Çarpık Bacak Düzeltme

Estetik, orantılı bacaklar, dış güzelliğin tartışmasız en önemli unsurları arasında yer alıyor. Üst ve alt bacağın birbirine uyumu, sadece bacak bölgesini açıkta bırakan kıyafetlerde değil, tayt, pantolon gibi bacakları saran modellerde bile belirgin hale gelmektedir. Yazlık kıyafetler, plaj kostümleri bacaklarda olan çarpıklık ve ya orantısızlık sorununu tam olarak ortaya çıkartırken, bu problemi yaşayan çoğu insan da, sosyal hayatı içerisinde özgüven kaybı yaşamaya başlarlar. Bacak bölgesinin zor kamufle edilmesi, vücut güzelliğine gölge düşüren çarpık bacak sorunu, insanları konforlu bir hayattan alıkoyan en önemli estetik problemlerinden bir tanesidir.

Fiyat Alın

Bacaklardaki Çarpıklık ve Orantısızlık Neden Olur?

Bacaklar sadece yürümemizi sağlayan uzuvlar gibi görünse de, sütün gibi bacaklar söylemiyle dilimize bile girmiş, estetik beden duruşunu tamamlayıcı bir özelliğe sahiptir. Bacaklarda oluşan çarpıklık, orantısızlık ise,  kemik sorunları ve ya yağ dağılımındaki uyumsuzluktan kaynaklanır. Bacaklardaki kemik eğriliğinin pek çok sebebi olabilir. Bugün rekonstrüktif şekilde kemiklerde beliren eğriliğin giderilmesi, oldukça riskli ve hastaya iyileşme sürecince çok fazla sorunlar yaşatan girişimlerdir. Yağ dağılımındaki orantısızlığın sebebi genelde genetik kökenlidir. Bölgesel yağlanma sorunu gibi düşünebileceğimiz bu problem, kilo almaya bağlı olarak bacak bölgesinin fazlaca yağlanması ya da sadece üst ve ya alt bacağın kilo alması gibi sorunlarla gündeme gelebilir. 

Çarpık bacak nasıl düzeltilir?

Estetik International kliniklerinde bacaklardaki kemik eğriliğinden doğan ve ya bacaklardaki yağ dağılımından kaynaklı estetik sorunlarına Cihantimur Yağ Transferi tekniğini kullanarak çözüm buluyoruz. Bu teknik, bacaklardaki eğriliği yapan kemiğe dokunulmadan, sadece hastanın bacağına yağ transferi yapıp, mevcut eğriliği kamufle ederek, bacaklara şekil vermeye fayda sağlıyor. Cihantimur Yağ transferinde kullanılan kapalı lipokid tekniği sayesinde bölgesel yağlanma olan alandan yağ çekilir. Çekilen yağ havayla temas etmediğinden canlılığını koruduğu için, enjekte edilen alanda uzun süre hacmini koruyabilme özelliğine sahiptir. Bacak eğriliğini gidermek için yapılan bu yağ transferi hastaya, ömür boyu güzel, formunda ve simetrik bacaklara kavuşma imkanı sağlar. Yine aynı teknikle hastanın üst ya da alt bacaklarında orantısız bir yağ birikimi sorunları da çözümlenir. 

Tüm Vücut Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Neden Yağ Transferi?

Bacaklar bir bütün olarak algılanmalıdır. Alt ya da üst bacak olarak soruna bakıldığında, müdahale edilen alanla, diğer bacak bölgesi arasında orantısızlık oluşmaması gerekir. Cihantimur Yağ Transferi Tekniği, alt ve üst bacak arasındaki uyumu sağlayabilen, yumuşak doku üzerinde son derece olumlu ve etkili sonuçların alınabileceği en gelişmiş yağ transferi tekniğidir. Bacak kemiklerine dokunulmadan sadece yağ transferi yapılarak çözümlenebilen sorunlar, hastaya operasyon sonrası anında iyileşme imkanı sağlar. Ayrıca Yağ Transferiyle Çarpık Bacak Düzeltme Estetiğinin Avantajlarına bakacak olursak:

• Cihantimur Yağ Transferi tekniği kapalı lipokid sistemi ile daha uzun süre canlı kalabilen ve daha fazla depolanabilen yağ miktarlarına ulaşılır
• Çekilen yağ, kök hücreden zengin hale getirildiği için, transfer edilen yağın tutunma ve daha uzun süre kalma avantajları vardır.
• Bu teknik yumuşak doku düzenleme ve şekil verme işlemlerinde en etkili sonuçları sağlamaktadır
• Üst ya da alt bacaktaki her türlü yağ fazlalığı ve yağ eksikliği giderilebilir. Bölgeler arası yağ transferi yapılabilir.
• Kesi yapılmadan, sadece mikro girişlerle yağ alınır ve yine mikro girişlerle yağ enjekte edilerek bacaklara istenilen form kazandırılır.

Çarpık Bacak sadece 1 operasyonla düzeltilebilir mi?

