Blog

24Haziran

Prp (Plated Rich Plazma) Yöntemiyle Daha Genç Bir Cilde Sahip olun

Cilt gençleştirme uygulamaları denilince sanıyoruz akla ilk gelen şey PRP. En fazla uygulanan ve uzun yıllardır da insanların pek çok avantajından ötürü, en sevdiği ameliyatsız estetik uygulamalarından bir tanesi.

20Haziran

Leke Tedavisi ve Doğum Lekeleri

Leke tedavileri, doğum lekeleri başta olmak üzere pek çok cilt sorununun giderilmesinde fayda sağlarlar.

18Haziran

30 lu Yaşlarda Estetik ve Kozmetik

Estetik için 30’lu yaşlar sanıyoruz en kritik dönemlerden birisi. Zira 30'lu yaşlar kadınların kendilerini bulmaya başladıkları en güzel yaşlardır ve yapılan araştırmalara bakacak olursak, kolajen azalmasına bağlı olarak, aynadaki değişimin de en fazla görüldüğü yaş aralığı olarak karşımıza çıkıyor.

30Mayıs

Estetik International’dan son sistem yağ enjeksiyonu

Vücudun ihtiyacı olan yerlerinin hacim kazandırılması için kullanılan yağ transferleri son yıllarda çok fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor.

29Mayıs

Hollywood Smile Estetik Diş Hekimliği

Dişler kuşkusuz yüz güzelliğinin en önemli parçası ve yüz kontürünü bütünlüğü tamamlayan bir yere sahip. Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte oluşan estetik diş hekimliği ise, dijital altyapıyı kullanarak, oldukça kısa sürede, son derece etkili ve estetik dişlere sahip olunmasını kolaylaştırıyor.

24Mayıs

Genital Estetik Nedir, Neden Yapılmalıdır ve Nasıl Yapılır?

Genital estetik labia minora veya iç labiadaki büyüklüğü, göze çarpan sorunları azaltmaya yönelik bir işlemdir. Ayrıca oluşmuş gevşeklik sorununa sıkılaştırma işlemi de eklenerek gençleşmiş bir vajina bölgesi elde etmek mümkündür.

21Mayıs

Meme Estetiği Hakkında Şehir Efsaneleri

Göğüsler, bir kadının anatomisinin ve özgüveninin önemli bir parçasıdır. Akıllı kararlar almak için tüm meme estetiği çeşitlerini incelemek önemlidir. Herhangi bir sebepten dolayı göğüs büyütme operasyonu yapmak istiyorsanız, prosedür hakkında birçok efsane olduğunu göreceksiniz. Haydi şimdi onları inceleyelim.

20Mayıs

Obezite Cerrahisi Sonrası Vücut Germe

Büyük kilo kayıpları, başarmış olma duygusunu beraberinde getiren büyük bir değişimdir. Ancak birçok insan, başarılarının yan etkileri yüzünden kendilerini huzursuz buluyorlar...

17Mayıs

Sırt Ağrılarınızın Sebebi Sarkan Karınınız Olabilir

Uzun süredir sırt ağrısı çekiyorsanız, günlük hayatınızdaki olumsuz etkisinin tamamen farkındasınızdır. Azalan hareketlilik ve neredeyse sürekli ağrı, en önemsiz işleri bile bir angarya haline getirebilir. Uzun süreli ilaç kullanımı, doktora ve eczaneye tekrarlayan ziyaretler ve yaşamı bir eziyete dönüştürür.

07Mayıs

Anne Estetiğine Hazır Mısınız? Mommy Make Over

06Mayıs

Estetik Cerrahiden Sonra İyileşme Süreci İpuçları

19Nisan

Göz Kapağı Estetiği Olmadan Evvel Bilmeniz Gerekenler

Herhangi bir cerrahi işlemden önce, iyi bir aday olup olmadığınızdan emin olmak için bazı sorularınız olması son derece doğaldır. Özellikle göz kapağı estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız, gözlerin son derece önemli ve özel bir bölgede olması, bu soru miktarını artıracaktır. Tüm bu sebeplerden dolayı, göz kapağı estetiğine hazırlamanıza yardımcı olması için bilmeniz gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

18Nisan

Cilt Koçu Nedir?

