All on Four implant tedavisi

Dental implant teknolojisindeki gelişmeler sayesinde yapılabilen All on Four Implant tedavisi ile tekrar gülümsemek mümkün!

Fiyat Alın

All on four implant tedavisi tüm diş kaybı yaşamış hastaya ağzın üstündeki veya altındaki tüm dişlerin yerini alabilecek sadece dört implant uygulaması yapılan bir ileri teknoloji diş hekimliği prosedürüdür.

Yetişkinlerde, özellikle yaşlandıkça diş kaybı son derece yaygındır. Dünyada yetişkin her 3 insandan 1’inde üst ve / veya alt dişlerinin bir tanesinde diş kaybı yaşanıyor ve devamı geliyor. All on four implant tedavisi ise tam diş kaybı yaşayan hastaların tamamına son derece konforlu bir süreç vadediyor. İmplant çene kemiğinizin içine giren ve eksik bir dişin kök kısmını değiştiren küçük bir titanyum vidadır. İmplantları yerleştirmek için küçük cerrahi girişim gerekir. İmplant yerleştirildikten sonra, size oldukça gerçekçi görünümlü ve işlevsel bir protez dişi verecek şekilde bir taç takılır.

All on four implant tedavisiyle ise eksik dişlerinizin her biri için bir diş implantına ihtiyaç olduğu fikri ortadan kalkıyor. İhtiyacınız olan tek şey, ağzınızın üstüne tam olarak yerleştirilmiş dört adet implant. İmplant titanyumdan yapıldığı için, canlı kemiğe kaynaşma ve bedeninizin bir parçası olarak işlev görebilme yeteneğine sahiptir.Kısaca diş implantı çene kemiğinin bir parçası haline gelir ve yeni dişleriniz için güçlü, uzun ömürlü bir temel görevi görür. All on four implant tedavisi implantlarınızın kalıcı olarak yerlerine sabitlenmesini sağlamanın yanı sıra, bu kemik füzyonunun bir başka önemli faydası vardır: çenede gelecekte oluşabilecek kemik kaybını önler. Bu, daha genç bir yüz yapısının korunmasına ve daha iyi ağız sağlığına yardımcı olur.

Tüm Diş Tedavileri Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

SSs

All On Four implant tekniği, ağzında hiç diş kalmamış hastalara uygulanan bir diş tedavisidir. Ağız içine 4 adet dental implant uygulaması yapılır ve bu temel üzerine aynı gün diş protezleri yerleştirme kolaylığı sağlar.

 Ağzında hiç diş kalmamış hastanın aynı gün içerisinde tek bir cerrahi operasyonla diş sahibi olmasını sağlar
 Diğer farklı sinüs yükseltme cerrahisi veya kemik ilavesi uygulaması yapmadan büyük bir kolaylıkla operasyon yapılır.
 Oldukça kısa sürede, tekrar güzel bir diş oluşumu sağlanır.
 Dental implant sayısı azaltılmış olduğu için, fiyatların da bu oranda düşük olmasını sağlar.
 Bireysel bir çözümle yapılan uygulama ile, estetik görünüm ve gülüş tasarımı sağlanır.
 Bakımı ve temizliği sabit diş protezlerine nazaran çok daha kolaydır.
 Bulantı refleksinden dolayı hareketli diş protezlerini kullanamayan hastalar için son derece uygundur.
• Damaklık kullanımı olmaksızın dizayn edildiği için, alışılması ve kullanımı son derece pratik ve konforludur.
 Tedavi süresinin kısalığı ve seans sayısının azlığı sebebiyle çalışan ve şehir ya da ülke dışından gelen hastalar için son derece uygundur.

All On Four tedavisi, ağzında hiç dişi kalmamış, tam dişsiz olarak ifade ettiğimiz ve bu uygulamaya mani olabilecek bir sistematik hastalığı bulunmayan ve yeteri kadar kemik hacmine sahip hastalara uygulanabilir.

Tedavi öncelikle detaylı bir muayene ile başlar. Klinik ve radyolojik muayene ardından bilgisayarlı tomografi (BT) kullanılarak ölçümler yapılır ve hastanın kişiye özel tedavi planlaması çıkartılır. Cerrahi ve diş protezlerini yerleştirme olarak 2 aşamalı bir uygulama ile planlama hayata geçirilir. 2 adet dental implant çeneye yerleştirilir ve ardından hemen geçici diş protezleri aynı gün implant üstün sabitlenir. Hasta 3 ay sonra tekrar gelir ve daimî diş protezleri takılır.

Ağrı kişiden kişiye değişse de, doktorunuzun vereceği ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir bir düzeyi vardır.

All On Four uygulaması lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilen bir uygulamadır fakat hastanın tercihine göre farklı anestezi tercihleri yapılabilir.

İşlem sonrası hemen yemek yiyebilirsiniz fakat 3 ay boyunca size önereceğimiz bir beslenme programınız olacak. Bu 3 aylık dönemde amacımız implantların kemiğe kaynamasını sağlamak olduğu için diyetinize dikkat etmenizi önemsiyoruz. Bu süreç geçtikten sonra dilediğiniz gibi beslenmenize geri dönüş yapabilirsiniz.

Bugüne kadar yapılan araştırmalar neticesinde son derece başarılı bir uygulama olduğu anlaşılmıştır.

(445 oy,5,00)
Yorumlar?YORUM