Boyun Germe

Yüz bir bütün ve boyun bölgesi de bu bütünlüğün ayrılmaz bir parçası. Boyun bölgenizde de sorun varsa, sadece yüz germe yaptırarak arzu ettiğiniz sonuca ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Bu sebeple konuya bütün olarak bakılmalı ve boyun germe planlamanız bu doğrultuda gerçekleşmelidir.

Fiyat Alın

Boyun Germe Nedir?

Boyun bölgesi, yüz gibi yaşlanma belirtilerinin ilk olarak hissedildiği bölgelerin başında geliyor. Ayrıca genç yaşlarda olmasına rağmen, genetik sebeplerden ve ya kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen boyun sarkmalarını gözlemleyebiliriz. Boyunda gevşemiş, sönük balon görüntüsü, fazlalık yağ dokusu, yerçekimine yenik düşmüş kas yapısı, hindi boyun olarak tabir edilen deformiteler ve belirgin gıdık yapısı, boyun germe operasyonlarının belli başlı konuları arasında yer alır. 

Boyun germe çeşitleri

Boyun estetiğini aslında yüz estetiğinden ayrı tutmak çoğu zaman hatalı olacaktır. Boyun yüzün devamı niteliğinde bir bölgedir ve gençleştirme çalışmaları bir bütün halinde yapılmalıdır. Boyun bölgesindeki bu sorunlar, yüz bölgesinde de var ise, beraber yapılan operasyonla çok daha çarpıcı ve etkili sonuçlar alınır.

Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde olası boyun estetiği sorunlarını, deformitelerin derecesine göre sınıflandırarak, farklı uygulamalar yapmaktayız. 

•  Cerrahi Boyun Germe
•  Ameliyatsız Örümcek Ağı Estetiği
•  Ultherapy
•  Hyaluronik asit içerikli mezoterapi
•  Secret ve PRP uygulamaları

Cerrahi Boyun Germe

Boyun germe ameliyatları cerrahi prosedürde ele alındığında, boyun bölgesini yüzün devamı niteliğinde ve ayrılmaz bir parçası olarak ifade edip, yüz germe operasyonlarıyla birlikte yapılmasını öneriyoruz. Lokal ve ya genel anestezi altında başlayan boyun germe ameliyatında, kulakların önünden başlayarak, kulak arkasına ve saç bölgesine doğru ve doğal çene çizgisine kesi yapılır. 

Sarkan ve formunu kaybetmiş kas yapısı gerginleştirilir, fazlalık yağ dokusu ve fazlalık deri mevcut yapıya uygun olarak kesilerek uzaklaştırılır. Yeniden şekillendirilmiş boyun açılan kesi yerlerinden tekrar dikilerek kapatılır. Boyun germe ameliyatı sonrası az miktarda ödem ve morluk olabilir. Hastamızın durumuna göre bir gece yatması önerilebilir ya da operasyon sonrası evine dönebilir.

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Örümcek Ağı Estetiği ile Boyun Germe

Örümcek Ağı Estetiği cerrahiye alternatif bir cilt germe tekniğidir. Boyun estetiğinde de son derece iyi ve etkili geri dönüşler aldığımız Örümcek Ağı Estetiği, hastalarımıza ameliyatsız bir şekilde boyun germe konforunu yaşatmaktadır. Hastanın boynundaki deformasyonun derecesine göre belirlenen adette ip, cilt alt dokusuna ince uçlu iğneler vasıtasıyla yerleştirilir. İplere reaksiyon veren vücut, bölgede kolajen üretimini artırarak, elastin ve fibroplast oluşumunu hızlandırır. Bu sayede boyun bölgesi gerilir ve mevcut deformasyon zaman içinde form kazanmaya başlar. Örümcek Ağı Estetiği sonrasında hemen sosyal hayatınıza geçiş yapabilir ve herhangi bir pansuman ve ya sargıya gerek kalmaksızın hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bir önceki sayfamızda Yanak Estetiği operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Kimler Boyun Germe Ameliyatı yaptırabilir?

•  Boynunda kırışıklık, sönmüş balon görüntüsü, sarkma ve form kaybı yaşayanlar
•  Boyun kaslarında deformasyon yaşayanlar
•  Hindi boynu görüntüsüne sahip olanlar
•  Sarkmış tükürük bezi olanlar

Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

Boyun germe boyun bölgesinde oluşan sarkma ve çene çizgisi kaybına form kazandıran ve bölgeyi gençleştiren bir işlemdir.

