İple Kepçe Kulak Estetiği

2010 senesinden beri kliniklerimiz bünyesinde uyguladığımız ve kurucumuz Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilen İple Kepçe Kulak Estetiği, binlerce hastamızın kepçe kulak deformitelerini düzeltmek amacıyla yapılmış ve oldukça iyi sonuçlar aldığımız etkili bir tekniktir.

Fiyat Alın

İple Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

Kepçe kulak sorunu, anatomik olarak farklı bir pozisyon alan kulakların kafatasına dikey bir biçimde kıvrık olmasından kaynaklanır. Estetik olarak yüz güzelliğini etkileyen bu biçim bozukluğu, özellikle çocukluk çağlarında, alay konusu olarak özgüven zedelenmesi de yaşatmaktadır. Saçlarını diledikleri gibi toplayamamaktan, istedikleri şekli verememekten ve hatta şapka kullanamadıklarından şikayetçi olan çoğu kepçe kulak sorunu yaşayan hastamız, İple kepçe kulak estetiği sayesinde bu deformiteden kolaylıkla kurtulabiliyorlar.  İple kepçe kulak estetiği, kulak kepçesinde dışarı doğru açıklık olan hastalara, klasik otopilasti yerine yapılabilen, kesisiz bir operasyondur.

Estetik International klinikleri bünyesinde 2010 yılından beri uygulanan iple kepçe kulak estetiği kurucumuz Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilmiş bir tekniktir. Kulak kepçesinin makul yere çekilmesi için kullanılan medikal ipler sebebiyle iple kepçe kulak estetiği ismini almıştır.

Kimler İple Kepçe Kulak Estetiği yaptırabilir?

İple kepçe kulak estetiğini kulağında simetri sorunu, kulak kepçesinde açıklık olanlar, ameliyatların olası risklerini almak istemeyenler, genel anestezi ve kesi izi istemeyen herkes yaptırabilir. Kulaklar 6 yaştan itibaren gelişimini tamamladıkları için, özellikle çocukların psikososyal gelişimine destek olması ve özgüven sorunu yaşamamaları açısından, 6 yaş itibariyle, okul öncesi dönemde iple kepçe kulak estetiği yaptırmalarını önermekteyiz. Ayrıca iple kepçe kulak estetiği kulağın dış bölgesine yapılan bir müdahale olduğu için, işitme ile alakalı olarak bir problem yaşanmaz.

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

İple Kepçe Kulak Estetiğinin Avantajları

İple kepçe kulak estetiğinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Özellikle;

• Çok kolay uygulanabilen ameliyatsız bir tekniktir
• Cerrahi operasyonların olası risklerini barındırmaz
• 10-15 dakika içerisinde operasyon tamamlanır (9.5 dakikada iple kepçe kulak estetiği olan hastalarımız mevcut)
• İyileşme süreci son derece hızlıdır
• Kıkırdağa müdahale edildiği için ve mikro girişlerle yapıldığı için kanama olmaz
• Mikro girişlerle, iğne yardımıyla ipler yerleştirildiği için kesi yoktur.
• Anında sosyal hayata geçiş yapılabilir

İple Kepçe Kulak Estetiği muayenesi nasıl yapılır?

İple kepçe kulak estetiği muayenesinde kulaklardaki açıklık ve simetri kontrol edilir. Hastanın ve cerrahın tercihine göre, genel ya da lokal anestezi kararına varılır.

İple Kepçe Kulak Estetiği sonrası

İple Kepçe Kulak Estetiği sonrasında son derece konforlu bir iyileşme süreci geçirilir. İşlem tamamlandıktan sonra hastanın kafasına bir saç bandı takılarak taburcu edilir. Hasta anında sosyal hayata geçiş yapabilir sadece birkaç gün kulağını olası darbelerden koruması önerilir.

Bir önceki sayfamızda Kepçe Kulak Estetiği operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!İple Kepçe Kulak Estetiği sonrası açılma olur mu?

2010 senesinden beri kliniklerimiz bünyesinde uyguladığımız ve kurucumuz Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilen İple Kepçe Kulak Estetiği, binlerce hastamızın kepçe kulak deformitelerini düzeltmek amacıyla yapılmış ve oldukça iyi sonuçlar aldığımız etkili bir tekniktir. Açılma sorunu sadece %1’lik bir kısım hastamızda görülmüş ve bunlarda uygulamanın hemen sonrası yaşanan tarihsiz darbelerden kaynaklandığı tespit edilmiştir. Revizyon tedavileriyle yine kolaylıkla işlem tekrarlanabilir. 

