Blog

07Haziran

Örümcek Ağı Maskesi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, Örümcek Ağı maskesi ve Örümcek Ağı serumu ile DoctorB Aktif Kozmetik serisine 2 yeni ürün daha ekledi.

06Temmuz

Gözaltı Morluğuna ve Torbalanmalarına Son

Yaşlanma belirtilerinin ilk olarak gözlemlendiği göz çevresini, gözaltı ışık dolgusuyla tazelemek mümkün

10Ağustos

Saç Ekiminden Evvel Mutlaka

Saç ekimi saç dökülme ve kellik sorunu için günümüzde yapılan en etkili ve en doğru seçenek olarak kabul edilirken, her 5 kel erkekten 3’ünün yaptırmayı düşündüğü saç ekimi aynı zamanda en fazla istismar edilen konuların başında yer alıyor

09Eylül

Anne Estetiği ile Form Kazanın

Annelik kadınlara bahşedilmiş en kutsal görev fakat doğum sürecinde alınan kilolar, çatlayan ve formunu kaybeden karın bölgesi, emzirme döneminden sonra sönen göğüsler ise modern kadını en çok düşündüren sorunlar arasında yer alıyor.

04Ekim

Yaşlanmak İstemiyorsanız Sırt Üstü Yatın

Op. Dr. Bülent Cihantimur, yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için evde uygulanabilecek basit tüyolar veriyor

09Kasım

Yeni Trend Alarmı Kadınlarda Karın Kası

Spor yapmaya vakit bulamayanlar ve karın kasına yönelik egzersizlerden cevap alamayanlar bayanlar, 1 saat içinde karın kası estetiği ile fit bir görüntüye kavuşabiliyorlar

06Aralık

Botulinum toksin Hakkında Herşey

Botulinum toksin laboratuvar ortamında üretilen botulinum bakterisine verilen bir isimdir. İlk olarak üretici firma botulinum toksin ismini kullandığı ve ürün bir jenerik marka haline geldiği için hepimiz bu medikal işlemi botulinum toksin ismiyle kullanıyoruz.

04Ocak

Estetik Cerrahiye Kadınlar Yön Veriyor

8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında "kadın ve estetik” konusunu irdeleyen Estetik International Sağlık Grubu, estetik cerrahiye kadınların yön verdiğini söyledi

01Şubat

Cerrahi Yüz Germe Rafa mı Kaldırılacak?

07 Mar Op. Dr. Bülent Cihantimur Örümcek Ağı estetiği ile 2020 yılında cerrahi operasyonlar kadar etkili sonuçlar alınabileceğini ve yüz germe operasyonlarının artık rafa kaldırılacağını söyledi

11Mart

Bahar Temizliğine Bedeninizden Başlayın

Kışın yorgunluğunu bir tarafta bırakmak, bahara yenilenmiş bir bedenle girebilmenin formülü ozon terapi

08Nisan

Doctor B Aktif Kozmetikleri, Güzellik&Bakım Fuarı’nda

İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Rumeli Exibition Center’da düzenlenecek Güzellik ve Bakım Fuarı’nda Doctor B Aktif Kozmetik ürünleri de yer alacak

02Mayıs

Op.Dr. Bülent Cihantimur’un

İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Rumeli Exibition Center’da düzenlenecek Güzellik ve Bakım Fuarı’nda "Yaşlanmayı Reddet” isimli kitabının imza gününde Op. Dr. Bülent Cihantimur okuyucusuyla buluşacak

12Haziran

Ankara Eczacı Odası’nda Örümcek Ağı Estetiği Uygulaması

Op. Dr. Bülent Cihantimur, geliştirdiği Örümcek Ağı estetiği ve Organik Saç ekimi tekniklerini Ankara Eczacı Odası’nda, meslek mensuplarına anlattı

11Temmuz

Doctor B Aktif Kozmetikleri Güzellik & Bakım Fuarı’ndaydı

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Güzellik ve Bakım Fuarı’nda Doctor B Aktif Kozmetikleri ziyaretçilerle buluştu

06Ağustos

Ameliyatsız yüz gençleştirme mümkün mü?

Yaşlanma belirtilerinin en önemli konularının başında yüz bölgesinde yaşanan hacim kayıpları geliyor. Kırışıklıkların da takip ettiği bu süreçte bireylerin imdadına ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları koşuyor

09Eylül

Hangi sorunlar için botulinum toksin ve dolgu uygulaması kullanılır?

Botulinum toksin ve medikal dolgu uygulamaları dünya üzerinde yüz gençleştirme için en fazla başvurulan yöntemler arasında yer alıyor.

03Ekim

Neden Yaşlanıyoruz

Op. Dr. Bülent Cihantimur, yaşlanan yüz bölgesinde oluşan değişimleri ve bu değişimler için alınabilecek önlemleri anlattı:

04Kasım

Örümcek Ağı Maskesi ile 3 Boyutlu Sıkılaştırma Etkisi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, Örümcek Ağı maskesi ve Örümcek Ağı serumu ile DoctorB Aktif Kozmetikleri serisine 2 yeni ürün daha ekledi.

