Dolgu

Estetik ameliyat olmaya gerek kalmadan, günümüzde bireylerin tercih ettiği yöntemlerden birisi, dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan gençleşme uygulamalarıdır. Geçen zamanla ve yerçekimi etkisiyle yüzde sarkmalar, yanakla dudak arasında derin çukurluklar, iki kaş arasında, alın kısmında çizgi şeklinde çukurlar oluşabilir.

Fiyat Alın

Yanaklardaki, elmacık kemiklerindeki çökkünlüğü gidermek, ince dudakları dolgunlaştırmak, küçük çene uçlarını büyütmek ve sivilce çukurluklarını gidermek için de kullanılan dermal dolgular son dönemlerin en popüler işlemleri arasında yer alıyor.

Dermal dolgu maddeleri, bazen yumuşak doku dolgu maddeleri olarak adlandırılır, cilt yüzeyinin altına hacim ve doluluk eklemek için enjekte edilecek maddelerdir.

Dermal dolgu maddelerinde sıklıkla vücuttaki bazı sıvılar ve dokularda bulunan ve cilde dolgunluk veren hyalüronik asit kullanılır. Yaşlanma ya da diğer kozmetik sorunların farklı belirtilerini tedavi etmek için tasarlanmıştır. Dolgu maddelerinin kalıcılıkları, ne kadar süre dayandıkları ise içeriklerine ve enjekte edildikleri bölgeye göre değişir. Bazı dolgu maddeleri 6 ay sürerken, bazıları ise 2 yıl veya daha uzun sürer. Bireyler kendileri için en iyi seçimin ne olacağını belirlemek için bireysel ihtiyaçlarını ve beklentilerini doktoruna açıkça anlatmalıdır.

Dolgular ve kullanım bölgeleri

Farklı tiplerde dermal dolgu maddeleri, yaşlanmanın değişen belirtilerini tedavi etmek için tasarlanmıştır. Seçilen dolguya bağlı olarak şu bölgelerde kullanılabilirler:
• Dudak dolgusu, dudak büyütme
• Yüzdeki deformasyonu gidermek
• El üstündeki damarlı, kemiksi görüntüyü azaltmak
• Gözaltı ışık dolgusu ile alt göz kapağının neden olduğu gözlerin altındaki gölge, morluk ve çökmeler
• Yüzdeki akne, iz ya da girintileri doldurmak
• Özellikle alt yüz bölgesindeki (ağız çevresi ve yanaklar) statik kırışıklıkları doldurmak veya yumuşatmak


Hacmini ve  pürüzsüzlüğü kaybeden her yere kullanılabilir. Bu, ağız çevresindeki kırışıklıkları, ince dudakları ve dolgunluğu kaybeden yanakları içerir. Ayrıca alın kırışıklıkları, yara izleri ve daha pürüzsüz bir görünüm için ekstra hacime ihtiyaç duyan diğer alanlarda da kullanılabilirler.

Tüm Ameliyatsız Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Neden dolgu uygulaması?

Dermal dolgu maddeleri, yüz hatlarındaki deformasyon görüntüsünüz azaltmaya fayda sağlayan ve yüzdeki hacim ve dolgunluğu tekrar kazandıran ameliyatsız gençleşme tedavileri arasında en fazla kullanılan uygulamadır. Yaşlandıkça, yüzlerimiz doğal olarak deri altı yağlarını kaybeder. Yüz kasları daha sonra cilt yüzeyine daha yakın çalışır, bu yüzden gülümseme çizgileri ve kaz ayakları daha belirgin hale gelir.

Yüz cildi de, bu yüz hacim kaybına katkıda bulunur. Yüz cildini etkileyen diğer faktörler güneşe maruz kalma, kalıtım ve yaşam tarzını içerir. İşte dermal dolgular tüm bu süreci geri çevirmeye faydalı ameliyatsız bir tedavi seçeneği sunar.

Dermal dolguların avantajları

• Dolgun dudaklar
• Kaybolan kontur hattının tekrar kazanılması
• Ellerdeki damarlanmanın yumuşatılması
• Yüz kırışıklıklarını giderme
• İzlerin görünümünü iyileştirme
• Gözlatı morluklarını giderme
• Yaşlanmanın erken belirtilerini giderme

Bazı hastalar için, yüz germe, kaş kaldırma veya göz kapağı estetiği gibi cerrahi operasyonlar en iyi yaklaşım olabilir. Yumuşak doku dolgu maddeleri gibi cerrahi olmayan gençleştirme tedavileri, ilerlemiş vakalarda aynı sonuçları elde edemez, ancak doğru zamanlarda, henüz ilerlemiş bir yıpranma noktasına gelmeden yapılan dolgu uygulamaları ise yaşlanma belirtilerinin ötelenmesine yardımcı olabilir. Dermal dolgu maddelerinin yüz yaşlanması için geçici bir tedavi sunar. Uzun süreli sonuçlar için devam eden tedavilere veya cerrahiye ihtiyaç olduğunu hatırlatmak isteriz.

Dolgu uygulaması

Doktorunuz yüzünüzün görünümünü ve sorununu değerlendirir. İsteklerinizi ve şikayetlerinizi dinler. Yüzünüzdeki stratejik noktalara, dolgu maddesi için uygun enjeksiyon yerlerini işaretler. Enjeksiyon bölgeleri bir antibakteriyel ajan ile temizlenir. Enjeksiyon bölgesinde ağrı duymamanız için isterseniz, anestezik merhem kullanılabilir. Tam manasıyla ağrısız olmasa da, enjeksiyonlar genellikle kolayca tolere edilirler. Enjeksiyon genellikle işaretlenmiş her bölge için sadece birkaç dakika sürer. Tedavi edilecek alanların sayısına bağlı olarak, tüm süreç 15 dakika kadar kısa veya bir saat kadar sürebilir.