İple Kepçe Kulak Estetiği nasıl yapılır?

İple kepçe kulak estetiğine belirlenen anestezi uygulamasıyla başlanır. Kulağın üst kıkırdak dokusundan bir iğne yardımıyla yerleştirilen medikal ip çekilerek kulağa makul açının verilmesini sağlar. Diğer kulağa da aynı işlem yapılır ve iğnenin girdiği yerler ufak bantlarla kapatılır. Hasta işlem sırasında ve sonrasında kulağına verilen açıyı kontrol edebilir.Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Kepçe kulak sorunu genellikle doğuştan, genetik kaynaklı bir kulak açı sorunudur. Salt bir estetik sorunu olan kepçe kulak, kişiyi rahatsız eden bir estetik yapıya sahipse, sorunun çözüm yollarına gidebilir.

İple kepçe kulak estetiği, kulağın geniş açılı kepçe yapısına iplerle yapılan, acısız, sargısız ve kısa süre içerisinde uygulanabilen bir estetik operasyondur.

Cerrahi bir uygulamanın olası risklerini taşımadığı, neştersiz bir şekilde uygulama yapıldığı için, daha kolay ve hasta açısından çok daha konforlu bir uygulamadır.

İple kepçe kulak estetiği kulağında kepçe kulak sorunu yaşayan ve durumdan rahatsızlık hisseden, 4 yaşından büyük herkese yapılabilir.

Kulaklar gelişimini 4 yaşına kadar tamamlarlar. Bu sebeple 4 yaşından sonra herhangi bir zaman iple kepçe kulak estetiği olabilirsiniz.

Özellikle okul öncesi dönem olan 4 ila 6 yaş arasında iple kepçe kulak estetiğinin yapılması, çocuğun özbenlik ve özgüveninin yıpranmamasına vesile olur. Okul arkadaşları tarafından alay konusu olabilme ihtimali ve kendi bedenini tanıma ve farklılıklarını gözlemleme yaşlarında bunu sorun etme olasılığına karşı önlem olarak alınabilir.

Hastanın kulak kıkırdağını törpülemek ve kesi yaparak, kulak arkasından müdahale etmek yerine, ince ipler ve iğneler vasıtasıyla, yanlış açı yapan kulağı kafatasına yaklaştırmak suretiyle yapılır. Noktasal girişlerle yapılan bu işlem, herhangi bir iz ya da yara oluşturmaz, kullanılan iplerse, medikal, bedene herhangi bir zararı olmayan tıbbı malzemelerdir. Bir nevi iple tutturmak da diyebileceğimiz bu yöntemle, kulaklardaki geniş açı sorunu yani kepçe kulak deformitesi kaybolur.

Mevsimsel olarak herhangi bir sorun teşkil etmez, herhangi bir mevsim iple kepçe kulak estetiği yapılabilir.

Ameliyat sonrası derhal sosyal hayata dönüş yapılabilir. Sadece birkaç gün bu bölgeyi olası dış etkenlere karşı korumanız önerilir.

Hayır, herhangi bir sargı yapılmaz, sadece birkaç gün saç bandı takılması önerilir.

İple kepçe kulak estetiği, kolay uygulanır, iyileşme süresi çok hızlıdır, dikişsizdir, kanama yoktur, kesi izi kalmaz.

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi, iple kepçe kulak estetiğinde de olası risk ve etkiler beklenebilir. Kulaklarda açılma riski, klasik kepçe kulak ameliyatlarıyla aynı istatiksel oranlara sahiptir.

Herhangi bir yasak yoktur, sadece birkaç gün saç bandı takmanız önerilir.

İple kepçe kulak estetiği yaptıran hastalarımızdan alınan geri dönüşlere göre ağrı düzeyi minimal seyrediyor. Kesi yapılmadığı için, doku ağrısı yaşanmıyor.

Ortalama 15-20 dakika sürüyor. Bazı hastalarımıza 9-10 dakikalık uygulamalar da yapıldı.

 

Çoğunlukla lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir.

(603 oy,4,73)
Yorumlar?YORUM