15Aralık

Ulthera, Sıkı ve Genç Cildin Ameliyatsız Yolu

Henüz ameliyat olmak istemeyenlere, davetkar bir alternatif olarak kabul edilen Ultherapy hakkında Op. Dr. Bülent Cihantimur açıklamalarda bulundu

08Ocak

10 Yaş Daha Genç Gözükmek mümkün mü?

Tüm dünyanın genç ve sağlıklı kalmanın peşinde koştuğu bir gerçek. Estetik cerrahi genç kalabilmenin sihirli anahtarını sunuyor ve elveda denilen yıllara inat, günden güne tazelenen bir cilde, yenilenen bedene kavuşma imkanını veriyor. Peki, siz de en az 10 yaş daha genç gözükebilmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

06Şubat

En güvenilir cilt gençleştirme terapisi: PRP

Yıllara meydan okumak, genç, diri ve güzel bir cilde sahip olmak için, ameliyat olmak istemeyen kişilerin tercih ettiği yöntemlerin başında PRP geliyor.

07Mart

Organik Saç Ekiminin de Taklidi Çıktı

Op. Dr. Bülent Cihantimur geliştirmiş olduğu Organik Saç Ekimi hakkında bilgiler verdi ve kök hücre kullanılarak yapılan her saç ekim tekniğinin Organik Saç ekimi olmadığını söyledi

09Nisan

Ünlü Estetik Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur’dan

Kısa sürede 2. baskısı yapılan kitap, genç kalabilmenin, yaşının iyisi olabilmenin ve güzellik koruyuculuğunun sırlarını veriyor

12Haziran

Düğün öncesi estetiği: Gelin kılavuzu

Çoğunlukla yaz mevsiminde yapılan unutulmaz düğün merasimi öncesinde, başrol oyuncusu gelinlerin yardımına estetik cerrahi ve medikal uygulamalar koşuyor.

17Haziran

Bu Yıl Da Yaşının İyisi Sen Ol!

"Bu yıl da yaşının iyisi sen ol” daveti, Op. Dr. Bülent Cihantimur’un ev sahipliği, Nebahat Çehre ve Ayşe Arman’ın katılımıyla, eğlenceli bir sohbete dönüştü.

18Haziran

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

Son dönemlerde yıldızı parlayan bir estetik cerrahi prosedüründen bahsetmek istiyoruz: Tüp mide yani Sleeve gastrectomy operasyonları. Sonrası oluşan sarmalarda ise, estetik cerrahi devreye giriyor

19Haziran

Kendi Yağınızdan Gelen Şifa ve Mucizevi Değişim

Bölgesel yağ bir mucize çünkü içinde kök hücre var. Kök hücrenin transferini en korunaklı şekilde yapınca, ortaya mucizevi değişimler çıkıyor.

20Haziran

En Seksi Bölge: Kalçalar

En seksi bölge, ne göğüsler, ne bacaklar, ne de başkası! Kıvrımlı kalçalar en seksisi dersek ne dersiniz?

22Haziran

Klasik Karın Germe Operasyonlarının Devri Kapandı

Karın germe operasyonları karın bölgesinde fazlalık yağlanma sorunu olan hastalarımıza yaptığımız bir cerrahi girişimdir. Nasıl yapılır?

24Haziran

1 Saatte Karın Kası Yapın

Karın kası estetiği estetik cerrahinin geldiği en üst kademelerden birisi. Düşünsenize karın bölgesindeki yağ dokusuna kaslı bir görünüm veriyoruz ve ortaya bir sanat eseri çıkıyor.

28Haziran

Meme Estetiğinde İşler Yolunda Gitmezse: Meme Estetiği Revizyonu

Meme estetiği, cerrahi uygulamalar içerisinde en fazla yapılan operasyonlar arasında yer alıyor. Tek seferde istenilen sonuca ulaşmak herkesin hayali fakat bazen işlerin yolunda gitmediği durumlarda var.

28Haziran

Orumcek Agı Estetigi-2

En fazla ve ilk olarak sarkan bölgelerin başında kollar ve kalçalar geliyor. Estetik cerrahi elbette bu iki soruna son derece etkili sonuçlar veren çözümler sağlıyor fakat özellikle kol gölgesi çok göz önünde bir yer olduğu için yapılan kol germe operasyonlarında kalan iz, insanları çok fazla düşündürüyor.

30Haziran

Genital Guzellestirme Jeli

Geniş bir yaş aralığı çerçevesinde, farklı sebepler ama aynı sonuçları yaşayan tüm kadınlar, Doctor B G Gel ürününü son derece güvenli bir şekilde kullanabilirler.