Güzel cilt, tesadüf değil. Cilt koçu size bunun hiç şaşırtıcı olmadığını ve buna ulaşmanın son derecede basit olduğunu gösteren bir doktordur. Bu aslında tıpkı bir jinekolog, bir spor hocası gibi... Sizi en erken yaşlarınızdan beri takip eden, cildinizi sizden iyi tanıyan, düzenli aralıklarla size ve cildinize ihtiyacı olan ve olacak olan her şeyi planlayan bir yardımcı gibi düşünebilirsiniz.

26Mart

Meme İmplantları Hakkında 5 Şehir Efsanesi

26Mart

Dolgular ve Botulinum Toksini Hakkında Gerçekler

05Mart

Liposuction Hakkında 10 Soru 10 Cevap

Aşağıda, popüler ve yaygın olarak yapılan Liposuction hakkında bilinmesi gereken en önemli 10 soruyu ve cevabını bulacaksınız.

01Mart

Brezilya Poposu Estetiği Hakkında 5 Önemli Konu

Brezilya Poposu estetiği, BBL yani Brazilian Butt Lift, Hollywood'un en çok rağbet gören prosedürlerinden biri ve çoğunlukla Kim Kardashian gibi ünlüler sayesinde de son 5 yıldır en popüler uygulamalar arasında yer alıyor.

22Şubat

Büyük göğüslerin Çaresi: Meme Küçültme

Estetik International olarak sizlere meme küçültme konusunda bilgilendirici bir yazı içeriği paylaşmak istedik çünkü birçok hasta, ilk konsültasyona gelmeden evvel ve cesaretini toplamadan önce, bu prosedürü beş hatta 10 yıldır düşündüğünü ifade ediyor.

31Ekim

Somon DNA- Gençlik Aşısı ile Gençleşin

Gençlik aşısı ile daha genç, daha canlı! Üstelik yüzünüzdeki ifadeyi kaybetmeden, etkili ve güvenli Somon DNA tedavisi ile…

08Ekim

Estetik Sonrası Bunları Tüketin!

Estetik operasyonlar sonrasında doku toparlanmasına yardımcı 5 besini Beslenme ve Diyet Uzmanımız MELİS TORLUOĞLU yazdı.

08Ekim

Ödem Atıcı Çay Tarifi

Beslenme ve Diyet Uzmanımız MELİS TORLUOĞLU estetik operasyonlar sonrasında içilebilecek ödem atıcı çay tarifi ve ödem atıcı yiyecekleri sizler için yazdı.

17Ağustos

Genital Güzellestirme mi? Labioplasti mi?

Kavram kargaşasına düşmeye hiç gerek yok. Anatomi bilmemize ya da lalince tıp terimleri içinde boğulmamıza da…

10Ağustos

Erkeklerin yeni gözdesi: Medikal Estetik

Medikal dolgu ve botulinum toksin uygulamaları erkeklerin de gözdesi oldu. Artık erkekler de medikal estetikten faydalanarak daha canlı ve enerjik bir görüntüye sahip olmak istiyorlar.

15Ağustos

Gülüşünüzle Güzelleşin!

Estetik International Sağlık Grubu, 20. yılında Estetik Diş Hekimliğini de bünyesine alıyor

22Temmuz

Estetik International Hulya Avşar Cup Tenis Turnuvası

Tenis Sporunun kalbi yine 12 gün boyunca Hülya Avşar Cup ’ta, Estetik International ana sponsorluğunda attı.

20Temmuz

Kadınların Gucu, Iyilik Projesinde!

Satışlardan elde edilen gelir farkındalık yaratarak çalışmalar yapan Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği’ne bağışlandı.

15 Ağustos

Cihantimur Girişimcilik Zirvesi’nde

Şahinkaya Okulları’nın bu sene ikincisini düzenlediği, mesleki alanda öne çıkan insanların öğrencilerle buluştuğu Girişimcilik Zirvesi’nde Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur konuşma yaptı.