Eğer bacaklarınızda ileri düzeyde bir şekil bozukluğu yoksa sadece 1 kez yapılan operasyonla estetik bacaklara kavuşmanız mümkündür. Aşırı deformite sorunlarında ise, 2. operasyonla sorun çözümlenir. Klasik çarpık bacak düzeltme operasyonlarının olası risklerini ortadan kaldıran ve tekrarlanabilen basit bir uygulama olan bu teknik, çoğunlukla tek seferde sorunun çözümüne fayda sağlamaktadır.Çarpık Bacak Düzeltme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kararlaştırılan anestezi tekniği ile başlayan operasyon, hastanın bölgesel yağ alımıyla devam eder. Çarpık bacaklar için düzeltme enjeksiyonu yapılır ve bacaklara form kazandırılır. Eğer sorun bacaklardaki yağ orantısızlığından kaynaklanıyorsa, hastanın fazlalık yapan yağı, diğer alana transfer edilir. Mikro girişler ufak bantlarla kapatılır ve operasyon tamamlanır.

Çarpık Bacak Düzeltme
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

Çarpık bacak Düzeltme Operasyonu Muayenesinde Nasıl Yapılır?

Muayene sırasında hastanın bacaklarındaki sorun tespit edilir. Bacaklarınızda bir çarpıklık varsa, çarpıklığı düzeltmek için kullanılacak yağın, bölgesel olarak nereden alınacağına karar verilir. Eğer bacaklarınızda ince alt bacak, kalın üst bacak gibi bir sorun varsa, bunun için makul bacak ölçüsü oranlaması planlanır. Hastanın ve cerrahın ortak kararına göre genel ya da lokal anestezi kararlaştırılır.

Çarpık Bacak Düzeltme Operasyonu Sonrası

Çarpık Bacak Düzeltme operasyonu sonrasında hasta son derece konforlu bir iyileşme süreci geçirir. Kesi yapılmadan ve kemiğe müdahale edilmeden yapılan bu operasyon sonrası hasta hemen evine gidebilir. Yağ alınan bölgeye korse ve yağın transfer edildiği bölgeye ise varis çorabı giyilir. Ortalama 2-3 hafta bu aparatların kullanılması tavsiye edilir. ,

Bir önceki sayfamızda El Estetiği operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

SSs

Bacaklardaki çarpıklığı, yağ dağılımı orantısızlığını çözümleyen bir estetik cerrahi uygulamasıdır.

Çarpık bacak estetiğinde Cihantimur Yağ Transferi tekniği kullanılır ve mevcut sorun çözümlenmeye çalışılır

Cihantimur Yağ Transferi’nde hastanın bedeninden alınan yağlar, ihtiyacı olan diğer alana enjekte edilerek uygulanır. Cihantimur Yağ Transferi tekniğinde kullanılan kapalı sistem, kök hücrelerin yaşamına devam etmesini sağladığı gibi, fazla miktarlarda yağ toplamaya da fırsat vermektedir. Bu sayede hücrelerin canlı kalması ve transfer edilen alana derhal tutunması sağlanmış olur.

Klasik yağ transferi uygulamalarından farkı ise, toplanan yağların havayla temasını engelleyerek depolandığı kapalı lipokid sisteminden gelmektedir. Yağ hücreleri ile kusursuz bir dolu uygulaması yapılabilir. Fakat bugün klasik yağ transferi uygulamalarında yağın çekilme esnasında beden sıcaklığından, dışarıdaki ortama nakledilen yağ hücrelerinin değişen hava koşullarına uyumu düşünülmeden hareket edilir.

Yapay, sentetik bir dolgu kullanmaktansa, hastanın kendi bedeninden alınan, dokusuna uyumlu yağ dolgusu kullanmak, her açıdan hastaya avantaj sağlar. Şekillendirilmesi kolaydır, uzun ömürlüdür ve herhangi bir risk içermez

Çarpık bacak estetiğinde hastanın bacak yapısına göre hareket edilir. Mevcut yağ fazlalığı neresinde varsa, o bölgeden yağ alınır, kapalı lipokit tekniği ile muhafaza edilerek, enjeksiyon gerçekleştirilir.

Minimal, noktasal girişlerle uygulama yapılır. Geniş bir kesi izi söz konusu değildir.

Minimal, noktasal girişlerle uygulama yapılır. Geniş bir kesi izi söz konusu değildir.Bacaklarında çarpıklık olanlar, alt bacağında ya da üst bacağındaki yağ dağılımından rahatsız olanlar, ayak bileklerini kalın ya da çok ince bulanlar, bu operasyonu yaptırabilirler

Çarpık bacak estetiğinde kullanılan Cihantimur Yağ Transferi tekniği, çekilen yağın kök hücreden zengin bir halde, hücreler yaşayarak transfer edilmesini sağladığından, yapılan işlemin ömrünü de uzatmaktadır. Ömür boyu konforlu bir deneyim yaşanabilir.

Hastanın kendi bedeninden çekilen bir doku yani yağ kullanıldığı için herhangi bir yan etkisi yoktur. Yağ başka bir alanda yaşamını devam ettirir

Kök hücrenin yenileyici ve hücreleri destekleyici içeriği iyileşme döneminin de kısa sürede gerçekleşmesini sağlar. 

(522 oy,4,80)
Yorumlar?YORUM