Bir önceki sayfamızda Franksiyonel Lazer operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Dolgu uygulaması sonrası

Hafif de olsa yüzünüzde şişme yaşayabilirsiniz. Şişmeyi azaltmak ve rahatsızlığı hafifletmek için bir buz paketi önerilebilir. Bölgede bir veya iki gün biraz dolgunluk hissedebilirsiniz, genellikle herhangi bir ilaca ihtiyaç duyulmaz.

Dolgu uygulaması sonucunu anında görebilirsiniz ve kullanılan dolguya ve enjekte edilen hastaya bağlı olarak birkaç aydan birkaç yıla kadar kalıcılığı sürecektir. İyi beslenmek ve cilde uygun ürünler kullanmak işlemin ömrünü artıracaktır.

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Yüzümüzdeki cilt altında bulunan kolajen ve elastin lifleri, yaşlandıkça kırışır ve kırışıklıklara neden olur. Dermal dolgu maddeleri, yüze genç bir görünüm kazandırmak için harika bir yoldur. Dermal dolgu maddelerini cildinizi canlandıracak ve yüzünüze canlı, genç bir görünüm kazandıracaktır.

Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit en çok tercih edilen dolgu malzemesidir. İnsan vücudunda da bulunduğu için, cilde rahat uyum sağlar, alerjik reaksiyona sebep olmaz. Su tutma özelliğinden dolayı cilde elastiklik, canlılık verir. 

Dolgu işlemi öncesinde, uygulanacak bölgeye uyuşturucu krem sürülür ve 20 dakika beklenir. Çok ince uçlu iğne kullanılır. İşlem, uygulanacak bölgeye göre 15-20 dakika sürmektedir. Dolgunun dağılması için doktor tarafından enjeksiyon yapılan yere kısa süreli masaj yapılır.

İşlem sonrasında günlük yaşamınıza hemen devam edebilirsiniz. Dolgu enjeksiyonu geçici olduğu için, dolgunun vücuttan atılması 8 ay – 2 sene kadar sürer. Bazı dolgu malzemelerinin içinde ağrı kesici olduğu için acı hissedilmez.

Nadiren enjeksiyon uygulanan yerde, morarma olabilir. Bu geçici bir durumdur. 1 hafta içinde geçmesi beklenir. Uygulama sonrası bol bol su içilmelidir. 10 gün içinde daha iyi sonuç alınır.

Geçici dolgu fiyatları değişkenlik gösterir. Eğer siz de böyle bir uygulamayı denemek istiyorsanız, özellikle konusunda uzman bir hekim tarafından seansların yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Evet. Üst, dış yanaklara hacim vermek, yüzün konturunu yeniden şekillendirecektir. Daha çok kalp şeklinde bir yüz (gençlerde olduğu gibi), doğal olarak genç bir görünüm yaratmaya yardımcı olacaktır. Doktorunuz size bu konuda yardımcı olacaktır.

Yağ transferleri de dudakları büyütmek için kullanılabilen bir uygulamadır. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır. Dolgu maddeleri daha popülerdir çünkü anlık sonuçlar alabilirsiniz ve daha basit bir prosedürdür. Yağ transferi, daha uzun sürelidir ve alerjik reaksiyon riski taşımadan faydalar sağlar, ancak prosedür çok daha uzun ve karmaşıktır.

İyi ve uzman bir elde enjekte edilmiş dudak dolgusu, asimetrik üst dudakların düzgün görülmesine yardımcı olabilir. En iyi sonucu elde etmek için dermal dolgu tedavisinde tecrübeli uzman bir doktorun olması gerektiğini unutmayınız.

Dermal dolgu maddesi tedavisinden sonra, yumuşak şekilde yıkamada herhangi bir sorun olmaz.

Enjekte edildiklerinden daha fazla dolguya ihtiyacınız olabilir. Uygulamayı yapan doktorunuza ulaşın ve iyi bir karşılaştırma için öncesi sonrası fotoğraflarınızı kontrol edin.

 Dermal dolgu maddeleri yüze hacim kazandırırken, Botoks kırışıklıkların altındaki kasları gevşeterek görünümlerini değiştirir. Örneğin, dermal dolgu maddeleri ince dudakları büyütür ve nazolabial kıvrımlara (marionette çizgilerine) hacim eklemek için mükemmeldir. Botoks ise kaş çatmalarını gevşetmek için iyi bir seçenektir.

Hemen! Dermal dolgu maddeleri, normal rutininize hemen geri dönmenize izin veren non-invaziv prosedürlerdir. Bazı insanlar, enjeksiyon bölgesinde hafif kızarıklık veya hafif rahatsızlık hissedebilirler; ancak bu, önümüzdeki birkaç gün boyunca azalacaktır.

 Kesinlikle. Dermal dolgu maddeleri ve Botox, farklı şekillerde kırışıklıkları düzeltmelerine rağmen, birlikte kullanılmaları tamamen güvenlidir. Aslında, birçok insan Botoks ve dermal dolgu tedavisini aynı anda aldıklarında en iyi sonuçları görüyorlar. Bu seçeneği konsültasyon sırasında doktorunuzla mutlaka görüşün.

(529 oy,4,87)
Yorumlar?YORUM