14Temmuz

Bulent Cihantimur

Deniz Akkaya’nın sunuculuğunu üstlendiği, 2 Mayıs 2018’de Ritz Carlton’da gerçekleşen Fashion TV Moda Ödülleri, sektörde "EN” leri bir araya getirdi. Cemiyet ve sanat dünyasından pek çok kişinin davetli olduğu gecede moda, kurumsal, sanatçı ve dijital kategorilerinde birbirinden başarılı isimlere ödülleri dağıtıldı.

12Ağustos

Turk Estetik Cerrah Miss & Mr Universe Sweden Juri Koltuğundaydı

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur 2016 İsveç modellerini seçti

10Temmuz

Pixee Fox Genital Guzelleştirme

Geçtiğimiz senelerde ülkemize gelerek Cihantimur’a Örümcek Ağı estetiği yaptıran yaşayan Barbie bebek Pixee Fox, bu sefer Genital Güzelleştirme tekniğini deneyimledi.

08Temmuz

Human Ken Dollun Tercihi Orumcek Agi Estetigi

Yaşayan, canlı bir fantastik kahraman olmak arzusunda olan Rodrigo Alves’in bu seferki durağı İstanbul, tercihi Örümcek Ağı tekniğiydi.

08Temmuz

Örümcek Ağı Maskesi-2

Parlayan Bakımlı Ciltler Için Örümcek Ağı Maskesi

06Temmuz

Erkeklerin Estetik Kılavuzu

Estetik cerrahi ve medikal uygulamalar sadece kadınların tekelindeymiş ve çoğunlukla kadınlar bu uygulamalardan yardım alıyormuş gibi gözükse de, son yıllarda değişim yaşanıyor. Artık erkekler de bakımlarına ve estetik duruşlarına son derece önem veriyorlar

06Temmuz

Estetik Sanatsal Bakış Açısı Gerektirir

Vücut şekillendirme tıpkı bir heykeltıraşın taşa, çamura ya da kile verdiği formu, sanatsal bir bakış açısıyla canlı dokuya yani insan bedenine yapma cerrahisidir.

04Temmuz

DoctorB Clinic’te Brezilya esintisi: Bambu Masajı

DoctorB Clinic’te bir araya gelen bloggerlar, güzellik ve moda editörleri kliniğin terasında güzellik konuştular.

02Temmuz

Hydrafacial ile Cildinizi Yıpratmadan Yenileyin

Tüm cilt tipleri için uygun olan sistem, sadece genel cilt sağlığına katkı sağlamak için değil, aynı zamanda iyileştirici özellikleriyle de son derece etkili bir cilt tedavi programıdır.

01Temmuz

Lazer Tedavisi ile Ameliyatsız Genital Gençleştirme

Diğer prosedürlerin aksine, bu yeni lazer tedavisi anestezi gerektirmiyor ve hastalar birkaç gün içinde cinsel aktivitelerine geri dönebiliyorlar

30Haziran

Genital Guzellestirme Jeli

Geniş bir yaş aralığı çerçevesinde, farklı sebepler ama aynı sonuçları yaşayan tüm kadınlar, Doctor B G Gel ürününü son derece güvenli bir şekilde kullanabilirler.

28Haziran

Orumcek Agı Estetigi-2

En fazla ve ilk olarak sarkan bölgelerin başında kollar ve kalçalar geliyor. Estetik cerrahi elbette bu iki soruna son derece etkili sonuçlar veren çözümler sağlıyor fakat özellikle kol gölgesi çok göz önünde bir yer olduğu için yapılan kol germe operasyonlarında kalan iz, insanları çok fazla düşündürüyor.

28Haziran

Meme Estetiğinde İşler Yolunda Gitmezse: Meme Estetiği Revizyonu

Meme estetiği, cerrahi uygulamalar içerisinde en fazla yapılan operasyonlar arasında yer alıyor. Tek seferde istenilen sonuca ulaşmak herkesin hayali fakat bazen işlerin yolunda gitmediği durumlarda var.

24Haziran

1 Saatte Karın Kası Yapın

Karın kası estetiği estetik cerrahinin geldiği en üst kademelerden birisi. Düşünsenize karın bölgesindeki yağ dokusuna kaslı bir görünüm veriyoruz ve ortaya bir sanat eseri çıkıyor.