01Temmuz

Lazer Tedavisi ile Ameliyatsız Genital Gençleştirme

Diğer prosedürlerin aksine, bu yeni lazer tedavisi anestezi gerektirmiyor ve hastalar birkaç gün içinde cinsel aktivitelerine geri dönebiliyorlar

02Temmuz

Hydrafacial ile Cildinizi Yıpratmadan Yenileyin

Tüm cilt tipleri için uygun olan sistem, sadece genel cilt sağlığına katkı sağlamak için değil, aynı zamanda iyileştirici özellikleriyle de son derece etkili bir cilt tedavi programıdır.

04Temmuz

DoctorB Clinic’te Brezilya esintisi: Bambu Masajı

DoctorB Clinic’te bir araya gelen bloggerlar, güzellik ve moda editörleri kliniğin terasında güzellik konuştular.

06Temmuz

Erkeklerin Estetik Kılavuzu

Estetik cerrahi ve medikal uygulamalar sadece kadınların tekelindeymiş ve çoğunlukla kadınlar bu uygulamalardan yardım alıyormuş gibi gözükse de, son yıllarda değişim yaşanıyor. Artık erkekler de bakımlarına ve estetik duruşlarına son derece önem veriyorlar

06Temmuz

Estetik Sanatsal Bakış Açısı Gerektirir

Vücut şekillendirme tıpkı bir heykeltıraşın taşa, çamura ya da kile verdiği formu, sanatsal bir bakış açısıyla canlı dokuya yani insan bedenine yapma cerrahisidir.

08Temmuz

Human Ken Dollun Tercihi Orumcek Agi Estetigi

Yaşayan, canlı bir fantastik kahraman olmak arzusunda olan Rodrigo Alves’in bu seferki durağı İstanbul, tercihi Örümcek Ağı tekniğiydi.

08Temmuz

Örümcek Ağı Maskesi-2

Parlayan Bakımlı Ciltler Için Örümcek Ağı Maskesi

10Temmuz

Pixee Fox Genital Guzelleştirme

Geçtiğimiz senelerde ülkemize gelerek Cihantimur’a Örümcek Ağı estetiği yaptıran yaşayan Barbie bebek Pixee Fox, bu sefer Genital Güzelleştirme tekniğini deneyimledi.

12Ağustos

Turk Estetik Cerrah Miss & Mr Universe Sweden Juri Koltuğundaydı

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur 2016 İsveç modellerini seçti

14Temmuz

Bulent Cihantimur

Deniz Akkaya’nın sunuculuğunu üstlendiği, 2 Mayıs 2018’de Ritz Carlton’da gerçekleşen Fashion TV Moda Ödülleri, sektörde "EN” leri bir araya getirdi. Cemiyet ve sanat dünyasından pek çok kişinin davetli olduğu gecede moda, kurumsal, sanatçı ve dijital kategorilerinde birbirinden başarılı isimlere ödülleri dağıtıldı.

15 Ağustos

Cihantimur Girişimcilik Zirvesi’nde

Şahinkaya Okulları’nın bu sene ikincisini düzenlediği, mesleki alanda öne çıkan insanların öğrencilerle buluştuğu Girişimcilik Zirvesi’nde Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur konuşma yaptı.

20Temmuz

Kadınların Gucu, Iyilik Projesinde!

Satışlardan elde edilen gelir farkındalık yaratarak çalışmalar yapan Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği’ne bağışlandı.

22Temmuz

Estetik International Hulya Avşar Cup Tenis Turnuvası

Tenis Sporunun kalbi yine 12 gün boyunca Hülya Avşar Cup ’ta, Estetik International ana sponsorluğunda attı.

15Ağustos

Gülüşünüzle Güzelleşin!

Estetik International Sağlık Grubu, 20. yılında Estetik Diş Hekimliğini de bünyesine alıyor

10Ağustos

Erkeklerin yeni gözdesi: Medikal Estetik

Medikal dolgu ve botulinum toksin uygulamaları erkeklerin de gözdesi oldu. Artık erkekler de medikal estetikten faydalanarak daha canlı ve enerjik bir görüntüye sahip olmak istiyorlar.

17Ağustos

Genital Güzellestirme mi? Labioplasti mi?

Kavram kargaşasına düşmeye hiç gerek yok. Anatomi bilmemize ya da lalince tıp terimleri içinde boğulmamıza da…

08Ekim

Estetik Sonrası Bunları Tüketin!

Estetik operasyonlar sonrasında doku toparlanmasına yardımcı 5 besini Beslenme ve Diyet Uzmanımız MELİS TORLUOĞLU yazdı.

08Ekim

Ödem Atıcı Çay Tarifi

Beslenme ve Diyet Uzmanımız MELİS TORLUOĞLU estetik operasyonlar sonrasında içilebilecek ödem atıcı çay tarifi ve ödem atıcı yiyecekleri sizler için yazdı.

31Ekim

Somon DNA- Gençlik Aşısı ile Gençleşin

Gençlik aşısı ile daha genç, daha canlı! Üstelik yüzünüzdeki ifadeyi kaybetmeden, etkili ve güvenli Somon DNA tedavisi ile…