Dudak Büyütme

Yüzümüzdeki en dikkat çekici ve yüz güzelliğini tamamlayıcı bir organ olan dudaklar, cerrahi olarak yağ transferiyle son derece doğal bir şekilde büyütülebilir. Yağın içinde bulunan kök hücrelerin dudağa vereceği tazelik ve canlı renk yapısı ise, dudağa yağ transferinin en önemli avantajlarından bir tanesi.

Fiyat Alın

Dudak büyütme nedir?

Dudak büyütme yüz güzelliğine katkı sağlayan estetik uygulamalardan bir tanesidir. Dolgun, hacimli ve taze dudaklar, eski çağlardan beri tercih edilen ve çekiciliği artıran estetik unsurların başında geliyor. Yüzün 4 önemli bölgesi olan, saçlar, gözler, cilt ve dudaklar, ne kadar dikkat çekici ve ahenkliyse, kişinin albenisi bir o kadar artırıyor ve muazzam bir güzellik oluşturuyor. Bu durumun farkında olan insanoğlu, gerek kozmetik malzemelerden, gerek estetik uygulamalardan faydalanarak, dudaklara arzu edilen formu kazandırmaya çalışıyor. 

Kimler dudak büyütme yaptırabilir?

Doğuştan ince dudaklı olabilirsiniz ya da farklı sebeplerden dolayı dudaklarınızda simetri sorunu ya da yaşa bağlı olarak gelişen çökme, cansızlık ve dudak kenarlarında kırışıklık sorunu var olabilir, dudak büyütme operasyonlarıyla, dilediğiniz formda dudaklara kavuşabilmeniz mümkün.

Yağ transferi ile dudak büyütme

Dudak büyütme işleminde de bedene yabancı bir madde sokmadan, yapay dolgu malzemeleri kullanmadan dudak büyütmenin sağlık açısından çok fazla artısı vardır. Bu sebeple dudak büyütme operasyonlarında, Cihantimur Yağ Transferi tekniğini kullanıyoruz. Klasik yağ enjeksiyonlarından farklı olan bu teknikte, hastanın kendi bedeninden alınan yağlı doku, dudak bölgesine enjekte edilir. Cihantimur Yağ Transferinde yağ hücreleri hava ile temas etmeden kapalı lipokid sistemiyle toplandığı için, mevcut yağ hücreleri canlı kalır ve kök hücreden zengin bir yapıya sahip olur. Dudak bölgesine enjekte edildiğinde ise, bölgede alerji ya da farklı komplikasyon sorunları oluşmaz. Bölge canlı yağlı dokuyu hemen algılar, doku kendi şifresine uygun olduğu için yaşamaya devam eder. Bu sayede, daha diri, daha canlı ve daha doğal dudaklara kavuşmanız mümkün olur ve var olan çizgiler yok olur.

Dudak büyütme işlemini çoğunlukla farklı ameliyatsız yüz güzelleştirme teknikleriyle kombine ederek de uygulayabiliyoruz. Dudak büyütme uygulaması için Cihantimur Yağ Transferi tekniğiyle toplanan canlı kök hücreler, ayrıca çöken yanaklara, göz çevresine ve ya Örümcek Ağı Tekniği sırasında kullanılan medikal iplerin arasına enjekte edilerek de kullanılabiliyor. Hastaların tercihine göre planlanan bu işlemlerde total yüz gençleştirme uygulaması da yapılmış oluyor. 

Dudak büyütmede yağ transferinin faydaları

Dudak büyütme operasyonlarında kullanılan Cihantimur Yağ Transferinin faydalarına baktığımız da ise;

• Daha canlı, daha diri ve daha dolgun dudaklar
• Pratik bir uygulama ile hızlı bir şekilde dudak büyütme işlemi
• Alerji ve komplikasyon riski yok
• Yapay dolu uygulamaları yerine, kendi yağ hücrelerinin avantajları
• Daha uzun süre kalıcılık
• Kendi kendini yenileyen ve tazeleyen dudak yapısı

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Dudak büyütme, üst ve alt dudakların görünümünü geliştirmek için çeşitli cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler kullanılarak yapılan prosedürdür. Dudakları güçlendirmek için kullanılan malzemeler, geçici veya yarı kalıcı olabilir dolgular ve yağ transferini içerir. Hastalar daha dolgun, daha düzgün dudaklar ya da dudakların etrafındaki istenmeyen dikey çizgiler ve kırışıklıkları gidermek için dudak büyütme isteyebilirler. Dudak büyütme, bir kişinin üzgün, kızgın ya da yaşlı görünmesine neden olabilecek, yaşlanmayla ortaya çıkan sönük ya da aşırı derecede ince dudakların görünümünü iyileştirebilir.

Daha dolgun, daha düzgün dudaklar isteyen bireyler dudak büyütme için iyi bir aday olabilirler. Ayrıca yaşla birlikte sönmüş veya incelmiş olan dudaklara sahip olanlar da dudak büyütme uygulaması isteyebilirler. Bazı hastalar, dudağın kırmızı kısmı boyunca daha fazla hacim ve daha belirgin bir vermilyon sınırı (kırmızı dudak ve beyaz dudağın birleşimi) isterler. 

Geçici dudak büyütme için kullanılan pek çok popüler enjekte edilebilir dolgu maddesi bulunuyor. Yüzeysel olarak cildin altına yerleştirildiğinde pürüzsüz ve doğal olduğu için dudaklara ve çevresine hacim kazandırmak için harika bir seçenektir. Dudak ve deri yüzeyinin hemen altına enjekte edildiğinde, daha basit çizgiler ve kırışıklıklar etkin bir şekilde silinebilir. Geçici dudak büyütme ile görülen yumuşak ve doğal görünen gelişim, ortalama altı ila dokuz ay sürecektir.

Yağ transferi, karın veya uyluk gibi bölgelerden alınan bölgesel yağın toplanmasını ve dudak içine yerleştirilmesini içeren bir uygulamadır ve dudak büyütme için başka bir seçenektir. Geçici dolgu maddeleri gibi, dudağa yağ enjeksiyonları hacim artışı ve daha düzgün, kadınsı dudak konturu sağlayabilir. Çoğu durumda, yağ ile dudak güçlendirilmesi kalıcı bir sonuç sağlayabilir. Bununla birlikte, aktarılan bazı yağlar kaçınılmaz olarak değişen derecelerde emileceğinden, istenen büyütme seviyesini elde etmek için aralıklarla bir dizi yağ enjeksiyonu gerekebilir.

Dudak büyütme için kullanılan anestezi türü, belirli tekniklere bağlıdır. Dermal dolgu ile dudak büyütme topikal anestezi sürülerek uyutmadan yapılır. Dudağa yağ transferi ise genel anestezi altında yapılabilir.

(559 oy,4,85)
Yorumlar?YORUM