22Haziran

Klasik Karın Germe Operasyonlarının Devri Kapandı

Karın germe operasyonları karın bölgesinde fazlalık yağlanma sorunu olan hastalarımıza yaptığımız bir cerrahi girişimdir. Nasıl yapılır?

20Haziran

En Seksi Bölge: Kalçalar

En seksi bölge, ne göğüsler, ne bacaklar, ne de başkası! Kıvrımlı kalçalar en seksisi dersek ne dersiniz?

19Haziran

Kendi Yağınızdan Gelen Şifa ve Mucizevi Değişim

Bölgesel yağ bir mucize çünkü içinde kök hücre var. Kök hücrenin transferini en korunaklı şekilde yapınca, ortaya mucizevi değişimler çıkıyor.

18Haziran

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

Son dönemlerde yıldızı parlayan bir estetik cerrahi prosedüründen bahsetmek istiyoruz: Tüp mide yani Sleeve gastrectomy operasyonları sonrası oluşan sarkmalarda ise; estetik cerrahi devreye giriyor

17Haziran

Bu Yıl Da Yaşının İyisi Sen Ol!

"Bu yıl da yaşının iyisi sen ol” daveti, Op. Dr. Bülent Cihantimur’un ev sahipliği, Nebahat Çehre ve Ayşe Arman’ın katılımıyla, eğlenceli bir sohbete dönüştü.

12Haziran

Düğün öncesi estetiği: Gelin kılavuzu

Çoğunlukla yaz mevsiminde yapılan unutulmaz düğün merasimi öncesinde, başrol oyuncusu gelinlerin yardımına estetik cerrahi ve medikal uygulamalar koşuyor.

09Nisan

Ünlü Estetik Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur’dan

Kısa sürede 2. baskısı yapılan kitap, genç kalabilmenin, yaşının iyisi olabilmenin ve güzellik koruyuculuğunun sırlarını veriyor

07Mart

Organik Saç Ekiminin de Taklidi Çıktı

Op. Dr. Bülent Cihantimur geliştirmiş olduğu Organik Saç Ekimi hakkında bilgiler verdi ve kök hücre kullanılarak yapılan her saç ekim tekniğinin Organik Saç ekimi olmadığını söyledi

06Şubat

En güvenilir cilt gençleştirme terapisi: PRP

Yıllara meydan okumak, genç, diri ve güzel bir cilde sahip olmak için, ameliyat olmak istemeyen kişilerin tercih ettiği yöntemlerin başında PRP geliyor.

08Ocak

10 Yaş Daha Genç Gözükmek mümkün mü?

Tüm dünyanın genç ve sağlıklı kalmanın peşinde koştuğu bir gerçek. Estetik cerrahi genç kalabilmenin sihirli anahtarını sunuyor ve elveda denilen yıllara inat, günden güne tazelenen bir cilde, yenilenen bedene kavuşma imkanını veriyor. Peki, siz de en az 10 yaş daha genç gözükebilmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

15Aralık

Ulthera, Sıkı ve Genç Cildin Ameliyatsız Yolu

Henüz ameliyat olmak istemeyenlere, davetkar bir alternatif olarak kabul edilen Ultherapy hakkında Op. Dr. Bülent Cihantimur açıklamalarda bulundu

04Kasım

Örümcek Ağı Maskesi ile 3 Boyutlu Sıkılaştırma Etkisi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, Örümcek Ağı maskesi ve Örümcek Ağı serumu ile DoctorB Aktif Kozmetikleri serisine 2 yeni ürün daha ekledi.

03Ekim

Neden Yaşlanıyoruz

Op. Dr. Bülent Cihantimur, yaşlanan yüz bölgesinde oluşan değişimleri ve bu değişimler için alınabilecek önlemleri anlattı:

09Eylül

Hangi sorunlar için botulinum toksin ve dolgu uygulaması kullanılır?

Botulinum toksin ve medikal dolgu uygulamaları dünya üzerinde yüz gençleştirme için en fazla başvurulan yöntemler arasında yer alıyor.

06Ağustos

Ameliyatsız yüz gençleştirme mümkün mü?

