Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği sizi yorgun, uykusuz, mutsuz, halsiz ve sağlıksız gösteren ve zaman içinde hemen her bireyde düşen göz kapaklarının tekrar forma sokulmasını hedefler. Dünya üzerinde en fazla uygulanan ama oldukça titizlik gerektiren bir operasyondur.

Fiyat Alın

Göz kapağı estetiği nedir?

Gözlerimiz en önemli organlarımızdan bir tanesi. Göz ve çevresi ise, bu önemli organımızı korumayla görevli bir yapıya sahip. Mutluluğumuz, üzüntümüz ve gündelik sıradan hayatımızda bile yaptığımız ufacık bir mimik hareketiyle bile, günde milyonlarca kez göz çevresi hareketleniyor ve göz kapaklarımızı açıp kapatıyoruz. Bu denli hareketli bir alan olmasının yanı sıra, göz çevresi aynı zamanda en hassas dokuya sahip ve güneş ışığına da en etkili şekilde maruz kalıyor. Tüm bunlara ek olarak bir de yaş almaya bağlı gelişen sorunlar eklenince, göz çevresinde, göz kapaklarında, alın ve gözaltlarında birtakım problemler yaşanmaya başlıyor.

Göz kapağı estetiği neden gereklidir?

Göz ve göz çevresi yaygın olarak insanın konuşurken karşısındakine odaklandığı bölgedir. Bu sepele günlük yaşantı rutinimiz içerisinde belki de aynaya baktığımızda en fazla gözlemlediğimiz alanların da başında geliyor. Yaşlanma belirtilerini ilk göz çevremizde fark ederiz ve yaşa bağlı gelişen yoğun, üzgün ve uykulu görüntüden dolayı mutsuzluk hissetmeye başlarız. Göz kapaklarının form kaybetmesine bağlı gelişen bu durum, görüntünün değişimi, yorgun ve mutsuz ifade yüzün estetik görünümünü azalttığı gibi, karşımızdakilere de yanlış bir mesaj vermemize de neden olur. Cinsiyet, ırk ve yaş ve göz çevresi anatomisinin değişkenlik göstermesine neden olur. Göz çevresindeki yapılar farklı cinsiyette ve ırklardan insanlar arasında önemli ölçüde farklılık gösterir. Göz çevresi boyutları erkeklerde ve kadınlarda da farklılık gösterir. Kadınlarda, kaş ve göz kapağı daha yüksek ve daha kemerli olup, göz kapağı kat hattı erkeklere nazaran daha az belirgindir. Erkeklerde ise kaş daha çıkıntılı ve göz kapağı hat hattı göz kapağı marjına daha yakındır. Irksal olarak da Asyalı ve Uzakdoğu kişilerde ise, tamamen farklı bir göz ve gözkapağı şekli belirgindir. Tüm bu bilgiler ışığında anatomiye uygun göz ve çevresi hattı oluşturulması için göz kapağı çevresi cerrahisi dolayısıyla konusunda uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Göz kapağı estetiği neleri kapsar?

Estetik International kliniklerimizde göz kapağı estetiğine bir bütün olarak bakıyoruz. Göz ve çevresindeki olası sorunlar, sadece bir noktanın düzeltilmesiyle değil, oluşan tüm yıpranma ve sorunların giderilmesi şeklinde yapılmalıdır. Ancak bu şekilde arzulanan canlı ve taze bakışlara sahip olunabilir. Göz çevresi estetiğinde en fazla karşılaşılan sorunlar göz kapağı düşüklüğü, kaz ayakları, kaş düşüklüğü, gözaltı torbaları, yanakla gözaltı arasında çökme şekillinde özetlenebilir. Göz çevresi estetiğinde tüm bu sorunlar giderilir. Tüm bu saydıklarımız sadece estetik bir bakış için değil, aynı zamanda sağlık açısından da fayda sağlayan uygulamalardır. Göz kapağındaki sarkma ya da gözaltı torbalanmasından kaynaklanan düşüklük sebebiyle, görme açısı bozulabilir ve bu da baş ağrısı gibi ikincil bir sağlık sorununu tetikleyebilir. 

Kimler Gözkapağı estetiği yaptırabilir?

