Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği burnunuzdaki estetik sorunlardan 10 dakika içinde kurtulmanızı sağlayan dolgu uygulamalarıdır. Özellikle burun ucunu hafifçe yukarı kaldırma, burun köprüsündeki basit şekil bozuklukları gibi sorunlar burun dolgusu ile düzeltilebilir.

Fiyat Alın

Ameliyatsız Burun estetiği nedir?

Burun köprüsüne dermal dolgu uygulamasıdır. Pek çok hastamız, düz burun köprüsünden hoşnut değiller; Dermal dolgu, daha yüksek bir burun köprüsü oluşturmak için kullanılan son derece güvenli ve etkili bir uygulamadır. Yüz bölgesindeki milimetrelik kusurlar, ruhta bir kilometreye eşittir ve küçük değişiklikler ise hastaların yüz formuna muazzam bir iyileştirme verebilir. Ameliyatsız Burun estetiği ise işte tam bu noktada, burnunda radikal bir değişim istemeyen hastalarımıza uyguladığımız, dolgu işlemleriyle kontür düzenlenmesine yardımcı olan bir uygulamadır.

Yaklaşık yarım yüzyıldır pek çok sağlık alanında ve özellikle medikal estetik uygulamalarında kullanılan son derece güvenilir bir enjeksiyon olan dolgu- filler uygulamaları, cilt alt dokusuna sıvı şekilde enjekte edilebilen, içerisinde hyaluronik asit başta olmak üzere pek çok faydalı içeriğin bulunduğu, tamamlayıcı uygulamalardır. Dolgu uygulamaları, kırışıklık ve hacim kaybı yaşayan cilt sorunlarındaki etkinliğiyle beraber, kontür sorunu, burun ucu düşüklüğü yaşayanlara da pratik bir uygulamayla, çözüm sağlayabilirler. Dolgular, ameliyatsız yüz estetiği başlığı altında yüz dolgusu uygulaması içerisinde yer alarak, burun estetiği içinde pratik bir çözüm sağlamaktadır. Burnundaki düşüklükten şikayetçi olan, radikal bir değişim istemeyen ve cerrahi müdahalelerin olası risklerini almak istemeyen herkese uygulanabilir. Özellikle yeni bir profil oluşturma ve zaman içinde düşen ya da doğuştan düşük olan burun ucu için, son derece konforlu bir işlemdir. 

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Ameliyatsız Burun Estetiği sonrası

İşlem sonrası derhal sosyal hayatınıza geçiş yapabilirsiniz. Morluk ve ödem yaşanmaz. Herhangi bir iyileşme süreci ve zamanına gerek yoktur.

Kimler Ameliyatsız Burun Estetiği yaptırabilir?

•  Burunda radikal bir değişim istemeyenler
•  Burun ucu mimik kasları çok çalışmaya elverişli olanlar
•  Burun ucunda düşüklük yaşayanlar
•  Hafif kalkık bir burun isteyenler
•  Profil görüntüsünden şikayetçi olanlar
•  Cerrahi müdahale istemeyenler
•  Kontür düzenlemeye ihtiyaç duyanlar
•  Rahat nefes almak isteyenler
•  Cerrahi burun estetiği operasyonu öncesi deneme yapmak isteyenler

Ameliyatsız Burun Estetiğinin avantajları

•  Kesiziz bir işlem olduğu için acısızdır ve olası cerrahi komplikasyonları barındırmaz. 
•  Ufak dokunuşlarla yeni bir profil kazanmanıza yardımcı olur. 
•  Ortalama 10 dakika süren pratik bir uygulamadır. 
•  Burun eğriliği kamufle edilir ya da hafifletilir
•  Buru ucu kaldırılır
•  Cerrahi burun estetiği sonucu doğan kusurlar düzeltilebilir
•  Burun sırtı düzeltilip, düz forma sokulabilir
•  Burun-alın, burun-dudak ve burun kanadı görüntüsü estetik hale sokulabilir
•  Burun içerisinde en dar hava geçiş bölümü olan valv açısının rahatlaması sağlanarak, daha rahat nefese alınabilmesi ve fonksiyonel bir çözüm sağlanabilir.

Bir önceki sayfamızda 3D ile Burun Estetiği operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!Ameliyatsız Burun Estetiği kalıcı mıdır?

