Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliği, temelde hastaya en az ama en etkin uygulamalarla, estetik açıdan sorun yaratan dişleri tedavi etme yöntemidir. Günümüzde bireylerin kendilerine olan güvenlerinin artması, kendilerini iyi ve güzel hissetmeleri, sosyal hayatları içinde başarıyı ve mutluluğu beraberinden getiriyor.

Fiyat Alın

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Estetik diş hekimliği, temelde hastaya en az ama en etkin uygulamalarla, estetik açıdan sorun yaratan dişleri tedavi etme yöntemidir. Günümüzde bireylerin kendilerine olan güvenlerinin artması, kendilerini iyi ve güzel hissetmeleri, sosyal hayatları içinde başarıyı ve mutluluğu beraberinden getiriyor. Düzgün bir ağız yapısı, tertemiz, eksiksiz dişler, güzel ve çekici bir gülümseme estetik diş hekimliğinin ana yapısını oluşturduğu gibi, bireylerin kusursuz imajları üzerinde de olumlu etkiler yaratıyor.

Estetik kaygıların insanlar üzerinde oluşturduğu memnuniyetsiz ruh halleri, ilk etapta sosyal iletişimi olumsuz etkiliyor. Yüz güzelliğinin en önemli unsurlarından birisi olan ağız ve diş estetiği, modern diş hekimliğinde yeni bir çağın açılmasına, bireylerin sosyal hayatını etkileyen diş sorunlarına estetik açıdan bakılmasına neden olmuştur. Tüm bu sorunların üstesinden gelmek isteyen insanlara kısa sürede, acısız ve son derece etkili yöntemler sunan estetik diş hekimliği, işte bu sebeple bir sanat halini almıştır.

Dişlerin fonksiyonlarını kaybetmeden, uzun süre en üst performansta var olmalarını ve buna en ek olarak hastaya estetik bir görüntü vermesini amaçlamaktadır. Diş hekiminin profesyonel öngörüleri ve hastanın istekleri göz önünde bulundurularak, tedavi planı oluşturulur. İsteğe bağlı olarak estetik açıdan sorunlu bulduğu dişleri için kliniğimizi ziyaret eden hastalarımızın büyük bir çoğunluğuna, kapsamlı tedavi protokollerine gerek duymadan, çok basit işlemlerle, etkili estetik dokunuşlar yapmaktayız.

Kimler Estetik Diş Hekimliğine Başvurabilir?

Düzgün, bakımlı ve estetik bir ağız ve diş yapısı bireylerin sosyal yaşam içerisinde güvenle var olmalarını sağlayan en önemli unsurlardandır. Her insanın birbirinden farklı bir ağız anatomisi olduğu gibi, yüz, mimik ve gülümseme şekilleri de buna göre değişkenlik göstermektedir. Estetik diş hekimliğine başvuranların unutmaması gereken en önemli konuların başında, her bireyin kendine uygun ve yüzüne özel bir tasarımın yapılması gerekliliğidir. Bu unsurlar dikkate alınarak;

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı insanın ağız ve yüz anatomisine estetik açıdan en çok yakışacak diş tasarımı analizidir. İdeal gülümseme, diş, dudak ve yüzle uyumu olarak değerlendirilmelidir. Bunun için diş hekiminiz öncelikle gülüş tasarımı kriterlerine uyup uymadığınızı kontrol edip sorunlu bulduğu bölgeleri tespit ettikten sonra size özel gülüş tasarımını yapacaktır. Göz bebekleri ve dişlerin yatay hizalaması, ön kesici dişlerin simetrisi, gülüş hattının hizalaması, gülümsediğinizde görünen dişeti hattı, gülüş genişliği, embrasur diye adlandırılan diş uçları arasındaki doğal ve üçgenimsi boşluk ve dişlerin kendi içinde ve yüz ile oranı gülüş tasarımının kriterleridir.

Gülüş analizinde ayrıca hastanın yaşı, beklentileri ve fiziksel özellikleri de değerlendirilerek nihai sonuca diş hekimi ve kişi birlikte karar verir. Hastaya ortodontiden laminaya, kompositten dişeti estetiğine ve zirkonyum kurona kadar alternatifli tedavi seçenekleri sunulduktan sonra tedaviye başlanır.

Tüm Diş Tedavileri Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

 Gülerken estetik diş sorunları yaşayanlar

Gülüş tasarımı olarak nitelendirilen uygulama normlarının dışında bir ağız yapısına sahip olanlar.
Dişlerinde leke, sararma ve renk değişikliği olanlar
Dişlerinde kırık, ayrıklık ve çapraşıklık olanlar
Estetik görünmeyen dolgulara sahip olanlar
estetik diş hekimliğine başvurabilirler.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

(541 oy,4,84)
Yorumlar?YORUM