Boyun germe için en iyi adaylar boyun ve / veya çene çizgisi istenmeyen şekilde sarkmış olması nedeniyle rahatsızlık duyan kişilerdir. Çoğu hasta çene altındaki istenmeyen dolgunluğun altında kalan aşırı gevşeklik nedeniyle oluşan yaşlı görüntüden şikayetçidir. Bu değişiklikler genellikle üç farklı bileşenin (gevşek deri, kas sarkması (platismal bantlama olarak adlandırılır) ve fazla yağın bir kombinasyonunun sonucudur. Gevşek cilt yaşlanma sürecinin bir sonucudur. Kas sarkması da aynı şekilde yaşlanma süreci ile bağlantılı olarak, bu kasların boyuna kadar uzanan ince geniş kas tabakasına (platisma) yaptığı baskı ile oluşur. Her iki tarafın normal olarak ortada buluşmadığı bir platisma kası vardır ve yaşlanma süreci ilerledikçe, her iki taraftaki kasın kenarı aşağı doğru sarkmaya başlar ve çenenin hemen altından köprücük kemiğine doğru uzanan gözle görülür 2 bant ortaya çıkar. Bu, genellikle “hindi boyun” deformitesi (kombine sarkma cilt ve kas) olarak tanımlanır. Ayrıca aşırı yağı olan hastalar, çene altında istenmeyen bir çene çizgisi yani gıdıya sahiptirler. Üç bileşenin hepsi aynı hastada birlikte olabilir ve erken yaşlanma boynun bölgesinin bu şekilde ortaya çıkmasına neden olur.
Bu 3 sorunu birden yaşayan her insan, boyun germe prosedüründen faydalanabilirler.

 

Çoğu boyun germe derin sedasyon veya genel anestezi altında yapılır. 

Boyun germe, kulağın ön tarafından kısa bir uzantı ile kulak arkasına gizlenmiş insizyonlar yapılarak başlar. Deri altta yatan dokudan ayrıştırılır ve platisma kası çene çizgisinin altına doğru çekilir. Kasın arka kenarı harekete geçirilir, ardından yukarı doğru kaldırılır ve kas, kulağın arkasına kemiğe birden fazla dikişle tutturulur. Kasın arka kenarını yukarı doğru çekerek, boynun ön ve yan tarafları etkili bir şekilde sıkılır. Kesim daha sonra ince dikişlerle dikkatlice kapatılır.

Platismaplasti için, çenenin altında bir kesi yapılır ve kasın iki tarafının kenarları, bir korse gibi birbirine birleştirilir ve keskin bir yeni boyun çizgisi yaratılır. Platismaplasti sonrası kaçınılmaz olarak fazla deri gevşekliği söz konusudur ve bu da boyun hattını daha fazla kaldırmak ve sıkılaştırmak için kulağın arkasında bir kesi olmasını gerektirir. 
Bu denli bir kesi istenmiyor ve aşırı bir sorun yoksa, Örümcek Ağı estetiği ve Yağ Transferinden de faydalanılabilir.

Boyun germe için yapılan insizyonlar çoğunlukla kulağın arkasında ve bazen çenenin altında kalır ve iyi bir şekilde gizlenirler. Yağ transferi ve Örümcek Ağı estetiği ile yapılan uygulamada ise iz olmaz.

Boyun germeden sonraki ilk birkaç gün boyunca, hastalar şişmeyi en aza indirmek için başını 30 derecelik açıyla hafifçe yukarı kaldırarak uyuması gerekir. Herhangi bir ağrı veya rahatsızlık, düşük doz ağrı kesicilerle kontrol altına alınır. Hastalar, bandaj pansuman değişimi için ameliyattan bir ya da iki gün sonra tekrar görülür. Şişlik ve morarma ameliyattan sonra on gün içinde geçecektir. 

Çoğu hasta boyun germe sonrası 1 hafta içinde çalışmaya başlıyor.

Aerobik aktivite, tempolu bir spor, boyun germe sonrası ilk 2 hafta içinde önerilmez. Ortalama 1 ay sonrasında egzersizle ire doktorunuzun onayı ile başlayabilirsiniz.

(585 oy,4,86)
Yorumlar?YORUM