Dolgu uygulamasının kalıcılığı kişiden kişiye göre yani biyolojik sürece bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ortalama 6 ay ila 2 sene boyunca uygulamanın devamını gözlemleyebilirsiniz. 10 dakikada yapılan bir işlemle, 2 sene boyunca konforlu bir kontür düzenleme uygulaması yaşarsınız. Geçici bu uygulamayı yaptırarak, kalıcı bir işlem isteyip istemediğinize karar vererek, Basit Burun estetiği ve a cerrahi burun estetiği operasyonlarına sıcak bakabilir, kararınızı netleştirebilirsiniz. 

Ameliyatsız Burun Estetiği nasıl yapılır?

Ayakta tedavi protokollerinin uygulandığı Ameliyatsız Burun Estetiğinde amaç, burnu radikal bir değişime sokmadan, dolgu uygulamasıyla yeniden şekillendirmektir. İşlem sırasında anestezi almanıza dahi gerek yoktur. Acısız ve kesiziz bir işlemdir. Burnun sorunlu alanlarına dolgu uygulaması yapılarak mevcut yamukluk, çökme ya da düzensiz profil doldurulur, burun ucu profile uygun bir şekilde havaya kaldırılır. Burnun ucunu aşağı çeken kaslara enjeksiyon yapılır, dikleşme sağlanır. Ayrıca aynı bölgeye dolgu uygulamalarıyla kontür düzeltmeleri de yapılır. Ufak dokunuşlarla radikal olmayan ama profili gerçek anlamda değiştirip estetik hale getiren bir sonuç çıkar. Estetik Cerrahi Merkezi
Neden Estetik International?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, beri yandan hizmet odaklı çalışıyoruz,
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz,

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar,
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız,
Bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanmalarını sağlarız,
 

Çünkü bizler;

Uygulanan ufak bir müdahalede bile tüm tarafların yanındayız,
Hasta, hasta yakını, kamuoyu, etik ve bilim çevreleri gibi…Yayınlarımızla hizmetlerimizin halkın anlayabileceği dilde, kolay erişilebilir ve kolay anlaşılabilir düzeyde olmasını sağlarız, 360 derece müşteri deneyimi ile hem fark yaratırız, hem de sürdürülebilir bir güven sağlarız,
Yazılı ve görsel basını, dijital mecraları toplumları bilinçlendirmek amacıyla kullanırız,

İnsanı değerleri temel alırız.

SSs

 Sıkıntılı bir burun köprüsüne sahipseniz ve bunu değiştirmek istiyorsanız ayrıca burun ucunda düşüklük varsa tedavi için 2 ana seçenek vardır. Birincisi cerrahi tedavi, ikincisi daha az invaziv seçenekle deri altına jel benzeri bir madde olan dolgu uygulaması enjekte edilmesidir. Ameliyatsız Burun estetiğinin temelinde dolgu bulunmaktadır. 

Önce hasta değerlendirilir ve fotoğrafları çekilir. Bu estetik prosedürün artıları ve eksileri hakkında bilgi verilir. Deri daha sonra temizlenir. Dermal dolgu maddesini yerleştirmek için bir kanül iğnesi kullanılır. Enjekte ettiğimiz gibi, hasta sonuçları anında görecektir.

Riskler, morarma veya ufak bir şişlik gibi ama çok yaygın olmayan ve hemen geçici bir şekildedir.

Ağrısız bir işlemdir aslında ama yine de topikal anestetik kremler 45 dakika önce kullanılabilir. 

Memnuniyet oranı oldukça yüksektir çünkü pratik bir şekilde uygulanır ve sosyal hayatı etkilemez.

 

Kalıcı bir prosedür değildir fakat zaman planlaması iyi yapıldığı ve doktorun hastanın beklentisini tam olarak karşılayacak şekilde plan yaptığı takdirde 6 ay ila 2 seneye kadar uzanan bir kalıcılığı mümkündür. 

Kullanılan ürün, verilen dolgu oranına bağlı olarak tedavi maliyeti değişecektir. Bu sebeple öncelikle muayene olmanızı veya fikir edinmeniz açısından fiyat konusunu sağlık danışmanı arkadaşlarımıza danışmanızı öneriyoruz.

Sıklıkla burun köprüsünün çok düşük olduğunu hisseden hastalar için kullanılır ayrıca köprünün altındaki yumru görünümünü, kemeri, kavisi, çökmeyi gizlemek için de kullanılabilir.

(575 oy,4,80)
Yorumlar?YORUM