlaklarda dolu deri uzaklaştırılır, yeni bir cilt yapısı oluşur
• İç karın sağlamlaştırılır, mevcut bombe yok olur
• Dikiş izi iç çamaşırın içine kamufle olur
• Gergin ve formunda bir karın yapısı oluşturulur
• Konumlandırılması doğru bir göbek deliği ve kesi izi
• Yeni karına uygun orantılandırılmış bel bölgesi
• Son derece estetik bir beden 

Karın germe ameliyatı sonrası 

Yukarıda saydığımız tüm sorunlar karın germe ameliyatı ile aşılabilecek sorunlardır. Gergin, pürüzsüz bir cilt dokusuna sahip olabileceğiniz karın germe operasyonları, bugün gelişmiş teknolojinin de avantajlarıyla, hastaya son derece konforlu bir iyileşme süreci de sunmaktadır. Ortalama 1 hafta içerisinde sosyal hayatınıza dönüş yapabilir ve yenilenmiş estetik bedeninizle hayata tekrar merhaba diyebilirsiniz.

Bir önceki sayfamızda Karın Kası Estetiği operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

SSs

Abdominoplasty olarak da geçen, formunu kaybetmiş karnın ve karın duvarının şekillendirilmesi ameliyatına karın germe estetiği denilir. 

Doğum sonrası oluşan deformasyonlardan ötürü en fazla kadınların tercih ettikleri karın germe ameliyatları, erkeklere de yapılabilen konforlu uygulamalardır.

 Karın germe ameliyatlar yağ dokusu çok fazla artmış, gevşemiş ve özellikle karın kaslarının orta hattının birbirinden ayrılmış olmasıyla oluşan diyastaz problemi yaşayan hastalara uygulanır. 

 

Farklı nedenlerden dolayı karın bölgesindeki deri zamanla esnekliğini kaybederek sarkmaya başlar. Aynı zamanda bel bölgesine de biriken yağlar, bu sarkıklığın artmasına ve diyet ya da egzersizle bile eski formun elde edilememesine neden olur. Gebelikte oluşan ya da sık kilo alıp vermeyle bağlantılı olarak gelişen cilt çatlakları, derin, kırmızı veya yanık görüntüsündeki şekliyle istenmeyen görüntülere sebebiyet verir. Karın duvarında yoğun bir şekilde biriken yağ dokusu, gebelikle birlikte genişleyen ve çatlayan karın bölgesi, iç karındaki kasların gevşekliği ancak abdominoplasty ameliyatlarıyla giderilebilir.


Karın germe operasyonu, genel anestezi altında yapılır ve sezaryen dikişinin hizasından atılan kesiyle başlar. Sarkık ve formu kaybolmuş karın derisi fazlalığı çıkarılır, karın duvarı sıkıca yeniden şekillendirilir. 

 

(458 oy,4,77)
Yorumlar?YORUM