Fraksiyonel Lazer

Son yıllarda kullanımı gittikçe yaygın hale gelen fraksiyonel lazerler, akne lekelerinin, ameliyat sonrası oluşan izlerin, yanık izlerinin cilt çatlaklarının giderilmesinde ve kırışıklıkların yok edilmesinde kullanılan son derece etkili bir tedavi seçeneğidir.

Fiyat Alın

Fraksiyonel tedavi geliştirilmeden önce iz tedavisinde kullanılan lazerler, deri yüzeyini soyarak etkisini gösterirdi. Bu da, iyileşme sürecinin uzamasına sebep olduğu gibi birçok yan etkiyi de beraberinde getirirdi. Fraksiyonel tedavinin geliştirilmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte, işlem sonrası iyileşme süresi kısalarak, uygulamanın sebep olabileceği yan etkiler azalmıştır.

Fraksiyonel tedavinin benimsenmesi ve yaygınlaşması, fraksiyonel özellikte olan cihazların geliştirilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Lazer ışığının cinsine göre farklılık gösteren fraksiyonel lazerler; erbiyum fraksiyonel lazerler ve CO2 fraksiyonel lazerler olmak üzere iki ana gruba ayrılarak, sahip oldukları özelliklerle farklı sonuçlar sunmaktadırlar.

Tüm Ameliyatsız Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

CO2 fraksiyonel lazerler: Uygulama esnasında kullanılan dalga boyu sayesinde, tek atışta cildin alt katmanlarına kadar ulaşabilme özelliğine sahip olan CO2 fraksiyonel lazerler, ciltte yenilenme ve tazelik sağlar. Kırışıklıkların ve lekelerin giderilmesinde oldukça etkili bir çözümdür. Termal etkisi sebebiyle, iyileşme süresinin uzamasına ve bu aşamada lekelenmelerin oluşmasına sebep olabilmektedir. Ancak, CO2 fraksiyonel lazer ile birlikte uygulanan PRP sayesinde, cilt kendini çabucak yenilemekte ve iyileşmenin hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

Erbiyum fraksiyonel lazerler: Erbiyum fraksiyonel lazerler kendi içinde, Er:Glass ve Er:YAG olarak ikiye ayrılmaktadır. Er:YAG lazerler, cildin daha derinlerine etki edebilmesiyle, Er:Glass lazerlerden daha avantajlı ve yaygın bir kullanım alanına sahiptirler.

LOTUS II Long Pulse Fraksiyonel Erbiyum Lazer, yukarıda bahsedilen lazer tekniklerini bir arada sunabilmesiyle, ayrı bir yere sahiptir. Cildin alt katmanlarına kadar ulaşabilme ve yan etkileri minimize edebilme avantajına sahip olan Lotus II ile istenilen sonuca kısa sürede ulaşmak mümkündür.

Fraksiyon Lazer kullanım alanları

• Cildin tazelenerek sağlıklı bir görünüme kavuşmasında son derece etkili bir yöntemdir. Kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesini sağlar.
• Sivilcelerin yol açtığı iz ve çukurların tedavisinde, cilt çatlaklarında, yanık izlerinin giderilmesinde en etkili ve avantajlı tedavi seçeneğidir. Yüzeysel akne izleri cildin üst tabakasını etkiler ve peeling gibi cilt soyma teknikleriyle kolaylıkla tedavi edilebilir. Ancak derin akne izlerinin giderilmesi için en ideal yöntem fraksiyonel CO2 lazer tedavisidir. CO2 lazer tedavisi, yük vagonu anlamına gelen box car tipte, yuvarlak görünümde olan sivilcelerin %80 oranda iyileşmesini sağlar. Genişlemiş cilt gözeneklerinin kapanmasında, yaşlılık, güneş ve doğum sonrası lekelenmelerinin giderilmesinde etkilidir.
• Göz kapağı ameliyatlarında, yüz bölgesine yapılan cerrahi işlemlerin oluşturduğu izlerin giderilmesinde kullanılan etkili bir yöntemdir.

