Full Porselen Dişler

Suni diş yüzeyi imitasyonu olarak tanımlayabileceğimiz full porselen dişler, herhangi bir nedenden dolayı hasar görerek, koruyucu özelliğini kaybetmiş ya da kaybetmeye başlamış diş yüzeyine yapılan porselen kaplamalardır. Sorunlu dişi tekrar eski haline getirmek için yapılan bu kaplamalar, hem dişin estetik olarak güzelliğine tekrar kavuşması, hem de dişin sağlamlaştırılarak, korunması amaçlanır.

Fiyat Alın

Kimler Full porselen dişleri yaptırabilir?

 Zayıf dişlere sahip olup, kırılmasını önlemek ve diş yapısını güçlendirmek isteyenler
 Herhangi bir dişinde büyük bir dolguya ama yetersiz destek verici dişe sahip olanlar
 Diş implantı üst kaplama yaptırmak isteyenler,
 Estetik görünmeyen, kırık, şekil olarak sorunlu ve renk farklılığına sahip dişleri olanlar,
 Full porselen dişleri yaptırabilirler.

Full porselen diş uygulama aşamaları

1- Planlama: Diş hekimi öncelikle diş anatominizi ve dişeti dokunuzu inceler. Gülümsediğiniz esnada görünen dişlerinizi ve sorunlu dişleri tespit ettikten sonra size planlanan uygulama hakkında bilgiler verir.

2- Hazırlık ve Ölçü: Öncelikle dişlerinizdeki olası çürükler temizlenir ve sonrasında ölçü alınır. Elde edilen ölçüye göre teknisyenler tarafından porselen dişler hazırlanır

3- Ekleme: Porselen dişler hazır halde geldiğinde öncelikle ağız içi yapınıza göre gerekli ayarlamalar yapılır. Diş hekiminizle beraber ortak vereceğiniz son karara göre uygulama yapılır.

Full porselen diş uygulama sonrası

Full porselen diş uygulama sonrasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissetmezsiniz. Uzun ömürlü olması için özellikle diş ve ağız bakımınızı hiçbir zaman ihmal etmeden yapmalısınız. Bunun için dişlerinizi günde 2 defa fırçalamanızı ve günde bir defa diş ipi ile temizlemenizi öneriyoruz. Özellikle porselen dişlerinizin kırılmasını ya da zedelenmesini engellemek için, sert yiyecekleri bu kısımda çiğnememeniz gerekiyor. Rutin olarak yapacağınız diş hekimi kontrolü sayesinde dişlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Tüm Diş Tedavileri Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

SSs

Porselenin ışığı yansıtma ve geçirme özelliğinden dolayı, dişlerin daha doğal gözükmesini sağlayan bu porselen kaplamalar aynı zamanda yapıştırma esnasında da avantajlar sağlayarak, ideal şeffaflık ve rengi korur. Diş yapısının tüm karakteristik özelliklerini bütünleyen full porselen kaplamalarla diş estetiği maksimum seviyeye çıkar.

Özellikle estetik açıdan oldukça öneml bulduğumuz ön kesici ve küçük azı dişlere uygulama yapılabilir.

Çiğnemenin oldukça fazla yapıldığı arka bölge dişlere full porselen diş yerine zirkonyum diş kaplamalarını tercih ediyoruz.

Farklı tedavilerden sonra oluşan diş renklenme sorunlarında
Kanal tedavisi sorası beyazlatma işleminden sonuç alamayan dişlerde
 Doğumsal şekil ve doku sorunu olan dişlerde
 Açı ve pozisyonunda sorun olan dişlerde
 Zaman içinde fiziksel ya da farklı sebeplerle bozulma yaşamış dişlerde
 Gülüş tasarımı içerinde düşünülebilir.

Hayır bu süreçte geçici dişler kullanacaksınız

Seanslar ortalama 45 dakikadır evet hemen sonra besin tüketebilirsiniz.

Hayır, normal klasik diş temizliğinizi yapmanız, diş ipi kullanmanız yeterli olacaktır.

Porselen dişler dişe birebir oturtulur ve yapıştırıcı ise çözünmez dolayısıyla bu haliyle diş dokusunu plaktan korur ve çürüme yaşanmaz.

Kalıcı olarak yapıştırılan porselen dişler kendiliğinden kırılmaz, güçlü bir yapıları vardır fakat tıpkı doğal dişlerde olduğu gibi darbelerin riskleri vardır. Herhangi bir renk değişimi yaşanmaz, koku yapmaz.

(483 oy,5,00)
Yorumlar?YORUM