Üst ve alt göz kapağı yaşlanmaya bağlı olarak gevşeyen ve yağ uzantısı doğrultusunda sarkan derinin deformasyonuyla oluşur. Göz kapağı estetiğinin bu denli yaygın bir biçimde yapılıyor olmasının sebebi, özellikle yüz gençleştirme uygulamaları dahilinde, hastaya yorgunluk ve göz torbaları görünümünü sağlayan bu sorunun giderilmesidir. Üst göz kapaklarında oluşan "kapüşonlu" görünüm göz kapağı derisinin esnemesinden kaynaklanır. Alt göz kapağında rastlanılan en sık şikayet ise şişlik veya göz torbalarıdır. Tüm bu sorunlar Blefaroplasti yani göz kapağı estetiği kapsamında çözümlenebilir. Tüm bu sorunlara sahip olanlar gözkağaı estetiği olabilirler. Bazı hastalarda, birincil sorunu yaşı olmamasına rağmen, henüz orta yaşlarda ve hatta genç olmasına rağmen, genetik sebeplerden dolayı bu göz kapağı kusurları oluşabilir. Genç veya orta yaşlı hastalara da gözkapağı estetiği yapılarak, rahatlamış ve canlı bir göz çevresi formu oluşturulabilir.

Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?

Göz çevresi estetiği içerisinde öncelikle hastanın görüş açısını bozan sarkmış üst gözkapağına lazer teknolojisi ile müdahale edilir, hastanın görme sorununa yol açan deri uzaklaştırılır. Aynı zamanda bu sayede yorgun ve asık suratlı ifadenin yerini daha genç ve taze bir görüntü alır.


Gözaltı torbaları alt göz kapağını aşağı doğru çekerek hem sağlık açısından görme sorununa yol açar, hem de olduğundan daha yaşlı ve mutsuz bir ifadeye sebep olur. Gözaltı torbalarının alınması dünya üzerinde yapılan en zor ve en çok dikkat edilmesi gereken operasyonlardan bir tanesidir. Estetik International kliniklerimizde bu sebeple alt göz kapağı kirpik dibinden mikro girişlerle, lazer teknolojisinden faydalanarak, mevcut yağ bezelerini buharlaştırarak yok ediyoruz. Bu sayede hastalarımız son derece konforlu, morluk ve kızarıklık sorunu yaşamadan iyileşme süreci geçiriyorlar.
Göz çevresi estetiğinin bir başka konusu ise, kaş düşüklüğüdür. Kaşlar hem göz kapaklarının sarkmasından kaynaklanan bir çekimle ve alnın zaman içinde form kaybetmesi sebebiyle düşmeye başlar. 

Ayrıca yerçekimine bağlı olarak aşağı düşen yanaklar sebebiyle oluşan ve alt göz kapağının yanaktan ayrılmasıyla sonuçlanan çökük hatta da, Cihantimur Yağ Transferi uygulaması yapıyoruz. 

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Göz kapağı estetiği sonrası

Operasyon sonrası hasta 3-4 gün içinde toparlanıyor ve göz çevresindeki genç görüntüyle hayata daha taze ve özgüven içinde bakmaya başlıyor.

Göz kapağı estetiğinin avantajları

 Lazer teknolojisi kullanılır
 Sarkan deri sebebiyle oluşan görüş açısı kaybı düzelir
 Baş ağrısına neden olan sarkık üst gözkapağı forma sokulur
 Taze ve genç bir görüntü sağlanır
 Çabuk iyileşme
 Komplikasyon riski minimal

Gözaltı torbalarının alınma avantajları

 Mikro girişlerle yağ torbacıkları buharlaştırılır
 Minimal morarma ve kızarıklık yaşanır
 Çabuk iyileşme
 Genç ve taze görünüm

Bir önceki sayfamızda Gözaltı Morluğu Tedavisi operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Lazerle Göz Kapağı Estetiği Ayrıntıları

Gözün çevresindeki dokuların tamamı yüz güzelliğini ve genç gözükmeyi sağlayan bir yapıya sahiptir. Estetikteki yeni gelişmelerle beraber göz kapağı estetiğinde de yenilikçi uygulamalar devreye girdi. Ülkemizde özellikle göz ve çevresinde yapılacak herhangi bir operasyona, insanlar kuşku ve korkuyla yaklaşırken, artık yeni tekniklerle bu soru işaretlerine de tatminkar cevaplar verilebiliyoruz ve insanlar göz kapağı estetiğine eskiye nazaran çok daha sıcak bakıyorlar. Bu doğrultuda yaklaşık 15 seneye varan araştırmalarla, hastaya göz kapağı estetiği konforunu yaşatmak için yeni teknikler geliştirdik.