Bir önceki sayfamızda Karboksi Terapi operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Fraksiyonel lazer tedavileri, cildin derinliklerine mikro-termal tüneller oluşturur. Vücudun doğal iyileşme süreci, etkilenen dokunun kolonlarını değiştirmek için yeni ve sağlıklı bir kolajen oluşturur. İyileştikten sonra, cilt dokusu iyileşir ve çizgiler yumuşar. Sonuçlar aşamalı olarak ortaya çıkar ve insanlar son fraksiyonel lazer tedavisinden birkaç ay sonra ciltlerindeki gelişmeleri görmeye devam edebilirler.

Cilt yaşlanması, ince çizgiler, kırışıklıklar ve cilt tonu eşitsizliği yaşayan, hafif ve orta dereceli olarak bu sorunları olan erkekler veya kadınlar, bu sistemden faydalanabilirler. Düzensiz cilt tonu ve rengi, akne veya diğer cilt yaralanmalarından kaynaklanan yara izleri gibi yapısal sorunlar da düzeltilebilir. Tedavi edilebilecek alanlar arasında yüz, boyun ve göğüs yanı sıra eller ve önkollar bulunur.

Tüm bu uygulamalar dünyanın her yerinde yapılmış, denenmiş ve kullanıcılar tarafından çok sevilmiştir ve cildinizi gençleştirmenin güvenli ve etkili bir yolu olmaya devam etmektedir. Güvenli bir sistemdir.

Lazerle cilt yenileme işleminden sonra hafif bir şişlik oluşabilir.  Soğuk kompres uygulaması da ilk 24-48 saatte faydalıdır.
Lazerle tedavi edilen alanlarda lazer cilt yüzeyinin yeniden yüzeye çıkmasından sonra skarlaşma olağandışı olsa da ortaya çıkabilir.
Sigara içenlerin sigarayı bırakması tavsiye edilir, çünkü sigaranın iyileşme süreci üzerinde zararlı etkileri olduğu bilinmektedir.

 

Bu tedaviler, Lazere son derece faydalı yardımcılardır ve genellikle birbirlerini tamamlarlar. Botox tedavisini genellikle Lazer'den birkaç hafta önce yaptırmanızı öneririz. 

Fraksiyonel lazer cilt yenileme, geleneksel lazer cilt yenileme ile karşılaştırıldığında üç önemli faydası vardır:
Artırılmış Konfor: Fraksiyonel mikro fiberler dizisi, geleneksel ablatif cilt yenileme işlemleri gibi toplu hasara neden olmaz. Sonuç olarak, prosedür çok daha naziktir.
Artan Güvenlik: Enfeksiyon veya uzun süreli pigmentasyon değişiklikleri riskini azdır.
Azaltılmış Duruş Süresi: Tedavi tipine bağlı olarak, çoğu fraksiyonel lazer hastası hemen normal aktivitelere dönebilir.

 

Fraksiyonel Cilt Yüzey Yenileme, güneş yanığı gibi hissedebilir. Her hastanın ağrı toleransı farklıdır ve bazılarında biraz rahatsızlık verici olabilir. Fraksiyonel Cilt Yenileme den sonra 5 güne kadar kızarıklık ve şişlik oluşabilir.

C. Tedavinin hemen ardından cilt kırmızı, şişmiş ve hastalardan aldığımız geri bildirimle sıcaklık ve hafif acı hissi labilir.  Bazı hastalar ayrıca ufak ufak yüzeysel kanlanma yaşayabilirler. Bu etkiler normaldir ve başarılı bir tedaviyi gösterir. Şişlik ve kızarıklık birkaç gün içinde dağılır. Mikro tüneller iyileştikçe, cilt kuru hissedecek ve soyulmaya başlayacaktır.
Ayrıca, kızarıklık yaklaşık 5 gün içinde azaldığında altından bronzlaşmış gibi duran taze bir cilt ortaya çıkacaktır.

 

Hayır, elbette etkilemez. Sadece yüzünüzde kızarık bir görüntü olacaktır ama birkaç gün içinde altından gelen yenilenmiş cildinizle son derece iyi gözükeceksiniz.

(466 oy,4,83)
Yorumlar?YORUM