Dudak Kaldırma - Lip lift

Lip lift Türkçe söylemiyle dudak kaldırma, dudakları şekillendirmeyi ve modellemeyi amaçlayan cerrahi bir yöntemdir.

Fiyat Alın

Dudak kaldırma- Lip lift

Lip lift her ne kadar dudak büyütme kategorisine girse de, enjekte edilebilir veya kalıcı dolgularla yapılan bir işlem değil, dudak üstündeki deriye müdahaleyi gerektiren, cerrahi teknikle yapılan bir girişimdir. Ayrıca popüler söylemle Bullhorn Lip Lift olarak da isimlendirilir.

Lip Lift- Dudak Kaldırma Nedir?

Genetik olarak ince bir dudak yapısına veya yaşlanmaya bağlı dudaklarınızda eskisine nazaran daha sönük bir dolgunluğa sahip olabilirsiniz. Lip lift- dudak kaldırma, üst dudağın pembe kısmının daha fazla görünür hale gelmesini amaçlayan bir prosedürdür. Bu haliyle dudak burun oranına dikkat ederek, hem üst dudağınızın görünümü artar hem de üst dudak ile burun tabanı arasındaki mesafe kısalır. Bu
cerrahi yöntem enjekte edilebilir dolgu maddelerine bir alternatif olabilir. Özellikle uzun bir yüz yapısına sahip ve uzun bir philtrumu yani bıyık bölgesi (burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafe) geniş olan insanlara en iyi sonuçları verir.

Dudaklarının mevcut yapısını sevmeyen ve belirli aralıklarla enjekte edilebilir dolgu uygulamalarına başvuran pek çok insanın tercih ettiği bir yöntem olan lip lift, kalıcı bir uygulamadır. Aynı zamanda doğal görünümlü bir dudak büyütme etkisi arayan insanlar için iyi bir seçenektir.

Kimler Lip Lift yaptırabilir?

İnce bir üst dudağınız, gülümsediğinizde gözükmeyen üst diş görüntünüz ve uzun bir philtrumunuz varsa ve sürekli dudak dolgusu yaptırmaktan sıkıldıysanız, lip lift sizin için iyi bir seçenek olabilir. Sonuç olarak daha büyük bir üst dudak, daha dengeli yüz kontür elde eder ve daha çekici bir görünüme kavuşursunuz. Dudak kaldırma yoluyla dudak büyütme işleminin etkisi kalıcıdır ve tekrarlanması gerekmez.

Lip Lift- Dudak kaldırma nasıl yapılır?

Dudak kaldırma- Lip lift ameliyathane ortamında yapılan cerrahi bir işlemdir. Cerrah, aşırı deriyi burnun altından çıkarır ve dudakları şekillendirir. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer, hastanın durumuna bağlı olarak genel ya da sıklıkla lokal anestezi altında yapılır. Sonuç olarak, üst dudak daha büyük görünür ve philtrumunuz kısalır. Dudak kaldırma, çoğunlujla iz bırakmaz. Burun altındaki doğal derinin altına izler gizlenir. Burun altına yapılan skar zamanla kaybolur, bağlantılı deri görünümünün rengini alır ve zar zor görülür.Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Lift Lift- Dudak kaldırmanın avantajları

 Daha belirgin bir üst dudak yapısı
 Philtrum bölgesinin ( bıyık bölgesi) kısaltılması
 Gençleşmiş bir yüz
 Doğru orantılı bir yüz bütünü

Bullhorn Lip Lift Dudak kaldırma

Bullhorn lip lift olarak da geçen bu uygulama, son zamanlarda ünlüler arasında oldukça popüler bir teknik olarak karşımıza çıkıyor. Üst dudak ve burun tabanı arasındaki mesafeyi azaltan bu uygulama sonuç olarak dudakların gözle görülür şekilde büyümesine ve yüz ile uyum içinde olmasını sağlıyor. Bullhorn dudak kaldırma tekniği, parlak kırmızı konturun görünürlüğünü ve dudağın dolgunluğunu artırmak için yapılan kısaca dudağın yeniden şekillendirilmesine fayda sağlayan bir işlemidir. Geniş duran bıyık bölgesini kısaltmak, dudakların estetik olarak etli ve kırmızı bir görünüm almasını amaçlar. Bu teknikle daha canlı ve parlak dudaklar elde etmek mümkündür. Günümüzde pek çok teknik dudak kaldırma için denenip kullanılsa da, en etkili olanı hastaları genel anestezi altına almadan, basit bir cerrahi müdahale olan dudak kaldırma tekniğidir.

SSs

Bullhorn dudak kaldırma, altnazal dudak kaldırma olarak bilinen, dudak büyütme teknikleri için alternatif bir prosedürdür. Bu özel teknik, hastanın bıyık genişliğini azaltır. Gülümserken üst dişlerin daha görünür olmasını sağlar. Bu prosedürde, doğrudan burun deliklerinin altında kesiler yapılır. Fazla cilt alınır ve üst dudak yukarı
çekilerek hastanın bıyık bölgesinin uzunluğunu kısaltır. Dikişler, sinirleri veya kası etkilemeyen derinin altına bağlanır. Dudakların daha belirgin, kadınsı, estetik ve hoş hale gelmesini sağlar.

İşlem doğru hasta ile bullhorn lip lift konusunda deneyimli bir estetik cerrah tarafından yapılırsa, sonucu doğal görünür.

Evet, rinoplasti ile yapılabilir ya da işlemler arasında üç ay beklenmelidir.

Hayır. Ne yazık ki lip lift kalıcı bir işlemdir, hastanın cildinin bir kısmı kesilir ve uzaklaştırılır bu sebeple, tekrar eski haline getirilmesi söz konusu değildir.

Hayır doğru şekilde yapıldığında, herhangi bir sorun yaşanmaz

Bu hastaya bağlıdır. İyileşme daha kalın ciltler ve koyu renkli hastalar için daha uzun sürebilir. Genellikle, iyileşme 6 ila 12 hafta sürebilir.

Hayır. Gülümsemeniz bu prosedürden etkilenmeyecektir.

İşlem doğru yapılırsa, burun deliklerinin görünümü değişmez.

(440 oy,4,95)
Yorumlar?YORUM