Göz kapağı estetiği

Göz kapağı estetiğini lazer kullanarak 3 aşama halinde yapıyoruz. İlk olarak düşük kaşı, alın bölgesinin hemen üzerindeki saçlı alandan mikro aletlerle giriş yapıp, yerleştirilen iplerle kaşı yukarı doğru asıyoruz. Bu şekilde göz çevresi üzerine binen ağırlık ortadan kalkıyor ve kırışıklık, sarkma ve düşüklük de düzelmiş oluyor. Lokal anesteziyle ortalama 15 dakika süren göz kapağı estetiği, kolay bir işlem olduğundan pansuman ya da olası ikinci bir ameliyat risk ve komplikasyonlarını da barındırmıyor. Hasta hemen sosyal hayatına dönüş yapabiliyor. Kullandığımız bu ip, ömür boyu kalıcı medikal bir aparattır, dokuya uyumludur ve hasta yeni haliyle yaşlanmaya başlayacaktır. Eskiye dönmesi çok zordur.  İkinci aşama ise, en önemli sorunlardan bir tanesi olan, göz kapağındaki torbaların alınmasıdır. Alt göz kapağı estetiği olarak söyleyebileceğimiz bu operasyon türü, gölgenin hassaslığı sebebiyle, dünya üzerinde en zor yapılan ve hastaya iyileşme süreci açısından çok fazla zorluk yaşatan bir bölgedir. Kirpiğin altından boylu boyunca uzanan bu bölgede lenf dokusu olduğu için, operasyon geçirdiği takdirde, 3 hafta ila 3 ay arasında iyileşme süreci beklenir. Ayrıca komplikasyon oranı en fazla olan alanlardandır. Oluşabilecek herhangi bir sorunda düzeltilmesi çok zor ve tekrar eski haline getirilmesi mümkün olmayacak riskler içerir. İşte bu yüzden göz altı torbaları ya da alt göz kapağı estetiği olarak bilinen bu operasyonlarda, az evvel saydığımız riskleri almamak ve hastaya sorun yaşatmamak için, alt kirpiklerin hemen altına yapılan 5 milimlik noktasal mikro işlemle, göz altı torbalanmasına neden olan, oluşmuş yağ yastıkçığını alıyoruz. 
Lazerle Göz Kapağı Estetiğinde, lazeri alt gözkapağında kirpik dibinden, üst göz kapağında ise gözü açtığımızda oluşan oval çizgiden başlayarak fazla olan sarkmış deri dokusunu almak için kullanıyoruz. Bir anlamda oradaki fazla deri dokusunu buharlaştırıyoruz.Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Cat eyes- Kedi Göz estetiği, Almond yes- Badem Göz estetiği

Cat eyes- Badem Göz Estetiği Nedir?

Cat eyes, diğer adıyla Canthoplasty gözlerin dış köşelerini kaldırmak, sarkık göz kapaklarını düzeltmek ve üst veya alt Blefaroplasti sonrasında ekstra göz kapağı desteği sağlamak için kullanılan cerrahi bir tekniktir. Badem göz ve Cat eye aynı cerrahi olarak düşünülebilir, birbirinden farkı çekikliğin oranıdır. Cat eyes ve badem göz yüzde beliren yorgun veya üzgün bir ifadeyi olumlu bir havaya değiştirmek ve
son dönemlerde bu göz kapağı estetiği için popüler olarak kullanılan “kedi gözü”, “badem göz” görüntüsünü elde ederek, göz bölgesine daha genç bir görünüm kazandırmak için idealdir.

Cat eyes- badem göz estetiğinde sarkık, gevşek alt göz kapağını toparlar ve üst göz kapağının bitiş yerini yeniden şekillendirir ve yeniden konumlandırır. Bu prosedür, göz kapağının dış köşesinde, gözlerin dış köşelerini yükselten ve genel şeklini geliştiren, alt göz kapağını sabitleyen, zayıflamış veya gerilmiş göz kapağını yeniden yapılandırmak için yapılır.