Yaşlanma belirtilerinin en önemli konularının başında yüz bölgesinde yaşanan hacim kayıpları geliyor. Kırışıklıkların da takip ettiği bu süreçte bireylerin imdadına ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları koşuyor

11Temmuz

Doctor B Aktif Kozmetikleri Güzellik & Bakım Fuarı’ndaydı

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Güzellik ve Bakım Fuarı’nda Doctor B Aktif Kozmetikleri ziyaretçilerle buluştu

12Haziran

Ankara Eczacı Odası’nda Örümcek Ağı Estetiği Uygulaması

Op. Dr. Bülent Cihantimur, geliştirdiği Örümcek Ağı estetiği ve Organik Saç ekimi tekniklerini Ankara Eczacı Odası’nda, meslek mensuplarına anlattı

02Mayıs

Op.Dr. Bülent Cihantimur’un

İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Rumeli Exibition Center’da düzenlenecek Güzellik ve Bakım Fuarı’nda "Yaşlanmayı Reddet” isimli kitabının imza gününde Op. Dr. Bülent Cihantimur okuyucusuyla buluşacak

08Nisan

Doctor B Aktif Kozmetikleri, Güzellik&Bakım Fuarı’nda

İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Rumeli Exibition Center’da düzenlenecek Güzellik ve Bakım Fuarı’nda Doctor B Aktif Kozmetik ürünleri de yer alacak

11Mart

Bahar Temizliğine Bedeninizden Başlayın

Kışın yorgunluğunu bir tarafta bırakmak, bahara yenilenmiş bir bedenle girebilmenin formülü ozon terapi

01Şubat

Cerrahi Yüz Germe Rafa mı Kaldırılacak?

07 Mar Op. Dr. Bülent Cihantimur Örümcek Ağı estetiği ile 2020 yılında cerrahi operasyonlar kadar etkili sonuçlar alınabileceğini ve yüz germe operasyonlarının artık rafa kaldırılacağını söyledi

04Ocak

Estetik Cerrahiye Kadınlar Yön Veriyor

8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında "kadın ve estetik” konusunu irdeleyen Estetik International Sağlık Grubu, estetik cerrahiye kadınların yön verdiğini söyledi

06Aralık

Botulinum toksin Hakkında Herşey

Botulinum toksin laboratuvar ortamında üretilen botulinum bakterisine verilen bir isimdir. İlk olarak üretici firma botulinum toksin ismini kullandığı ve ürün bir jenerik marka haline geldiği için hepimiz bu medikal işlemi botulinum toksin ismiyle kullanıyoruz.

09Kasım

Yeni Trend Alarmı Kadınlarda Karın Kası

Spor yapmaya vakit bulamayanlar ve karın kasına yönelik egzersizlerden cevap alamayanlar bayanlar, 1 saat içinde karın kası estetiği ile fit bir görüntüye kavuşabiliyorlar

04Ekim

Yaşlanmak İstemiyorsanız Sırt Üstü Yatın

Op. Dr. Bülent Cihantimur, yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için evde uygulanabilecek basit tüyolar veriyor

09Eylül

Anne Estetiği ile Form Kazanın

Annelik kadınlara bahşedilmiş en kutsal görev fakat doğum sürecinde alınan kilolar, çatlayan ve formunu kaybeden karın bölgesi, emzirme döneminden sonra sönen göğüsler ise modern kadını en çok düşündüren sorunlar arasında yer alıyor.

10Ağustos

Saç Ekiminden Evvel Mutlaka

Saç ekimi saç dökülme ve kellik sorunu için günümüzde yapılan en etkili ve en doğru seçenek olarak kabul edilirken, her 5 kel erkekten 3’ünün yaptırmayı düşündüğü saç ekimi aynı zamanda en fazla istismar edilen konuların başında yer alıyor

06Temmuz

Gözaltı Morluğuna ve Torbalanmalarına Son

Yaşlanma belirtilerinin ilk olarak gözlemlendiği göz çevresini, gözaltı ışık dolgusuyla tazelemek mümkün

07Haziran

Örümcek Ağı Maskesi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, Örümcek Ağı maskesi ve Örümcek Ağı serumu ile DoctorB Aktif Kozmetik serisine 2 yeni ürün daha ekledi.