home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Yaşlanmak İstemiyorsanız Sırt Üstü Yatın

25 Şub

Op. Dr. Bülent Cihantimur, yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için evde uygulanabilecek basit tüyolar veriyor 

“Yaşlanma fizyolojik bir süreç. Hepimiz yaşlanacağız, yaşlanıyoruz fakat bunu naif bir şekilde yaşamak mümkün. Herkes yaşının iyisi olabilir. Bunun için öncelikli olarak her zaman tedbirli olmak, dikkat etmek, kırışıklıklar oluşmadan önlemler almak gerekiyor. Eğer günlük yaşantınız içerisinde bedeninize ve yüzünüze ufak tefek yaşlanma karşıtı davranışlar eklerseniz, bunu başarmanız mümkün. Söz gelimi, her şeyden evvel sırt üstü yatın. Genellikle yüzüstü yatmayı severiz fakat yüzüstü yatış pozisyonu, özellikle yüzün yerçekimine boyun eğmesi demek. Günde ortalama 7-8 saat uyuduğumuzu düşünürsek, sırt üstü yatmayı alışkanlık haline getirirseniz, cildinizdeki kırışıklıkların oluşmasını da bir nebze engellemiş olursunuz” açıklamasında bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, ayrıca yatılan odanın karanlık olmasına ve elektronik herhangi bir cihazında odada bulunmamasına dikkat edilmesini söyledi.

Kırışıklıklar başlamadan tedbir alın

Yaşlanma aslında 25 yaşından itibaren başlıyor. Biz bunu belki göremiyoruz ama kemikler yavaş da olsa erimeye, kaslar form kaybetmeye ve en önemlisi kolajen üretimi azalmaya başlıyor. Zaten bu sebeple formülasyonu bana ait olan Örümcek Ağı kreminin 25 yaş üstünde başlanmasının fayda sağlayacağını söylüyorum. Eğer mevcut kolajen yapınızı her zaman kaliteli tutarsanız, spor, su içimi, dengeli beslenme ve uyku düzenini bozmadan yaşamınıza devam ederseniz, bedeninize en büyük hediyeyi zaten vermiş oluyorsunuz” açıklamasında bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, Örümcek Ağı kreminin mevcut kolajeni kaliteli hale getirdiğini de vurguladı.

“Yaşlanmayı Reddet”

“Türkiye’de yapılan en büyük yanlış henüz yaşım genç, cildime herhangi bir şey yaptırmama gerek yok algısıdır. Nasıl hastalanmamak için elimizden gelen gayreti gösteriyor, dikkat ediyorsak, burada da aynısı geçerli. Yaşlanmamak için, yaşının iyisi olmak için dikkat etmelisiniz. 30’lu yaşların en büyük yardımcısı botoks, medikal dolgu ve Örümcek Ağı estetiği uygulamalarıdır. Bu 3 yardımcı, oluşmadan, kırışmadan yaşınızı dengelemenizi sağlar. Cildinizi bir kağıt gibi düşünün, buruştuktan sonra açmak zordur, o sebeple her zaman pürüzsüz kalabilmek için evde kendiniz az evvel saydıklarımı yapın ve bazı noktalarda da biz estetik cerrahlardan yardım almayı ihmal etmeyin” diyen Cihantimur, yeni çıkan Yaşlanmayı Reddet isimli kitabında bu anlattıklarını daha geniş perspektifte ele aldığını da söyledi.

  • chat Doktora Soru Sor
    --> -->