Bu prosedür için minimal invaziv bir yaklaşım kullanılır ve gizli izlerle daha iyi göz derisi dağılımı elde edilir. Cat eyes ve Almond eyes da alt göz kapağı dokuları (kas ve tars) lateral kantal tendonun altından geçirilerek periosta yani kemik zarına dikilir. Dikilirken cat eyes da daha fazla çekilir, almond eyes da ise daha az çekilerek cerrahi tamamlanır.

SSs

Blefaroplasti olarak da bilinen göz kapağı estetiği, yaşlanan üst ve / veya alt göz kapağını gençleştirmek ve yeniden şekillendirmek için tasarlanmış bir plastik cerrahi prosedürdür. Göz kapağı estetiği üst göz kapakları ve alt göz kapaklarının altındaki şişkinlik hissini geçirir. Cerrahi olarak üst göz kapaklarında, alt göz kapaklarında veya her ikisinde de uygulama yapılabilir. Kombine üst ve alt göz kapağı yapıldığında, periorbital gençleşme olarak ifade edilir.

Göz kapağı estetiği için iyi adaylar, üst ve / veya alt göz kapaklarının yaşlanma belirtilerinden rahatsız olan sağlıklı erkek ve kadınlardır. Göz kapağı estetiği, gözün kronik olarak yırtılması, kuru göz, göz kası zayıflığı (pitoz) gibi iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilecek diğer görme problemleri olan bireyler için uygun olmayabilir.

Üst blefaroplasti adayları, üst göz kapaklarındaki fazla deriden dolayı üst göz kapağı aşağıya inmiş, sarkmış bireyleri içerir. Kadın hastalar genellikle üst göz kapağı boyunca makyaj uygulamasını bile yapamadıklarını ifade ederler. Aşırı ilerlemiş vakalarda, kapağın üzerinde asılı fazla deriden kaynaklanan periferik görme kaybı olabilir.
Göz kapağı estetiği veya kaş kaldırmaya ihtiyacım olup olmadığını nasıl anlarım?
Doktorunuz konsültasyon sırasında kaş pozisyonunu iyice değerlendirmesi gerekecektir. Üst göz kapağındaki ağırlıklar gerçekten de aşırı göz kapağı derisinin bir sonucu olabilir, bu durumda üst göz kapağı estetiği uygun olur. Kaşın sarkmasının neden olduğu ağırlık ise kaş kaldırmayı da gerektirecektir.

 

Alt blefaroplasti adayları alt göz kapakları boyunca istenmeyen torbalar veya şişlikler bulunan kişilerdir. Bu hastalar genellikle gözlerin altındaki koyu gölgelerden veya koyu halkaların görünümünden şikayet ederler. Bu anormallikler, tipik olarak, göz altındaki yağın, deri gevşekliğinin, kas zayıflığının ve alt göz kapağı ile yanak arasında oyulmanın yani yaşlanma sürecinin bir sonucudur. Bu bulgulardan bir veya daha fazlası alt gözkapağı hastalarında genellikle mevcuttur.

Hem üst hem de alt göz kapağı estetiği için, hastanın göz kapakları dik dururken veya ayakta dururken dikkatlice işaretlenir. Bu, göz kapağı derisinin, kasın ve yağın düzgün bir şekilde konumlandırılmasını ve yapılacak değişiklik miktarını sağlar. Üst blefaroplasti için, üst göz kapağında doğal cilt kırığı içinde bir kesi yapılır. Çoğu durumda, altta yatan orikularis okuli kası, çok dar bir kas bandının çıkarılmasıyla veya kasın bir bipolar koter enstrümanı ile şekillendirilmesiyle konservatif olarak yeniden şekillendirilecektir. Ayrıca fazla olan üst göz kapağı yağı, titizlikle çıkarılır. İnce dikişler atılır. Alt gözkapağı için, göz kapağının iç yüzeyi boyunca gizli bir insizyon yapılır. Fazla yağ dikkatli cerrahi teknikle çıkarılır ve insizyon emilebilir dikişle kapatılır. 
Bir başka seçenek ise kirpiklerin hemen altında bir insizyon yapılır, bu kesi gözün köşesinde doğal cilt kırığına doğru genişler. Fazla yağ çıkarılır ve kas tipik olarak 

(507 oy,4,80)
Yorumlar?YORUM