FibroPlus FibroGel Tedavi

Otolog Fibroblast Hücresel Tedavi olarak da bilinen FibroPlus yaşlanmayı tersine çeviren, durduran, cilde canlılık veren, çok önemli bir hücre tedavisi olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyat Alın

FibroPlus- FibroGel Tedavisi

Hastanın kendi fibroblast hücrelerini kullanarak, aslına bakarsanız kişiselleştirilmiş, hastanın kendi dokusundan yapılmış bir ilaç kombinasyonudur. Yaşla birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar hem erkeklerin, hem de kadınların en muzdarip olduğu konuların başında gelir. Aslında burada gelişen konu, cilt altında kolajen ve elastinin zamanla yıpranması ve bu hücrelerin sayısının giderek azalmasıdır. İşte bu durum FibroPlus Tedavisi ile önlenebilir.

FibroPlus FibroGel nasıl uygulanır?

Uzmanlarımız mevcut durumunuzu inceler, en iyi sonucu almak için tıbbi geçmişinizi ve diğer bilgilerinizi tam olarak gözden geçirir ve ihtiyaçlarınız için detaylı, sistematik ve tamamen benzersiz bir tedavi bakım planı yapar.

Bir mercimek büyüklüğünde deri dokusu, steril koşullar altında kulak arkası, kol ya da kasık bölgesinden alınır. Uygulama alanı daha önce anestezik bir krem ile uyuşturulduğundan ağrı hissetmezsiniz. Ayrıca bir miktar kan alınarak, PRP içeriği hazırlanır. Bu şekliyle kültüre edilerek çoğaltılan hücrelerde hem kalite artışı hem de yenilenme hedefine yönelmiş kök hücre sayısında artış gözlemlenir. Kısaca etkisi çok daha fazlalaştırılmış olur.

Alınan doku örneği, tam donanımlı soğuk zincirli aseptik solüsyonlarla birlikte laboratuvara gönderilir ve üretime hazırlanır.

Bir ay -4 hafta sonunda hücreler istenilen yoğunluğa ulaşıldığında, fibroblast hücreleri steril koşullar altında ve bir soğuk zincirde doktorunuza iletilir. Üretilen hücreler tedavi edilecek alana enjekte edilir. Her seansta 20 ila 40 milyon fibroblast hücresi enjekte edildiği için tedavi üç seans halinde gerçekleştirilir. Toplamda, üç seansın tamamında 100 milyon fibro hücre, hastanın cildine enjekte edilir.

Tüm Kök Hücre Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

FibroGel nerelerde kullanılır?

• Yaşlanmanın gözlemlendiği gerekli alanlara transplante edilen fibroplast hücreleri, cildin eski görünümünün ve sıkılığının geri kazanılmasını sağlar.
• Saç dökülmesinin ve kelliğin tedavisinde
• Çatlakların tedavisinde
• Mezoterapi uygulamaları ile kombinlenerek yüz gençleştirme işlemlerinde
• Suçiçeği veya sivilce gibi hastalıklardan sonra kalan aşırı açık gözenekler ve lekelerde
• Yanık, travmatik cilt veya cerrahi izlerde
• Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde
• Yüz kırışıklıklarında güvenle kullanılır.

Bir önceki sayfamızda Diğer Kök Hücre Tedavileri perasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

Estetik International Sağlık Grubu, kök hücre uygulamaları konusunda bir biyoteknoloji, doku mühendisliği ve krioprezervasyon kurumu olan Genkord ile çalışmaktadır. Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Yaşlanma, hücrelerin zamanla aşamalı olarak hasar gördüğü ve nihayetinde hücrelerin öldüğünü gözlemlediğimiz karmaşık bir süreçtir. Yeni kök hücreler ve yardımcı tedaviler bu süreci potansiyel olarak yavaşlatır veya tersine çevirir. Gelişen teknoloji ile biliyoruz ki kök hücreler, günlük yaşamımızda maruz kaldığımız stres ve çeşitli toksinlerden zarar gören organların rejenerasyonu, onarımı ve bağışıklık fonksiyonlarının iyileştirilmesi için eşsiz bir antiaging etkiye sahiptir. FibroGel yaşlanma karşıtı tedavide alınan muazzam sonuçlar cinsiyete bakılmaksızın tüm yaş gruplarında gözlemlenmiştir.

Yaşlanma sırasında kök hücre sayısı azalır. Yaşlanma karşıtı tedavi olan FibroCell’de kendi kök hücrelerinizin alınarak çoğaltılmasını ve onların tekrar size geri verilmesi işlemidir.  Bu Kök Hücre tedavisi ile cildinizin onarılmasını ve gençleştirmesini sağlayan kök hücrelerin beslenmesini sağlarsınız. Doktorunuz 4 hafta sonra hazır hale getirilen bu içerikle ince çizgileri doldurur, kolajen düzeyi bu içerikle artar ve daha genç bir görünüm kazanırsınız. Aslında azalanın yerine takviye yapma işlemidir.

