Botulinum Toksini

Botulinum Toksini, estetik cerrahide sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Göz çevresinde, alında, burun kenarlarında, kaşların orta kısmında, dudak çevresinde ve boyun bölgesinde oluşan çizgilerin giderilmesinde etkili bir çözüm olan botulinum toksini, botilinum toksinin sorunlu bölgelere enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir işlemdir. Ayrıca terleme tedavisinde de sıklıkla kullanılır.

Fiyat Alın

Sık kullanılan mimik kaslarının yol açtığı çizgiler ve yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar için, peeling ve doldurma gibi işlemler de yapılabilmekte, ancak botulinum toksin yöntemi kadar etkili olamamaktadır. 

Botilinum Toksinin kullanım alanları

• Kaz ayakları, alın çizgileri, kaş çatma çizgileri, dudak çizgileri 
• Göz çevresi kırışıklıkları
• Boyun bölgesi
• Derin çene ucu çukurları
• Üzgün surat ifadesi veren ağız kenarları
• Çene bölgesi
• Düşük burun ucu
• Düşük kaş
• El ayak gibi terleme alanları

Tüm Ameliyatsız Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Botilinum Toksinin uygulama

Botilinum toksinin birkaç dakikada tamamlanan bir işlemdir. Aynı zamanda, uygulama esnasında kullanılan enjeksiyon iğneleri oldukça ince uçludur ve acı vermez. Botulinum toksini enjeksiyonları size basit bir prosedür gibi görünebilir, çünkü sadece birkaç dakika sürer. Ama aslında hem deneyimli bir doktorun yapması gereken, sanat ve bilimin buluştuğu bir uygulamadır.

Yüzümüzde toplamda 43 kas vardır ve botulinum toksin enjeksiyonu yapan kişinin tedavinizi optimize etmek için doğru noktaları bilmesi ve nereye uygulama yapması gerektiğini bilmesi gerekir ve son derece büyük bir hayati önem taşır.
Spesifik kaslara küçük miktarlarda botulinum toksini enjekte etmek için çok ince bir iğne kullanılır. Spesifik kasları dikkatle seçerek, doktorunuz sadece kırışıklık yapan kasları zayıflatır ve doğal yüz ifadelerinizi korur.
Botilinum toksinin tedavisi enjeksiyonları genellikle 15 dakikadan az sürer.

İhtiyacınız olan enjeksiyonların sayısı yüzünüze ve kırışıklıklarınızın derecesine bağlı olarak değişir. Kaz ayakları, örneğin, genellikle iki ila üç enjeksiyon gerektirir. Kaşının üstündeki kırışıklıklar ise beş veya daha fazla alabilir.

Botilinum Toksinin sonrası

Botilinum toksinin işlemi sonrası 2 gün içerisinde olumlu etkileri gözlemlenmeye başlanır ve en az 4 ay süreyle de etkisini devam ettirir. Botilinum toksinin tekrar tekrar uygulanabilen, geri dönüşlü bir tedavi yöntemidir. Botulinum Toksin ile yapılan enjeksiyon sayesinde mimik kasları gevşeyerek, cilt kırışıklıkları kaybolur. Botilinum toksinin, mimik kaslarındaki gevşemeyi, uygulanan bölgedeki kasları ve sinirleri bloke ederek sağlar. Botilinum toksinin uygulaması için kırışıklıkların derinleşmesini beklemeden, derhal ince çizgilere uygulama yaptırarak, ince çizgilerin yerleşmesini engelleyebilirsiniz.

Botilinum toksinin uygulaması sonrasında, işlemin yapıldığı bölgede herhangi bir kızarıklık meydana gelmemektedir. Tedavi bitiminde dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Birincisi, işlem sonrası 2-3 saat süreyle mimik kaslarının aşırı çalıştırılmaması, ikincisi de öne doğru pozisyonda durmaktan kaçınılmasıdır. 1 hafta boyunca aşırı sıcak duş ya da banyo yapılmaması da önerilir. Botilinum toksinin hamile ve emzirme döneminde olan kadınlar dışında hemen herkese güvenle uygulanabilecek en hızlı ve etkili kırışık giderme tedavisidir.

Bir önceki sayfamızda Cilt Bakımı operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,
 

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların çıkarlarına uyum sağlarız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

 Bu, yüz ifadelerinin neden olduğu kırışıklıkları ve kırışıklıkları durdurmak için kasları dondurur. 

Botilinum Toksinin, yüz ince çizgileri ve kırışıklıkları geçici olarak azaltan veya ortadan kaldıran popüler bir kırışıklık tedavisidir.

En sık tedavi edilen bölgeler kaş çatma çizgileri, alın kırışıklıkları, gözlerin yakınındaki kaz ayağıdır. Boyundaki kalın bantlar, kalın çene kasları, dudak çizgileri ve terleme tedavisinde de kullanılır.

Botoks makraksının içinde bulunan maddenin adıdır, bakterilerden türetilen saflaştırılmış bir maddedir. 

Botulinum toksini enjeksiyonları, enjekte edildiği kasın sinir sinyallerini bloke eder. Sinyal olmadan, kas etkileşim yapamaz. Sonuçta istenmeyen yüz kırışıklıkları veya görünümü azalır. 

Sonuçları birkaç gün içinde görebilirsiniz, ancak tam etkiyi görmek bir hafta kadar sürebilir.

Tipik olarak minimum üç ila dört ay sürer

Botulinum toksininin etkisi azalmaya başladığında, kas reaksiyonunuz ve kırışıklıklarınız geri dönecektir.

(564 oy,4,87)
Yorumlar?YORUM