Daha genç görünüm, daha az yaşlanma noktaları, daha az kırışıklık, daha gençleşmiş bir yüz

Kök hücre tedavisi sırasında bir hastaya her defasında 200 – 300 milyon kök hücre transfer edilir. Geri yüklenen hücrelerin miktarı sadece günlük kayıpları kapsamakla kalmaz, aynı zamanda bin katı oranında bir miktardadır. Böylece, son 15 – 20 yıl içinde pratik olarak kaybedilen kök hücreler tekrar kazanılmış olur. Bu şekilde bir aktif hücre ikmalinden sonra ilgili organ yenilenir çünkü yeni ve aktif hücreler eski ve hasarlı olanlarla yer değiştirmiş olur.

Kullanılan kendi hücrelerinizdir. Dolayısıyla vücudunuz kendi hücrelerini tanır ve yabancı maddelere verdiği reaksiyonları göstermez. Yapay medikal dolgu enjeksiyonlarının içerisinde bulunan Hyaluronik Asit gibi içeriklere göre alerji riski yoktur.

FibroGel’de yapılan işlem aslında sayısal olarak çoğaltılan canlı otolog fibroblast işlemidir ve hastanın doğrudan hedeflenen bölgesine enjekte edilir. Bu sayede enjekte edilen yerde sürekli kollajen onarım sistemi oluşturulur. Yapılan son araştırmalarda ise en az 12 aydan 48 aya kadar ölçülebilir bir iyileşme olduğunu gözlemleniyor ve çok daha uzun süre bu artış devam ediyor. Aslında analizlerin sonucuna göre FibroGel enjeksiyonları kollajen artışını sağlarlar ve bununla birlikte dermal kollajenin yoğunluğunu da artırdığı için, yaşlanma sürecine eşlik ettikleri söylenebilir.

  • Yüz kırışıklıkları
  • Dudak dolgunlaştırma ve dudak üstü çizgilerinin giderilmesi
  • Yanık, akne, suçiçeği izi tedavisi
  • Yüzdeki oyuklar, çukurlar, uzun süreli izler
  • Mezoterapi ile birlikte yapılabilecek antiaging tedaviler
  • Kapanmayan kronik yaralar

Yaş sınırı yoktur, her yaşta yapılabilir.

Parçanın alınacağı alan önceden anestezik kremle uyuşturulduğu için herhangi bir acı hissetmezsiniz. Sonrasında yapılan enjeksiyon işleminde de yine aynısı geçerlidir.

Uygulama alanı önce anestezik kremle uyuşturulur.  Ardından kulak arkasından veya kulak memesi arkasından (veya kasık ya da koldan) yaklaşık 2×4 mm’lik doku parçası alınır. Punch biyopsi denilen bu alım sonrası işlem biter.

Çoğu zaman gerekmez ama mevcut duruma göre doktorunuz buna karar verecektir.

Biyopsi yapıldıktan sonra hazır bulunan kitin içine örnek doku ve periferik kan örneği tüpü usulüne uygun olarak yerleştirilir ve görevliye teslim edilir. +4ºC de taşınan kit, en geç 12 saat içerisinde laboratuvara ulaşır.

1 ay sonra istenilen yoğunluğa ulaşmış fibroblast hücreleriniz hazır olduğunda Estetik International Sağlık Grubu tarafından aranır ve randevu planlamanız yapılır. Randevunuza geldiğinizde ise. mL’sinde 7-10×106 hücre olacak şekilde istenilen yoğunluğa ulaşmış hücreleriniz doktorunuz tarafından ilgili alanlara enjekte edilerek yapılır. Dilerseniz uygulama öncesi anestezik kremlerle uyuşturma sağlanabilir.

Sosyal yaşantınızı etkileyen bir uygulama değildir bu sebeple hayatınıza eskisi gibi devam edebilirsiniz. Diğer bu tarz tedavilerde olduğu gibi hafif bir kızarma ve ödem oluşması doğaldır, 1-2 saat içerisinde geçecektir. Enjeksiyonun yapıldığı gün sadece aşırı güneş ışığı ve makyajdan, aşırı buhar, sauna gibi banyolardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Elbette mümkün. Hücre bankacılığı kapsamında hastalarımızın istek ve talepleri doğrultusunda, çoğalttığımız hücrelerini, onların adına olması gereken koşullarda saklayabiliyoruz. Çoğaltılmış hücrelerin uzun yıllarca, herhangi bir sorun yaşamadan, bozulmadan saklanabilmesi için özel solüsyonlar eklenerek -196°C sıvı azot tankında depolanır. İstenildiği zaman planlaması yapılarak, uygulama günü, çözülerek işlem için hazır hale getirilir.

(562 oy,4,85)
Yorumlar?YORUM